DMarket - przegląd platformy Digital Commerce

Dzisiejszy przemysł gier osiągnął ogromne rozmiary. Na świecie jest już ponad 2,2 miliarda graczy grających w różnorodne gry. Wiele z nich kupuje i sprawia, że ​​ich postacie w grze są rzadkie, wyjątkowe i ciężko zdobywane trofea. Te elementy gry najczęściej pozostają u ich właścicieli, ponieważ nie ma możliwości ich sprzedaży. Obecnie tylko 6% graczy może handlować swoimi wirtualnymi przedmiotami (za pośrednictwem platform Steam, Skins.Cash i Opskins). Pozostałe 94% nie ma takiej możliwości ze względu na ograniczenia technologiczne (przeprowadzenie każdej transakcji wymaga synchronizacji setek tysięcy baz danych) i odłączenia systemów gier. Zespół projektowy DMarket zaproponował innowacyjne rozwiązanie tego problemu.

Co to jest DMarket

DMarketto specjalistyczny rynek dla graczy, stworzony na bazie technologii Blockcain i inteligentnych umów. Funkcjonalność platformy pozwoli graczom handlować i wymieniać różne wirtualne towary: wewnątrz-walutowe, różne przedmioty, konta, karty, osiągnięcia, skórki i same gry. Wymiana może być dokonana nawet dla prawdziwych przedmiotów. Te działania będą dostępne w 1 kliknięciu. Ponadto możliwe będzie bezpieczne korzystanie z różnych usług w grze, takich jak pompowanie lub zwiększanie konta, otrzymywanie zasobów, zasobów gospodarstwa itp. Akcje na rynku będą dostępne dla graczy z dowolnej gry i na dowolnej platformie iw dowolnym miejscu na świecie.

Technologia Blockchain na rynku

DMarket wykorzystuje zdecentralizowane bazy danych. Korzystanie zBlockchain i inteligentne kontrakty uniemożliwiają ingerencji czynnika ludzkiego w wymianę towarów i usług oraz minimalizują prawdopodobieństwo potencjalnego oszustwa użytkowników.

Technologia Blockchain gwarantuje 100% bezpieczeństwo i stanie się głównym czynnikiem łączącym wymianę między światami gry. Wszystkie operacje będą wykonywane szybko i niezawodnie, synchronizacja nastąpi natychmiast.

DMarket dla twórców gier

W celu szybkiego i łatwego połączenia twórców gier doblockchainDMarket będzie dostarczany przez DMarket API i biblioteki. To rozwiązanie zwiększy przychody i czas spędzony w grach, a także stworzy rozległą społeczność dla każdego połączonego projektu.

Waluta krajowa

Główna waluta platformy nazywa się DMarket Token. Projekt przyciągnął już ponad 6,5 miliona dolarów na sprzedaż żetonów dla ICO, dzięki czemu będzie można później zapłacić na nowym rynku. Gracze wszystkich możliwych gier będą mogli z nich korzystać. W przyszłości ta waluta nie będzie ograniczona do jednej platformy.

Tokeny DMarket są wydawane pod nazwą monety DMarket. Mogą być używane do takich celów:

  • jako waluta - na zakup /sprzedaż towarów cyfrowych;
  • do naliczania% sprzedaży właścicielom praw autorskich do nieruchomości wirtualnej;
  • do hurtowników i sprzedawców detalicznych w celu zakupu kont premium;
  • do nabycia analiz Big Data.

Zespół projektowy

Projekt zgromadził prawdziwie gwiezdny zespół. Założyciel i prezes Vladimir Panchenko jest największym dystrybutoremgry wideo, założyciel rynku gier skins.cash i właściciel studia gier SunTechSoft. Drugim założycielem był Alexander ZeroGravity Kokhanovsky, założyciel słynnego zespołu eSports Natus Vincere. Rolą stacji obsługi był Sergey Nemesh, specjalista ds. Rozwoju Big Data i Blockchain oraz rola architekta Andrei Havryuchenko, specjalisty w Blockcain i twórcy kryptowaluty Dash.

Gotowość projektu

Wersja alfa produkcji DMarket jest planowana na październik, a drugi pełny projekt ICO planowany jest na listopad. Inwestorzy będą mogli inwestować swoje pieniądze w już działającą platformę, co minimalizuje potencjalne ryzyko.

Startup Dmarket zebrał 11,5 mln USD w pierwszym etapie uruchomienia ICO.