Ile satoshi zawiera 1 bitcoin, kompletny przewodnik po satoshi

Jeśli byłbyś choć trochę zainteresowany tematyką kryptowaluty i Bitcoina, prawdopodobnie słyszałeś ciekawe japońskie słowo „Satoshi”. Przypuszczalnie Satoshi to imię samego założyciela Bitcoin, którego tożsamość jest owiana wieloma legendami, a Satoshi jest cząstką bitcoinów nazwaną jego imieniem.

Co to jest Satoshi

To sto milionów bitcoinów lub 0,00000001 BTC. Najmniejsza i niepodzielna jednostka bitcoinów, na przykład 1 cent za dolara lub 1 kopiejka za rubel.

Podzielmy bitcoin na jego komponenty, aby dowiedzieć się więcej o tym, z jakich części składa się. Poniższa tabela pokazuje stosunek satoshi do bitcoin:

Satoshi Bitcoin Nazwa
1 Satoshi 0,00000001 13
10 Satoshi 0,00000010 ฿
100 Satoshi 0,00000100 ฿ 1 bit /μBTC (mikrobitcoin lub you-bit)
1000 Satoshi 0,00001000 ฿
10 000 Satoshi 0,00010000 ฿
100 000 Satoshi 0,00100000 ฿ 1 mBTC (millbitcoin lub em-bit)
1 milion Satoshi 0,01 mln 1 cBTC (bit-cent)
10 000 000 Satoshi 0.10000000 ฿
100 milionów Satoshi 1,00000000 ฿ 1 BTC

Widzimy więc, że 1 Bitcoin to 100 milionów Satoshi. Możesz kupić lub wysłać dowolną kwotę do Satoshi, co jest bardzo wygodną opcją przy obliczaniu.

Ponieważ stopa Bitcoin jest bardzo podatna na skoki, aby wyraźnie zrozumieć stosunek Satoshi do dolara i rubla,Podajmy ten przykład: Jeśli 1 bitcoin kosztuje 40 000 dolarów lub 2 miliony 400 tysięcy rubli (w wysokości 60 rubli = 1 dolar), wówczas 1 satoshi będzie równy 0,024 rubli, czyli 100 satoshi = 2,4 rubli. W tym samym tempie 1 satoshi w dolarach to 0,00040 USD, a 10 000 Satoshi to 4 USD.

Kim jest Satoshi Nakamoto, jego osobowość i historia

Satoshi (Satoshi) Nakamoto jest uważany za twórcę kryptowaluty Bitcoin. Satoshi, wraz z podobnie myślącymi ludźmi z nieznanej firmy, napisał pierwsze części kodu, które później w 2009 r. Zostały użyte do stworzenia walut cyfrowych w ogóle, a Bitcoin w szczególności. Podobno ma 40 lat i mieszka w Japonii. Istnieje możliwość, że te informacje nie odpowiadają rzeczywistości: Satoshi pisze w języku angielskim jako własny, a oprogramowanie Bitcoin nie ma dokumentacji w języku japońskim i nie jest zlokalizowane dla Japonii.

Tożsamość Nakamoto jest nieznana do dziś: nie wiadomo, czy ta osoba naprawdę istnieje, czy to jest prawdziwe imię, czy może jest to pseudonim, za którym leży zespół kilkudziesięciu osób. Najprawdopodobniej Nakamoto kierował grupą programistów, którzy nadal są odpowiedzialni za projekt Bitcoin, pozwalając sieci istnieć i rozwijać się.

Według otwartych źródeł Satoshi Nakamoto promował swój wynalazek wśród mas. W 2008 roku świat po raz pierwszy dowiedział się, czym jest kryptowaluta. W tym roku Satoshi Nakamoto opublikował swój artykuł, w którym wyjaśnił zasadę blockchain i Bitcoin jako „całkowicie zdecentralizowany system pieniądza elektronicznego,działa bez interwencji osób trzecich. ”

W połowie 2010 r. Dzieje się coś, co wymyka się logice. Nakamoto opuszcza projekt, a Bitcoin przechodzi w ręce nieznanej grupy programistów kierowanej przez Gavina Andersona. Jakiś czas później media obliczają dom Satoshi Nakamoto i wywiady. Następnie autor całkowicie porzuca swój wynalazek i nie rości sobie praw. Chociaż domena bitcoin.org należy całkowicie do wspomnianego wcześniej amerykańskiego programisty, tożsamości wszystkich uczestników projektu Bitcoin nie są w pełni znane i są utrzymywane w tajemnicy. Autorstwo bitcoinów jest również często przypisywane australijskiemu Craigowi Wrightowi, jednak nie był on w stanie dostarczyć odpowiednich dowodów potwierdzających jego autorstwo.

Niedawno użytkownik Bitcoina powiedział, że Satoshi Nakamoto jest multimilionerem. Do tego wniosku niektórzy fani wynalazcy są skłonni z powodu przybliżonych obliczeń stanu japońskiego - milion bitcoinów. Zarobił tę kwotę nawet na początkowych etapach rozwoju sieci, kiedy złożoność wydobycia była minimalna. Przetłumaczony na prawdziwe waluty, milion bitcoinów to tylko ogromna kwota, która rośnie z każdym dniem.

Dziennikarze podjęli wiele prób dowiedzenia się, czy Satoshi Nakamoto faktycznie istnieje, czy też grupa ludzi ukrywa się za tym imieniem. Do dziś nikt nie zdołał dowiedzieć się prawdy.

Jak zrobić Satoshi

Jest dzisiaj wiele sposobów na zdobycie Satoshi, podkreślmy głównew tym:

  • Bitcoiny górnicze lub wydobywcze. Satoshi można wydobywać za pomocą specjalnego sprzętu (tak zwane „farmy bitcoinów”) lub poprzez wydobywanie w chmurze, które nie musi gromadzić gospodarstwa, ale można wynająć moc specjalistycznych zasobów
  • Dźwigi Satoshi - sposób na zdobycie dodatkowego Satoshi podczas oglądania reklam, wypełniania ankiet itp .;
  • gry, wymiany itp. Pomogą również zarobić trochę satoshi.

Oczywiście najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem uzyskania Satoshi jest ich zdobycie. Ta opcja jest świetna dla zaawansowanych inwestorów Bitcoin. Możesz dowiedzieć się więcej o tym i innych sposobach zdobywania i mnożenia Satoshi w naszych innych materiałach.