Huobi

Recenzja Huobi. Zalety i wady

Huobito największa chińska giełda papierów wartościowych, założona w 2013 r. W Pekinie. Zajmuje 10 miejsce na świecie pod względem wolumenu obrotu. Jego usługa jest niezawodna i bezpieczna w handlu kryptowalutami.

Wymiana została przetłumaczona na 9 języków, w tym rosyjski.

Kilka lat po rozpoczęciu działalności giełda wykupiła platformę handlową BitYes. Z tego powodu liczba europejskich i amerykańskich handlowców na chińskiej giełdzie wzrosła.

Huobi pro Exchange jest podporządkowany Huobi Global, który dokonuje cyfrowych transakcji zamiany aktywów i obsługuje globalnych przedsiębiorców. Siedziba firmy znajduje się w Singapurze. Grupa Huobi jest wiodącym dostawcą usług finansowych Blockchain Asset z wysokiej jakości usługą dla ponad miliona użytkowników w 130 krajach. Centra serwisowe znajdują się w Singapurze, Korei, Chinach.

Rejestracja i weryfikacja

Początkowo interfejs wymiany był tylko w języku chińskim. Z tego powodu wielu anglojęzycznych użytkowników nie jest zarejestrowanych na giełdzie. Nieco później pojawił się interfejs w języku angielskim, a za nim inni, ale brak wymiany polega na tym, że proces weryfikacji jest dość skomplikowany.

Po wprowadzeniu danych rejestracyjnych wysyłany jest list na adres e-mail użytkownika z linkiem do potwierdzenia rejestracji. Następnie przychodzi proces weryfikacji konta. Podczas rejestracji bardzo ważne jest podanie prawdziwego imienia i innych danych, w przeciwnym razie wymagana będzie weryfikacja.będzie niemożliwe.

Konto jest powiązane z kontem w banku, ponieważ nazwa podczas rejestracji musi być zgodna z nazwą, do której konto bankowe jest zarejestrowane.

Musisz potwierdzić swoją tożsamość i obywatelstwo, przesyłając skan paszportu obcego obywatela. Mieszkańcy Chin mogą potwierdzić swoją tożsamość paszportem, dowodem osobistym, wojskowym lub prawem jazdy. Musisz także wysłać zdjęcie z tym dokumentem w ręku i zrzut ekranu z trzech ostatnich wpisów.

Ostatnim etapem weryfikacji jest weryfikacja za pomocą numeru telefonu. Instrukcje, jak to zrobić, są tylko w języku chińskim.

Metody wpłat i wypłat

Wkład środków w dolarach jest możliwy poprzez przelew bankowy lub system płatności OKPAY. Podczas wpłacania środków przez bank użytkownik płaci prowizję w wysokości 1%, poprzez OKPAY - 1,5%.

Wypłata środków w dolarach jest również możliwa tylko poprzez przelew bankowy, a następnie prowizja wyniesie 1% (ale co najmniej 33 USD) lub za pośrednictwem OKPAY.

Nie pobiera się prowizji za deponowanie środków w RMB, a przy wypłacie środków opłata zależy od poziomu VIP użytkownika.

Wypłaty są również możliwe w bitcoinach i lightcoinach. Opłata wynosi 0,0001 BTC i 0,001 LTC.

Handel kryptowalutami na Huobi

W Huobi, następujące zamówienia są dostępne dla użytkowników:

Rynek. Kupowanie lub sprzedawanie monet po cenie rynkowej; Limit Po osiągnięciu ustalonej ceny przez inwestora za składnik aktywów zlecenie jest realizowane; Stop-Limit. Zlecenie Limit rozpoczyna się po osiągnięciu ustalonej ceny stop.

Handel depozytami zabezpieczającymi jest również dostępny dla Bitcoin iLightcoin z dźwignią od 1 do 5. Prowizja wynosi 0,1% dziennie.

Na giełdzie dostępne jest narzędzie do flashowania. Co to jest? Jest to narzędzie, które pozwala handlowcom na handel w czasie rzeczywistym.

Początkowo rynek był obsługiwany tylko przez Lightcoin i Bitcoin. Teraz możesz handlować na nim ponad 150 kryptowalutami. Ponadto użytkownicy mogą pracować z dolarem i chińskim juanem.

Co obsługuje kryptowaluta?

Strona internetowa Coinmarketcap opublikowała recenzję, zgodnie z którą wymiana Huobi obsługuje 142 kryptowaluty. Takie popularnekryptowaluty , takie jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Ethereum Classic, Dash, OmiseGO, Tether, Ripple, są przedmiotem obrotu. Dziesięć największych kryptowalut, które przynoszą największe obroty, to Bitcoin, EOS, IOStoken, Qtum, Ethereum, Ripple, aelf, VeChain, Bitcoin Cash.

Obrót handlowy

Według CoinMarketCap, obrót na 24 godziny na giełdzie wynosi 991 256 939 USD, co odpowiada 94,556 BTC.

Komisja Huobi

Opłata zależy od używanej waluty i jej wolumenu obrotu. Przedsiębiorca, który złoży zamówienie, płaci 0,1% kwoty transakcji. Ten, który zamyka transakcję, płaci prowizję, w zależności od wolumenu obrotu waluty w ostatnim miesiącu.

Podczas pracy z dolarem prowizja jest tworzona w następujący sposób:

 • Do 50 BTC - 0,2%.
 • Od 50 BTC - 0,18%.
 • Od 200 BTC - 0,16%.
 • Od 600 BTC - 0,14%.
 • Od 1500 BTC - 0,12%.
 • Od 5000 BTC - 0,1%.
 • Od 10 000 BTC - 0,08%.
 • W przypadku handlu z juanem prowizja wynosi 0,2% kwoty transakcji.

  Na giełdzie, podczas wykonywania operacji, użytkownik otrzymuje punkty, których liczba określa poziom VIP.

  Opłata za wypłatę środków w RMB w zależności od poziomu VIP:

  • VIP0 - 0 punktów - 0,5%.
  • VIP1 - 10 tys. Punktów - 0,45%.
  • VIP2 - 100 tys. Punktów - 0,4%.
  • VIP3 - 300 tys. Punktów - 0,38%.
  • VIP4 - 500 tysięcy punktów - 0,35%.
  • VIP5 - 1 milion punktów - 0,3%.
  • VIP6 - dostępny tylko za opłatą - 0,3%.

  Usługa wsparcia

  Usługa wsparcia na giełdzie działa zarówno w języku angielskim, jak i chińskim. Z operatorami można skontaktować się telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Możesz także wypełnić aplikację na stronie. Usługa działa. Opinie na temat usługi wsparcia są tylko pozytywne.

  Zalety i wady

  Korzyści Wady
  Stale rozwijająca się platforma globalna Złożony proces weryfikacji
  Niezależny profesjonalny system wyceny aktywów typu blockchain Brak systemów płatności popularnych w krajach WNP za deponowanie i wypłacanie środków
  Ponad 4 lata doświadczenia w kontroli ryzyka i zabezpieczaniu aktywów cyfrowych Brak tłumaczenia wielu punktów z chińskiego na rosyjski lub angielski
  Specialized Distributed DDoS Protection System Niepewność co do przyszłości giełdy w związku z zakazem handlu kryptowalutami w Chinach
  98% aktywów przechowywanych w zimnych portfelach składających się z wielu podpisów
  Centra usług na całym świecie
  Pełny pakiet usług dostępny pod adresemPlatformy iOS i Android oraz Windows i Mac

  Przyszłość Huobi

  Pomimo ograniczonej działalności giełd kryptowalut w Chinach, Huobi nadal funkcjonuje. Do tej pory giełda nałożyła limit na handel fiat pieniędzmi sparowanymi z kryptowalutą.

  Okazało się, że wymiana wkrótce będzie mogła uzyskać nową licencję i nadal w pełni działać. Oczywiście zostaną przeprowadzone pewne reformy. Wymiana nie zapewni możliwości handlu kryptowalutami powiązanymi z juanem.

  Można stwierdzić, że wymiana będzie nadal istnieć zgodnie z nowymi przepisami.

  Ogólnie rzecz biorąc, opinie na temat Huobi są bardzo pozytywne, ale wśród ludności rosyjskojęzycznej nie jest jeszcze bardzo popularne. Najprawdopodobniej proces weryfikacji jest dość skomplikowany i nie ma integracji z popularnymi systemami płatności na platformie.

  Ponadto informacje wyciekły do ​​sieci, której dokładności nie potwierdzają żadne dane, które giełda wykorzystała na swoje cele w wysokości 150 mln USD. A także przyciągnął 5000 bitcoinów, aby pokryć straty związane z błędami pracowników giełdy.

  Jeśli korzystasz z tej platformy, napisz swoje komentarze i podziel się wrażeniami z innymi użytkownikami. Jakie zalety i wady Huobi zauważyłeś i czy warto zacząć handlować na tej platformie?