Eksploracja na telefonach z Androidem i iOS - przewodnik krok po kroku

Przemysł wydobywczy kryptowaluty osiągnął w ostatnich latach niesamowitą popularność i wpłynął na wiele obszarów. Dziś to nie tylko rozrywka dla entuzjastów, ale prawdziwy biznes. Twórcy aplikacji na urządzenia mobilne, oczywiście, również nie mogli obejść tak głośnego trendu. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak odbywa się wydobywanie kryptowalut na smartfonie, rozważ aplikacje i monety, które go obsługują.

Co to jest wydobycie na smartfonie

Złożoność wydobycia rośnie codziennie z powodu tak dostrojonych algorytmów. Sieć każdej kryptowaluty wymaga coraz więcej jednostek żelaza, aby zwiększyć decentralizację. Początkowo wydobywanie monet było możliwe tylko przy pomocy procesorów centralnych i graficznych. Nieco później wyspecjalizowane urządzenia, górnicy ASIC byli podłączeni do tej listy. Wszystko to przez wiele miesięcy prowadzi do braku sprzętu i mówimy nie tylko o kartach wideo, ale nawet o zasilaczach i płytach głównych. Próg wejścia dogórnictwarośnie każdego dnia, jak również jego wartość. Dla zysku nie ma wystarczającej ilości komputera domowego z kartą wideo klasy średniej. Teraz wymaga drogiego sprzętu, który wytwarza hałas, zajmuje miejsce i nie słabnie przenosi ciepło.

Możliwe jest jednak wypróbowanie wydobycia kryptowalut bez inwestycji. Aby to zrobić, w sklepach z aplikacjami jest wiele produktów od różnych programistów. Oczywiście wydobywanieBitcoinna smartfonie będzie zbyt skomplikowane, ale spróbuj zniektóre altcoiny są całkiem możliwe. Jedyne, co należy wyjaśnić, to to, czy uzasadnione jest wykorzystanie mocy obliczeniowej smartfona do takich zadań i czy będzie możliwe dalsze korzystanie z urządzenia podczas wydobycia.

Jak działa wydobycie przez telefon

Z technicznego punktu widzenia wydobycie na smartfonie nie różni się od wydobycia na komputerze za pomocą kart wideo lub centralnego procesora. Cała procedura jest absolutnie identyczna, a wszystkie różnice polegają tylko na mocy urządzeń, co w przypadku telefonów komórkowych jest a priori niższe. W związku z tym wydobycie na iOS i Androida jest możliwe dla tych monet, zgodnie z algorytmami, które zostały już opracowane przez górników. Nowe aplikacje nadal się pojawiają, a lista obsługiwanych algorytmów rośnie.

Instrukcje konfiguracji

Ze względu na ograniczone zasoby sprzętowe smartfonów, dodatkowe strojenie nie jest wymagane podczas wydobycia. Wszystko, co użytkownik musi zrobić, to uruchomić pobraną aplikację i określić wymagane dane. Liczba opcji może się różnić w zależności od aplikacji, a ustawienie każdego z nich różni się pod względem złożoności.

Oprogramowanie do wyszukiwania w telefonie komórkowym

Poniżej będą rozważane niektóre z najpopularniejszych programów, które oferują wydobycie na telefonie z Androidem lub ayos. Należy zauważyć, że nie są to jedyne rozwiązania i jeśli chcesz, możesz znaleźć więcej oprogramowania w PlayMarket i AppStore. Istnieją nowe uniwersalne aplikacje, które obsługują kilka algorytmów jednocześnie, a niektórzy deweloperzygórnicy kryptowaluty tworzą celowo swój projekt. Oprócz górników ze sklepów z aplikacjamimożliwe jest także przeglądanie stron internetowych przez przeglądarkę .

Górnictwo na telefonie z systemem iOS

Jednym z najpopularniejszych wieloplatformowych rozwiązań wydobywczych w systemach operacyjnych iOS i Android jest aplikacjaMinergate . MinerGate to także specjalistyczna pula górnicza, która obsługuje wiele urządzeń. Praca puli polega na rozdzielaniu zadań między użytkowników w celu wspólnej produkcji przy zwiększonej wydajności. Pozwala to uzyskać proporcjonalną nagrodę o wysokiej złożoności produkcji, nawet przy słabym sprzęcie.

Zewnętrznie aplikacja wygląda dobrze, a interfejs nie powoduje problemów. Zanim zaczniesz używać, musisz się zarejestrować, ale dzieje się to po prostu. Użytkownik musi podać tylko adres e-mail. Pula obsługuje wiele kryptowalut, wśród których są następujące dobrze znane monety:

Istnieje dobry zestaw ustawień, który pozwala ograniczyć wykorzystanie zasobów do różnych warunków baterii lub braku sieci Wi-Fi.

Jeśli chodzi o wydajność, platforma Media Tek MT 6737 z czterema strumieniami, wykorzystana jako przykład, nie powinna wykazywać dobrych wyników. W algorytmie CryptoNight prędkość wynosiła 9 ha na sekundę. W kwietniu 2018 r. Jest to nieco więcej niż 2 BCN dziennie za jedną monetę o wartości 0,002 dolarów.Takie wykorzystanie smartfona jest oczywiście nieopłacalne i nieefektywne, ale warto zauważyć, że aplikacja nie przeciąża urządzenia i nie odczuwa większego ogrzewania.

Górnictwo na Androida

W przypadku Androida górnikom oferuje się nieco więcej niż w przypadku Ayios. Rozważ dwa popularne uniwersalne programy górnicze dla Androida, które są dostępne do pobrania na PlayMarket. Należy zauważyć, że w niektórych przypadkach bardziej uzasadnione jest użycie górnika, który został stworzony dla konkretnej monety, ale nie zawsze są takie.

NeoNeonMinerto program obsługujący wiele algorytmów górniczych. W przeciwieństwie do powyższego MinerGate, NeoNeonMiner nie jest powiązany z żadną z pul. Oznacza to, że użytkownik będzie musiał niezależnie szukać usługi do współpracy z innymi górnikami. Tak więc wszystko dzieje się tak, jakby użytkownik pracował z pełnoprawną farmą górniczą.

Aplikacja składa się z trzech zakładek, które są odpowiedzialne za sam proces wydobycia, niezbędne ustawienia i część informacyjną. Należy zauważyć, że programy antywirusowe czasami uznają program za niebezpieczny. Dzieje się tak z powodu obecności w aplikacji banerów reklamowych, których nie można wyłączyć. Nigdy więcej zauważalnych oznak, że NeoNeonMiner jest niebezpieczny dla urządzenia.

Jeśli chodzi o górnictwo, istnieje wsparcie dla prawie dwóch tuzinów algorytmów. Na przykład wydobycie monety za pomocą algorytmu SCRYPT na tej samej platformie z czterema strumieniami może przynieść jedynie 2,6 kilosza na sekundę. Jest dość mały i mało prawdopodobnyCzy smartfon może być używany do prawdziwego wydobycia. Ponadto NeoNeonMiner znacząco ładuje urządzenie i nagrzewa się.

Inną popularną aplikacją jestARM Miner . Pojawił się jako jeden z pierwszych i nie jest powiązany z żadną z pul, co umożliwia połączenie z dowolnym.

Interfejs jest bardzo prosty, a jego użycie nie powoduje problemów. Dostępne są w sumie trzy zakładki, w których zlokalizowane są górnictwo, ocena i ustawienia wszystkich procesów. ARM Miner nie jest również ignorowany przez programy antywirusowe. Cały problem polega na wyświetleniu pełnoekranowej reklamy opcji binarnej w formacie wideo, której nie można nawet zamknąć. Jedynym sposobem na pozbycie się denerwujących reklam jest zakup płatnej wersji programu.

Jeśli chodzi o górnictwo, tę samą platformę wykorzystano do testowania. Algorytm Scrypt był w stanie osiągnąć wynik 2,8 kilograma na sekundę z czterema strumieniami i 3,2 kilosza na sekundę z ośmioma strumieniami. Jednak korzystanie ze smartfona z tak dużym obciążeniem jest prawie nierealne. Należy powiedzieć, że stan akceptowalny do użycia został osiągnięty podczas wydobywania w dwóch strumieniach, ale prędkość w tym przypadku wynosi tylko 1,8 kilosza na sekundę. W innych przypadkach smartfon jest za gorący. Nawet przy maksymalnej prędkości, aby uzyskać dużo, nie uda się.

Jaki dochód mogę uzyskać?

Wskaźniki prędkości z przykładów podanych w przykładzie wskazują, że nie zadziała na zarabianie na górnictwie za pomocą smartfona. Nawet jeśliWyobraź sobie sytuację, w której udało Ci się uzyskać maksymalną prędkość i przestać korzystać ze smartfona z powodu jego przeciążenia, wtedy zysk będzie nadal obliczany co najwyżej w centach. Jednak celem takiego wydobycia nie jest zysk. Odbywa się to raczej w celach informacyjnych i umożliwia początkującym naukę wydobywania kryptowaluty. Jeśli nie ma już poważniejszego sprzętu do dyspozycji użytkownika, ale jest co najmniej niewielka ilość pieniędzy, lepiej byłoby spróbowaćwydobycia chmuryna smartfonie.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Możliwość zapoznania się z górnictwem.Często górnictwo mobilne jest wykorzystywane do celów zapoznawczych. Użytkownik bez specjalnego sprzętu ma okazję dowiedzieć się, jak działają baseny, jak nagromadzone są nagrody i inne subtelności procesu wydobywczego.
2. Obsługa wielu algorytmów.Możesz rozpocząć wydobywanie na swoim smartfonie nie tylko bitcoinów, ale także dowolnej innej waluty, pod algorytmem, z którego został wydany górnik. Na przykład nie jest trudno rozpocząć wydobycie monero przez telefon.
1. Brak rentowności.Pomimo dobrego wsparcia, wydobycie kryptowaluty za pomocą smartfona nadaje się tylko do zaznajomienia. Nie będziesz w stanie zarabiać na tym, ponieważ wydajność smartfonów jest znacznie niższa niż w przypadku kart wideo i możesz uzyskać nie więcej niż kilka centów dziennie.
2. Zużycie.Ponadtoże zarobki będą groszem, urządzenie szybko ulegnie awarii, ponieważ telefon nie jest przystosowany do tak dużych obciążeń i nie ma systemu chłodzenia, który został zaprojektowany do zwalczania tego poziomu ogrzewania.

Podsumowując, należy stwierdzić, że wydobycie przez telefon to dobry sposób na zapoznanie się z tą branżą. Zarabiaj, oczywiście, nie będzie działać, ale zrozumieć, jak to działa - całkowicie. Na rynku istnieje wiele aplikacji dla różnych kryptowalut i algorytmów, a ostatnio nowe kryptowaluty są często dostarczane „w pakiecie” z mobilnym górnikiem.