Jak stworzyć Stellar Wallet - instrukcje krok po kroku

W ciągu ostatnich dwóch lat pojawiło się wielenowych kryptowalut , ponieważ rynek zwiększył zapotrzebowanie na nie. W 2017 r. Cały świat obserwował gwałtowny wzrost wartości wszystkich aktywów kryptowaluty, dlatego obecnie tylko leniwi nie wykazują zainteresowania monetami. Rzeczywiście, każdy ma możliwość osiągnięcia zysku w okresie wzrostu, w tym celu należy zakupić kryptowalutę, poczekać na właściwy czas i sprzedać go po nowej stawce.

Według wielu ekspertów,Stellar Lumens (XLM)jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Projekt ten został opracowany w celu zapewnienia użytkownikom maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, a także zapewnienia komfortu w procesie pracy w samym systemie.

Strona Stellar Lumens jest rzeczywistym „odpowiednikiem” kryptowalutyRipple . Jego twórcy, Joyce Kim i Jed McCaleb, byli jednymi z założycieli Ripple. Na początku 2014 r. Ogłosili swój pierwszy token, ale Ripple spotkał się z dużą krytyką w związku z niepełną decentralizacją, więc Kim i McCaleb opracowali nową kryptowalutę gwiazdową w 2015 r.

Ta kryptowaluta jest naprawdę warta uwagi, jeśli chcesz spróbować swoich sił na rynku kryptograficznym. Zanim zaczniesz, musisz się upewnić, że wiesz wszystko o kryptokatach, których możesz użyć do przechowywania gwiazd.

Jak wybrać portfel gwiezdny

Do tej pory istnieją dwa główne typy kryptokodów: zimny (portfele offline, na przykład portfel sprzętowy, „portfel papierowy” kryptowaluty) i gorący(portfele online).

Zimny ​​portfelbędzie przechowywać Stellar Lumens bez korzystania z Internetu jako zwykłego dysku USB. Ten rodzaj portfeli ma wysoki stopień ochrony, ale są one raczej niewygodne do regularnego używania, więc są używane, jeśli trzeba zapisać dużą liczbę kryptowalut.

Gorący portfeljest najczęściej używany do przechowywania małych ilości lub odpowiedniej ilości do codziennego użytku. Istnieją dwa rodzaje portfeli do przechowywania na gorąco - regularne i wielowalutowe (z możliwością przechowywania różnych monet).

Typ portfela Funkcja
Portfel online Jest to specjalna strona serwisowa z możliwością obsługi operacji kryptowaluty (cryptobirds, systemy płatności, witryny twórców kryptokomórek i usługi przechowywania danych. Idealne dla użytkowników, którzy używają kryptowaluty do płacenia i przechowywania niewielkiej ilości monet lub nowej na rynku kryptograficznym. Tworzenie online - Walker musi tylko zarejestrować się na właściwej stronie Główne zalety: dostęp z dowolnego miejsca i korzystanie z dowolnego urządzenia elektronicznego z Internetem (smartfon, tablet Sheth, laptop, itp) i nie ma potrzeby martwić się o pobieraniu lub aktualizacją nowy blok łańcucha z głównych wad. Dość niepewnie i tam jest możliwość wygaśnięcia kriptokoshelka ponieważ nie ma gwarancji, że strona będzie zawsze działa.
Local (desktop)portfel Specjalny program, który należy pobrać i zainstalować na komputerze PC. Istnieją dwa rodzaje portfeli na pulpicie: „grube” i „cienkie”. Gruby portfel zapewnia 100% poziom ochrony, ale wymaga pobrania całego łańcucha bloków blockchain i musi być stale aktualizowany. „Cienki portfel” wymaga minimalnej ilości miejsca, ale przy tym czynniku poziom bezpieczeństwa programu zmniejsza się. Główna zaleta: ma wyższy poziom bezpieczeństwa niż portfele online, ponieważ poufne dane znajdują się na dysku twardym. Główne wady: klucz osobisty można łatwo zgubić w przypadku uszkodzenia dysku twardego, należy użyć potężnego komputera z wystarczającą ilością pamięci RAM na dysku twardym i trzeba stale synchronizować się z siecią.
Portfel sprzętowy kryptowaluty Urządzenie elektroniczne przeznaczone do przechowywania kryptowalut. To urządzenie jest najbardziej niezawodne, ponieważ poufne informacje są w nim przechowywane bez dostępu do sieci i aby przeprowadzić transakcję, musisz połączyć się z komputerem osobistym przez złącze USB. Ponadto portfel sprzętowy może być zawsze przy sobie. Jest używany głównie przez kryptoinwestorów i kryptografów do przechowywania dużych ilości waluty cyfrowej. Główne wady: drogie urządzenie - co najmniej 50 USD.
Mobile Crypto Player Jest to aplikacja, którą można zainstalować na smartfonach z działającymAndroid, iOS lub Windows Phone. Ten typ kryptografu ma uproszczony proces weryfikacji i nie wymaga pobierania całego łańcucha bloków blockchain. Jego główną zaletą jest to, że użytkownicy mogą płacić za towary i usługi bezpośrednio ze swojego smartfona (dzięki kodowi QR lub dzięki technologii NFC). Główna wada: niski poziom bezpieczeństwa, większość z nich ma znaczne luki.
Kryptowaluta „portfel papierowy” Jest to plastikowa karta, wykonana z twardego papieru, na której są umieszczone dwa kody QR i adres Bitcoin. Pierwszy kod wysyła wiadomość na adres Bitcoin i jest otwarty do przeglądania, podczas gdy drugi kod służy jako zamknięty podpis cyfrowy, który jest potrzebny do transakcji finansowych. Główną zaletą jest pełne przechowywanie poufnych informacji poza polem cyfrowym lub online, co praktycznie uniemożliwia włamanie, cyberataki, przechwycenie kodów dostępu lub utratę urządzenia elektronicznego.

Konieczne jest również ustalenie, która kryptokomórka jest lepiej przystosowana do przechowywania i przeprowadzania operacji za pomocą Stellar.

 • Strongholdto nowy wielowalutowy portfel internetowy obsługiwany przez Stellar Lumens. Uznał się za dość niezawodny serwis z dużą prędkością. Użytkownicy otrzymują pełną funkcjonalność dla transakcji. Ponieważ jest to portfel internetowy, długoterminowe przechowywanie monet w nim może być niebezpieczne.

 • Stargazerto komputer stacjonarny (lokalny)Portfel współpracujący z systemami operacyjnymi, takimi jak Windows, Linux i MacOSx. Jednak użytkownicy smartfonów z systemem Android i iOS mają również możliwość korzystania z kryptografu. Ma zwiększony poziom bezpieczeństwa i dość proste menu sterowania.

 • Stellar Desktop Clientto komputerowa kryptokomórka, która jest odpowiednia dla początkujących entuzjastów kryptografii. Podobnie jak poprzednia wersja, można ją zainstalować na komputerze z systemem Windows, Linux i MacOSx. Główne zalety to prosta i łatwa obsługa, standardowa funkcjonalność i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Jak stworzyć portfel gwiazdowy

Po szczegółowej analizie różnych kryptografów, spójrzmy, jak stworzyć portfel gwiezdny. Dla naszego przykładu oficjalny portfel Stellar Desktop Client jest idealny.

Jest to portfel biurkowy z przejrzystym i łatwym interfejsem, ma dość wysoki poziom bezpieczeństwa, więc możesz być pewien bezpieczeństwa swojej kryptowaluty. Ponadto Stellar Desktop Client można zainstalować szybko i łatwo, do tego potrzebny jest komputer z systemem operacyjnym Windows, MAC lub Linux.

Instrukcje krok po kroku dotyczące tworzenia Stellar Desktop Client:

 1. Należy przejść do strony kryptograficznej naoficjalnej stronie internetowej firmyi kliknąć „Pobierz”.

 1. Automatycznie dostaniesz się na stronę GitHub, gdzie możesz wybrać wersję aplikacji, której potrzebujesz na swoim komputerze, w naszym przypadku StellarDesktopWin64-v3.3.zip. Należy go pobrać.

 1. Pobierzarchiwum, musisz go rozpakować. Następnie kryptografię uznaje się za zainstalowaną, a następnie trzeba uruchomić aplikację StellarWallet.exe, która znajduje się w rozpakowanym archiwum.

 1. Po uruchomieniu aplikacji pojawi się okno z propozycją otwarcia nowego konta. Tutaj musisz kliknąć „Utwórz nowe konto”.

 1. Następnie wybierz opcję „Utwórz puste konto”.

 1. Po tym musisz zapisać plik z szyfrowaniem kryptografu na komputerze i nie zapomnij, gdzie jest, ponieważ plik będzie używany podczas każdego wejścia do utworzonego kryptografu gwiazdowego.

 2. Następnie musisz wymyślić silne hasło i kliknąć „Szyfruj konto”.

 1. Następnie musisz zdobyć tajny klucz, klikając „Pokaż tajny klucz”. Twój klucz osobisty został wygenerowany i musi być również przechowywany w bezpiecznym miejscu, ponieważ jeśli zostanie utracony, na zawsze utracisz wszystkie środki w skrzynce kryptograficznej.

 2. Ponadto system daje bezpośrednio robaka kryptograficznego. Jeśli chcesz znać jego adres, musisz kliknąć swoje konto na pasku menu.

 1. Następnym razem po prostu otwórz plik StellarWallet.exe i kliknij „Wybierz plik konta” i wprowadź swoje osobiste hasło.

Ledger Cold Wallet

Zimny ​​portfelLedgerto portfel sprzętowy służący do przechowywania kryptowalut, który jest prezentowany jako dysk USB (zgodny z każdym nowoczesnymlaptop). Według wielu ekspertów najlepszym portfelem kryptowalut jest Ledger Nano S. Ma wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ kryptoaktywne są przechowywane bezpośrednio z użytkownikiem, a nie na jakimś nieznanym serwerze.

Powłoka tego urządzenia jest wykonana ze stali nierdzewnej, więc Ledger jest wyjątkowo odporny na wszelkie uszkodzenia. Posiada dwa przyciski, za pomocą których można kontrolować oprogramowanie kryptograficzne. Również Ledger ma miniaturowy port USB i ekran.

Ten typ fajnego portfela współpracuje z systemami operacyjnymi, takimi jak MacOS, Linux, Windows, a nawet z Chrome OS. Warto zauważyć, że w przypadku utraty lub uszkodzenia kryptografu można go przywrócić bez podłączania urządzenia do komputera.

Jak uzupełnić Stellar Wallet

Aby wyjaśnić, w jaki sposób można uzupełnić portfel gwiezdny, bierzemy przykład z portfela sprzętowegoLedger Nano S .

 1. Najpierw musisz podłączyć Ledger do komputera i wprowadzić osobisty kod, aby wprowadzić. Następnie musisz otworzyć aplikację Ledger Manager w przeglądarce Chrome. Następnie usuwamy inny niepotrzebny portfel kryptograficzny i instalujemy portfel Stellar Lumens.

 1. Następnie otwieramyoficjalną stronęprojektu za pomocą przeglądarki Chrome, na której należy zainstalować wtyczki EAL i MetaMask, aby chronić przed phishingiem.

 1. Po włączeniu aplikacji Stellar na urządzeniu W nim wybierz „Ustawienia”, następnie „Obsługa przeglądarki”, a na końcu kliknij „Tak”.

 2. Następnie przycisk „Zaloguj się za pomocąLedger ”będzie aktywny, a następnie musisz go kliknąć. Twój portfel Stellar jest teraz gotowy do odbioru, przechowywania i przesyłania XLM.

 3. Po tym musisz go aktywować za pomocą pierwszego transferu w ilości nie mniejszej niż 20 monet.

 4. Twój adres kryptografu „Twój osobisty klucz gwiezdny” zostanie wskazany na Twoim koncie. Transfer środków może być dokonany z kryptowaluty lub z innej karty kryptograficznej, wskazującej Twój adres

Ostatnie trzy punkty nadają się do uzupełnienia każdego portfela gwiezdnego.

Jak odzyskać portfel gwiazdowy

Ponieważ istnieje kilka opcji przechowywania Stellar Lumens (XLM), skoncentrujemy się na portfelu sprzętowym Ledger Nano S i powiemy, jak go przywrócić.

Przede wszystkim musisz pamiętać, że aby przywrócić portfel Ledger Nano S, musisz wprowadzić zwrot odzyskiwania. Z pomocą nasion Twoje środki będą zawsze dostępne nawet w przypadku kradzieży, utraty lub awarii.

Istnieją dwa sposoby przywrócenia tego urządzenia:

 • Z nowym Ledger Nano S;
 • Z pomocą innego zimnego portfela, na przykład Electrum.

Obie opcje wiążą się z użyciem zwrotu zwrotnego. Jeśli przywrócisz portfel za pomocą Electrum, to podczas jego instalacji musisz wprowadzić swoje nasienie podczas początkowej konfiguracji księgi.

Jeśli kupiłeś nowe urządzenie, w początkowej fazie instalacji musisz nacisnąć lewy przycisk:

Następnie musisz wprowadzić hasło, które może się różnić od kodu, który Tywprowadzone podczas pierwszej instalacji. Następnie rozpoczyna się proces odzyskiwania.

Po tym musisz wybrać wymaganą liczbę słów frazy zwrotu - 24.

Następnie musisz wpisać słowa.

Aby wprowadzić litery, musisz użyć przycisków, a aby potwierdzić wpis, musisz nacisnąć dwa przyciski na raz.

Następnie proces odzyskiwania portfela gwiezdnego jest zakończony.

Wniosek

Podsumowując, można zauważyć, że Stellar Lumens (XLM) wciąż nie jest tak popularny, więc większość kryptotografów nie działa z nim. Jednak nasz artykuł przedstawia dość niezawodne opcje, takie jak Ledger lub Stellar Desktop Client, które mają wysoki poziom ochrony.

Po przeczytaniu materiału wielu z was pomyśli o stworzeniu gwiezdnego portfela, aby kupić tę kryptowalutę. Uwierz mi, nie jest tak trudno stworzyć portfel gwiezdny, najważniejsze jest to, aby nie bać się ryzyka i dzięki temu uzyskać dobry zysk.