Jak stworzyć portfel kreskowy, przewodnik z przykładami

Dashto popularna kryptowaluta, której charakterystyczną cechą jest pełna anonimowość wszystkich transakcji i uczestników. Założona w 2014 roku. Pierwotnie nazywany DarkCoin. Zmiana nazwy jest podobno spowodowana skojarzeniami poprzedniej nazwy z rynkiem cieni w Internecie.

Sercem sieci DASH jest mechanizm DarkSend. Sprawia, że ​​operacje w łańcuchu blokowym tej kryptowaluty są całkowicie anonimowe. Nie można ich prześledzić ani zweryfikować, jak wBitcoinlubLitecoin . Twórca kryptowaluty Evan Duffield podczas uruchamiania Bitcoina nalegał na jego całkowitą anonimowość. Ponieważ jego życzenia nie zostały wzięte pod uwagę, a zmiany nie zostały podjęte, zaczął tworzyć własny projekt.

Dash jest jedną z niewielu kryptowalut, które udało się z powodzeniem zintegrować z branżą płatności. Po zawarciu umowy z WIREX obliczenia tej kryptowaluty stały się dostępne w ponad 40 000 000 punktów w 210 krajach świata. A użytkownicy mogą powiązać portfel Dash z kartą VISA.

Aby zacząć korzystać z zalet tej kryptowaluty, otwórz portfel. W tym artykule przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże ci to zrobić.

Jak wybrać portfel deski rozdzielczej

Najpierw spójrzmy na portfele DASH? Istnieje kilka głównych typów portfeli dla tej kryptowaluty:

 • portfele online;
 • Programy komputerowe;
 • Aplikacje platformy mobilnej;
 • Sprzęt;
 • Papier.

Online

Wszystko jest tak proste, jak to możliwe - portfel jest zaimplementowany w formacie sieciowym i nie wymaga pobierania dodatkowych plikówoprogramowanie i przechowywanie plików z kluczami wallet.dat Na tym etapie taki sklep internetowy DASH - portfelRahakott . Wygodna i niezawodna opcja + tak anonimowa i bezpieczna, jak to możliwe.

Oprogramowanie

Załóżmy, że pobierasz klienta na komputerze osobistym. Najpopularniejszymi opcjami sąDash Core ,Dash Electrum . Instalacja tworzy plik wallet.dat. Wdrożone na różnych platformach: Windows, Linux, Mac OS.

Aplikacje mobilne

Małe programy zsynchronizowane z blokiem Dash. Dla tej waluty istnieje tylko jeden wyspecjalizowany mobilny portfel -Dash Wallet . Ponadto kryptowaluta jest obsługiwana w uniwersalnych magazynach mobilnych Jaxx, Coinomi i kilku innych.

Sprzęt

W istocie są to napędy USB, w których przechowywany jest klucz prywatny. Łatwy w użyciu i dostosowywaniu. Odzyskiwalne za szkody. Przykłady takich portfeli:Ledger Nano S ,Trezor WalletKeepKey i inni.

Nadal istniejąportfele papierowe- prosty i niezawodny sposób przechowywania i używania DASH bez dodatkowych rejestracji i pobierania czegokolwiek. Aby z nimi pracować, stworzono specjalne strony internetowe, które generują kody QR dla transakcji.

Jak utworzyć portfel myślnika: instrukcje

Przyjrzyjmy się procesowi tworzenia portfeli DASH w różnych formatach.

Oprogramowanie

DASH CORE

Zacznijmy od portfeli oprogramowania, a mianowicie z DASH Core - pełnej wersji „pamięci” tej kryptowaluty. Aby w pełni korzystać z tego programu, musisz pobrać cały blockchain DASH. A to nie jest ani para, ani nawetsto megabajtów i gigabajty danych. Rozważ to i oszacuj ilość wolnego miejsca na dysku komputera.

Przejdź do oficjalnej strony kryptowalutyDash , a następnie przejdź do sekcji „Pobierz Dash”. Zobaczysz następujące zdjęcie przed sobą:

Kliknij lewy niebieski przycisk i zacznij pobierać. Wersja może się różnić.

Uruchom pobrany plik instalacyjny. Kliknij Dalej, wybierz lokalizację portfela.

Początek i koniec instalacji:

Teraz musisz uruchomić portfel i wybrać miejsce przechowywania blockchain:

Portfel rozpocznie ładowanie, a następnie blockchain. Ten proces może potrwać nawet kilka dni.

Podczas synchronizacji utwórz hasło. Przejdź do Ustawienia (Ustawienia) i wybierz Szyfruj portfel (Szyfruj portfel).

To hasło musi być zapamiętane, zapamiętane, zapisane. Utrata automatycznie oznacza utratę dostępu do portfela.

Następnie rozpocznie się szyfrowanie. Po zakończeniu szyfrowania portfel wyłączy się. Zaleca się wykonanie kopii zapasowej portfela.

Aby to zrobić, przejdź do sekcji Plik i kliknij Portfel kopii zapasowej. Zapisz ten plik kopii zapasowej na dysku flash USB, w magazynie online lub w innym „odosobnionym” miejscu. Podczas odzyskiwania może być potrzebna kopia zapasowa.

Aby wysłać gdzieś DASH, przejdź do sekcji Wyślij i podaj adres, a karta Odbierz wygeneruje adres do odbioru kryptowaluty.

DASH Electrum

Przejdź do adresu pobierania portfela Electrum . Kliknij DOWNLOAD i wybierz wersję zgodną z Twoim systemem operacyjnym.

Rozpocznij instalację. W pierwszym etapie wybierz typ portfela (Standard), a Twoim celem jest utworzenie portfela (Utwórz nowy portfel).

Następnie zostanie wygenerowane ziarno - takie jest hasło „odzyskiwania”. Lepiej jest to gdzieś napisać, aby nie zostało utracone. Nasiona są niezbędne do przywrócenia dostępu do portfela w przypadku korzystania z innego urządzenia.

Następnie wybierz hasło do portfela.

To wszystko. Twój portfel został utworzony. Wszystko jest znacznie szybsze niż w Dash Core. Karta Odbierz zawiera adres do otrzymania waluty. Może zostać zaktualizowany.

Komórka

Rozważmy portfel DASH, ponieważ został on zaimplementowany specjalnie dla tej kryptowaluty.

Zmierzamy do Play Market lub App Store, w zależności od systemu operacyjnego, i wprowadzamy DASH Wallet do wyszukiwania.

Rozpocznij instalację. Kilka sekund, a portfel jest gotowy do użycia.

Aby odebrać lub wysłać, użyj odpowiednich przycisków. Możesz użyć generatora QR /rozpoznawacza.

W menu rozwijanym znajdują się dodatkowe elementy: odbierz z papieru, kurs wymiany i tak dalej. „Odbiór z papieru” oznacza skanowanie kodu QR.

Online

Rozważ instalację portfelaRahakott , ponieważ jest to najwygodniejszy i anonimowy.

Rejestracja portfela zajmie nie więcej niż 15 sekund. Portfel nie wymaga danych osobowych do rejestracji, możesz nawet zrobić to bez hasła.

Zapewnia dostęp do portfelafraza mnemoniczna. Dla dodatkowego bezpieczeństwa możesz włączyć i hasło.

Wewnętrzny interfejs portfela jest niezwykle prosty i intuicyjny:

Rozważ inny popularny portfel online dla kryptowaluty DASH -Cryptonator .

Przejdź do witryny i rozpocznij rejestrację, klikając Zarejestruj się:

Wybierz konto osobiste, wprowadź swój adres e-mail, hasło i kliknij niebieski przycisk poniżej. Wiadomość e-mail zostanie wysłana do Ciebie z linkiem aktywacyjnym. Aktywuj i zaloguj się na swoje konto.

Usługa oferuje utworzenie kilku portfeli. Co najmniej 20 sztuk na raz. Na tej liście jest Dash.

Następnie wygeneruj adres:

Ostatnim etapem jest wybór narzędzia do uwierzytelniania dwuskładnikowego:

To wszystko. Portfel ma wewnętrzny wymiennik. Saldo można sprawdzić na karcie Moje konto. Możesz również zobaczyć swój adres tutaj:

Opcje chłodni

W tym miejscu wyróżniamy dwie kategorie - portfele sprzętowe i papier. Lista najpopularniejszej pamięci sprzętowej:

 • Portfel Trezor- kompaktowy portfel o wysokim stopniu ochrony. Obsługuje najbardziej popularne kryptowaluty. Wsparcie DASH rozpoczęło się na początku 2017 roku. Wewnętrzna ochrona TREZOR chroni klucz prywatny przed możliwym odczytem lub przechwyceniem na innych komputerach.
 • KeepKeyto uniwersalny portfel z obsługą materiałów dashowych. Ustawienie prawie nie różni się od Trezora - musisz odwiedzić oficjalną stronę, pobrać sterownik,podłącz opiekuna do komputera i „rozpoznaj” urządzenie. Charakterystyczną cechą portfela jest obecność tablicy ogłoszeń.
 • Ledgerto kompaktowy portfel, który wspiera DASH od 2016 roku. Najbardziej budżetowa opcja spośród prezentowanych (wersja Nano).

Poniżej znajduje się porównanie portfeli sprzętowych i ich cen:

Imię Starting Dash Support Koszt
TREZOR styczeń 2017 r. 99 USD
KeepKey marzec 2017 r. 129 USD
Ledger listopad 2016 r. 58 USD (Nano S)

Ciekawa opcja z portfelem papierowym. W sieci znajdują się zasoby generujące klucze do DASH. Jedna z nich jest publiczna - służy do odbierania kryptowalut. Drugi jest prywatny. Jest już używany do kresek „konsumpcyjnych”. Adres strony, na której można utworzyć podobny portfel papierowy, topaper.dash.org .

Portal korzysta z generatora javascript. Portfel papierowy jest generowany przez twoje wysiłki: poprzez ruch myszy lub wprowadzanie znaków.

Po kilku manipulacjach klucze zostały utworzone. Możesz przepisać je w formacie znaków, drukować bezpośrednio ze strony lub nawet zrobić zdjęcie. Nie pokazuj nikomu klucza prywatnego. Pokażemy Ci nasze, dlatego nie będziemy z niego korzystać.

Jak odzyskać portfel Dash

Podczas instalacji Dash Core zalecamy utworzenie portfela zapasowego i zapisanie go na dysku USB, w usłudze w chmurze lub w innym „odosobnionym” miejscu. Jeśli nagle „odlecisz”Windows, komputer się zepsuł i tak dalej, ta kopia zapasowa pomoże Ci przywrócić portfel i wraz z nim uzyskać dostęp do DASH na koncie. Procedura jest prosta:

 • Ponownie zainstaluj portfel DASH Core na komputerze;
 • Jeśli twoja kopia zapasowa nie nazywa się wallet.dat, zmień jej nazwę na wallet.dat;
 • Przejdź do głównego katalogu portfela po instalacji;
 • Skopiuj plik kopii zapasowej wallet.dat do tego folderu, zastępując bieżący plik wallet.dat. Jeśli zapisałeś kopię zapasową w domyślnym folderze, musisz ją wyszukać w AppData (gałąź Użytkownicy-> Użytkownik na dysku C w systemie Windows). Najpierw należy włączyć wyświetlanie ukrytych katalogów w systemie Windows.

Gdyby DASH nie miał perspektyw, nie byłoby tak wielu opcji jego przechowywania. W pracy z tą kryptowalutą nie ma nic trudnego. Sam byłeś w stanie zweryfikować ten przewodnik.