Czym jest IEO w kryptowalucie

Kryptowaluty iICOwzięły zbiórkę pieniędzy na nowy poziom i dały nowym projektom możliwość rozpoczęcia drogi bez konieczności poszukiwania inwestorówkapitału podwyższonego ryzyka . Ostatnio ICO ma ulepszoną wersję ze zoptymalizowanym wyjściem tokena wliście- IEO, w której giełdy kryptowalut odgrywają decydującą rolę.

Co to jest IEO

IEO (Initial Exchange Offerings) to alternatywna metoda przyciągnięcia początkowej inwestycji w projekt.

W tej metodzie przyciągania inwestycjiwymiana kryptowalutsłuży jako kontrahent, który ułatwia i kontroluje proces pozyskiwania funduszy. Tokensale jest prowadzony bezpośrednio przez parkiet, a nieinteligentnych umów , jak to często ma miejsce w przypadku ICO. W tym celu giełda uruchamia specjalną platformę crowdsailingową. W jej stanie analitycy wybrali obiecujące projekty. Startupy i kryptobirdowie zawierają umowę z użytkownikiem i wspólnie prowadzą zbiórkę pieniędzy.

IEO odbywa się czasami w kilku rundach, podczas gdy koszt monety z przejściem do każdej rundy może się różnić. Dodatkowe zasady dotyczące umieszczania monet na giełdzie mogą zostać ustanowione przez administrację platformy obrotu. Tak więc ostatnioBinancestwierdził, że sprzedaż monet będzie prowadzona w formacie loterii.

Różnice między IEO a ICO

W obu przypadkach podstawą jest sprzedaż żetonów w celu przyciągnięcia inwestycji w projekt, dlatego modele IEO i ICO wydają się podobne. Kiedyś ICO było prawdziwym przełomem w kolekcjiinwestycja i szybko zyskała popularność. Teraz ta metoda stopniowo stała się przestarzała. Zasadniczo ze względu na fakt, że rynek jest przepełniony pustymi projektami, które są uruchamiane wyłącznie w celu pozyskania funduszy od niczego niepodejrzewających inwestorów, lub ich zespoły nie mają wystarczającej wiedzy technicznej i zawodowej za sobą.

ICO w ogóle nie posiada mechanizmu ochrony inwestorów. Większość projektów nie istniała do oficjalnego notowania lub nie ma wystarczającej dystrybucji i popytu wśród użytkowników, aby platformy handlowe były zainteresowane ich lokowaniem. Najbardziej dochodowe ICO były dostępne tylko dla wąskiego grona inwestorów, podczas gdy IEO został zaprojektowany dla szerszej publiczności.

Kolejną różnicą jest wsparcie reputacji. W przypadku sprzedaży monet w ramach ICO, projekt jest wspierany tylko przez reputację deweloperów, o których z reguły niewiele wiadomo. IEO w dużej mierze przenosi odpowiedzialność na giełdę. Administracja krypto-burgu, aby nie stracić swojej reputacji, ostrożnie podchodzi do wyboru projektów, sprawdza ich bazę techniczną i ocenia perspektywę inwestycyjną.

Wymiany wspierające IEO

Po raz pierwszy pomysł ten został wdrożony przez największą giełdę kryptowalutBinance . Pod koniec 2017 roku stworzyła platformę Binance Launchpad, która umożliwia wydawanie i sprzedaż nowych tokenów bezpośrednio z giełdy. Na podstawie tej platformy, w ciągu kilku sekund, podczas IEO-tokensale dokonano inwestycji w BREAD (6 mln USD) i GIFTO (3,4 mln USD). W 2019 rrok giełda obiecała co najmniej jeden tokensale miesięcznie.

Sukces Binance przyczynił się do rozpowszechnienia IEO Dzisiaj ta metoda pozyskiwania kapitału jest obsługiwana przez wiele dużych platform handlowych w ramach oddzielnej puli:

  • Bittrex - Bittrex International IEO;
  • BitMax - BitMax Launchpad;
  • Huobi - Huobi Prime;
  • KuCoin - KuCpon Spotlight;
  • OKEx - OKEx IEO.

Jak wziąć udział w IEO

Aby inwestować w nowe projekty oferowane w IEO, wystarczy mieć konto na jednej z giełd, które zapewniają taką możliwość. Platformy transakcyjne mogą nakładać na uczestników dodatkowe wymagania, takie jak obowiązkowa weryfikacja.

Przede wszystkim inwestorzy co do zasady muszą kupować wewnętrzneżetonyplatformy handlowej, na które będą sprzedawane monety nowego projektu. Następnym krokiem jest wybranie jednego z projektów wybranych przez administrację giełdy, gdzie można zobaczyć perspektywę zarobków i dokonać wymiany w kierunku „żetonów wymiany - żetonów nowego projektu”, jeśli widać w nim perspektywy zarobków.

Zalety IEO dla platform handlowych

Pierwotne rozmieszczenie monet ma wiele zalet w porównaniu z już znaną ICO i jest korzystne dla obu stron. Główną rzeczą, jaką otrzymują organizatorzy, jest ogromna liczba potencjalnych uczestników, na którą składają się wszyscy użytkownicy giełdy. To znacznie zmniejsza koszty marketingu. Strategia marketingowa staje się również bardziej wydajna ze względu na fakt, że jest zaangażowana zarówno w projektantów, jak isama wymiana.

IEO dla giełd jest okazją do zaoferowania ekskluzywnego produktu, a wraz z nim przyciągnięcia większej liczby użytkowników do witryny. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że głównym źródłem zarobków na giełdach są prowizje handlowe. Im więcej kryptowaluty przedstawionej na liście, tym większa liczba transakcji, na które możesz liczyć.

Prowadzenie ICO, wymienianie monet jest kolejnym logicznym krokiem po sprzedaży, ale proces uruchamiania zajmuje dużo czasu i jest obarczony ogromnymi trudnościami organizacyjnymi. Ponadto administracja giełdą nie gwarantuje, że kryptowaluta nowego projektu odniesie sukces z użytkownikami. IEO ma bardziej zoptymalizowany proces uruchamiania monet na liście. Składnik aktywów natychmiast otrzymuje względną płynność, ponieważ jest wprowadzany do sprzedaży na dużej platformie handlowej.

Atrakcyjność IEO dla inwestorów

Projekty IEO są bardzo atrakcyjne pod względem inwestycyjnym. Po pierwsze, projekty przedstawione w ramach IEO są sprawdzane przez zespół specjalistów. Giełda jest zainteresowana tylko uruchomieniem naprawdę obiecujących projektów, dlatego eksperci szczegółowo sprawdzają podstawy techniczne, materiałowe i prawne projektu, co z kolei stanowi dodatkową gwarancję dla inwestorów.

Inwestorzy są natychmiast inwestowani w produkty płynne, podczas gdy posiadanie tokensailu ICO nie gwarantuje wcale, że monety znajdą się na liście przynajmniej na pewnej dużej giełdzie.

Ponadto IEO jest bardziej dostępny. Kołoudział nie jest ograniczony, podczas gdy główny tokensale ICO w coraz większym stopniu staje się prerogatywą zamkniętej grupy dużych inwestorów. Ta metoda implementacji eliminuje możliwość tak zwanych „wojen gazowych”, kiedy kupując żetony dla Eteru, wyższa prowizja GAS jest ustawiana szybciej, aby zwiększyć szybkość transakcji i kupić monety.

Wady IEO

Pomimo atrakcyjności IEO ma kilka wad. Startupy będą musiały przejść skomplikowaną procedurę składania projektów. Przy każdej wymianie wymagania projektu mogą się różnić. Powinieneś również zrozumieć, że nic się nie dzieje za darmo. Rynek co najmniej przenosi koszty marketingu na deweloperów, które często przekraczają tysiące dolarów, a co najwyżej mogą zażądać procentu wszystkich zebranych funduszy.

Projekty IEO przechodzą złożony proces weryfikacji. W przypadku tej platformy handlowej należy utrzymywać kadrę wysoko wykwalifikowanych specjalistów i analityków, co wiąże się z wysokimi kosztami wynagrodzeń.

Inwestorzy mogą również napotkać pewne trudności. W szczególności witryna będzie musiała przejść przez procedurę KYC („Poznaj swojego klienta”), zgodnie z zasadami, których giełdy żądają identyfikacji dokumentów. Przeważająca liczba giełd jest scentralizowana, więc w okresie uczestnictwa w aukcji inwestor ufa swoim pieniądzom administracji giełdy, co często wiąże się z ryzykiem.

Perspektywy na przyszłość

WieleEksperci rynku kryptograficznego są przekonani, że IEO jest tylko tymczasowym modelem pozyskiwania funduszy, alternatywą dla ICO, ponieważ oba formaty mają niepewność prawną. Rząd chiński od dawna zakazał posiadania ICO, ponieważ często okazują się oszustwem i szkodzą zarówno inwestorom, jak i zaufaniu w branży kryptowalut. Ale niezadowolony z Pekińskiej Komisji i nowego modelu IEO.

Jest za wcześnie, by mówić o postawie innych organów regulacyjnych, ponieważ IEO zajmuje zbyt małą niszę. Zdecydowanie można powiedzieć, że w takim modelu startupy przechodzą poważniejszy test, gra na korzyść.