Handel BTC

Recenzja handlu BTC. Zalety i wady

Obecnie nie ma wielu platform handlu kryptowalutami, które zostały uruchomione w przestrzeni poradzieckiej. Ich wygląd natychmiast przyciąga uwagę handlowców, ponieważ są dobrą alternatywą dla znanych dużych usług, które są używane na całym świecie. Dziś w ramach przeglądu mamy ukraińską giełdę kryptowalut, która nazywa sięBTC-Trade . Porozmawiamy o tym, jak go użyć, przedyskutować wady i zalety i wyciągnąć wnioski

Wymiana została stworzona w 2014 r. Przez Bogdana Chaikę, programistę z Dnipro. Przed rozpoczęciem własnego projektu Bogdan był pracownikiem Privatbank i był zaangażowany w rozwój usługi Privat24.

Twórca oświadcza, że ​​ten projekt jest najłatwiejszym i najtańszym sposobem na zakup bitcoinów na Ukrainie. Jego pomysłem jest promocja branży blockchain na Ukrainie. Jednak obecnie interfejs witryny jest dostępny tylko w języku rosyjskim.

Rejestracja i weryfikacja

Rejestracja w BTC-Trade nie zajmie dużo czasu, ponieważ wymaga tylko najbardziej podstawowych danych. Musisz podać tylko żądaną nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło. Następnie potwierdź, że nie jesteś botem, używając kodu z obrazka i zaznacz pola wskazujące, że zgadzasz się na warunki użytkowania i nie jesteś obywatelem USA.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem doaktywacja konta. Otrzymasz kod PIN w postaci obrazu .png, który służy do zwiększenia bezpieczeństwa Twojego konta podczas wypłaty. Musi być umieszczony w bezpiecznym miejscu lub napisany na papierze.

Należy również zauważyć, że nie są wymagane żadne dodatkowe kontrole przy handlu BTC-Trade i nie ma weryfikacji. Aby rozpocząć handel, po prostu zarejestruj się.

Jak zdeponować środki

Aby uzupełnić portfel, musisz przejść do swojego konta osobistego i otworzyć kartę „Finanse”. Pojawi się tabela z saldem wszystkich walut dostępnych na giełdzie. Oprócz różnych kryptowalut w BTC-Trade znajduje się ukraińska hrywna. Możesz go wprowadzić za pomocą dowolnej ukraińskiej karty Visa z prowizją 2,2% lub korzystając z Privat24 z prowizją w wysokości 2,5%.

Aby uzupełnić, należy nacisnąć przycisk „Uzupełnij” naprzeciwko wymaganej waluty. Nad tabelą pojawi się adres torebki, a strona zostanie automatycznie przewinięta. Dość źle pomyślana i niewygodna implementacja. Należy pamiętać, że niektóre waluty wymagają identyfikatora płatności, aby zakończyć transakcję. Na przykład, musisz określić to dla transferu kryptowaluty Karbowanec. Cóż, jeśli tego nie określiłeś, ostatnio zespół serwisowy powiedział, że przejąłby ponad 0,1 KRB, aby znaleźć utraconą transakcję.

Jak handlować na handlu btc ua

Handel na tej stronie nie różni się szczególnie od innych. Po otwarciu strony „Kup /Sprzedaj” zobaczysz wszystkie dostępne pary handlowe. Otwórz dowolne, na przykładBTC Tutaj widzimy wykres kursów, formularze kupna i sprzedaży, okulary i listę ostatnich ofert. Ta ostatnia, nawiasem mówiąc, jest wyświetlana wraz z loginami użytkownika, co jest raczej dziwne i pozbawia nawet najbardziej minimalnej anonimowości. Harmonogram nie ma ustawień, z wyjątkiem możliwości wyświetlania segmentu od jednego dnia do miesiąca. Dostosuj odstęp czasowy świec nie może być.

Aby kupić walutę, wystarczy wpisać żądaną wartość i liczbę monet, które chcesz kupić i opublikować aplikację. Jeśli w szkle na sprzedaż jest odpowiednia oferta, kupisz automatycznie. Jeśli określisz zbyt niską cenę i nie ma takich aplikacji do sprzedaży, nowy zostanie utworzony w szkle do zakupu. Proces sprzedaży waluty z powrotem jest dokładnie taki sam, ale dzieje się odwrotnie. Wszystko tak jak gdzie indziej, nie powinno tu być żadnych trudności.

BTC-Trade ma swoją aplikację mobilną dla systemu operacyjnego Android. Możesz go znaleźć na playmarket, ale ma złe recenzje i wynik nieco ponad dwie gwiazdki. Użytkownicy skarżą się na niestabilną pracę i brak funkcjonalności, który jest dostępny w wersji internetowej. Kod źródłowy aplikacji jest dostępny na GitHub, więc jego użycie jest stosunkowo bezpieczne. Jeśli nadal chcesz spróbować z nim pracować, będziesz potrzebował prywatnego klucza API konta. Możesz je znaleźć na swoim koncie osobistym w zakładce „Profil” po wprowadzeniu kodu PIN.

Wycofanie

Wycofanie środków z tej platformy transakcyjnej nie różni się od wkładu. Musisz także wybrać odpowiedni.waluta i naciśnij przycisk „Wycofaj”. Prowizje za wypłatę środków na giełdzie są odpowiednie. Wypłata hrywny jest możliwa na kartach Visa i MasterCard. Na kartach Privatbank prowizja wynosi 1%, a na kartach innych banków - 1,3%. Ostatnio minimalna kwota wypłaty wzrosła z 100 do 500 hrywien. Ogólnie rzecz biorąc, wyjście jest dość szybkie i nie występują specjalne opóźnienia.

A jeśli uzupełnisz swoje konto kartą bankową po raz pierwszy, wypłata nie będzie już możliwa w ciągu 36 godzin. Ma to na celu ochronę przed praniem pieniędzy ze skradzionych kart.

Obrót handlowy

Na początku lutego 2018 r. Średni wolumen obrotu na giełdzie BTC-Trade wynosi około 30 tysięcy dolarów dziennie, co jest w przybliżeniu równe czterem bitcoinom. Według niektórych stron, wolumen obrotu osiągnął 100 tysięcy dolarów dziennie. Najbardziej popularne są pary handlowe z hrywną. W sumie na platformie dostępnych jest prawie dwa tuziny kierunków.

Hrywna:
 • BTC /UAH
 • ETH /UAH
 • XMR /UAH
 • LTC /UAH
 • DOGE /UAH
 • DASH /UAH
 • SIB /UAH
 • KRB /UAH
 • ZEC /UAH
 • BCH /UAH
 • ETC /UAH
 • NVC /UAH
 • ITI /UAH
Z bitcoinem:
 • LTC /BTC
 • NVC /BTC
 • DOGE /BTC
 • DASH /BTC
 • PPC /BTC

Komisja

Wcześniej prowizja za zawieranie transakcji na tej platformie transakcyjnej wynosiła 0,1%, a handlowcy mieli dostęp do programu partnerskiego. Z jego pomocą udało się przyciągnąć nowych użytkowników witryny i zmniejszyć prowizję do 0,05%. Teraz już nie działa, a prowizja dla wszystkich użytkowników wynosi 0,05%, chociaż zapomnieli usunąć informacje o możliwości przyciągnięcia skierowań z witryny, a sekcja jest nadaltam jest.

Bezpieczeństwo

Projekt kilkakrotnie był poddawany poważnym atakom. Po raz pierwszy stało się to w 2015 roku, a straty wyniosły prawie 7 tysięcy dolarów. Jest to znaczna kwota dla witryny o takiej wielkości i hacking okazał się naprawdę zauważalny. Za drugim razem wydarzyło się to w mniej niż sześć miesięcy. Straty wyniosły 3 tysiące dolarów, co prawie doprowadziło do zamknięcia giełdy. Wszystkie środki dla użytkowników zostały zwrócone przez twórcę za pomocą jego środków osobistych.

Po tych wszystkich wydarzeniach programiści poważnie zajęli się bezpieczeństwem projektu i postawili to pytanie na pierwszym miejscu. Teraz nie możesz wypłacić pieniędzy bez kodu PIN, który stał się główną obroną. Automatyczne odzyskiwanie kodu PIN nie jest przeprowadzane i takie przypadki są rozpatrywane indywidualnie. Aby to zrobić, musisz napisać list do pomocy technicznej i skontaktować się z administracją.

Ponadto giełda oferuje możliwość dostosowania potwierdzenia wypłaty za pomocą wiadomości e-mail i umożliwia użytkownikom konfigurowanie powiadomień o aktywności na stronie, które będą tam odbierane. Zaleca się korzystanie z usług pocztowych z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym, na przykład Gmail.

Handel BTC również nie jest dobrze chroniony przed ddos. Na przykład pod koniec stycznia jeden z tych ataków został popełniony. Witryna była okresowo niedostępna, a użytkownicy nie rozumieli, co się stało, dopóki administracja nie wyjaśniła sytuacji. Takie historie są czasami powtarzane.

Pomimo wszystkich strat poniesionych przez projekt na początku jego istnienia, stronanadal się rozwija, przyciąga nowych użytkowników i wykazuje dobre wyniki.

Usługa wsparcia

Wcześniej były opinie, które wskazywały na słabe wsparcie użytkowników w BTC-Trade. Niektórzy mieli trudności i długo czekali na odpowiedź administracji. Istnieją nawet historie o odmowie odzyskania utraconych środków, a niektórzy piszą, że usługa jest oszustwem. Ale teraz sytuacja zmieniła się na lepsze. Ogólny czat jest dostępny na giełdzie, gdzie zarówno administrator, jak i moderatorzy są online. Możesz również skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty lub specjalnego formularza na stronie. Wszystkie ważne wiadomości są wyświetlane bezpośrednio na stronie aukcyjnej, a klienci są natychmiast informowani o wszystkich poważnych incydentach i pracach technicznych, które nie są tak częste.

Zalety i wady

Poniżej przedstawiono główne zalety i wady korzystania z wymiany. Należy od razu zauważyć, że są bardziej pozytywne momenty.

Korzyści Wady
1. Handel parami z hrywną.Platformy zapewniające pary handlowe z ukraińską walutą narodową można policzyć na palcach.
2. Dobry kurs.Stawka w BTC-Trade jest często poniżej rynku. Ta sytuacja wynika z niskiego wolumenu obrotu.
3. Obsługa użytkownika.Zespół projektowy ciężko pracował, aby stworzyć usługę wsparcia, z której użytkownicy będą zadowoleni.
4. Prowizje.Pomimo faktu, że projekt jest regionalny i nie jest powszechny, prowizjeniski w przypadku handlu, aw przypadku wycofania pieniędzy.
1. Niewygodny interfejs.Wiele elementów interfejsu wymiany wymaga trochę pracy i wygląda naprawdę nieaktualnie. Na przykład programiści mogą tworzyć bardziej elastyczne ustawienia wyświetlania wykresów i dodawać interaktywność.
2. Brak lokalizacji.Pomimo tego, że giełda jest pozycjonowana jako ukraińska, nie ma możliwości wyboru języka ukraińskiego. Deweloperzy mogliby również dodać język angielski, który wprowadziłby projekt na nowy poziom i przyciągnął zagranicznych użytkowników.

Wnioski

Czasami coś w BTC Trade nie działa tak, jak byśmy chcieli, ale są to drobiazgi. Wymiana może być uważana za doskonałą platformę transakcyjną dla użytkowników z Ukrainy. Możliwość wejścia i wyjścia z ukraińskich kart bankowych upraszcza handel, podobnie jak obecność par handlowych z głównymi kryptowalutami. Szczególną uwagę należy zwrócić na wsparcie pierwszej znanej ukraińskiej kryptowaluty - karbovanets (KRB). Wymiana rozwija się równolegle z dystrybucją sfery kryptowaluty na Ukrainie i stale przyciąga nowych użytkowników. Czy masz doświadczenie z BTC-Trade? Zachęcamy do pozostawienia opinii na temat tej platformy handlowej w komentarzach.