Ecoin

Recenzja ECoin. Zalety i wady

Rosnąca popularność rynku kryptowalut doprowadziła do wzrostu liczby platform obrotu dla tej branży. Każda wymiana ma swoje wady i zalety. Niektóre oferują dużą liczbę różnych walut, inne starają się ograniczyć prowizje do minimum, inne mogą skupić się na bezpieczeństwie i niezawodności korzystania z platformy. Każdy użytkownik wybiera wymianę w oparciu o swoje preferencje i priorytety, a do tego trzeba zapoznać się z funkcjonalnością i możliwościami każdego z nich. W tym artykule przyjrzymy się słynnemu projektowi ECoin i dowiemy się, jaki to jest rodzaj wymiany.

ECoin Review

ECoinjest jedną z najstarszych wymian na rynkuprojektów blockchain . Domena ecoin.eu została nabyta w 2009 roku. Usługą zarządza firma Wallet Capital Group, która działa w ramach regulacji offshore i jest oficjalnie zarejestrowana w Panamie. Strona projektu ma interfejs z tłumaczeniem na wiele języków: angielski, rosyjski, niemiecki, chiński, polski, portugalski, włoski, hiszpański, francuski, estoński i litewski.

Giełda zachęca również użytkowników do przyciągania nowych członków systemu w ramach programu polecającego. Nagroda wynosi 30% wszystkich zysków od zaproszonego uczestnika.

Rejestracja i weryfikacja

Rejestracja w ECoin nie wymaga żadnych specjalnych informacji i nie powinna stanowić problemu. Naciśnijw górnej części „Zarejestruj się w ECoin” i na stronie, która zostanie otwarta, wprowadź żądaną nazwę użytkownika i hasło, skrzynka pocztowa. E-mail będzie musiał zostać potwierdzony za pomocą tymczasowego adresu, który zostanie wysłany do Ciebie w liście. Możesz także zalogować się na swoje konto za pomocą strony na Facebooku.

System wymaga weryfikacji konta w przypadku uzupełnienia konta za pomocą przelewu za pośrednictwem banku na kwotę przekraczającą tysiąc dolarów. Następnie musisz dostarczyć dokumenty. Możesz potrzebować paszportu (wewnętrznego lub zagranicznego), prawa jazdy, dokumentów potwierdzających rejestrację (rachunek za usługi komunalne, czeki z banku, dokumenty z podatku). Istnieje również szansa, że ​​będziesz musiał zrobić zdjęcie z dokumentem w ręku. Skanowanie musi być odpowiedniej jakości. System nie akceptuje zrzutów ekranu ani dokumentów elektronicznych. Jeśli jednak nie chcesz przejść weryfikacji, to wymiana działa bez niej doskonale, ale możesz zasilić swoje konto kryptowalutą lub przelewem bankowym w kwocie mniejszej niż tysiąc dolarów.

Wpłata i wypłata pieniędzy

Wymiana działa z dużą liczbą systemów płatności, a zdeponowanie lub wycofanie środków nie powinno stanowić problemu. Obsługiwane systemy to PerfectMoney, OKPAY, AstroPay, Egopay, Payweb i Payeer.

Pośrednicy są wykorzystywani do interakcji z systemami płatniczymi wymiany. Obejmują one usługi ECurrency, XChange, XMLGOLD, Cryptopay24 i SuperChange.

Dzieje się tak: najpierw użytkownik jest proszony o wybranie systemu płatności, a następnie pośrednika, który zakończy proces wymiany. Po tym musisz wypełnićwszystkie pola i potwierdzić transfer środków.

Jeśli przelew przez bank jest dokonywany w dolarach, zwykle trwa od dwóch do pięciu dni, z wyjątkiem weekendów. W takim przypadku płatność jest przetwarzana przez banki pośrednie ze Stanów Zjednoczonych. Transakcje z Europy nie są tak powolne i trwają około dwóch dni. Platforma oferuje usługę ekspresowego przelewu pieniędzy. To kosztuje, ale pozwala znacznie zaoszczędzić czas.

Elektroniczne systemy płatności prawie zawsze przetwarzają depozyty i wypłaty środków bardzo szybko i trwa to nie dłużej niż jedną minutę. Czasami zdarzają się sytuacje, w których rezerwa waluty się kończy i niemożliwe jest dokonanie wypłaty, ale zwykle trwa to nie dłużej niż jeden dzień.

Handel i wymiana

W ECoin dostępne są tylko dwie pary zakupów:

  • BTC /USD
  • LTC /USD

Są dostępne na stronie „Handel”. Tam możesz kupić lub wystawić na sprzedaż odpowiednią walutę, zapoznać się z harmonogramem kursu, wolumenem obrotu, maksymalnymi i minimalnymi cenami dziennie oraz innymi danymi dotyczącymi pary walutowej. Wykres jest wyświetlany według dnia, miesiąca lub pół roku. Jego wyjątkowo elastyczna konfiguracja nie jest przewidziana, a usługa jako całość wygląda minimalistycznie. Jego funkcjonalność przypomina bardziej wymiennik niż giełdę, a interfejs jest łatwy w użyciu. Pod wykresem znajdują się formularze do tworzenia zlecenia kupna i sprzedaży, w którym można wskazać liczbę sprzedanych lub kupionych monet i ich wartość. Poniżej znajdują się okulary z zamówieniami od innych handlowców.

Prowizje

Prowizje ECoin w przybliżeniu odpowiadająprowizje na innych giełdach kryptowalut. Na przykład transakcja handlowa jest obciążona 0,2% jej kwoty.

Bitcoinjest automatycznie dodawany do portfela po otrzymaniu trzech potwierdzeń transakcji na łańcuchu bloków. Platforma wykorzystuje ograniczenia wypłat i nie można przenosić środków z giełdy, jeśli konto ma mniej niż 0,1 BTC lub 0,001 LTC. Bitcoin jest wyświetlany z zerową prowizją na wyjściu lightcoin - 0,01 LTC.

Obrót handlowy

Giełda ma godne wskaźniki pod względem wolumenu obrotu, pomimo obecności tylko dwóch par walutowych. Bardziej popularna jest para z Bitcoinem, a za jeden dzień jej obroty przekraczają dwa miliony dolarów. Para zLTCpozostaje w tyle, a jej ilość wynosi zaledwie kilkadziesiąt tysięcy dolarów w ciągu 24 godzin.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Twórcy tej platformy transakcyjnej traktują bezpieczeństwo poważnie i przykładają dużą wagę do ochrony danych osobowych użytkowników. Witryna Exchange korzysta z certyfikatów SSL i klucza szyfrowania i jest starannie sprawdzana przez twórców pod kątem niezawodności.

Użytkownicy mogą dodatkowo zabezpieczyć swoje konto za pomocą ustawień na swoim koncie. Dostępny jest filtr adresów IP i można określić te, z których dostęp jest dozwolony. Możesz także połączyć się i korzystać z usługi dwuczynnikowego uwierzytelniania Google. Możesz nawet powiązać swoje konto z numerem telefonu komórkowego i za każdym razem wprowadzić kod z wiadomości, aby wprowadzić.

Platforma ma dobre opinie na temat pracy wsparcia technicznego. Odpowiedzi są szybkie, a pracownicy zawszespróbuj pomóc użytkownikom rozwiązać problem. Zawsze możesz zgłosić wszelkie trudności lub podzielić się swoimi uwagami na stronie pracy.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Zgodność z prawodawstwem UE.​​Projekt działa w ramach prawnych Unii Europejskiej i można się mniej martwić o bezpieczne przechowywanie tam swoich funduszy.
2. Koszt prowizji.Kwoty pobierane przez giełdę za przeprowadzanie transakcji i wypłacanie środków są minimalne. Kryptowaluta Bitcoin może być w ogóle wyświetlana za darmo.
3. Wsparcie techniczne.Wielu użytkowników, którzy mieli okazję skontaktować się z serwisem wymiany, chwali swoich pracowników za ich umiejętności i szybkość odpowiedzi.
4. Obsługa wielu systemów płatności.Chociaż tylko dolar jest dostępny z pustych walut, usługa oferuje wiele sposobów na uzupełnienie i wycofanie tej waluty. Obsługiwane są zarówno przelewy bankowe, jak i korzystanie z różnych systemów płatności.
5. Tłumaczenie interfejsu.Obsługa dużej liczby języków jest naprawdę imponująca, a takie wielojęzyczność zawsze pomoże przyciągnąć nowych użytkowników z różnych krajów.
1. Liczba par handlowych.W ECoin możliwe jest kupowanie i sprzedawanie bitcoinów i lightcoinów tylko za dolary. Biorąc pod uwagę, że giełda pozycjonuje się jako europejska, byłoby miło widzieć w przyszłości ipary handlowe z euro. Dodanie innych kryptowalut miałoby również pozytywny wpływ na popularność projektu.
2. Minimalna kwota wypłaty.Próg 0,1 BTC nie stanowi problemu dla dużych inwestorów, ale poważnie ogranicza potencjalnych użytkowników. Nie wszyscy inwestują takie sumy, zwłaszcza jeśli chodzi o nowych inwestorów.
3. Potrzeba weryfikacji konta.Obowiązkowa weryfikacja nie jest popularna wśród wielu użytkowników, ponieważ nie wszyscy są gotowi ujawnić swoje dane paszportowe i połączyć operacje kryptowaluty z ich prawdziwą tożsamością.

Wniosek

ECoin działa od ponad roku iw tym czasie nie otrzymano żadnych poważnych skarg od użytkowników na temat funkcjonowania giełdy. Pomimo oczywistego niedoboru par handlowych, ta usługa jest świetnym sposobem na zakup kryptowaluty. Bitcoiny i lightcoiny można kupić za dolary za pośrednictwem banków lub popularnych systemów płatności pod kontrolą prawa europejskiego. Czy kiedykolwiek korzystałeś z platformy ECoin? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach.