Czym jest fałszowanie kryptowaluty i jak to działa

Górnictwonie jest jedyną możliwością wydobycia kryptowaluty. Kucie jest alternatywną opcją, która w przeciwieństwie do pracochłonnego wydobycia oferuje zarabianie pieniędzy poprzez tworzenie nowych bloków sieciowych bez imponujących inwestycji finansowych. Dzisiaj przyjrzymy się, co to jest i jak działa.

Co to jest fałszowanie?

Kucie (bicie) - alternatywna metoda kryptowaluty górniczej, przeprowadzana bez potrzeby wykonywania procesów obliczeniowych.

Funkcje kucia na algorytmieProof of Stake . Sam termin jest tłumaczony jako „fałszowanie”, a nazwę algorytmu można przetłumaczyć jako „dowód proporcji”. Mechanizm ten daje szansę na zysk w postaci monet do tworzenia nowych bloków wewnątrz łańcucha bloków. Głównym zasobem, na podstawie którego określa się, który z uczestników otrzyma nagrodę za utworzenie bloku, jest stawka, czyli udział uczestnika w całkowitej liczbie wydobytych kryptowalut.

Wydobycie odbywa się na podstawie algorytmu Dowód pracy, co dosłownie tłumaczy się jako „dowód pracy”. Algorytm opiera się na nagradzaniu uczestników, którzy dzięki technologii komputerowej byli w stanie udowodnić funkcję skrótu, tym samym podpisując blok i przeprowadzając transakcję.

How Forging Works

Uczestnicy algorytmu sprawdzania stawki są zobowiązani do zajęcia jak największej liczby monet w celu zwiększenia ich udziału, a co za tym idzie, ich rentowności, podczas gdy nie są wymagane do zapewnienia mocy obliczeniowej.

Otrzymanie nowej monety odbywa się wutrzymanie konta na koncie już wydobywające monety. Twórca nowego bloku jest wybierany przez system automatycznie na podstawie wskaźnika Stawka, czyli liczby jednostek kryptowaluty w portfelu. Trzymając 10% wszystkich żetonów w węźle, uczestnik może liczyć na mniej więcej taką samą liczbę procent z prowizji za zrealizowane transakcje.

Górnictwo i kucie - jaka jest różnica?

Parametr porównawczy
Górnictwo
Kucie
Algorytm pracy
Dowód pracy
- dowód działania za pomocą operacji obliczeniowych w celu wyboru rozwiązania blokowego.
Dowód udziału
- dowód własności.
Wymagania dla uczestników
Konieczne jest posiadanie potężnego sprzętu komputerowego do rozwiązywania bloków.
Konieczne jest posiadanie żetonów wybranych do fałszowania kryptowaluty. Różne kryptowaluty mogą określać specjalne warunki rozpoczęcia produkcji żetonów.
Inwestycja początkowa
Wymaga kosztu zakupu sprzętu komputerowego. Minimalna kwota inwestycji to 2000 USD.
Daje możliwość uczestniczenia w procesie przy stosunkowo niewielkiej inwestycji, ale zarobki zależą bezpośrednio od liczby zdobytych tokenów.
Ryzyka
Ma bezpieczny zdecentralizowany system, ale górnik nie jest chroniony przed okolicznościami siły wyższej, w których jego sprzęt może zawieść.
Teoretycznie w systemieistnieje możliwość stworzenia monopolu z zachowaniem ponad 51% tokenów, w których system zostanie scentralizowany, a inni użytkownicy poniosą straty.
Wydajność
Uczestnik otrzymuje stałą wysoką nagrodę za rozszyfrowanie bloku, ale nie można z całą pewnością stwierdzić, który z uczestników znajdzie rozwiązanie. W górnictwie zbiorowym górnictwo jest podzielone między wszystkie według udziału w prezentowanej mocy obliczeniowej.
Uczestnik, który utworzy blok, jest wybierany z wyprzedzeniem, jego rentowność zależy bezpośrednio od liczby dostępnych monet.

Kryptowaluty odpowiednie do kucia

Po raz pierwszy do ekstrakcji kryptowalutyPeercoinzastosowano fałszowanie oparte na PoS. Obecnie ta metoda wydobycia jest dostępna dla wielu kryptowalut, ale najbardziej atrakcyjna jest dla niejNXTiPrizm . IEmercoin , na przykład, używa dwóch rodzajów generowania naraz - PoW i PoS. Odkuwanie bitcoinów jest niemożliwe, więc ta kryptowaluta jest wydobywana przy użyciu algorytmu wydobycia Dowód pracy.

W przypadku spedycji kryptowaluty przedstawiają dodatkowe warunki. Aby rozpocząć wydobywanie NXT, użytkownik musi mieć kwotę odpowiadającą 1440 potwierdzonym blokom, a ponadto wymagane jest zamrożenie aktywów użytkownika przez co najmniej 30 dni kalendarzowych.

Wnioski

Kucie kryptowalut jest alternatywą dla metody wydobywania tokenów górniczych, która nie wymaga zakupu sprzętu komputerowego.Główną wadą tej metody jest możliwość stworzenia monopolu jednego lub kilku uczestników, w którym inni użytkownicy poniosą straty, a system stanie się podatny na ataki.