Górnictwo na laptopie - funkcje, znaczenie [+ instrukcje konfiguracji]

Kratownice górniczeczasami przynoszą dobre sumy swoim właścicielom. To inspiruje wielu ludzi do rozpoczęcia wydobycia kryptowaluty, ale nie każdy ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić potężny sprzęt. Dlatego niektórzy są zainteresowani tym, jak można stworzyć farmę górniczą na laptopie. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i dowiedzieć się, czy takie przedsięwzięcie jest wykonalne, a także, jak rozpocząć ten proces.

Co to jest wydobycie na laptopie

Przede wszystkim należy zrozumieć, czym jest wydobycie monet na laptopie i jakie ma fundamentalne różnice. Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok, jest różnica w wydajności, jeśli chodzi o pełnowymiarowe karty graficzne i wbudowane urządzenia do noszenia. Żelazko do laptopów (zwykle oznaczone „M” na końcu nazwy modelu) ma cechy specjalnie obniżone przez producenta, co pozwala na zmniejszenie wymiany ciepła urządzenia i, odpowiednio, zmniejszenie wymagań dla systemu chłodzenia. Jego właściwości są również bardzo ważne dla procesu wydobywczego, ponieważ komponenty będą stale pracować z pełną wydajnością.

Niektórzy użytkownicy idą dalej i próbują zorganizować wydobycie na laptopie z zewnętrzną kartą wideo, ale to rozwiązanie nie jest całkowicie stabilne. Szczegóły plusów i minusów tego podejścia są opisane na różnych forach tematycznych dotyczących farm do ekstrakcji kryptowaluty.

Który laptop nadaje się do wydobycia

WybierzKomputer mobilny, który będzie używany do wydobywania kryptowalut, powinien opierać się na powyższych parametrach.Karta wideopowinna wyróżniać się dużą mocą, którą można znaleźć tylko w drogich modelach gier i profesjonalnych. Należy zauważyć, że wydajność nadal będzie niższa niż wydajność farm wideo, które moglibyśmy zebrać za te pieniądze. Procesory w komputerach do noszenia są również o rząd wielkości słabsze, ale wydobycie na laptopie może nadal wykorzystywaćprocesory . Co więcej, możesz włączyć zarówno wydobycie na procesorze, jak i wydobycie na karcie graficznej, co znacznie zwiększy wydajność Twojego urządzenia.

Które kryptowaluty można wydobywać na laptopie

Biorąc pod uwagę fakt, że komponenty laptopów są po prostu okrojonymi wersjami rozwiązań desktopowych, można wydobyć te same monety jako pełnoprawne GPU i farmy CPU. Zatem najbardziej odpowiednie są monety, które używają następujących algorytmów:

Inną dobrą opcją jest zdobycie monet, które dopiero niedawno pojawiły się na rynku. Zwykle mają niskie trudności, wysokie nagrody blokowe. Jeśli żelazo nie jest zbyt słabe, możesz nawet spróbować je wydobyć solo. Jest prawdopodobne, że waluty te są niedowartościowane i staną się znacznie bardziej popularne w przyszłości, a ich wartość wzrośnie wielokrotnie, jak to miało miejsce na rynku więcej niż raz. Należy zauważyć, że może działaćz popularnymi walutami, które jeszcze nie osiągnęły wartości szczytowej.

Jak skonfigurować wydobycie na laptopie

System operacyjny na laptopie działa w taki sam sposób, jak na stacjonarnym komputerze, który może być wykorzystywany do wydobywania farmy. Oznacza to, że oprogramowanie nie wymaga żadnych specjalnych ustawień do organizacji tego procesu na laptopie. Wystarczy wybraćprogram górnika , który jest odpowiedni dla twojego sprzętu. W przypadku kart wideo Nvidia i AMD używane są różne aplikacje od różnych programistów i nie można ich wymieniać. Wydobywanie na procesorach zwykle występuje niezależnie od producenta i górników używa się tego samego. Możesz także użyć górników osadzonych w portfelu dla określonej kryptowaluty, ale nie zawsze są one najbardziej wydajnym rozwiązaniem.

Niektóre momenty są jednak różne i ich ustawienie nie jest takie samo jak w zwykłym gospodarstwie. Należy na przykład pamiętać, że układ chłodzenia jest bardziej wrażliwy na przegrzanie elementów i generalnie nie jest tak niezawodny. Oznacza to, że podczas konfigurowania programu należy oczywiście wskazać niższą temperaturę krytyczną, której osiągnięcie przerwie proces w celu przedłużenia żywotności żelazka. Im niższa temperatura, tym mniejszą prędkość wentylatora można ustawić. Zmniejszy to również zużycie układu chłodzenia.

Innym sposobem zmniejszenia obciążenia żelazem jest użycie górników, które pozwalają na użyciegórnictwo to tylko część dostępnej mocy obliczeniowej. Podejście to jest często stosowane przez atakujących, gdy zawierają one oprogramowanie do wydobywania wirusów. Na przykład w przypadku niektórych algorytmów istnieją programy, w których można włączyć wydobycie tylko na kilku rdzeniach. Jednak ta metoda będzie całkowicie nieskuteczna na słabym laptopie.

Ten film pokazuje, jak skonfigurować wydobycie na laptopie przy użyciu usługi Nicehash:

Wskazówki dotyczące wyboru basenu

Wybierającpulę dla górnictwana laptopie, wszystkie te same czynniki powinny być brane pod uwagę, jak przy wyborze puli dla wysokowydajnego wydobycia w gospodarstwie. Konieczne jest zwrócenie uwagi na opinie innych górników, stabilność pracy i płatności, a także dostępność możliwości dodatkowej konfiguracji usługi. W przypadku sprzętu o niskiej wydajności bardzo ważna jest również minimalna kwota płatności. Od tego zależy, jak szybko zdobędziesz pierwszą nagrodę. Jeśli minimalna płatność jest wysoka, nie zobaczysz wkrótce pierwszych pieniędzy, a będzie to szczególnie zauważalne podczas wydobywania na laptopie. Najlepszą opcją byłaby pula, która faktycznie płaci małe frakcje i nie wymaga akumulacji jakiejkolwiek kwoty.

Program do wydobywania na laptopie

Aby wybrać program do ekstrakcji kryptowalut, jak wspomniano powyżej, powinien opierać się na sprzęcie zainstalowanym na komputerze. Dla każdego algorytmu istnieją wersje dla różnych producentów układów GPU i osobnych wersji dla procesora. Odpowiednie oprogramowanie można znaleźć na stronieforumBitcoinTalk . Większość programistów ma motywy dla każdego produktu. Ponadto górnicy są często wskazywani w tematach kryptowaluty, które można wykorzystać do wydobycia. Należy zauważyć, że wydobycie nie odbywa się na zintegrowanych kartach graficznych, więc ich właściciele powinni korzystać z centralnego procesora lub przeznaczyć pewną kwotę pieniędzy i spróbować zainwestować weksplorację chmury .

Rentowność wydobycia na laptopie

Jeśli chodzi o rentowność, wszystko zależy od ostatecznejstopy mieszania , którą udało się uzyskać, a także wybranego algorytmu. Jest oczywiste, że wydobywanie bitcoinów na laptopiejest niemożliwe , jak na przykład Litecoin. Jednak całkiem możliwe jest zorganizowanie ekstrakcji Ether lub ZCash. Wykonaj próbny bieg górnika, dowiedz się, jak szybko działa on na twoim laptopie i oblicz potencjalny dochód za pomocą specjalnego kalkulatora. W Internecie można znaleźć wiele usług, które obliczają, ile można zarobić przy określonej prędkości wydobycia. Należy pamiętać, że usługi te są oparte na informacjach, które są istotne tylko w tej chwili, aw przyszłości sytuacja na rynku może się zmienić.

Zalety i wady wydobycia na laptopie

Korzyści Wady
1. Możliwość wydobycia kryptowaluty na dostępnym sprzęcie.Górnictwo na laptopie pozwala przetestować ustawienie górnictwa i zapoznać się z jego działaniem. To świetny sposób.nauczyć się pracować z programem górnika, a nawet zarobić małą kryptę.
2. Niskie zużycie energii.Inną cechą jest użycie stosunkowo niewielkiej ilości energii przez laptop, nawet przy maksymalnym obciążeniu. W związku z tym nie wydajesz na światło więcej niż możesz zarobić i nie potrzebujesz wydajnego i niezawodnego źródła zasilania.
3. Łatwa konfiguracja.Utworzenie kopalni kryptowaluty na laptopie jest prawie takie samo jak założenie zwykłej farmy i znalezienie szczegółowych instrukcji w Internecie jest łatwe. Z tego powodu możesz zdobyć doświadczenie w prowadzeniu farmy górniczej.
1. Niska wydajność.Ze względu na ograniczenia wydajności laptopów, nie będziesz w stanie poważnie eksploatować, a zwłaszcza organizować wydobywanie Bitcoinów. Takie podejście jest wprowadzające, ale możesz zarobić na niektórych projektach o niskiej złożoności, jeśli masz szczęście.
2. Zwiększ szybkość zużycia sprzętu.Dla nikogo nie jest tajemnicą, że praca z maksymalną mocą powoduje wysoki transfer ciepła, co sprawia, że ​​system chłodzenia działa w trybie rozszerzonym. Jest to szczególnie odczuwalne w laptopach, ponieważ dzięki swojej zwartości komponenty mają mniej zasobów do chłodzenia.

Wniosek

Podsumowując, należy zauważyć, że wydobycie na laptopie jest dobrym sposobem na dokładne zapoznanie się z procesami wydobycia kryptowaluty i zdobycie doświadczenia w zakładaniu gospodarstwa. Nie przyniesie to jednak wiele pieniędzy i moichBitcoin lub Lightcoin zawiodą. Co więcej, szybkość zużycia sprzętu znacznie wzrośnie, a urządzenie może stać się niestabilne. W laptopach do gier o wysokiej wydajności z dobrym systemem chłodzenia jest mało prawdopodobne, aby to nastąpiło, ale wcześniej czy później wydobycie na słabym laptopie doprowadzi do tego.

Z drugiej strony, nawet w przypadku żelaza o niskiej produktywności, możliwe jest wydobywanie monet, których sieć wciąż ma niską złożoność, a następnie czeka na wzrost ich wartości. W każdym razie, jeśli chcesz rozpocząć wydobycie i jesteś gotowy, aby sobie z tym poradzić, ale nie masz możliwości zakupu poważnego sprzętu, powinieneś zacząć od laptopa.