EtherDelta

Przegląd EtherDelta. Zalety i wady

EtherDeltato zdecentralizowana wymiana do handlu żetonami Ethereum bez pośredników. Pracuje nadinteligentnymi umowamiEthereum. Jego wyjątkowość polega na tym, że sami użytkownicy mogą dodać żeton, którego nie ma na liście wymiany, więc możesz kupić tutaj nawet najrzadsze monety. Założono giełdę Zack Coburn w 2017 roku. Znany jest również jako twórca projektu eSportsFirstBlood .

Deweloperzy postanowili stworzyć zdecentralizowaną platformę, która, w przeciwieństwie do centralnych wymian, nie podlega hackowaniu. Wszystkie fundusze nie są przenoszone do jednego centrum, ale są zarządzane przez inteligentne umowy, czyli są dostępne tylko dla właścicieli umów.

Oficjalna strona toetherdelta.com .

Interfejs witryny działa w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, chińskim i japońskim. Na stronie nie ma języka rosyjskiego.

Użytkownicy mogą skontaktować się z pomocą techniczną na Twitterze, Reddite lub na stronie internetowej za pośrednictwem formularza zwrotnego.

Rejestracja i weryfikacja

Żadne dane osobowe nie są wymagane do pracy z giełdą. Nie ma procesu weryfikacji. Zaloguj się i utwórz konto lub zaimportuj już istniejące. Możesz również wejść do giełdy za pomocą klawiszaLedger Nano S . Tutaj możesz ustawić cenę gazu.

Do pracy potrzebne są portfele kryptowaluty, na przykład MetaMask lub Parity. Przeczytaj więcej w artykuleportfele Ethereum .Po prostu zainstaluj rozszerzenie i zapisz kod dostępu do tych portfeli. Ich adres pojawia się automatycznie na koncie. Istniejące konto Ethereum nadaje się również do pracy. W przypadku ich braku możesz utworzyć nowy, klikając przycisk „Nowe konto”.

Metody wpłat i wypłat

Możliwe jest zdeponowanie środków poprzez portfele MetaMask, Parity lub Ethereum. Bardzo łatwo jest dodać Eter do wagi. Musisz przejść do zakładki Depozyt i wprowadzić kwotę depozytu. Na portfelu powinien znajdować się zapas środków na opłacenie opłat transakcyjnych. Zwykle zostawiają około 0,07 ETH. Następnie pojawi się okno potwierdzające transakcję. Ważne jest, aby zrozumieć, że im niższa cena gazu, tym dłuższy proces potwierdzenia transakcji potrwa dłużej.

Przy uzupełnianiu salda za pomocą żetonów przelew następuje w kilku kolejnych transakcjach. Mogą być śledzone w Etherscanie. Po potwierdzeniu środki są przenoszone do kolumny „EtherDelta”.

Wypłata środków przenosi walutę z kolumny EtherDelta do portfela. Wraz z wycofaniem zostaje usunięta prowizja za gaz. Aby wypłacić pieniądze z inteligentnej umowy portfela, należy kliknąć „Wypłać”. Aby przelać pieniądze na portfel, który nie został określony podczas autoryzacji na giełdzie, musisz przejść do „Transfer”. Ta karta służy do wypłacania środków na inne adresy.

Prowizje EtherDelta

Opłata za wycofanie środków na giełdzie jest minimalna (od 0,0001 do 0,0003 ETH). Wymiana zajmuje 0,3% od każdego zamówienia, ale nie pobiera opłaty za zdeponowanie i wypłatę środków.

Obrót handlowy

Obrót na EtherDelta wynosi około 7 000 000 USD dziennie, zgodnie z Coinmarketcap. Ile jest terazEthereum, możesz zobaczyćtutaj .

Co obsługuje kryptowaluta?

Wymiana obsługuje ogromną liczbę tokenów ERC20 wydanych w ramach ICO. Wyjątkowość tej wymiany polega na tym, że aby rozpocząć handel monetami, nie trzeba czekać, aż pojawią się na liście giełdy.

Pary giełdowe są tworzone na giełdzie, zarówno żetony z Eterem, jak i żeton do tokena. Oto najbardziej popularne i mało znane kryptowaluty.

Każda kryptowaluta, której nie ma na liście, może zostać dodana przez samego użytkownika. Na liście żetonów na dole znajduje się przycisk „Inne”. Tutaj możesz wpisać dowolną nazwę monety, kontrakt i dodać token do strony.

 • Przed zakupem żetonów monety są przenoszone do inteligentnego kontraktu. Aby to zrobić, po prostu przejdź do BALANSU i wprowadź wymaganą ilość w polu ETH. Następnie kliknij przycisk Wpłata.
 • Następnie musisz poczekać na potwierdzenie transakcji.
 • Aby kupić żeton, wybierz go z rozwijanej listy żetonów. Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnego tokena, możesz przejść do linku i wprowadzić adres umowy tokena, którego potrzebujesz, w polu wyszukiwania.
 • Aby sprzedać dostępne monety, musisz je zdobyć na giełdzie, wybierz żądaną monetę z listy i wprowadź kwotę, którą sprzedajesz w polu Kwota. Następnie kliknij przycisk Wpłata. Monety powinny pojawić się pod etykietą EtherDelta.
 • Następnie możesz złożyć zamówienie lub natychmiast sprzedać swoje monety.
 • Umieść zlecenie sprzedaży w sekcji nowego zamówienia, otwierając zakładkę Sprzedaj. W tej zakładce musisz wprowadzić następujące dane: liczbę sprzedanych monet i ich ilośćkoszt Tworzy się również zamówienie na zakup żetonów.
 • Aby zawrzeć umowę bez zamówienia, przejdź do karty zamówienia i wybierz żądane zamówienie, naciskając przyciski sprzedaj lub kup.
 • Po zakończeniu transakcji transmisja zostaje zaksięgowana na saldzie wymiany. Wyświetla środki na karcie Wypłata.

Początkowo może się wydawać, że proces wymiany na tej giełdzie jest nieco mylący. Ale na tej wymianie, jak każda scentralizowana, są główne zakładki do pracy z nią:

 • Na górze znajduje się zakładka z parą będącą przedmiotem obrotu.
 • W zakładce RÓWNOWAGA są trzy główne przyciski: Depozyt - aby uzupełnić portfel wymiany, Wypłać - aby wypłacić środki i Przelew - aby przenieść z portfela na określony adres.
 • Księga zamówień - informacja o wszystkich zamówieniach złożonych na giełdzie. Oto ich liczba i koszt.
 • Okno Moja transakcja przechowuje historię wszystkich Twoich transakcji.

Zalety i wady wymiany Etherdelta

Korzyści Wady
Decentralizacja Brak języka rosyjskiego
Duża liczba żetonów Nie obsługiwane przez wszystkie przeglądarki
Zdolność do dodania swojego żetonu Wymiana często „zamarza”
Brak rejestracji i weryfikacji Środki są długo wyświetlane na saldzie portfela
Importuj istniejący portfel Niezbyt wygodny interfejs
Łatwy w użyciu
Nie ma prowizji za wymianę depozytów i wypłat środków

Teraz tyDowiedz się, jak korzystać z wymiany EtherDelta. Oczywiście, aby pracować na zdecentralizowanej wymianie, musisz uzyskać uchwyt i zrozumieć wszystkie zawiłości. Napisz swoją recenzję, czy próbowałeś handlować na tej giełdzie? Jakie są zalety i wady odnotowane dla nich samych?