Górnictwo w 2019 r .: cechy i perspektywy

Kryptowaluta w ostatnich latach stała się tak popularna, że ​​jej popularność można porównać z jakimś nowym Iphone. Teraz każdy z nas ma dwa sposoby: Pierwszym jest rozpoczęcie zarabiania pieniędzy na kryptowalutach. Drugim jest ignorowanie tego zjawiska i możliwe jest popełnienie bardzo dużego błędu, którego niewątpliwie pożałujesz w przyszłości. Ten artykuł jest przeznaczony tylko dla tych, którzy postanowili spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Więc zacznijmy!

Jednym z najbardziej popularnych i niezawodnych sposobów zarabiania kryptowaluty jest wydobycie. Oprócz wydobycia istnieją inne sposoby wydobywania kryptowalut, ale dziś skupimy się na górnictwie. Dzisiaj odpowiemy na pytanie każdego początkującego operatora kryptowaluty: „Czy warto robić wydobycie w 2019 roku?”.

Po nadejściu roku 2018 „potwór” kryptomiruBitcoinzaczął gwałtownie tracić na wartości. I nawet tutaj wiele publikacji prasowych zaczęło łapać „HYIP”, przyciągając użytkowników nagłówkami, takimi jak „Twórca Bitcoin - nowy Mavrodi”. Ale, jak każdy z nas wie, oprócz opisanego powyżej Bitcoina, istnieją inne kryptowaluty, które, niestety, „upadek zimy” również nie obchodziły.

Wiele kryptowalut spadło prawie dwukrotnie! Z takich wiadomości nowicjusze w świecie kryptowaluty mają jeszcze więcej pytań, takich jak: „Na co czekać?”, „Czy powinienem zacząć wydobycie w ogóle?”. Spróbujmy wyjść razem.

Funkcje górnicze

Spójrzmy na definicję.wydobycie, zanim zrozumiesz, czy powinni być zaangażowani, czy nie.

Górnictwoto procedura wspierania funkcjonowania funduszy kryptowaluty i platformy, na której się ona opiera. Podczas tego procesu używana jest moc obliczeniowa systemu. Najpopularniejszym typem gospodarstwa jest farma GPU (procesor graficzny), czyli farma kart wideo. Przy wykorzystaniu zdolności dostarczonych przez system tworzone są nowe jednostki strukturalne (bloki), dla których górnik kryptowaluty otrzymuje pewną ilość środków.

Poziom dochodów „górnika” jest wprost proporcjonalny do potęgi jego systemu, ale nie mniej niż rodzaj kryptowaluty, którą eksploatuje.

Perspektywy wydobycia na 2019 r.

Pierwszy miesiąc 2018 r. Odznaczał się dość dużą liczbą wniosków o zakup gospodarstw górniczych. Jednak większość takich próśb została złożona przez górników, którzy nawet nie próbowali zagłębić się w szczegóły i po prostu napisali w pasku wyszukiwania „Kup wydobycie górnicze”. Aż 70 000 osób było zaintrygowanych tym pytaniem, pomyśl tylko o tych ogromnych liczbach. Z pomocą usług analitycznych można dowiedzieć się, że ponad 100 000 osób miesięcznie próbuje nabyć farmę górniczą. Ale są też tacy, którzy są gotowi do „zbombardowania” własnego gospodarstwa w rzemieślniczych warunkach domu, bez uciekania się do kupowania go w wyspecjalizowanych usługach.

Czy uważasz, że spadek cen wielu kryptowalut wpłynął w jakiś sposób na jego popularność? Nie, i znowu nie! Poniżej podajemy małą tabelę najpopularniejszych kryptowalutGórnictwo, które staje się coraz bardziej popularne wśród górników:

Bitcoin BTC SHA256
Ethereum ETH Ethash
Bitcoin Cash BCH SHA256
Dash DASH X11
Litecoin LTC Scrypt
Monero XMR CryptoNight
Ethereum Classic ETC Ethash
Zcash ZEC Equihash
Hshare HSR X13
BitConnect BCC Scrypt

Zobaczmy teraz, ile będzie kosztować zakup sprzętu górniczego w 2019 r. I jak celowe jest to zrobić.

Farma górnicza

Niedawno ceny głównych komponentów gospodarstw górniczych - kart graficznych wzrosły do ​​niewiarygodnych rozmiarów. Za to winni są sami górnicy, którzy kupują dużą liczbę kart wideo i powodują niedobór na rynku. To już zaczęło walczyć z głównymi producentami układów graficznych, takich jak AMD i NVIDIA. Ich głównym celem jest teraz zapewnienie dostępności kart wideo specjalnie dla ich docelowych odbiorców - dla graczy. Z tego powodu wprowadzono zasady ograniczające liczbę kart wydawanych w jednej ręce. Pozwólmy sobie na nostalgię i pamiętajmy, ile najbardziej popularna karta graficzna GTX 1070 była warta przed rozpoczęciem tego szalonego przepływu górników. Pod koniec lata 2017 r. Ta karta graficzna kosztowała tylko 560 USD, ale po kilku miesiącach walki z deficytem jej koszt wzrósł dokładnie o 50% i można ją kupić za800 dolarów.

Zwykłegospodarstwo górniczeobejmuje 8-10 kart wideo, biorąc pod uwagę trochę, można się dowiedzieć, że średnio 7-8 tysięcy dolarów trafia do jednego takiego gospodarstwa. Oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie dodatkowe „gadżety”, które są wymagane do stabilnego działania farmy kryptowalut. Tak, pieniądze są naprawdę duże. Ale na rynku, jak zawsze, są tańsze analogi kart wideo, ale od innego producenta. Korzystając z kart graficznych AMD, możesz zaoszczędzić około 20%.

Niezwykle trudno jest jednak samodzielnie zbudować gospodarstwo górnicze, a nawet jeśli występuje niedobór. Takie zbieg okoliczności jest jak manna z nieba dla tych firm, które specjalizują się w montowaniu farm górniczych pod klucz. Jednak warto wziąć pod uwagę, że będziesz musiał zapłacić trochę więcej za swoje usługi.

Niektóre statystyki. Jaki jest zysk z gospodarstwa górniczego dziennie?

Powyżej wskazaliśmy, że wysokość twojego zysku zależy od mocy farmy górniczej. Ale nawet biorąc pod uwagę, że na rynku są setki różnych kart graficznych, w kopalniach występuje średnia kwota przychodów dziennie. To około 20-40 dolarów, bez uwzględnienia ilości energii zużywanej przez gospodarstwo, zabierając je, rozpoznasz swój zysk netto.

Gospodarstwo składające się z 8 kart wideo o wartości 7-8 tysięcy dolarów opłaca się w ciągu około roku.

Górnictwo ASIC

Ale nie przez karty graficzne i farmy GPU są takie same. Rynek kryptowalut jest tak szeroki, że nie należy wątpić w dostępność innych metod kryptowaluty górniczej. Jedną z takich metod jestgórnictwo ASIC. Jeśli porównasz te dwie metody, farma GPU jest jak dziecięca zabawka. Górnictwo ASIC wykorzystuje specjalnie zaprojektowane układy, które wymagają dobrego systemu chłodzenia. Moc koparki ASIC tysiące razy przekracza moc komputera. Interakcja z tym typem urządzenia górniczego jest znacznie łatwiejsza niż interakcja z farmą GPU. Tak, a ich koszt jest średnio niższy niż koszt gospodarstw górniczych o podobnych cechach.

Alternatywne sposoby

Eksploatacja w chmurzejest potrzebna tym, którzy nie chcą utrzymywać urządzeń innych firm w swoim domu.

Świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą trzymać w domu urządzeń o dużych rozmiarach, które oprócz zajmowania dużej ilości miejsca generują dużo hałasu i generują ciepło. Wszystko jest tutaj bardzo proste. Wymieniasz miejsce na serwerze, po czym po prostu zarabiasz w formie kryptowaluty w określonym terminie.

Złożoność wydobycia w 2019 r.

W tej chwili nie jest tak łatwo kopać kryptowalutę jak wcześniej. Aby zrozumieć, czy wydobycie jest opłacalne w 2019 r., Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, z których jednym jest coraz większa złożoność wydobycia. Ceny kart graficznych wzrosły ze względu na brak pamięci graficznej na rynku. Aby uzyskać przyzwoity i stabilny dochód, musisz nieustannie inwestować w wydobycie, nie tylko za pomocą pieniędzy, ale także swojego czasu. Jednak poza brakiem kart wideo na rynku istnieje jeszcze jedna trudność. Mianowicie złożoność procesu wydobycia. Wyjaśnij: Górnicy nigdy nie będą mogli wyczerpać rezerw kryptowalut, wcześniej niż data określona w kodzie tej kryptowaluty.

Jest to prawdopodobnie najbardziej znany przykład złożoności górnictwa i oczywiście jest związany z Bitcoinem. Założyciele Bitcoin pozwolili górnikom wyprodukować pierwsze bloki 2016, a następnie postanowili przemyśleć niektóre aspekty, po czym zmienili trudność wydobycia kryptowaluty. Teoretycznie, 2016 bloki powinny być wydobywane w ciągu dwóch tygodni, za pomocą kalkulatora, dowiadujemy się, że wydobycie każdego bloku zajęło dokładnie 10 minut. W tym przypadku złożoność ekstrakcji kryptowaluty jest równa jeden - jest to standardowa wartość osadzona w sieci.

Gdyby górnicy wydobyli pierwsze bloki 2016 w mniej niż 14 dni, złożoność zostałaby zwiększona. Aby uniknąć wyprzedzania przechowywanych wartości w systemie.

Jeśli więcej niż 14 dni, złożoność zostanie odpowiednio zmniejszona. Aby nadążyć za ustalonymi wartościami.

Wszystko jest proste: jeśli monety są wydobywane zbyt szybko, pasek górniczy podnosi się, jeśli powoli spada.

Jeśli wszyscy entuzjaści kryptowalut zaczną wyodrębniać kryptowalutę w nieograniczonych ilościach, to programiści nie będą w stanie utrzymać tego problemu. Mówiąc najprościej, takie trudności zostały ustalone w celu zapewnienia odpowiedniej stabilności kryptowaluty.

Wszystkie te trudności mogą odstraszyć niezmotywowanych przybyszów, ale okres zwrotu nakładów zmusza coraz więcej ludzi do łączenia życia z tą sferą.

Czy wydobycie jest istotne w 2019 r.?

Tak, istotne. AleNależy pamiętać, że istnieje ryzyko związane z niestabilnością kryptowaluty. W każdej chwili twój „koń” może stać się bezwartościowy, a wręcz przeciwnie, może stać się dla ciebie kopalnią złota. Górnictwo jest wysoce dochodowym biznesem, więc jest nie tylko możliwe, ale i konieczne! Zacznij już teraz i po kilku miesiącach zbieraj nagrody!

Materiał przygotowany przy wsparciu firmycryptoforce.world .