Jak stworzyć portfel Ripple, samouczek z przykładami

Kryptowaluta staje się coraz bardziej powszechna z dnia na dzień, otwierając wielkie perspektywy zysków. Nabiera rozpędu i włamał się do pierwszej piątki najdroższych tak zwanych Ripple kryptowaluty, co w zasadzie nie jest tym. Czym jest Ripple? Jest to cały system płatności, w którym wykorzystywana jest jego własna XRP w walucie.

Co to jest ripple?

Ripple to niezależny, zdecentralizowany system płatności o otwartym kodzie źródłowym. Użytkownicy mogą tworzyć różne własne waluty, zadłużenie lub zobowiązania pieniężne. Wszystkie te informacje są wyświetlane w łańcuchu bloków systemowych. Jak to działa? Istnieje wymiana funduszy lub innych dóbr między ludźmi za pomocą pośrednika zaufania w systemie, którym jest Ripple. Ponadto ripl pozwala na łatwą wymianę dowolnej waluty w ramach platformy Ripple.

Dzięki takim funkcjom praca z Ripple różni się od pracy z innymi kryptowalutami. Ponieważ wszystkie monety zostały wydane na samym początku, nie można wydobyć XRP.

Obecnie Ripple w pełni koncentruje się na pracy z bankami, oferując im bardziej wydajny i ekonomiczny sposób wysyłania płatności w czasie rzeczywistym na całym świecie.

Jak kupić ripple

Możesz kupić XRP za fiat money przelewem bankowym lub kartą kredytową. Również Ripple można kupić za każdą inną kryptowalutę. Tętnienia można kupić na giełdzie lub w internetowym wymienniku. Aby dowiedzieć się, jak szybko i opłacalnie kupić Ripple, przeczytaj naszeinstrukcje krok po kroku..

Gdzie zachować Ripple

Kwestia wyboru portfela Ripple jest dość powszechna na forach tematycznych. W tej chwili istnieje kilka portfeli, które są odpowiednie do przechowywania Ripple.

Ponadto wiele wymian pozwala kupować i przechowywaćRipple . Nie zalecamy trzymania XRP na giełdzie, ponieważ w tym przypadku nie zarządzasz kluczem prywatnym dla swoich monet, a zatem faktycznie należą one do giełdy, a nie do ciebie.

Niezależnie od tego, gdzie otrzymałeś monety, najlepszym rozwiązaniem jest wycofanie ich do własnego portfela Ripple, w którym trzymasz prywatne klucze. Po potwierdzeniu transakcji proces zakupu Ripple można uznać za zakończony.

Jak stworzyć portfel Ripple

Najpierw zrozummy, jakie portfele mają wybrać najbardziej odpowiednie dla Twoich potrzeb. Portfele Ripple to:

 • Sprzęt (na przykładLedger Nano S );
 • Desktop (Rippex, Toast);
 • Komórka, przeglądarka (Toast).

Zalecamy zakup portfela sprzętowegoLedger Nano S , ponieważ jest to najbezpieczniejszy sposób przechowywania środków. Jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Twoje klucze prywatne są przechowywane w trybie offline i bez dostępu do Internetu. Oprócz portfela Ripple obsługuje ponad 1000 różnych monet i żetonów.

Portfel Ripple, w przeciwieństwie do portfela Bitcoin, ma jedną funkcję - portfel Ripple musi mieć co najmniej 20 XRP, aby aktywować portfel Ripple, a portfel Bitcoin jest całkowicie bezpłatny. Ta ilość monet jest wymagana dla adresu portfela rezerwacyjnego. Jeślizdobędziesz 1000 XRP, a następnie 20 z nich zostanie wykorzystanych jako pancerz.

Jak zarejestrować portfel Ripple?

Obecnie istnieją 2 główne portfele do przechowywania kryptowaluty Ripple.

Toast Wallet Wallet

Toastto portfel Ripple, który umożliwia przechowywanie kryptowaluty na telefonie komórkowym lub na własnym komputerze. Opracowane wersje na Androida i iOS, a także na Windows, Linux, Mac OSX. Jest wersja przeglądarki (rozszerzenie dla Chrome).

Najbardziej popularną i wygodną jest mobilna wersja portfela. Instalacja jest bardzo prosta: musisz przejść do AppStore lub GooglePlay i pobrać aplikację Toast Wallet! na smartfonie.

Rejestracja portfela jest łatwa. Najpierw musisz wymyślić 6-cyfrowy kod PIN, aby uzyskać dostęp do portfela:

Po rejestracji wpadamy na konto. Interfejs jest dość prosty i intuicyjny:

Aby uzyskać XRP do portfela, skopiuj adres Ripple lub użyj kodu QR:

Aby wysłać monety, przejdź do karty Wyślij i wprowadź adres odbiorcy w polu „Do adresu”:

Portfel sprzętowy Ledger Nano S

PortfelLedger Nano Sjest fizyczny i przypomina pamięć flash.

Główne zalety tego portfela:

 • Bezpieczeństwo. Tylko właściciel ma dostęp do informacji na jego temat;
 • Łatwość użycia.
 • Wygoda. Ten portfel można nosić w dowolnym miejscu, nie zajmuje dużo miejsca. Ale jest jeszcze jedna strona monety - stratataki portfel nie gwarantuje odzyskania kryptowaluty w takim stopniu, w jakim znajdował się na nośniku.

Po wybraniu i zainstalowaniu portfela przejdź do strony„Jak kupić tętnienie”i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Exarpy Wallet

Exarpy- Ripple portfel internetowy, dostępny z dowolnej przeglądarki. Portfel jest bardzo prosty i łatwy w użyciu, a rejestracja zajmuje tylko kilka minut.

Portfel umożliwia przechowywanie, odbieranie i wysyłanie dowolnej liczby XRP bez udziału stron trzecich.

Cechą portfela jest prowizja 0,025 XRP pobierana za każdą transakcję. Obejmuje również Komisję Ripple Network.

Portfel Rippex (NIE DZIAŁA Z 2 KWIETNIA 2018)

Rippex oferuje portfel na komputery Mac, Windows i Linux, który ma zaawansowaną funkcjonalność.

Korzyści portfela Rippex:

 • Bezpieczeństwo. Rippex dużo inwestuje w zabezpieczanie funduszy użytkowników;
 • Prędkość. Opracowywane są nowe funkcje w celu przyspieszenia niektórych usług;
 • Wiarygodność. W systemie nie ma żadnych ukrytych informacji, więc użytkownicy mu ufają. Rozważ algorytm działań podczas pobierania portfela do komputera. Procedura jest bardzo prosta i zajmuje tylko kilka minut. Przejdź do witrynyRippexi wybierz swój system operacyjny:

Pobierz odpowiednią wersję na swój komputer, zainstaluj ją zgodnie ze zwykłą procedurą. Po otwarciu w nowym oknie kliknij „Utwórz nowe konto”.

Ponieważ rejestrujemy się po raz pierwszy, w następnym oknie kliknijdo przycisku „Utwórz puste konto” (jest zaznaczone na czerwono):

Następnie musisz wymyślić złożone hasło składające się z wielkich i małych liter. Wersja na komputer nie wymaga e-mail do rejestracji.

Po pomyślnym wprowadzeniu hasła pojawi się okno z tajnym kluczem. Klucz otworzy się po naciśnięciu przycisku. System ostrzega, że ​​nie należy go naciskać, jeśli podejrzewasz, że ktoś może zobaczyć Twój klucz lub za Tobą znajduje się kamera wideo.

Po otwarciu klucza skopiuj go i zapisz bezpiecznie, najlepiej w kilku miejscach jednocześnie. Nie dawaj nikomu swojego tajnego klucza. Dopiero potem możesz potwierdzić zapisanie klucza, klikając specjalny przycisk.

Po rejestracji zostaniesz przeniesiony na swoje osobiste konto, w prawym górnym rogu, w którym znajdziesz adres portfela. Możesz go użyć do przeniesienia XRP na konto.

Opcja przechowywania Ripple na koncie online jest również dostępna dla użytkowników, bez pobierania portfela na komputer.

Alternatywne opcje przechowywania

Oprócz powyższego istnieje kilka innych opcji przechowywania kryptowaluty Ripple.

Portfel CoinPayments

Wieloliterowy portfel walutowy. Nie tylko Ripple może być przechowywane na jednym koncie, ale inne kryptowaluty do Twojej dyspozycji. Jego główną zaletą jest możliwość dokonywania płatności w kryptowalutach.

Portfel BitGo

Niedawno portfel BitGo obsługuje również XRP. Uważany jest za najbezpieczniejszegoopcja przechowywania funduszy, ponieważ obsługuje wiele podpisów. Ponadto BitGo jest dość łatwy w użyciu i ma interesujące funkcje, takie jak ograniczenie kosztów, a nawet dostęp wielu użytkowników.

Podsumowanie

 1. Do przechowywania kryptowaluty Ripple potrzebny będzie portfel;
 2. Portfele to sprzęt komputerowy, komputerowy, internetowy i mobilny;
 3. Po zainstalowaniu portfela możesz kupić XRP na giełdzie lub w wymienniku.

Możesz wybrać tylko portfel kryptowaluty Ripple. Przed podjęciem decyzji powinieneś starannie rozważyć zalety i wady oraz wybrać najbardziej wygodny i wygodny portfel, który spełnia Twoje potrzeby.