Gdax

Przegląd GDAX. Zalety i wady

Popularyzacja kryptowalut doprowadziła do powstania dużej liczby projektów w branży, które są ukierunkowane na nowo przybyłych w tej dziedzinie. Istnieją jednak kryptobirdy zorientowane na profesjonalnych handlowców. Przykład takiej platformy można uznać za projekt GDAX. To właśnie na nim przejrzymy dzisiaj.

GDAX Exchange Review

Crypto ExchangeGDAXto oddział kalifornijskiej firmy Coinbase. Skrót w nazwie oznacza Global Digital Assets Exchange. Rozpoczęcie projektu miało miejsce wiosną 2016 roku. Główna różnica w stosunku do Coinbase polega na tym, że projekt skupia się na profesjonalnych traderach z bogatym doświadczeniem handlowym.

Warto zauważyć, że nawet tak znane organizacje, jak New York Stock Exchange, Union Square Venture, Andreessen Horowitz, zdecydowały się zainwestować w projekt.

Na początku lata 2017 r. Miała miejsce sprawa na platformie, dzięki której cena kryptowalutyethereumspadła do wartości minimalnych. Doprowadziło to do utraty dużych kwot dla niektórych handlowców tej usługi. Zespół obiecał zwrócić utracone klientom z własnych kieszeni. Ten incydent objął pilną prowizję od handlu na giełdach w Stanach Zjednoczonych. Jednym z pytań zadawanych przez Coinbase jest pytanie, czy obrót zabezpieczający ma znaczenie dla zdarzenia.

Interfejs strony jest dostępny w języku angielskim i nie ma innych tłumaczeń. Programiści oferują dobrze webmasterówdobrze rozwinięty interfejs API, dzięki któremu możesz nauczyć się kursu i współdziałać z kontem.

Takie autorytatywne publikacje jak The New York Times, Techcrunch, Wall Street Journal, Fortune często piszą o giełdzie.

W jakich krajach działa GDAX

Należy natychmiast zauważyć, że platforma jest dostępna do pracy tylko w 27 krajach świata. Użytkownicy z innych krajów świata nie będą nawet mogli przeprowadzić niezbędnej weryfikacji. Ukraina i Rosja są nieobecne na liście.

Pomimo faktu, że te same pary handlowe są widoczne dla wszystkich użytkowników giełdy, nie wszystkie z nich są dostępne dla każdego inwestora. To zależy od jego miejsca zamieszkania. Największa liczba par dostępnych dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Europy. Dla handlowców, na przykład z Australii, Kanady i Singapuru, otwarte są tylko pary BTC /ETH i BTC /LTC. Również na giełdzie handel osobami, które nie ukończyły 18 lat, jest zabroniony.

Rejestracja i weryfikacja

Pierwszą rzeczą do zrobienia, aby móc handlować na GDAX, jest zarejestrowanie nowego konta tradera. Aby to zrobić, musisz podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i żądane hasło. Wszystko przebiega prosto, a konto jest tworzone jak na każdej innej zwykłej stronie. Musisz także potwierdzić swój wiek i zgodzić się na warunki dalszego korzystania z usługi. Następnie kliknij link w wiadomości e-mail, aby potwierdzić adres e-mail.

Jeśli masz już konto w Coinbase, to ponowna rejestracja na GDAX nie jest konieczna i możesz zalogować się na swoje konto i tak. Nawiasem mówiąc, nowe urządzenia muszą zostać potwierdzone linkiem w liście.

Weryfikacja jest również wymagana do działania na giełdzie. Najpierw wybierz typ konta. Konta są dostępne dla osób fizycznych i inwestorów instytucjonalnych. Musisz wprowadzić dane w wymaganych polach. Są to data urodzenia, adres domowy, źródło dochodu i zatrudnienie.

Następnym krokiem jest pobranie skanów dokumentów. Zrobią to legitymacja i prawo jazdy. Upewnij się, że zapewnione są wysokiej jakości pliki o wysokiej rozdzielczości i wyraźnie widoczne elementy.

Jeśli utworzysz konto od osoby prawnej, będziesz musiał pobrać dokumenty firmowe i określić kontakty swojego upoważnionego przedstawiciela, a także dodatkowe informacje na temat tej instytucji.

Jeśli Twojego kraju nie ma na liście, nie będziesz mógł przejść weryfikacji i handlu na GDAX.

Wpłata i wypłata środków

Giełda umożliwia zakup kryptowaluty dla Fiata. Dostępne waluty to euro, dolary amerykańskie i funty. Jaka waluta uzupełnia równowagę zależy od regionu, w którym mieszka przedsiębiorca. Na przykład Brytyjczycy będą mogli używać tylko funtów, a Amerykanie - tylko dolara.

Możesz wpłacić pieniądze bezpośrednio ze swojego konta bankowego. Ale wymagana jest również weryfikacja. Można to zrobić na stronie handlu. Musisz wybrać opcję „Wpłata” i znaleźć funkcję dodania tam konta bankowego, a następnie wprowadzić odpowiednie informacje w odpowiednim formularzu. Zostanie przekierowany na stronę Coinbase, gdzie zakończy się ten proces. Teraz możesz łatwo uzupełnić saldodowolna określona kwota. Przelewy pieniężne na tej platformie trwają 3-5 dni roboczych.

W ten sam sposób następuje wycofanie się z wymiany na rachunek bankowy. W tym celu musisz skorzystać z opcji „Wypłać”. W kryptowalutach wszystko jest o wiele łatwiejsze. Uzupełnij swoje konto i wyświetl je, możesz zweryfikować konta. Wszystko, co musisz zrobić, to podać żądany adres i przeprowadzić transakcję z wymaganą kwotą. Ponadto można przenosić aktywa między kontami Coinbase a kontami GDAX. Takie przelewy są natychmiastowe i nie pobiera się za nie prowizji.

Nie ma ograniczeń dotyczących doładowywania. Limit wypłaty jest ograniczony do 10 tysięcy dolarów dziennie. Prowizje różnią się w zależności od systemu płatności. Wśród nich są bezpłatne opcje. Wypłata za pomocą SEPA będzie kosztować 0,15 euro. Uzupełnianie dolarów za pomocą usługi Przelewu kosztuje 10 USD, a wniosek z jej pomocą - 25 USD.

Jak handlować na GDAX

Poniżej znajdują się wszystkie pary handlowe dostępne na giełdzie GDAX:

 • BTC /USD
 • LTC /USD
 • ETH /USD
 • BTC /EUR
 • BCH /USD
 • LTC /EUR
 • ETH /BTC
 • ETH /EUR
 • LTC /BTC
 • BTC /GBP
 • BCH /BTC
 • BCH /EUR

Ponadto na platformie istnieje możliwość prowadzenia obrotu marżowego. Ta funkcja wymiany jest szczególnie popularna wśród inwestorów instytucjonalnych. Największa możliwa dźwignia to 1 do 3.

Dla handlowców możliwe jest tworzenie różnych rodzajów zleceń. Wśród nich są zlecenia rynkowe, stop i zlecenia limitowane. Zlecenia z limitem mają również kilkapodgatunek. Zamówienie GoodTillCanceled jest przechowywane na rynku, dopóki nie zostanie ręcznie anulowane. Kolejność FillOrKill jest wykonywana w momencie utworzenia lub usunięta. ImmediateOrCancel jest wykonywane natychmiast lub przynajmniej częściowo. Jeśli nie, zostanie usunięty. Post Tylko zamówienie jest składane w imieniu producenta i pozwala zaoszczędzić na prowizji, ponieważ nie zostanie obciążone.

Komisja GDAX

Giełda korzysta ze zmiennego systemu prowizji. Dla producentów prowizje są zawsze zerowe, a dla piekarzy zmieniają się w zależności od wielkości transakcji w ciągu ostatniego miesiąca. Waha się od 0,25% do 0,1%. Aby zmaksymalizować prowizję, konieczne jest osiągnięcie wolumenu obrotu 1,6 tys.bitcoinówmiesięcznie.

Wielkość obrotu

Wolumen obrotu na GDAX przekracza 300 milionów dolarów dziennie. Najpopularniejszą parą jest oczywiście bitcoin i para dolarów i posiada ponad połowę całkowitego obrotu. Zaraz za nimi znajdują się pary dolarowe zLightcoiniEthereum . Obroty walutowe na pozostałych parach są jednak również stosunkowo znaczne.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Deweloperzy stawiają przede wszystkim na kwestię bezpieczeństwa i ochrony danych użytkowników i danych osobowych, zwracając na to szczególną uwagę. Prawie wszystkie 100% środków trafia na zimne portfele, które są odłączone od Internetu. Wszystkie pieniądze, które są umieszczone online, są objęte ubezpieczeniem. Zespół serwisowy regularnie przeprowadza różne audyty bezpieczeństwa i audyty, współpracuje ze specjalistami w tej dziedzinie.

Ponadto platformaobsługuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Dzieje się to za pomocą numeru telefonu, na który będziesz otrzymywać wiadomości SMS z kodami potwierdzającymi. Pozwoli ci to zabezpieczyć profil handlowy w jak największym stopniu.

Usługa ma pełnoprawną tablicę wsparcia technicznego dla użytkowników, która, jak zauważyły ​​recenzje, działa dobrze. Handlowcy, którzy zdołali zmierzyć się z pewnymi trudnościami podczas pracy na giełdzie, zwracają uwagę na profesjonalizm i dobry odsetek pracowników pomocy technicznej.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Platforma dla profesjonalistów.GDAX zapewnia funkcjonalność, z której mogą korzystać doświadczeni handlowcy. Korzystanie z różnych wygodnych narzędzi handlowych pomoże zwiększyć zyski przy odpowiednim doświadczeniu. Ponadto nie ma tak wielu stron, które skupiają się na profesjonalnym handlu.
2. Współpraca z Fiat Currencies.Usługa obsługuje główne puste waluty, ich dane wejściowe i wyjściowe. Ich dostępność jest wygodna dla użytkowników z dowolnego miejsca na świecie. Osobną zaletą jest obsługa kilku systemów płatności i metod obliczeń.
3. Dobry wolumen obrotu.Duży wolumen obrotu sprawia, że ​​ceny są jak najbliżej rynku, co sprawia, że ​​handel jest bardziej opłacalny.
4. Wysoki poziom niezawodności usługi.Wszystkie fundusze użytkowników są ubezpieczone, a rozwój i wsparcie usługi jest realizowane przez zespół doświadczonych programistów, którzy regularnie sprawdzają swój projekt pod kątembezpieczeństwo
1. Ograniczona liczba wspieranych krajów.Wymiana jest dostępna tylko w kilkudziesięciu krajach, a nawet mają ograniczenia w niektórych walutach. Otwarcie rejestracji dla każdego z całego świata przyciągnęłoby wielu profesjonalnych handlowców i znacznie zwiększyłoby obroty handlowe.
2. Stosunkowo niewielka liczba obsługiwanych par handlowych.Na GDAX istnieje możliwość handlu głównymi kryptowalutami, ale dodanie mniej znanych projektów byłoby również interesujące dla znacznej liczby handlowców.
3. Potrzeba weryfikacji.Obowiązkowa weryfikacja tożsamości nie zawsze jest konieczna, ponieważ możesz po prostu ograniczyć kwotę wypłaty dla niezweryfikowanych użytkowników, nie pozbawiaj ich możliwości korzystania z usługi.

Giełda GDAX jest niewątpliwie potężnym narzędziem finansowym do przeprowadzania obrotu giełdowego aktywami kryptowaluty. Niestety, nie jest dostępny w krajach byłego Związku Radzieckiego. Dla doświadczonych handlowców mieszkających w krajach, w których działa GDAX, można go bezpiecznie polecić jako platformę do pracy. Czy wśród naszych użytkowników są handlowcy, którzy mieli doświadczenie z tą platformą? Jeśli tak, zapraszamy do podzielenia się tym ciekawym doświadczeniem z innymi przedsiębiorcami i inwestorami w komentarzach.