Jak stworzyć portfel EOS - instrukcje krok po kroku

Projekt EOSto oprogramowanie reprezentowane przez zintegrowane technologie blockchain, które pomaga skalowaniu poziomemu i pionowemu zdecentralizowanych aplikacji.

EOS to token wydany przy użyciuinteligentnej umowyw sieci Ethereum. W prostych słowach, jeśli aplikacja obsługuje eter, będzie również działać z eos. Jest to ogromna zaleta, ponieważ istnieje wybór wygodnego portfela wielowalutowego. Głównym celem kryptowaluty jest finansowanie tworzenia sieci oprogramowania EOS.

Jeśli chcesz stać się częścią rynku kryptowalut i kupić EOS, powinieneś dowiedzieć się, które portfele EOS istnieją i jak je utworzyć.

Jak wybrać portfel EOS

Kryptokaty można podzielić na kilka typów: online, desktopowe (lokalne), sprzętowe, mobilne i papierowe. Wszyscy używają różnych sposobów organizowania bezpiecznego przechowywania kluczy prywatnych.

Typ portfela Charakterystyka
Portfel internetowy Jest to specjalny zasób internetowy, w którym możesz przechowywać własne narzędzia kryptograficzne. Ponieważ taki portfel oszczędza klucze prywatne online, użytkownicy mogą wykonywać transakcje łatwiej i szybciej. Ale to jest jego główna zaleta. Portfele online charakteryzują się niskim poziomem bezpieczeństwa, dlatego są stale narażone na zagrożenia kradzieżą tożsamości i atakami hakerów. Są one używane głównie do płatności i przechowywania małych.kwoty
Portfel komputerowy (lokalny) Pulpitowe (lokalne) okna kryptograficzne to specjalny program instalowany na komputerze osobistym. Mają wysoki poziom ochrony, ponieważ informacje są przechowywane bezpośrednio na dysku twardym użytkownika. Istnieją dwa rodzaje portfeli na pulpicie: „grube” i „cienkie”. Dla „grubego” musisz pobrać cały blok bloków, który zawsze będzie aktualizowany, więc potrzebujesz dużo wolnego miejsca. „Cienki” portfel nie wymaga pobierania całego blockchainu, jednak z tego powodu jego bezpieczeństwo pogarsza się, ponieważ portfel kryptograficzny pobiera wszystkie dane z innych usług.
Portfel sprzętowy kryptowaluty Jest to urządzenie, które oferuje najbardziej niezawodną opcję oszczędzania aktywów kryptowaluty. Ponieważ urządzenie jest podobne do dysku flash, jest bardzo wygodne w użyciu i stale noszone ze sobą. Aby rozpocząć pracę z portfelem sprzętowym, musi być podłączony do komputera. Taka krypto-torba przechowuje klucze prywatne nie na wrażliwym sprzęcie, który działa online, ale w bezpiecznym środowisku samego portfela sprzętowego. W przypadku kradzieży, uszkodzenia lub utraty portfela sprzętowego można go łatwo odzyskać za pomocą specjalnego kodu, który jest tworzony po zainstalowaniu portfela. Również ten portfel jest bardzo łatwy i szybki w konfiguracji.
Mobilny portfel elektroniczny Specjalny program instalowany na smartfonie. Bardzo wygodny do codziennego użytku.ponieważ zawsze masz smartfon w kieszeni i możesz szybko przeprowadzić niezbędną transakcję. Jednak portfele mobilne mają średni poziom bezpieczeństwa, ponieważ aplikacja korzysta z serwerów zdalnych innych firm. Zasadniczo również rodzą płatności i przechowują niewielkie kwoty.
„Portfel papierowy” kryptowaluty „Portfel papierowy” kryptowaluty to dokument zawierający kopie kluczy prywatnych i publicznych. Adres specjalnej kryptowaluty jest generowany na specjalnej stronie internetowej i tworzony jest obraz z dwoma kodami QR. Korzystając z pierwszego kodu, możesz otrzymać kryptowalutę, a drugi to klucz prywatny, który jest przeznaczony do transferu zasobu cyfrowego. Ponieważ taki portfel jest daleki od Internetu lub komputera, klucze prywatne nie mogą zostać skradzione przez hakerów ani uszkodzone przez boty systemowe. Dokument ten należy jednak przechowywać w miejscach bez ognia i wody. Jednocześnie intruzi mogą skradzić portfel papierowy.

Użytkownicy, którzy chcą kupić tokeny EOS, mają możliwość korzystania z wielu portfeli. Można je podzielić na dwa typy: kluby kryptograficzne i portfele magazynowe (konto na krypto-wymianie).

Jeśli zamierzasz angażować się w handel kryptowalutami, portfele magazynowe są bardziej odpowiednie dla ciebie, ale jeśli używasz portfela codziennie lub planujesz przechowywać EOS przez długi czas, powinieneś wybrać kryptolodzy.

Portfele kryptowaluty obsługujące EOS:

 • MyEtherWallet - portfel online,
 • MetaMask - portfel online,
 • Ledger Nano S - portfel sprzętowy,
 • Exodus - portfel na biurko,
 • Altcoin.io - portfel biurkowy,
 • Portfel Infinito - mobilny portfel,
 • SimplEOS - portfel biurkowy,
 • Scatter - portfel online,
 • Greymass eos-voter - portfel biurkowy.

Jak stworzyć portfel EOS

Ponieważ twórcy platformy EOS zalecają używanie MyEtherWallet i MetaMask, przyjrzymy się szczegółowo tworzeniu tych dwóch kryptotografów.

MyEtherWallet

 1. Po pierwsze, musisz przejść dooficjalnej strony internetoweji tam możesz użyć języka rosyjskiego dla lepszego zrozumienia. Najpierw musisz utworzyć hasło, aby chronić swój klucz prywatny.
 2. Następnie musisz wprowadzić własne hasło i kliknąć „Utwórz portfel”

 1. Później pojawi się sugestia pobrania pliku, który przechowuje Twój tajny klucz. Również w dolnej części okna zostanie napisana potrzeba regularnego tworzenia kopii zapasowych, aby uniknąć utraty dostępu do własnego portfela. Aby kontynuować rejestrację, musisz kliknąć „Rozumiem. Kontynuuj.

 1. Następnie zobaczysz ofertę zapisania klucza prywatnego w formacie tekstowym, a także możesz go wpisać, aby uzyskać „portfel papierowy”. Nie jest to opcja wymagana, ale zaleca się wykonanie tego kroku, ponieważ zwiększy to bezpieczeństwo Twoich środków. Następnie kliknij „Zapisz swój adres”.

 1. Następnie MyEtherWallet poprosi o wprowadzenie własnego klucza prywatnego. Można to zrobić na dwa sposoby: po pierwsze, możesz użyć uprzednio zapisanego pliku magazynu kluczy i podać hasło, klikając opcję „Plik Keystore /JSON”; po drugie, możesz wprowadzić tajny klucz w wymaganym ciągu, wybierając opcję „Klucz prywatny”.

 1. Jeśli poprawnie wprowadzisz klucz prywatny, będziesz miał interfejs z własnym adresem i saldem konta. Następnie musisz przenieść żetony EOS na swoje konto. Aby to zrobić, znajdź ikonę o nazwie „Token Balances” i kliknij przycisk „Dodaj swój token”.

 1. Następnie zobaczysz formularz, w którym musisz wypełnić niezbędne informacje. „Adres tokena” i „Fragmentacja” można znaleźć pod adresemetherscan.io , aw wierszu „Symbol tokena” należy podać EOS. Na koniec musisz kliknąć przycisk „Zapisz”.

 1. Na końcu kryptografu skontaktuje się z blokiem bloków i sprawdzi saldo konta w kontrakcie ERC20, a zobaczysz taką ikonę.

MetaMask

 1. Pierwszym krokiem jest pobranie portfela EOS, a mianowicie specjalnegorozszerzenia przeglądarki MetaMask .

 2. Po pobraniu programu należy utworzyć konto osobiste, klikając przycisk Utwórz konto. Aby go utworzyć, specjalny formularz zostanie użyty po pierwszym wprowadzeniu rozszerzenia.

 1. Następnie musisz wybrać opcję „Importuj konto”. Po tym musisz wprowadzić klucz prywatny wcześniej utworzony w MyEtherWallet lub pobraćPlik Json W ten sposób importujesz już utworzone konto w kryptografie MyEtherWallet w MetaMask. Po zakończeniu importu będziesz mieć możliwość używania tokenów EOS bezpośrednio z przeglądarki.

Zimny ​​portfel dla EOS

 • TREZORto wielowalutowy portfel sprzętowy, który działa bez Internetu. Przechowuje tajne klucze użytkownika, a także TREZOR ma funkcję podpisywania transakcji, może być używany nawet wtedy, gdy nie masz dostępu do Internetu. Pomimo tego, że to urządzenie jest używane jako „chłodnia”, jest dość elastyczne w działaniu. TREZOR ma małe wymiary, więc można go umieścić w dowolnym dogodnym miejscu lub przechowywać w torbie. Ten portfel sprzętowy umożliwia przechowywanie EOS w trybie offline, jeśli podłączysz go do komputera, wykona niezbędną operację. Jedną z głównych zalet TREZOR jest jego zdolność do używania nawet na komputerze zainfekowanym wirusami.

Jeśli narysujemy paralelę z innymi portfelami sprzętowymi, można zauważyć, że TREZOR działa z prawie wszystkimi popularnymi portfelami oprogramowania. Co więcej, jeśli nie możesz korzystać z komputera, ten portfel współpracuje z urządzeniami z Androidem za pomocą kabla OTG.

 • Ledger Nano Sto najpopularniejszy na świecie portfel sprzętowy. Ta kryptokomórka ma zwiększony poziom ochrony, który zapewniają dwa układy STM31 /STM32. Warto zauważyć, że okres gwarancji na przechowywanie dostarczonych danych osobowychprogramistów, zaprojektowanych na 30 lat. Ponadto urządzenie ma uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Jeśli chodzi o zwartość i wagę, Ledger Nano S wygląda jak zwykły dysk flash i waży nieco ponad 16 gramów, dzięki czemu zawsze możesz go nosić ze sobą. Kryptograficzny jest wielowalutowy i jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi. Również urządzenie z wieloma popularnymi portfelami i aplikacjami online i komputerowymi. Dodatkową zaletą Ledger Nano S jest to, że może działać nawet w przypadku braku połączenia z Internetem.

Jak odzyskać portfel EOS

Aby dowiedzieć się, jak przywrócić portfel EOS, szczegółowo przeanalizujemy ten proces w wielowalutowym portfelu komputerowym Exodus. Wiele osób miało problem, gdy ich laptop został zgubiony, skradziony lub po prostu przestał działać. W takim przypadku, aby ponownie uzyskać dostęp do swojego portfela kryptograficznego, musisz wykonać kilka prostych kroków.

Utwórz portfel zapasowy:

 1. Wykorzystamy możliwość przywrócenia kryptografu przy użyciu technologii tajnego klucza Seed. Aby to zrobić, musisz zalogować się do Exodus, wprowadzić hasło i nacisnąć „Enter”.

 2. Następnie przejdziesz do strony głównej programu, w której będziesz musiał wybrać opcję „Plik kopii zapasowej”.

 1. Następnie zobaczysz sekcję, w której możesz otrzymać niezbędny tajny klucz (Seed) lub wybrać opcję wysyłania hasła odzyskiwania systemu na osobisty adres e-mail.

Ostrzeżenie:nie powinien zapisywać tajnego klucza do komputera, najlepszym rozwiązaniem byłoby napisanie go na papierze, więc będziesz pewien, że hakerzy nie będą mogli dostać się do twojego portfela i kryptowaluty na nim.

 1. Musisz mieć dostęp do sekcji „Ustawienia”, konieczne jest znalezienie w niej kolumny „hasło” i jej ustawienie.

 2. Następnie na Twój adres e-mail pojawi się link z adresem strony odzyskiwania. Będą również wszystkie niezbędne informacje, które będą przydatne podczas przywracania portfela Exodus.

Jeśli stracisz dostęp do portfela kryptograficznego:

 1. Musisz zainstalować nową wersję portfela Exodus na swoim komputerze.

 2. Po instalacji musisz wejść do niego, a przed Tobą pojawi się ikona, w której musisz wybrać „Przywróć za pomocą pliku kopii zapasowej”.

 3. Następnie pojawi się okno, w którym należy wybrać odpowiednią metodę.

 1. Jeśli wcześniej wybrałeś metodę odzyskiwania przy użyciu poczty e-mail, musisz wypełnić wszystkie niezbędne informacje otrzymane wcześniej na adres e-mail. Jeśli wybierzesz drugą opcję, frazę Seed, będziesz musiał wprowadzić ją, aby ponownie uzyskać dostęp do portfela Exodus.

Wniosek

KryptowalutaEOSma ogromny potencjał w dłuższej perspektywie, ponieważ twórcy projektu stopniowo ulepszają platformę, a także funkcjonalność tokena. Jeśli nie miałeś czasu na zakup tej monety, zalecamy nie tracić czasu. Najpierw jednakPowinieneś przestudiować nasz artykuł, ponieważ pomoże ci dowiedzieć się, który portfel jest najlepszy dla EOS i co zrobić, jeśli coś się z nim stanie. Radzimy zdecydować się na zakup portfela sprzętowegoLedger Nano S , aby zawsze być pewnym bezpieczeństwa swoich inwestycji.