Jak stworzyć portfel litecoin, poradnik z przykładami

Litecoinjest jednym z pierwszych altcoinów na rynku, który pojawił się w 2011 roku. Nazywa się to kryptowalutą srebrną, Bitcoin-light lub Bitcoin 2.0, ponieważ lightcoin częściowo pożyczył technologię i podstawowe zasady z Monety numer jeden. Twórcy LTC pozycjonują monetę jako wygodne narzędzie płatnicze, koncentrując się na szybkości transakcji. Litecoin wprowadził możliwość przeprowadzania atomowych operacji krzyżowych (z innymi kryptowalutami) i aktywował Segwita.

Zespół projektowy robi wszystko, co w jego mocy, aby LTC poradził sobie z misją szybkich i wygodnych transakcji. Oprócz rozwoju sieci liczba witryn obsługujących płatności w tej kryptowalucie stale rośnie. Jednocześnie wzrasta kapitalizacja i stopa Litecoin.

Prawdopodobnie sam to wszystko wiesz, ponieważ czytasz ten materiał. W nim szczegółowo przyjrzymy się podstawowym portfelom lightcoin, a także tym, jak je zarejestrować i jak z nich korzystać.

Jeśli masz już portfel i szukasz informacji na temat zakupu Litecoin, użyj tej instrukcji.

Jak wybrać portfel litecoin

Podobnie jak w przypadku wielu innych kryptowalut, do przechowywania i spożywania lightcoin nadają się następujące rodzaje portfeli:

  • Sprzęt - są to fizyczne portfele, w rzeczywistości będące zmodyfikowanymi napędami USB z dodatkowymi mechanizmami ochrony. Na przykład, po wprowadzeniu transakcji kod PIN, ustaw ziarno do odzyskania. Istnieją trzy popularne produkty na rynku:Trezor ,Ledger Nano S ,KeepKey .
  • Oprogramowanie - portfele na komputery stacjonarneurządzenia można podzielić na lekkie i pełne. Pełny portfel oficjalny LTC - Litecoin-Core. Aby w pełni wykorzystać, musisz pobrać cały blockchain. Lekkie opcje to Electrum LTC i portfel multicoin Exodus.
  • W przypadku platform mobilnych „wąski profil” portfel Litecoin dla Androida nazywa się LoafWallet. Synchronizuje się z blokiem, więc użytkownicy nie muszą długo czekać na wynik transakcji i pobrać wszystkie bloki. LTC jest również obsługiwane przez uniwersalne portfele mobilne: JAXX, Coinomi.
  • Portfele papierowe - jest to jeden z najłatwiejszych i najbardziej niezawodnych sposobów przechowywania kryptowaluty, ponieważ awaria sprzętu nie stanowi dla ciebie zagrożenia. Generowanie adresów dla koszyków papierowych LTC odbywa się naliteadress.org .
  • Internetowegiełdy kryptowalutmogą działać jako portfel internetowy, jednak nie można ich bezpiecznie przechowywać. Najlepiej używać wyspecjalizowanych stron do przechowywania Litecoin i innych monet:Rahakott , Cryptonator, LiteVault, block.io.

Jak stworzyć portfel litecoin

Przejrzymy teraz najpopularniejsze portfele LTC z instrukcjami ich instalacji /rejestracji.

Jak zarejestrować portfel litecoin online

Dobry wybór jest dostępny tutaj:Rahakott , Cryptonator, LiteVault, Block.io. Rozważmy pierwszą opcję, ponieważ jest to najwygodniejsza i anonimowa.

Rejestracja w Rahakott zajmie dosłownie 15 sekund. Nie potrzebujesz żadnych danych osobowych, możesz nawet zrobić to bez hasła.

Dostęp do portfela zapewniafraza mnemoniczna. Dodatkowo możesz włączyć i hasło.

Wewnętrzny interfejs portfela jest tak prosty i wygodny, jak to możliwe:

Dla porównania, rozważ inną torebkę, Cryptonator. Aby otworzyć portfel online, przejdź do oficjalnej strony i kliknij przycisk rejestru. Wpisz swój adres e-mail i hasło.

Następnie aktywuj konto (link jest wysyłany na adres e-mail).

Ponadto po zalogowaniu się na konto zostaniesz poproszony o utworzenie portfeli dla wielu kryptowalut. W tym dla Litecoin. Wybierz portfele i kliknij.

Następnie generujemy adres portfela Litecoin.

Wszystko jest gotowe do użycia. Pozostaje tylko skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Aby wyświetlić adres portfela, kliknij pozycję „Pokaż moje adresy litecoin”. Mogą nawet wygenerować kilkaset.

Jak zainstalować portfel Litecoin (wersja na komputer)

Oczywiście bardziej praktyczną opcją jest lekki portfel, ponieważ do jego użycia nie można pobrać całego bloku blockchain. W przypadku Litecoin możesz użyć Electrum-LTC lub Exedus. Tak wygląda interfejs Electrum:

W zakładce Odbiór możesz zobaczyć adresy do odebrania, aw zakładce Wyślij wprowadzane są adresy odbiorców kryptowaluty. Możesz go pobrać na stronieelectrum-LTC .

Exodus to uniwersalny portfel z obsługą różnych kryptowalut i możliwością wymiany wewnętrznej.

Wygodna opcja dla inwestorów, handlowców. Nadaje się również do prostychmagazyn kryptowalut. Pobierz klienta na stronieExodus.io .

Litecoin-Core będzie wyglądał bardziej szczegółowo - z instrukcjami dotyczącymi instalacji i użytkowania. Aby pobrać ten portfel, przejdź na oficjalną stronę Liktogin -litecoin.org .

Zobaczysz przed sobą listę przycisków DOWNLOAD z różnymi wersjami. Wybierz opcję, która Ci odpowiada. W naszym przypadku jest to klient Windows x64.

Rozpocznij instalację

Następnie wybierz miejsce, w którym zostanie pobrany łańcuch bloków. Aby to zrobić, musisz mieć co najmniej 10 gigabajtów miejsca na dysku.

Na karcie Plik możesz wyświetlić adresy odbierające lub utworzyć nowy adres w tej sekcji. Zalecamy również wykonanie kopii zapasowej i zapisanie jej w pamięci flash USB i na wielu urządzeniach.

Na karcie Ustawienia znajduje się element „Szyfruj portfel”. Ustaw w nim hasło.

Portfel mobilny

Rozważmy bardziej szczegółowo portfel mobilny Jaxx, który obsługuje nie tylko Litecoin, ale także inne kryptowaluty. Przejdź do Google Play Market lub AppStore, aby znaleźć i pobrać tę aplikację.

Po pobraniu zacznij tworzyć nowy portfel. Wybierz Utwórz nowy portfel, a następnie Express (szybka instalacja).

Wybierz Litecoin z listy.

To wszystko. Portfel stworzony i gotowy do użycia.

Możesz również pobrać LoafWallet - mobilny portfel specjalnie dostrojony do Litecoin. Interfejs aplikacji:

Opcje składowania na zimno Litecoin

Litecoin można przechowywać w „zimnym” formacie na specjalnych portfelach sprzętowych - napędach (USB, SSD) lub na portfelach papierowych.

Jeśli mówimy o urządzeniach, teraz na rynku są trzy główne podmioty:Ledger Nano ,Trezori Keepkey. Są bardzo do siebie podobne: niezawodne, kompaktowe, obsługują wiele kryptowalut.

Ledger Nano jest nieco tańszy niż jego konkurenci, jednocześnie wspierając więcej monet. Wzorzec użycia portfela sprzętowego jest podobny: ustawienie hasła, generowanie zalążka do odzyskiwania, potwierdzanie transakcji za pośrednictwem ekranu. Ponadto urządzenia obsługują portfele oprogramowania.

Mała tabela porównawcza:

Portfel Ledger Trezor KeepKey
Rozmiar 98 x 18 x 9 mm, waga 16,2 g 60 x 30 x 6 mm, waga 12 gramów 38 x 93 x 12,2 mm, waga 54
gramów
Zgodność Win (7+)
Mac (10,8+)
Linux
Win
Linux
Mac (10,8+)
Win
Linux
Mac (10,8+)
Wsparcie portfeli Electrum
Mycelium
Copay
GreenBits
GreenAddress
Ledger
Chrome
Electrum
Mycelium
Copay
MultiBit HD
GreenBits
GreenAddress
myTREZOR
Electrum
Mycelium
MultiBit HD
GreenBits
GreenAddress
KeepKey
Chrome
Cena 65 dolarów 99 dolarów 99 dolarów

Który wybrać należy do ciebie.Ledger Nano , pomimo niższej ceny, jest prawie tak dobry jak jego konkurenci.

Portfel papierowy

Niezawodny i niedoceniany przez wieluOpcja przechowywania LTC to portfele papierowe. Pod żadnym pozorem nie możesz stać się ofiarą ataków hakerskich przy użyciu portfela papierowego, nie musisz polegać na trwałości i niezawodności komputerów /urządzeń. Tylko jeśli stracisz portfel papierowy (lub wygenerowany adres, QR), to obiecuje utratę monet. Dlatego zawsze wykonuj wiele kopii i zdjęć adresu.

Aby wygenerować portfel papierowy Litecoin, użyjliteadress.org . Najpierw przesuń mysz lub wprowadź symbole randomizacji:

Tworzy się kilka sekund i adresów. Możesz je wydrukować i napisać natychmiast. Jest to pożądane w kilku egzemplarzach. W takim przypadku klucz prywatny (po prawej) nie może zostać ujawniony. Adres po lewej stronie służy do uzyskiwania lightcoinów od innych.

Jak odzyskać portfel Litecoin

Przed użyciem portfela Litecoin-Core wykonaj kopię zapasową. Ponadto pożądane jest przechowywanie kopii zapasowych w kilku miejscach.

Odzyskiwanie portfela może być konieczne w przypadku awarii oprogramowania, awarii żelaza. Zdarzają się przypadki, że sam Litecoin-Core nie działa odpowiednio na komputerze i wymaga ponownej instalacji.

Aby odzyskać dostęp do swojego klucza prywatnego (portfela), musisz (pod warunkiem, że zapisałeś portfel):

  • Ponownie zainstaluj klienta;
  • Zmień nazwę pliku kopii zapasowej na wallet.dat (jeśli nazywa się inaczej);
  • Znajdź i otwórz folder instalacyjny portfela;
  • Zastąp bieżącą wersję pliku wallet.dat wersją kopii zapasowej (kopia zapasowa).

Jeśli nie pamiętasz, w którym folderze przechowywane są główne pliki portfela, najprawdopodobniej można je znaleźć w oddziale C-Users-User-AppData-Roaming. Ten katalog może być ukryty, a dostęp administratora wymaga dostępu administratora.

Teraz wiesz, jak odzyskać portfel.

Jaki jest najlepszy portfel litecoin? Ty decydujesz - ponieważ będziesz go używać. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik udzielił odpowiedzi na większość pytań i pomógł ci w wyborze portfela na lightcoins.