Jak stworzyć portfel Bitcoin Gold, sprawdź portfele

W październiku 2017 r., Następny rozwidlenie, które nazwanoBitcoin Gold, oddzielone od głównego bloku bitcoinowego . Wszyscy posiadacze BTC otrzymali taką samą ilość monet w nowej sieci kryptowalut BTG. Należy zauważyć, że nie wszystkie giełdy wspierały hardfork i wyświetlały nową monetę w portfelach swoich użytkowników.

Główną cechą tak zwanej „waluty dla górników” jest użycie algorytmu Equihash, który umożliwia wykorzystanie kart graficznych do wydobycia. Ten algorytm jest używany w popularnej anonimowej kryptowalucieZCash .

Co więcej, jest on chroniony przed użyciem ASIC, co czyni sieć bardziej zdecentralizowaną, a Bitcoin Gold jest jedynym widelcem, który możekopaćza pomocą GPU. W tym artykule przyjrzymy się głównym aplikacjom i narzędziom do pracy z BTG, a także podpowiemy, jak otworzyć portfel.

Jak wybrać Złoty Portfel Bitcoin

Wybór portfela na Bitcoin Gold opiera się na wymaganiach i preferencjach użytkownika. Ta kryptowaluta nie ma problemów ze wsparciem i oprogramowaniem, a zwolennicy dowolnej platformy mogą wybrać odpowiednią aplikację. Dostępne jako zwykłe rozwiązania stacjonarne i mobilne, online lub nawet sprzętowe.

Portfele Desktop oferują przechowywanie wszystkich danych na dysku twardym użytkownika. Takie podejście można nazwać klasycznym i jest całkiem bezpieczne, jeśli zaszyfrujesz wszystkie klucze i zrobisz kopie zapasowe. Największą wadą aplikacji desktopowych jest ich waga, ponieważ musisz pobrać cały blockchain. Poza tym niesynchronizuje się natychmiast, a oczekiwanie na pobranie takiej liczby bloków, jak w przypadku BTG, jest bardzo długim procesem. Są oczywiście „łatwi” klienci. Łatwy portfel odbiera dane o blokach z usług innych firm, ale musisz zaufać tym źródłom.

Portfele online mogą być dobrą alternatywą dla komputerów stacjonarnych, gdy udostępniają prywatne klucze swoim użytkownikom. Jeśli tak się nie stanie, wtedy całkowicie ufasz stronie do swoich funduszy, jak nagiełdzie kryptowalut . Jednak nie można być pewnym bezpieczeństwa swoich pieniędzy, jeśli klucze były w jakiś sposób dostępne dla osoby trzeciej. W każdym razie takie usługi umożliwiają dostęp do kryptowaluty z dowolnych urządzeń z dowolnym systemem operacyjnym i nie wymagają instalacji żadnego oprogramowania.

Portfele mobilne są bardzo podobne do internetowych, a także wykorzystują dane blokowe z różnych źródeł. Są to dobre narzędzia dla tych, którzy często używają kryptowaluty do płatności i potrzebują dostępu do konta zawsze i wszędzie. Większość tych programów jest dostępna jednocześnie dla systemu iOS i Android.

Portfele sprzętowe można uznać za najmniej powszechny, ale bardzo niezawodny sposób przechowywania kryptowaluty. Są to małe urządzenia, takie jak dysk flash, który łączy się z komputerem za pomocą portu USB. To rozwiązanie jest idealne do długotrwałego przechowywania i pozwala mieć pewność, że pieniądze pozostaną z Tobą tak długo, jak będziesz właścicielem urządzenia.

Jak stworzyć Złoty Portfel Bitcoin

Procedura używania różnych narzędzi do pracy z Bitcoin Gold jest nieco inna i poniżej krótko opisujemy główne. Użytkownicy są zapraszani do oficjalnego portfela, a na oficjalnej stronie znajdują się linki do rozwiązań od zewnętrznych programistów.

Portfele na pulpicie

Portfel rdzeniowy Bitcoin Gold

Core Wallet to oficjalny portfel, który pozwala na utworzenie pełnego węzła w sieci Bitcoin Gold i jest w pełni zsynchronizowany z blockchain. Posiada standardowy interfejs do portfela kryptowaluty i jest dostępny do pobrania na oficjalnej stronie. Jego instalacja jest standardem i problemy nie powinny powstać.

Exodus

Exodus to aplikacja z pięknym interfejsem, który jest rozwijany jednocześnie dla wszystkich trzech platform komputerowych. Portfel obsługuje również Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Dash, Ethereum i wiele innych monet i żetonów.

Interfejs jest dość prosty i nie jest przeciążony niepotrzebnymi funkcjami. Użytkownicy mogą wysyłać i odbierać kryptowaluty, tworzyć kopie zapasowe i przeglądać portfele.

Cechą charakterystyczną jest obecność wbudowanej usługi wymiany walut.

Pobierz Exodus na oficjalnej stronie internetowej, dostępnej pod adresemza pomocą linku . Instalacja nie powinna powodować trudności, ponieważ nie różni się od instalowania jakiegokolwiek innego oprogramowania dla wybranego systemu operacyjnego.

Portfele online

Btgwallet.online

Ta usługa nie może być nazwana pełnowartościowym portfelem, ponieważNie pozwala na pracę z transakcjami, z wyjątkiem funkcji ich podpisu. To tylko generator adresów. Aby utworzyć nowy adres, kliknij „Nowy” u góry i wybierz żądany typ z listy rozwijanej. Obecnie dostępne są adresy Normal, SegWit, MultiSig, Time Locked i HD.

Btgonline.io

Tutaj możemy zobaczyć projekt portfela online o otwartym kodzie źródłowym, który obsługuje podstawowe funkcje Bitcoin Gold. Portfel pozwala wygenerować nowy adres, wysłać i odebrać monety, wymienić BTG na BTC. Usługa jest prosta i łatwa w obsłudze, idealna dla początkujących i tych, którzy potrzebują szybko korzystać z sieci Bitcoin Gold. Możesz otworzyć portfel naoficjalnej stronie internetowej .

Portfele mobilne

Coinomi

Coinomi to aplikacja mobilna na system Android obsługująca wiele kryptowalut. BTG jest wśród nich. Według twórców portfel jest całkowicie bezpieczny, a klucze prywatne nigdy nie opuszczają urządzenia użytkownika. Nacisk kładzie się również na anonimowość korzystania z aplikacji. Obsługuje również wymianę walut w aplikacji, którą zapewnia partnerska firma ShapeShift. Opinie są całkiem dobre, a użytkownicy umieszczają solidne cztery w aplikacji. Aby rozpocząć, wystarczy zainstalować aplikację, jest ona dostępna wPlay Market .

Bitpie

Bitpie to mobilny portfel na Androida i iOS. Deweloperzy podkreślają łatwość obsługi i bezpieczeństwo. Jedną z głównych cech jest obecność w obrocie pozagiełdowym. Usługa pozwalaużytkownicy do zawierania transakcji P2P, ale wymaga to weryfikacji konta.

Możesz pobrać Bitpie naoficjalnej stronie internetowej , aw sklepach z aplikacjamiPlay Marketi App Store .

Guarda

Guarda uruchamia lekkie portfele na urządzenia mobilne dla każdej kryptowaluty oddzielnie. Mają także aplikację na BTG. Platforma Android jest obsługiwana, a aplikacja na iOS jest tylko rozwijana. Guarda ma również wbudowaną platformę wymiany monet. Aplikacja wykorzystuje kod PIN do ochrony i jest dobrze chroniona, według twórców. Nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji i możesz zacząć z niego korzystać natychmiast po instalacji. Możesz zainstalować z oficjalnego sklepuAndroid .

Freewallet

Ta firma tworzy również portfele na różne monety, wśród których jest Bitcoin Gold. Aby rozpocząć, musisz się zarejestrować, używając swojego adresu e-mail, konta Google lub Facebook, numeru telefonu. Usługa ma możliwość konwersji kryptowaluty i koncentruje się na bezpieczeństwie. Twórcy zapewnili wsparcie dla Touch ID i uwierzytelniania dwuskładnikowego. W tej chwili portfel jest dostępny tylko dla systemu operacyjnego Android i możesz go pobrać za pomocą łącza.

Portfele sprzętowe

Portfel Trezor

Trezor Walletjest jednym z najpopularniejszych urządzeń do przechowywania kryptowaluty.Oficjalna stronazawiera informacje o tym, skąd wziąć portfel, ile kosztuje, jaką obsługuje kryptowalutę i inne szczegóły.

Urządzeniewyposażony w wyświetlacz i dwa przyciski, które służą do sterowania. Aby rozpocząć, musisz podłączyć zimny portfel do komputera i zainstalować specjalne rozszerzenie dla Google Chrome. Należy również zauważyć, że Trezor można kontrolować za pomocą aplikacji innych producentów. Inną opcją jest podłączenie go do smartfona, jeśli obsługuje on funkcję OTG. W tej chwili możesz kupić Trezor za 90 euro.

Ledger Nano S

! [Wygląd portfela sprzętowego Ledger ( https://prostocoin.com/assets/images/btghowto12.jpg )

W swojej funkcjonalności Ledger przypomina Trezora i jest jego bezpośrednim konkurentem. Witrynę produktu można znaleźć pod linkiem. Tam możesz zapoznać się z aktualną wartością portfela i szczegółami technicznymi. Obecnie wynosi około 80 euro.

Kontrolki urządzenia są takie same - dwa przyciski i mały ekran. Główne różnice między Trezorem a Ladgerem to współczynnik kształtu kadłuba i lista obsługiwanych kryptowalut. Aby pracować przy użyciu podobnego rozszerzenia przeglądarki Chrome.

Kasse

Ten portfel sprzętowy znajduje się na liście obsługiwanych Bitcoin Gold na oficjalnej stronie internetowej. Jednak niewiele o nim wiadomo. Oficjalna strona nie jest bardzo pouczająca i wygląda na to, że jest w fazie rozwoju. Wiemy tylko, jak będzie wyglądać urządzenie. W oficjalnym sklepie jego koszt wynosi 130 tys. Wygranych w Korei, czyli w przybliżeniu 120 USD. Prawdopodobnie ten produkt nie wszedł jeszcze na rynek i wkrótce otrzymamy więcej informacji na jego temat.

Powyżej wymieniono główne portfele zWsparcie BTG. Zalecamy, aby wybrać swój wybór na podstawie urządzeń, które zamierzasz używać podczas operacji z kryptowalutą. Wybór powinien również zależeć od osobistych preferencji oraz aplikacji lub urządzenia - aby zapewnić bezpieczną i komfortową pracę.