Hodl (google) w kryptowalucie - co to jest, znaczenie tego terminu

Kryptowaluta , w szczególności handel jest oddzielnym ekosystemem z własnymi warunkami i slangiem. Jeśli dopiero zacząłeś to rozumieć, najprawdopodobniej wiele słów będzie ci obcych. W przypadku większości terminów kryptowaluty nie ma żadnych wyjaśnień w słownikach objaśniających ani nawet w rosyjskojęzycznym Google, który również zawiera bardzo mało takich informacji. Jednym z tych terminów jest dogl. Co to znaczy? Spróbujmy wyjaśnić prostymi słowami.

Co to jest Dodge

Przetłumaczone „hodl”, jak również słowo, z którego rzekomo pochodzi, to znaczy z „trzymaj” - trzymaj, trzymaj, trzymaj (w slangu Bitcoin - pozycja długa), bez względu na wszystko. Słowo powstało z powodu literówki na forum, nawet w czasie, gdy giełda Mt.Gox przeżywała ostatnie dni. Stało się to 8 grudnia 2013 r., Kiedy użytkownik forum BitcoinTalk pod pseudonimem GameKyuubi opublikowałposto nazwie „I AM HODLING”. Wiadomość miała zostać zatrzymana. W tym poście przyznaje, że jest pod wpływem alkoholu i wyjaśnia, jak BTC zachowuje się na rynku niedźwiedzi.

Termin z literami mieszanymi był dalej rozwijany i stał się skrótem. HODL (Trzymaj się za drogie życie - aby utrzymać je tak, jakby od tego zależało życie). Ta wersja nie zaprzecza, że ​​słowo jest pisownią lub błędną literą słowa „przytrzymaj”. Słowo zaczęło być używane jako żart w internetowych memach na Bitcoin i kryptowalutę:

Temat został opracowany. Właśnie o tym myślą członkowie społeczności Reddit:

Strategy hodl

Od tego czasu termin ten wraz z literówką został wybrany przez społeczność kryptograficzną i stał się bardzo popularny. Nazywane są rodzajem strategii handlowej i inwestycyjnej. Ilekroć rozmówca wspomina, że ​​chce lub planuje odejść, oznacza to, że wierzy w swoją monetę i że przyniesie mu zysk, jeśli nie dzisiaj, a potem po pewnym czasie.

Mówiąc prosto, google jest literówką, która stała się popularna w społeczności kryptowalut i oznacza długoterminową strategię inwestycyjną.