Inwestycje w kryptowalutę: od czego zacząć, gdzie inwestować, możliwe ryzyko

Przed przeczytaniem tego artykułu zalecamy studiowanie naszego wspaniałego materiału na temat tego, czym jestkryptowaluta .

Dla kogoś inwestowanie w kryptowalutę to fantazja, dla innych jest to dochodowe źródło dochodu. Podczas gdy niektórzy myślą o tym, gdzie zainwestować swoje pieniądze, ktoś aktywnie inwestuje i przełamuje wielką wygraną. Jak zarabiać na kryptowalutach?

Zanim wydasz pieniądze na zakup monet cyfrowych, dowiedz się, jak ryzykowne są takie inwestycje, jakie rezultaty możesz od nich oczekiwać, w jakiej walucie inwestycja jest bardziej opłacalna.

Inwestycje w kryptowalutę: zalety

Jeśli chodzi o najlepsze narzędzia inwestycyjne, zawsze wspomniana jest kryptowaluta. Co czyni je atrakcyjnymi?

 1. Nowoczesna technologia. Tworzenie cyfrowych pieniędzy opiera się na unikalnych technologiach stosowanych na całym świecie. Kryptowaluta może być używana w prawie każdym kraju (z kilkoma wyjątkami). W związku z tym możesz zarabiać w dogodnym miejscu io każdej porze.
 2. Rosnące koszty. Popularne kryptowaluty rosną w cenie. Zdarza się, że koszt gwałtownie spada, ale po pewnym czasie znacznie wzrasta. Jeśli podejdziesz do inwestowania poprawnie, możesz łatwo uzyskać dochód, grając tylko na różnicy w kursie.
 3. Rozszerzenie. Regularnie pojawiają sięnowe kryptowaluty , które mogą być przedmiotem inwestycji. Prognozowanie wzrostu wartości umożliwia poprawę sytuacji finansowej przy minimalnym wysiłku.

Gdzie inwestować?

Sukces inwestycji w kryptowaluty zależy od właściwego wyboru cyfrowych pieniędzy. Ważne jest, aby korzystać z dochodowej kryptowaluty, która nie prowadzi do strat. Przy wyborze oceniaj następujące czynniki:

 1. Popularność. Dowiedz się, jak kryptowaluta jest powszechna wśród użytkowników. Duże zainteresowanie, dostępność na giełdach, rosnące koszty - wszystko to świadczy o popularności cyfrowych pieniędzy.
 2. Mobilność. Wybierz walutę, którą możesz łatwo przenieść.
 3. Bezpieczeństwo. Dobra kryptowaluta powinna być chroniona przed oszustami.

Wiele nowoczesnych kryptowalut posiada takie cechy. Oto najczęstsze pod względem inwestycji:

 • Bitcoin (BTC) . Najcenniejsza kryptowaluta dla inwestorów. Istnieje od 8 lat. Bitcoiny są bezpieczne, mobilne i popularne. W ostatnich latach ich koszt znacznie wzrósł.

 • Ethereum (ETH) . Drugi pod względem popularności i popularności wśród inwestorów. Inwestycje w Bitcoin i Efir stanowią duży udział w całkowitym wolumenie inwestycji w kryptowalutę.

 • Litecoin (LTC) . Stabilna waluta, która może być wielkim atutem dla inwestorów. Kurs nie podlega ostrym wahaniom.

Rozważmy szczegółowo wady i zalety inwestowania na przykładzie Bitcoin:

Plusy Minusy
Stabilny i bardzo szybki wzrost kryptowaluty Problemy skalowania sieci, wysokie prowizje, „zamrożenie” transakcji w sieci
Wysoki poziom zaufaniaspołeczności, największa kapitalizacja i liczba użytkowników Wzrasta również zainteresowanie ze strony państwowych organów regulujących kryptowalutę
, aw niektórych krajach jest już zakazane na poziomie legislacyjnym
Płynność, różne opcje zakupu /sprzedaży kryptowaluty, a nawet zakup towarów na Bitcoin Zbyt gwałtowna aprecjacja budzi obawy, że może również gwałtownie się załamać, ponieważ Bitcoin niczego nie wspiera
Narzędzie oszczędnościowe - niestabilność i inflacja „fiat currency” dodatkowo stymulują popyt na Bitcoin
Brak regulacji państwa, decentralizacji i pseudoanonimowości

Aby zobaczyć pełną listę kapitalizacji kryptowalut (a przy okazji jest ich już ponad tysiąc), sprawdź naszrating walutowy .

Jak rozpocząć inwestowanie?

 1. Wybierz, z którą kryptowalutą będziesz pracować. Od tego zależy okres zwrotu i kwota dochodu.

 2. Przydziel środki na inwestycje. Potrzebujesz kwoty początkowej inwestycji i dalszego wsparcia działań inwestycyjnych.

 3. Utwórz portfel kryptowaluty. Będziesz potrzebował go do transakcji sprzedaży i zakupu.

 4. Zarejestruj się na giełdzie. Możesz pracować na jednej lub kilku witrynach. Przeczytaj warunki, aby wybrać akceptowalną opcję (na przykład Coinbase, Bitfinex, HitBTC).

 5. Kup kryptowalutę. Poczekaj na odpowiednieczas na zakup cyfrowych pieniędzy po minimalnej stawce. Kupuj walutę w kryzysie.

 6. Przenieś zakupioną walutę do portfela offline, na przykładLedger Nano S . Zapewnisz ochronę przed kradzieżą. Nie zostawiaj pieniędzy na rachunku giełdowym, jeśli nie planujesz ich sprzedać lub zmienić w nadchodzących dniach.

Możliwe zagrożenia

Zanim zainwestujesz swoje środki w Bitcoin lub inne kryptowaluty, musisz być świadomy związanego z tym ryzyka. Niektórzy użytkownicy uważają kryptowalutę za „MMM” lub tzw. „Bańkę”. Pomimo ciągłej rozmowy na ten temat kryptowaluta nadal istnieje i aktywnie się rozwija przez wiele lat. Takie pieniądze nie są wspierane przez nic, ale dopóki rząd nie wprowadzi przepisów regulacyjnych, inwestowanie w kryptowalutę to opłacalny biznes.

Istnieje ryzyko utraty inwestycji ze względu na gwałtowny spadek kosztów kryptowaluty. Wiele zależy od przewidywania inwestora i jego zdolności do paniki.

W wielu krajach nie ma zasad regulujących handel kryptowalutami. Nie możesz płacić podatków od dochodu. Ponadto istnieją kraje, w których pieniądze cyfrowe są zabronione.

Pomimo pewnych zagrożeń wielu zaawansowanych użytkowników jest zainteresowanych inwestowaniem w kryptowalutę. To świetna szansa na zarobienie dobrych pieniędzy. Użyj go, dopóki możesz.