Itbit

Przejrzyj ItBit. Zalety i wady

Rynek technologii blockchain rozwija się i wśród użytkowników stale pojawiają się nowe rozwiązania opracowane przez zewnętrznych programistów. Jednak niektóre produkty, takie jak giełdy kryptowalut, mogą być wynikiem poważnej pracy i opierać się na wielu przepisach prawnych i dokumentach prawnych. Jedną z tych platform jest ItBit Exchange, której ten przegląd jest poświęcony.

Przegląd ItBit Exchange

Itbit - to rynek, który oferuje wiele funkcji. Prace firmy rozpoczęły się jesienią 2013 r., A główne biuro mieści się w Nowym Jorku. W Singapurze otwarto kolejne biuro międzynarodowe, gdzie można znaleźć usługi wypłat i depozytów bez odsetek w dolarach singapurskich.

Rozpoczęcie projektu miało miejsce, gdy wszyscy wierzyli, że Coinbase będzie najważniejszym graczem giełdowym na rynku amerykańskim. Ale itbit może przyciągnąć inwestycje o wartości 25 milionów dolarów i działać. Chad Cascarilier, założyciel i dyrektor generalny, zarządzał procesem. Co więcej, rynek był nawet w stanie uzyskać licencję bankową poziomu drugiego w ramach jurysdykcji Nowego Jorku.

Oznaczało to, że usługi wymiany walut mogły być świadczone użytkownikom w dowolnym z 50 stanów Ameryki. Tutaj ItBit był nawet w stanie wybrać swojego głównego konkurenta, wspomnianą wcześniej Coinbase, której usługi działają tylko w 33 stanach.

Ten przypadek był pierwszym takim precedensem, ponieważwcześniej cryptobirds mogli uzyskać licencję tylko dla operatorów transferu walut. Licencja bankowa otwiera również ogromną liczbę możliwości i perspektyw, pozwala ominąć wiele ograniczeń. Z drugiej strony nakłada pewne obowiązki na firmę. Teraz zespół serwisowy pracuje nad uzyskaniem licencji Bit, która oficjalnie uzyska status wymiany.

Interfejs witryny jest dostępny tylko w języku angielskim. Deweloperzy oferują programistom własne API, ale należy zauważyć, że nie jest to publiczne. Aby go otrzymać, musisz wypełnić formularz i wysłać prośbę w odpowiedniej sekcji strony.

Rejestracja i weryfikacja

Aby zarejestrować się na stronie, nie musisz wpisywać żadnych danych i w tym momencie wszystko jest bardzo proste - wystarczy wpisać żądany login, adres e-mail i hasło.

Problemy mogą się pojawić podczas weryfikacji konta, co jest obowiązkowe ze względu na wymagania licencyjne. Proces ten spełnia wszystkie standardy, które są akceptowane w branży i ma przyczynić się do walki z praniem pieniędzy. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie nie tylko tożsamości, ale także miejsca, w którym mieszkasz.

Konieczne będzie złożenie dokumentu wydanego przez państwo. Na przykład paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty. Wysokiej jakości zdjęcie lub zeskanowany obraz należy przesłać za pomocą specjalnego formularza w profilu użytkownika.

Adres zamieszkania nie jest taki prosty i proceduranieco bardziej skomplikowane. Wymaga dokumentu prawnego, który można łatwo zastosować. Musi zawierać pełną nazwę i adres klienta. Dotyczy to adresu aktualnego miejsca zamieszkania. Najbardziej problematyczne jest to, że dokument powinien być w języku angielskim.

Cała procedura zwykle trwa 1-3 dni robocze. Jeśli mówimy o obywatelach USA, dodatkowo odpowiadają na niektóre pytania, które są automatycznie generowane przez system.

Wpłata i wypłata środków

Wprowadzanie środków w dolarach dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych jest objęte prowizją w wysokości 10 USD, a dla mieszkańców innych krajów - 40 euro Płatności SWIFT mają również opłatę w wysokości 40 USD, ale pobierana jest dodatkowa opłata za agentów.

Jeśli chodzi o uzupełnianie rachunków w euro, wykorzystuje się tutaj SEPA. W przypadku przelewów do 50 tys. Euro prowizja kosztuje 3,7 euro, aw przypadku przelewów przekraczających tę kwotę prowizja wynosi 35,15 euro. Jeśli nie korzystasz z SEPA, prowizja wyniesie 1%, ale nie więcej i nie mniej niż powyższe kwoty.

Jeśli do depozytów używane są dolary singapurskie lubbitcoiny , prowizja wyniesie zero.

Wypłaty w dolarach amerykańskich przez ACH są całkowicie bezpłatne dla obywateli USA, ale tylko wtedy, gdy kwota nie przekracza 3 tysięcy dolarów. W przeciwnym razie prowizja wyniesie 20 dolarów. Transfery międzynarodowe są pokrywane przez prowizję w wysokości 40 USD, a SWIFT to 40 USD i prowizja pośrednika.

Jeśli wycofasz euro za pośrednictwem SEPA, będzie to kosztować 8,14 euro, gdy kwota jest mniejsza niż 50 tys. Jeśli kwota wypłaty jest większa, będziesz musiał zapłacić 70,34 euro.

Wypłata w singapurskich dolarach w bitcoinach jest bezpłatna.

Dzień może wygenerować nie więcej niż 2,5 tys. Dolarów i nie więcej niż 15 tys. Miesięcznie, gdy uwierzytelnianie dwuskładnikowe nie jest połączone. Dzięki połączeniu możesz wyświetlać 15 tysięcy dolarów dziennie i 300 tysięcy dolarów miesięcznie.

Jak handlować na ItBit

Itbit daje możliwość wymiany dolarów i euro na bitcoiny. Wszystkie pary handlowe są całkowicie płynne i są przedmiotem aktywnego obrotu. Różnica między podażą a popytem jest minimalna, co jest wynikiem wysokiego wolumenu obrotu.

Funkcjonalność wymiany nie jest bardzo zróżnicowana, a różne typy zamówień po prostu nie są obsługiwane. Dostępne są tylko klasyczne limity kupna i limitu sprzedaży. Handel depozytami zabezpieczającymi jest również niedostępny.

Interfejs wymiany jest prosty, a jego użycie nie powinno powodować trudności. Należy również zauważyć, że jest on dobrze przystosowany do używania ze smartfonami i tabletami, co pozwoli Ci nie odrywać się od handlu, bez względu na to, gdzie jesteś.

Strona nie ma jednak dużej prędkości, zwłaszcza jeśli chodzi o urządzenia przenośne. To jest przyczyną poważnych niedogodności, ponieważprzebieg bitcoinówjest bardzo zmienny i każde opóźnienie może prowadzić do utraty funduszy.

Prowizje

Jeśli chodzi o komisje handlowe, tutaj należy powiedzieć o nowym podejściu, które wprowadziła usługa w 2015 r. Teraz, jeśli za miesiąc użytkownik nie przekroczy wolumenu obrotu 8 tys. Bitcoinów, prowizja dla niego wyniesie 0,2% jako przyjmujący i 0% jako producent.

Jeśli wolumen obrotu przekracza tę liczbę, prowizja jest zmniejszana. Jednak dane dotyczące zmniejszonej prowizji nie są dostępne na stronie i aby uzyskać informacje na ten temat, użytkownik musi skontaktować się z obsługą techniczną, wysyłając wiadomość e-mail na adres[email protected]

Obrót handlowy

Obrót walutowy na giełdzie nie jest zbyt duży, jeśli nie bierze się pod uwagę, że dostępne są tylko dwie pary handlowe:

  • BTC /USD
  • BTC /SGD

Obecnie wolumen obrotu przekracza 17 mln USD dziennie. Należy zauważyć, że 99% tej kwoty przypada na parę dolarową.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Zespół serwisowy docenia bezpieczeństwo użytkowników i wykonywane przez nich operacje. W tym celu wprowadzono obowiązkowe procedury weryfikacji i połączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego w celu zwiększenia limitu wypłat. Przy wejściu na stronę użytkownik otrzymuje wiadomość e-mail z informacją o adresie IP, z którego dokonano wpisu. Pozwala to zapobiegać próbom wcześniejszego hakowania kont. Co ciekawe, firma przestała korzystać z algorytmu PGP. Wielopoziomowa ochrona przed DDOS zapewnia organizację zewnętrzną.

Wszystkie pieniądze użytkownika były bezpiecznie przechowywane w miejscu sprawdzonym przez Departament Usług Finansowych Nowego Jorku. Ponadto giełda może zaoferować swoim klientom z Ameryki ubezpieczenia rachunków fiat do 250 tysięcy dolarów za pośrednictwem FDIC.

Należy również zauważyć, że podczas całego czasu eksploatacji usługi nie dokonano ani jednego hakowania zakończonego sukcesem.

Wsparcieużytkownicy na giełdzie są bardzo dobrzy. Witryna ma pełną bazę wiedzy i FAQ. Znajdziesz tam odpowiedź na wszelkie pytania dotyczące działania usługi. Dostępna jest również sekcja dla początkujących, która wyjaśnia zasady kryptowaluty i handlu.

Przeglądy wskazują, że operatorzy wsparcia technicznego pracują 24. Zarówno użytkownik witryny, jak i osoba, która nie jest tam zarejestrowana, może tam złożyć wniosek. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie. Konieczne jest podanie nazwy wniosku, adresu e-mail, numeru telefonu (opcjonalnie), wybierz kategorię pytania i opisz ją szczegółowo.

To samo można zrobić, wysyłając wiadomość e-mail na skrzynkę pocztową[email protected]Media tematyczne. Dla użytkowników dostępny jest również adres[email protected]

Dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych dostępna jest infolinia dostępna pod numerem +18559972994. To samo dotyczy biur w Azji. Jej numer to +6531583343. Dostępne w dowolnym czasie w dni powszednie.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Funkcjonowanie zgodnie z prawem amerykańskim.Usługa otrzymała licencję bankową i jest kontrolowana przez władze państwowe kraju. Pozwala to mniej martwić się o niezawodność usługi.
2. Wysoka niezawodność przechowywania środków.Przechowywanie pieniędzy klienta zostało zbadane przez zewnętrznych obserwatorów i zapewnia bezpieczeństwooznacza.
3. Dobra obsługa użytkowników.Przeglądy wskazują, że wsparcie jest realizowane jak najszybciej i wysokiej jakości. W przypadku pytań ogólnych na stronie znajduje się szczegółowa baza wiedzy.
4. Bezpłatne wycofanie bitcoinów i singapurskich dolarów.Chociaż trzeba płacić prowizje za dolary amerykańskie i euro, możesz wypłacić bitcoiny i dolary singapurskie bez żadnych opłat.
5. Dobry wolumen, pomimo obecności tylko dwóch par handlowych.Giełda ma całkiem przyzwoite obroty handlowe, które umożliwiają osiągnięcie stopy możliwie najbliższej rynkowej.
1. Obecność tylko dwóch par handlowych.Takie podejście ogranicza liczbę potencjalnych klientów, ponieważ nie wszyscy są zainteresowani konwersją Fiata na Bitcoiny. Wielu użytkowników chciałoby zobaczyć przynajmniej najbardziej popularne waluty.
2. Słaba funkcjonalność handlowa.Usługa dobrze zrobiłaby bardziej zaawansowane narzędzia handlowe. Powinieneś dodać co najmniej różne typy zamówień i więcej narzędzi do pracy z harmonogramem kursu. Obecność obrotu marżami również byłaby mile widziana.

Ta wymiana może być uważana za doskonały przykład połączenia ogólnie przyjętego systemu finansowego i kryptowaluty. Uzyskanie licencji bankowej oznacza, że ​​usługa jest wiarygodna, a jej użycie jest całkowicie legalne. Ponadto zespół rozszerza geografię giełdy i otwiera biura w nowych krajach. Pomimo braku dużej liczby walut, toUsługa może być polecana osobom, które potrzebują tylko par zakupów, które są prezentowane na itbit. Czy korzystałeś z tej platformy? Jeśli tak, zapraszamy do pozostawienia recenzji na ten temat w komentarzach. Inni kupcy będą ci za to wdzięczni.