Eter górniczy (Ethereum) w 2019 roku

Drugą najpopularniejszą monetą do wydobycia po bitcoinie jest eter. Powodem tej popularności jest przyzwoita cena monety i wsparcie społeczności górników. Sam eter jest monetą inflacyjną, więc jest najczęściej postrzegany jako zasób cyfrowy. Zanim zaczniesz górnictwo lub inną kryptowalutę, musisz rozważyć zalety i wady, ponieważ wydobycie można zrównać z otwarciem firmy.

Jak rozpocząć wydobycie eteru

Wydobywanie eteru jest możliwe na urządzeniach zwanych farmami górniczymi (urządzenia górnicze), można je zmontować samodzielnie, korzystając z wielu instrukcji z Internetu lub zwrócić się o pomoc dospecjalistów . Farma górnicza składa się z: ramy, kart wideo od 1 do 19 szt. najlepiej z 4 lub więcej gigabajtami pamięci wideo (będą mogli wyodrębnić Ethereum do około 2021 r.), RAM, płytę główną (wybór zależy od liczby kart wideo w urządzeniu), procesor, riser, zasilacz, dysk SSD lub dysk twardy.

Po pierwsze, ekstrakcja eteru musi się rozpocząć od stworzeniaportfeladla tej krypty.

Zalecamy zakup portfela sprzętowegoLedger Nano S . Hackowanie jest prawie niemożliwe - portfel nie jest podłączony do Internetu, przenosisz wyłożone monety bezpośrednio na urządzenie, które wygląda jak napęd USB. Oprócz eteru portfel obsługuje ponad 1000 różnych monet i żetonów.

Następnie musisz zdecydować z wyprzedzeniem o sprzęcie górniczym. Aby skutecznie wydobywać ETH, zainstaluj AMD na platformachstosunek ceny do wydajności karty graficznej NVIDIA jest nieco gorszy od konkurencji, ale ostatecznie wszystko zależy od ceny zakupu. Specjalne asiki dla wydobycia w Ethereum nie zostały jeszcze sprowadzone na Ukrainę (dostawy planowane są na koniec sierpnia - wrzesień). Nie zapomnij obliczyć opłacalności ekstrakcji Ethereum za pomocą kalkulatora.

Następnie pobierz górnika i połącz się z pulą wydobywczą. Będziesz musiał dołączyć do basenu górniczego, ponieważ niemożliwe jest wydobycie eteru wyłącznie z zyskiem.

Asik dla Antminer E3 Mining Ether

Programy do wydobycia eteru

Aby rozpocząć ekstrakcję eteru, musisz zainstalować specjalne oprogramowanie. Istnieje wiele programów do ekstrakcji Ethereum, naszym zdaniem dobrym programem jestClaymore Miner . Ten program daje dobry hashrate i łatwy w użyciu.

Aby uruchomić program, musisz mieć 64-bitowy system Windows 10 lub Linux.

Konieczne jest również zainstalowanie odpowiedniego sterownika. Jeśli masz farmę na kartach graficznych AMD, wersją powinna być BETA AMD BLOCKCHAIN. Dla Nvidii pasuje najnowszy sterownik.

Tak wygląda Claymore Miner

Należy jednak pamiętać, że Claymore Miner to płatne oprogramowanie. Praca w nim prowadzona jest na zasadach komercyjnych. Program wydobywa się na dewelopera przez 2 minuty od każdej godziny (48 minut dziennie). Interfejs programu jest intuicyjny dzięki możliwości wyboru „linii poleceń” w różnych kolorach.

Claymore górnik, Dual Ethereum Miner Claymore, MSI Afterburner, sterownikinie potrzebują tego wszystkiego, gdy jestHiveOS .

Przeznaszym zdaniem najlepszym systemem operacyjnym dla górnictwa ETH jest - HiveOS.

HiveOS rezerwuje mniej pamięci na karty wideo niż Windows (ważne dla pliku DAG). Taki system operacyjny nie ma problemów z licencjami i wymuszonymi aktualizacjami, wszystko dzieje się jednym kliknięciem. Bardziej precyzyjna regulacja systemu na autostradzie zapewnia stabilną pracę w gospodarstwie i zmniejsza zużycie energii przez karty graficzne. Można również skonfigurować farmę dla kilku scenariuszy wydobycia i przełączyć ją jednym kliknięciem z jednej monety na drugą.

Dzięki HiveOS możesz zdalnie monitorować farmę, kontrolować wszystkie procesy i dokonywać niezbędnych regulacji. Dodatkowo można połączyć wysyłanie powiadomień o awariach w pracy platformy w Telegramie, Skype lub przez telefon.

System operacyjny do wydobywania HiveOS Ether

Wybór puli

Baseny górnicze są spotkaniem górników do wspólnego wydobywania krypty.

Górnicy zaczęli łączyć się w pule górnicze z powodu algorytmów, na których budowane jest wydobycie kryptowalut. Algorytmy te coraz częściej odcinają moje możliwości w pojedynkę (tzn. Samodzielnie), więc górnicy są zmuszeni do organizowania się w pulach.

Aby wybrać odpowiednią pulę do wydobycia, należy przestrzegać szeregu kryteriów:

 1. Wybierz wielowalutowe elastyczne pule, ponieważ zawsze możesz przełączyć się na najwyższe waluty. Pula dla określonych walut nie jest dla nas odpowiednia, ponieważ rentowność kryptowaluty może się stale zmieniać, a my nie będziemy mogli przejść na bardziej dochodową.
 2. Tylko znane pule, ani żadne nowe i mało znane baseny. Miećmłode baseny nie mają wystarczającej mocy, co wpłynie na zarobki.
 3. Otwartość jest jednym ze wskaźników niezawodności. Swobodny dostęp do informacji o wydobyciu innych uczestników jest dobrym znakiem.
 4. Unikaj pul, które są stale offline. Stabilna pula powinna być w 99% online.
 5. Rozsądna prowizja od puli w wysokości 1%.

Bardzo ważne jest, aby wybrać basen górniczy, ponieważ wpłynie to na twoje dochody. Polecamy takie baseny górnicze: Nanopool (ZEC, XMR, Pascal, Siacoin, ETH, ETC, itp.), Ethermine (ETH, ETC, ZEC), sprawdziły się w towarzystwie górników.

Sprzęt do wydobycia Ethereum

Aby rozpocząć wydobycie, potrzebujemy kart wideo, które najlepiej nadają się do wydobycia Ethereum: RX470 480 lub RX570 580 Na ich podstawie budujemy farmę górniczą.

Na przykład zestaw górniczy zamontowaliśmy na sześciu kartach wideo GIGABYTE GIGABYTE GGBING o pojemności 4 GB, których wydajność wynosi182 Mh /sz następującymi cechami technicznymi:

 • Procesor - Intel Celeron G1840
 • Płyta główna - ASROCK H81 PRO BTC R2.0
 • RAM - DDR3 4Gb
 • SSD - 60 GB
 • Reiser - SATA VER007S
 • Karty graficzne - RX570 GIGABYTE GAMING 4 GB z pamięcią Samsung
 • Drewniana rama
 • Zasilacz - CHIEFTEC A-135 APS-1000CB 1000W
 • Zużycie energii - do 850 watów.
 • t karty graficzne - 56 ° C z chłodnicami 60%.

Oczywiście rozproszyliśmy pamięć kart wideo, ponieważ karty pamięci Samsung pozwalają nam to robić bez trudu. Po flashowaniu możesz uzyskać 28-31 Mh /s. Zadaniem stabilnej pracy ryi jest wybór średnich wartości.

Wiertnica na 6 kartach graficznych RX570 GIGABYTE GAMING 4 GB

GórnictwoKarta wideo Ethereum

Karty graficzne z szybką pamięcią graficzną (Samsung, mikron) wykazują najwyższą skuteczność ekstrakcji ETH. Ogólnie rzecz biorąc,podkręcanie pamięci kart wideoodgrywa najważniejszą rolę, a nie model karty wideo. Na przykład pamięć kryptowaluty ZEC tak naprawdę nie ma znaczenia.

Teraz pod względem ceny /wydajności najlepsze karty graficzne dla górnictwa ETH są uważane za wysokiej klasy modele AMD Radeon RX 4xx i 5xx, NVIDIA GTX1060. Są też wyspecjalizowane karty graficzne Mining Edition z chipem P102, P104 i P106.

ASUS P104 Mining Card, 41 Mh /s ETH

Starsze karty graficzne NVIDIA, ze względu na architekturę, wykazują niski poziom wydajności w tego typu komputerach, ale począwszy od serii GTX 7xx w architekturze Maxwell, z najnowszymi sterownikami kart NVIDIA, nie są gorsze od AMD Radeon i nawet często przewyższają je pod względem wydajności energetycznej.

Ethereum przez drugi rok obiecuje przenieść się do PoS, kiedy to nastąpi, możemy łatwo zmienić naszą farmę górniczą na inną kryptowalutę. Cóż, na razie mamy czas na odzyskanie kosztów sprzętu, energii elektrycznej i zarabianie pieniędzy na wydobyciu eteru.

Mining of Ether na procesorze

W 2019 r. Górnictwo na kartach wideo jest bardziej wydajnew górnictwie na procesorach .

Jeśli zadanie wydobycia nie jest związane z tym samym rodzajem zadania generowania bloków, ale na przykład jest związane z poszukiwaniem liczb pierwszych niezbędnych do zadań szyfrowania, to procesor również jest całkiem odpowiedni. Z pomocą procesorów możesz wydobyć dowolną kryptowalutę z algorytmuCryptoNight (XMR, KRB, ByteCoin, Boolberry, DigitalNote, RilCoin, Primecoin itp.). Ale procesor powinien być wystarczająco silny.

Wydobycie Ethereum na procesorze małej mocy jest bezcelowym ćwiczeniem, ponieważ zyski zostaną pokryte z kosztów energii elektrycznej i jest mało prawdopodobne, aby je przekroczyły.

Tylko najlepsi przetwórcy dają mniej lub bardziej namacalny wynik. Jeśli dodasz koszt energii elektrycznej, słabe procesory będą kopać najbardziej negatywnie. Zrób sam wniosek, czy warto wydobyć na CPU, czy nie.

Rentowność (rentowność) w 2019 r.

Rentowność górnictwa opiera się bezpośrednio na cenie sprzętu wydobywczego, stawce ETH i koszcie energii elektrycznej. Na przykładfarma górniczana 6 kartach wideo z takim sprzętem: RX570 GIGABYTE GAMING 4 GB, jeśli przynosi transmisję na żywo przynosi 126 USD miesięcznie, opłaca się z roku (w momencie pisania artykułu 13.08.2018). Na farmach GPU możesz wydobyć inne monety BitcoinGold, Zcash, Monero, EthereumClassic, Expanse, Decred, Musicoin, Pascalcoin, Sia.

Przed zakupem lub zebraniem gospodarstwa górniczego konieczne jest obliczenie wszystkich sytuacji siły wyższej na rynku kryptowalut. Pamiętaj, że dokładna rentowność górnictwa nie da ci nawet specjalnych kalkulatorów.

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju dochodów jest to, że nie jest jeszcze opodatkowany na Ukrainie.

Artykuł został przygotowany przez specjalistę firmyRocketLab - laboratorium górnicze .