Jak przelać pieniądze na Ukrainę z Rosji i innych krajów

Często istnieje potrzeba przeniesienia pieniędzy z Rosji i innych krajów na Ukrainę, na przykład, jeśli krewni tam mieszkają lub wymuszają interesy. Jednak ostatnio zaostrzono prawa i zakazano wielu metod przekazywania pieniędzy, w tym takich popularnych, jak MoneyGram i Western Union. Istnieje jednak wiele opcji przekazywania środków z jednego kraju do drugiego.

Jak mogę przelać pieniądze z Rosji na Ukrainę: przegląd metod

Niestety, stosunki między sąsiednimi krajami pogorszyły się i pojawiły się sankcje w wielu obszarach działalności, w tym w systemach transferu pieniędzy i funkcjonalności portfeli internetowych. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości przeniesienia pieniędzy, a ponadto jest ich całkiem sporo. Wybierz, jak wolisz!

Western Union Instant Money Transfer

Nie tak dawno temu był to najbardziej popularny sposób na przelewanie pieniędzy, ale ze względu na zaktualizowane rachunki korzystanie z tego systemu nie będzie już w stanie przenosić pieniędzy z Rosji na Ukrainę iz powrotem. Możesz jednak bez problemów przelać pieniądze z innych krajów na Ukrainę. Aby to zrobić, wystarczy udać się do kasy banku, przesłać dokumenty i uzyskać numer i poinformować odbiorcę, aby mógł odebrać pieniądze. Możesz wypłacić gotówkę w biurach Western Union.

Prowizja transferowa wynosi zwykle 1-3%. Możesz dokonywać przelewów z Rosji na Ukrainę tylko wtedy, gdy odbiorca ma rosyjską kartę bankową.

Swift Translation

Aby móc przenieść za pomocąta opcja wymaga posiadania karty kredytowej w dowolnym rosyjskim banku. Rozważmy opcję na przykładzie Sbierbanku Rosji. Musisz zrobić kartę Visa Classic i połączyć z nią konto gotówkowe, cena odprawy wynosi 15 UAH, co miesiąc musisz zapłacić tę samą kwotę za usługę. Z Federacji Rosyjskiej przelew będzie kosztował 2%, kwota może wynosić od 50 rubli i do 1500 za jeden przelew. Zazwyczaj pieniądze przychodzą w nie więcej niż trzy dni. Jeśli przeniesiesz się z ukraińskiego oddziału Sberbanku w Rosji, odsetek wyniesie 0,5% i możesz wysyłać 1000 rubli na raz.

Rozważaliśmy metodę na przykładzie jednego banku. Jednak ta funkcja jest w wielu z nich, a zasada przenoszenia jest wszędzie taka sama. Nie jest to korzystne dla jednego tłumaczenia, ale przy regularnym stosowaniu tej metody jest to całkiem wygodne.

Elektroniczne usługi płatnicze

Jeśli szukasz łatwiejszego dokonywania przelewów, odpowiedzią jest Internet, systemy płatności. Mogie z nich również zbanowane, ale nadal są dostępne opcje. Rozważ je osobno.

Qiwi

Oficjalnie usługa ta jest zakazana na Ukrainie, ale nie uniemożliwia im to aktywnego korzystania. Aby to zrobić, musisz być autoryzowanym użytkownikiem. W Rosji transfer może być dokonywany zarówno przez terminal, jak i przez Twój profil. Podczas przekazywania pieniędzy wycofuje się prowizję w wysokości 1,5-2%. Pieniądze przyjdą w ciągu 15 minut. Możesz korzystać z usługi nie więcej niż 20 razy dziennie, o łącznej wartości do 150 tysięcy rubli.

Następnie finanse mogą być mapowane przy użyciu wymienników, które są ogromne w Interneciedużo. Ta metoda jest dość prosta i szybka, ale prowizja jest dość wysoka.

Webmoney

Jeśli szukasz sposobu, w jaki transfer pieniędzy jest bardziej opłacalny, powinieneś skorzystać z systemu Webmoney. Przez długi czas system ten był najpopularniejszy w przekazywaniu środków. Jednak teraz doszliśmy do tego. Przybyła pod śluzę na Ukrainie, jednak nadal można przesyłać pieniądze za pośrednictwem tego systemu.

Przewodnik szybkiego startu:

  • Użytkownik z Rosji musi zdeponować pieniądze w swoim portfelu WMR lub WMZ.
  • Wysyłaj pieniądze do portfela osoby z Ukrainy. Przelew jest realizowany natychmiast, prowizja wynosi zazwyczaj 0,8% plus przeliczenie waluty.
  • Odbiorca może wypłacić pieniądze z portfela na kartę bankową za pomocą wymienników.

Istnieje jednak możliwość natychmiastowego przeniesienia z WMR lub WMZ na kartę ukraińską przy użyciu wszystkich tych samych wymienników, jeśli usługa nie wymaga, aby karta i portfel, z którego dokonywany jest transfer, należały do ​​tej samej osoby.

Ten system jest często używany przez freelancerów do wypłacania zarobionych pieniędzy. Możesz użyć i ty.

Yandex.Money

Przekazywanie pieniędzy w tym systemie nie jest zbyt wygodne dla ukraińskich użytkowników ze względu na złożony system weryfikacji. Aby to zrobić, musisz osobiście udać się do banku i złożyć niezbędne dokumenty, a jeśli uważasz, że system jest zabroniony na Ukrainie, jest to w ogóle problem. Jeśli jednak profil już istnieje, transfer jest dość prosty, wystarczy wpisać numer portfela odbiorcy i wysłać wymaganą kwotę(Komisja od 0,8%).

Paypal

Ten system płatności nie jest zakazany ani na Ukrainie, ani w Rosji, ponieważ jest on zagraniczny. Jednak na Ukrainie niemożliwe jest wypłacenie z niego pieniędzy, ponieważ oficjalnie nie jest dostępne w kraju. Ale pieniądze Peypelovsky'ego można wydać na zakupy online. Dobrze, że wiele sklepów go obsługuje.

Transfer w ramach systemu można przeprowadzić natychmiast, z niewielką prowizją w wysokości 0,4% i do 1,5%, zależy to od tego, gdzie trafią pieniądze. System jest całkiem opłacalny. Jednak ze względu na niemożność wypłaty gotówki lepiej jest poszukać innego sposobu lepszego transferu pieniędzy.

Skrill

Jest to światowej klasy system płatności, który może być alternatywą dla systemu PayPal. Przekazy pieniężne są możliwe do dowolnego kraju na świecie w ciągu kilku sekund. Ten portfel jest popularny, ponieważ współpracuje z nim wiele zagranicznych wymian zewnętrznych. Zarówno Ukraińcy, jak i Rosjanie mogą z niego korzystać. Transfer środków między krajami jest realizowany natychmiast, poza tym usługa działa bez opłat. Jednakże, aby wypłacić pieniądze, musisz zapłacić aż 7%, co jest wyraźnie więcej niż konkurencja.

Przelewy bankowe

Być może najbardziej znaną metodą jest transfer między kontami bankowymi a kartami. Może to nie być tak szybkie, jak Internet, ale o wiele bardziej niezawodne.

Visa i MasterCard

Najskuteczniejszym i najłatwiejszym sposobem transferu pieniędzy między krajami jest użycie międzynarodowych kart Visa lub MasterCard. Aby to zrobić, musisz mieć ukraińską i rosyjską kartę tego typu. Brakinne opcje, takie jak MAESTRO i inne, nie będą działać. Przeniesienia można dokonać na przykład na stronie internetowej Alfa-Bank. Istnieje funkcjonalne międzynarodowe tłumaczenie online. Działa nawet wtedy, gdy używane są karty, które nie należą do tej instytucji bankowej.

Pierwszą rzeczą, którą rzeczywiście należy zrobić, jest wydanie takiej karty. Jest to zazwyczaj usługa płatna. Następnie musisz umieścić na nim pieniądze i znać numer karty odbiorcy. Warto zauważyć, że międzynarodowe karty można uzyskać w Alfa-Bank, który działa zarówno na Ukrainie, jak iw Rosji. Bank ten nie jest zakazany w państwie ukraińskim, ponieważ działa w Londynie od dłuższego czasu i ma tam swoje główne biuro.

W tym systemie transfer odbywa się w ciągu kilku minut. Prowizja wynosi 2% plus 40 rubli. Dotyczy to jednak zwykłych międzynarodowych kart MasterCard i Visa. Jeśli karty są wydawane przez sam Alfa-Bank, procent zmniejsza się do 1,5% plus 30 rubli, co jest całkiem opłacalne.

PrivatBank

Ta metoda jest również dość szybka: wysyłanie pieniędzy na kartę PrivatBank jest bardzo proste. Ze względu na wzajemne sankcje obu krajów bezpłatne przelewy zostały anulowane, ale istnieje sposób, dzięki systemowi SWIFT już wspomnianemu. Aby wysłać pieniądze na ukraińską kartę, musisz przyjść do oddziałów rosyjskiego banku i zamówić przelew na Ukrainę przy kasie. Następnie podaj wszystkie dane odbiorcy i nadawcy oraz zamów płatność, przyjdzie on w ciągu 1 dnia, prowizja w tym samym czasie 1-2%.

Sberbank

Ten bank ma problemy z pracąOddział ukraiński. Jednak najwyraźniej obywatele Ukrainy wciąż mają karty tego banku i są ważne. Aby jednak uniknąć problemów z tłumaczeniem, lepiej jest korzystać z tego samego systemu SWIFT. Być może jest to najłatwiejszy sposób na transfery w tym banku, ponieważ Sberbank podlega ukraińskim sankcjom. Istnieje również możliwość przeniesienia tej karty do odbiorcy na Ukrainie, a następnie przelania jej pieniędzy, ale będzie on mógł wypłacić gotówkę w dowolnym bankomacie. Ale należy wziąć pod uwagę kurs wymiany podczas przeliczania z rubli na hrywny.

Kryptowaluta

Jak wiadomo, kryptowaluty stały się ostatnio szalenie popularne. Najbardziej dotyczy to oczywiścieBitcoin , ale nie jest też dużo gorszy odEthereum ,RippleRipple i innych walut cyfrowych. Ponieważ transfery między krajami nie są już tak proste, jak poprzednio, użycie kryptowalut dla tych potrzeb będzie jedną z najlepszych i najbardziej skutecznych opcji. Ta metoda jest dość szybka i niezawodna, ponieważ przekazujesz pieniądze bezpośrednio bez udziału strony trzeciej (banku, wymiennika, usługi). W przypadku kryptowaluty nie ma granic, można łatwo przelać pieniądze do dowolnego miejsca na świecie, w tym celu wystarczy znaćadres Bitcoinodbiorcy.

Początkujący mogą obawiać się tej metody jako nowej i niezrozumiałej, ale jest to niezwykle proste. Oferujemy krótką instrukcję tłumaczenia:

  • Najpierw musisz utworzyćportfel bitcoinowy . Są dostępne jako aplikacje mobilne lub stacjonarne, a także online, a nawet jako indywidualneurządzenia takie jakLedger Nano S .
  • Następnie musisz wybrać giełdę kryptowalut, którą chcesz, uzupełnić konto zwykłymi pieniędzmi, a następnie wymienić je na kryptowalutę, którą wyślesz do odbiorcy. Będzie mógł go spieniężyć w podobny sposób, korzystając z giełdy i późniejszej wypłaty na kartę.

Zasadniczo nie możesz nawet utworzyć oddzielnego portfela, ale korzystaj z wymiany, jeśli nie planujesz używać kryptowaluty regularnie. Nie zalecamy jednak trzymania pieniędzy na giełdzie przez długi czas, ponieważ może to być niebezpieczne.

W przypadku prostej wymiany bitcoinów następuje wymianaEXMO . Koncentruje się na rynku CIS, ma najprostszy interfejs, a rejestracja przebiega dość szybko. System może również uzupełniać i wypłacać Bitcoin na dowolnych kartach. Z fiat waluty EXMO obsługuje nie tylko dolary i euro, ale także ruble i hrywien.

Zaletami usługi są nie tylko niezawodność i szybkość, ale także, co ważne, anonimowość. Podobne usługi istnieją dla innych popularnych kryptowalut.

Wymienniki internetowe

Wymienniki zostały wspomniane wcześniej w artykule. Umożliwiają dokonywanie przelewów między praktycznie wszystkimi systemami płatności w Internecie i niektórych popularnych bankach. Prawda jest dość duża prowizja - do 10%. Niemniej jednak tę metodę można uznać za najłatwiejszą i najszybszą. Działa w obejściu wszelkich sankcji i innych blokad.

Aby użyć tej metody, wystarczy wybrać, na przykład, ten sam Sberbank wWymień i wyślij płatność nawet do portfela online, nawet na kartę PrivatBank. Znajdź wymienniki jest dość proste w Internecie. Istnieje nawet specjalna usługa BestChange, która pozwala szybko znaleźć najbardziej opłacalny kurs.

Na stronie internetowejBestChangemożna zobaczyć wszystkie dostępne miejsca docelowe oraz listę wymienników z ich aktualną stawką.

Sieci społecznościowe

Niedawno Odnoklassniki mogą dokonywać przelewów pieniężnych między dowolnymi kartami MasterCard i Visa. Jednocześnie można przekazać do 50 000 rubli. W pierwszej wersji kart nie ma prowizji, jednak po przeliczeniu kursu odsetki się kończą. Karty Visa do przelewów są wypłacane od 35 do 50 rubli, w zależności od kwoty. Jeśli jest więcej niż 5000 tysięcy, do tego dodaje się 0,5%.

To samo można zrobić w Vkontakte. Ta metoda jest szybka i dość niezawodna i, jak widzimy, prowizja jest całkiem do przyjęcia, ale jest to możliwe ze względu na sankcje (zakaz VK i OK na Ukrainie), opcja może nie działać w tej chwili.

Przelew za pośrednictwem poczty

Być może jest to już klasyczna metoda przesyłania pieniędzy, która działa bez zarzutu. Prowizja wynosi maksymalnie 1,8%. Możesz otrzymać taki transfer bez wychodzenia z domu lub w najbliższym urzędzie pocztowym.

Możesz wysłać do 150 tysięcy rubli na raz. Przekazanie może zostać odebrane przez odbiorcę, jeśli numer kontrolny, który nadawca musi mu przekazać, i dostarczy dokumenty potwierdzające tożsamość, poinformuje cię o tym.

Istnieje możliwość wysłania koperty z pieniędzmi zwykłą pocztą bez prowizji, ale może to doprowadzić do jej utraty. Także ta opcja nie jest zalecana, lepiej jest zapłacić niewielką prowizję i dobrze spać. Inną wadą tej opcji jest to, że może ona trwać dłużej.

Wniosek

Teraz wiesz o wszystkich metodach przekazywania pieniędzy między Rosją a Ukrainą. Będą pracować za wysyłanie pieniędzy z innych krajów. Jak widzimy, mimo że kraje nałożyły szereg sankcji, działa wiele pozornie zablokowanych opcji. Ponieważ istnieje wiele opcji, każdy będzie mógł wybrać najbardziej odpowiedni i wygodny dla siebie.