Dlaczego bitcoin rośnie: powody i prognozy na przyszłość

Ostatnio pojawiło się wiele szumów związanych z przewidywaniem przebiegu bitcoinów, a także z możliwością inwestowania w tę kryptowalutę.

Setki ekspertów i inwestorów analizuje dynamikę wzrostu bitcoinów, zastanawiając się, co czeka na „cyfrowe złoto” w najbliższej przyszłości. Dlaczego więc rośnie?

Ostre uznanie bitcoinów

Bitcoinregularnie aktualizuje swoją wartość, a następnie spada, a następnie rośnie. Jednak szybkość, z jaką najpopularniejsza kryptowaluta udaje się zaktualizować swoje maksima, jest niesamowita. Jedynie w maju 2017 r. Cena jednej monety wynosiła 2000 USD, a już w grudniu 2017 r. Cały świat obserwował, jak Bitcoin wznosi się do 20 000 USD.

Ten wzrost był oszałamiający, a eksperci rzucili się, by podać sprzeczne prognozy. Niektórzy sugerują, że nie jest to limit, a koszt najpopularniejszej kryptowaluty może sięgnąć nawet 40 000 USD, podczas gdy inni nie spieszyli się z tym zaufać i zapewnili opinię publiczną, że bitcoin wkrótce spadnie do najniższego poziomu, porównując go z bańką.

Po kilku korektach cenowych Bitcoin w końcu ustabilizował się na poziomie 8 000 USD.

Przyczyny wzrostu kryptowaluty

Głównym pytaniem jest to, czy wirtualna moneta może osiągnąć wyżyny, a nawet pokonać dotychczasowe wyniki. Niektórzy eksperci wierzą w to i podają kilka argumentów:

„Zakładam, że Bitcoin będzie używany jako zabezpieczenie w przyszłości. Aby ludzie mogli zaufać temu nowemu instrumentowi finansowemu izaczął go używać, powstanie lepszy system bezpieczeństwa, obejmujący całą branżę kryptograficzną,powiedział Christian Ferri, prezes i dyrektor generalny BlockStar.- Gdy to nastąpi, coraz więcej osób zacznie korzystać z Bitcoinów, więc rozwój tej branży będzie miał kluczowe znaczenie. ”

Christian Ferri, Blockstar

Napływ środków instytucjonalnych do przemysłu kryptograficznego będzie miał również pozytywny wpływ na wartość waluty cyfrowej. Darren Marble z CrowdfundX zauważa, że ​​na tym etapie inwestorzy instytucjonalni są główną siłą, która może wywołać wzrost bitcoinów. Wyjaśnia również, że tacy inwestorzy nie kupują bitcoinów w zdecentralizowanych kryptowalutach, ponieważ boją się płynności i bezpieczeństwa, a także pewnych ryzyk.

Marble stwierdza:„Tylko wtedy, gdy giełdy regulowane, takie jak ZERO, Coinlist lub nawet NASDAQ, otwierają platformę do handlu kryptowalutami, ludzie zaczną inwestować bezpośrednio w Bitcoin” .

Darren Marble, CrowdfundX

Trzecią rzeczą, która może zwiększyćwartość Bitcoin , jest dystrybucja funduszy inwestycyjnych o giełdowej walucie kryptowalutowej (ETF). Chris Klein, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Bitcoin IRA, uważa, że ​​ceny na pewno powrócą do najwyższych poziomów.

„Fundusze wymiany kryptowalut mogą uprościć obrót za pośrednictwem rachunków maklerskich, co również przyczyni się do wzrostu cen bitcoinów i innych kryptowalut” ,- powiedział.

Chris Kline, Bitcoin IRA

Ważną przyczyną wzrostu monety jest jej rosnąca popularność w społeczeństwie. Może być wymieniany na usługi lub określony produkt, z jego pomocą możesz łatwo i szybko przelać pieniądze z jednego końca świata na drugi. Ludzie coraz częściej używają Bitcoinów w życiu codziennym i są przekonani o niezawodności i prostocie obsługi.

Spekulacja na rynku cyfrowym wpływa również na wartość bitcoinów. Coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem BTC - dlatego stale rośnie jego cena. Wynika to w dużej mierze ze spekulacji na rynku cyfrowym, zwłaszcza w Chinach.

Wsparcie dla kryptowalut przez rządy różnych krajów ma pozytywny wpływ na wzrost bitcoinów. Przyjęcie inicjatyw legislacyjnych wspierających rozwój przemysłu kryptograficznego zwiększa popyt na waluty cyfrowe.

Czy stopa bitcoinów będzie nadal rosła w przyszłości?

Analitycy niemal jednogłośnie uważają, że wartość kryptowaluty będzie rosła. Oczywiście są sceptycy, ale są znacznie mniejsi. Większość uważa, że ​​Bitcoin nie zniknie z rynku, aw przyszłości jego pozycja zostanie tylko wzmocniona.

Ponadto niektórzy przedstawiciele przedsiębiorstw i inwestorzy z różnych krajów są przekonani, że stopa Bitcoinów może się podwoić, wracając do poziomu osiągniętego pod koniec grudnia 2017 r.

Wahania bitcoinów

Zmienność bitcoinów to zmiana wartości w stosunku do innych walut. Dynamika dotycząca najpopularniejszego kursukryptowaluta jest imponująca: w ciągu kilku dni cena może wzrosnąć do niewiarygodnych wysokości, a następnie ponownie spaść w ciągu kilku godzin. Te gwałtowne wahania na rynku kryptograficznym są nazywane „swing”. Im większa zmienność waluty cyfrowej, tym bardziej niebezpieczne jest inwestowanie w nią.

Jednak niektórzy przedsiębiorcy używają tego zjawiska, aby zarabiać znacznie w jak najkrótszym czasie. Najważniejsze jest staranne przeanalizowanie trendu, aby wiedzieć, w jakim kierunku będzie przebiegał kurs. Jednak w tym przypadku nie wszystkie transakcje mogą się powieść.

Zmienność bitcoinówjest obecnie jednym z najczęściej omawianych tematów. Tak gwałtowne podwyżki cen wiążą się z wieloma niebezpieczeństwami:

  • Duże ryzyko inwestycyjne. Fakt, że w momencie szczególnie intensywnego wzrostu Bitcoinów jego cena osiągnęła 18 000–20 000 USD, nie minął bez śladu dla inwestorów. Ktoś zdołał sprzedać monety na szczycie ich wartości, ale ktoś właśnie je kupił w tym samym czasie, po czym Bitcoin gwałtownie spadł do 6000 USD.
  • Brak stabilności. Wielu inwestorów boi się właśnie tego. Nikt nie wie, w którym momencie zmieni się cena.
  • Sprzeczne prognozy. Próżność i różnice opinii dają również powód do myślenia przed zakupem kryptowaluty. Ludzie zadają wiele pytań. W co wierzyć Który ekspert słuchać? Tymczasem wielu z nich dochodzi do wspólnej opinii: nie powinieneś inwestować więcej niż chcesz stracić.

Źródło:Login Casino