Czym jest Altcoin [pełna recenzja]

We współczesnym świecie praktycznie nie ma ludzi, którzy nic nie słyszeli oBitcoin . Ideą rozwijania tej kryptowaluty było stworzenie niezależnej waluty cyfrowej, która pozwoliłaby płacić za towary i usługi w Internecie. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że oprócz tego istnieje wiele alternatywnych kryptowalut, które mają ogromny potencjał.

Czym są altcoiny?

Wszystkie kryptowaluty, które pojawiły się po Bitcoinach, nazywane są „Altcoins”, co oznacza „alternatywne monety Bitcoin”.

Pierwszy altcoin pojawił się w 2011 roku pod nazwąNamecoin , jego główna idea i funkcjonalność nie różniły się od bitcoina. Wkrótce wielu entuzjastów rozpoczęło własne projekty kryptowalut.

Dlaczego potrzebujemy altcoins?

Programiści Altcoin chcieli ulepszyć i wyeliminować ograniczenia techniczne pierwszej kryptowaluty, a także stworzyć nowe warianty płatności elektronicznych dla każdej sfery życia ludzi, dlatego dziślista altcoinówma ponad piętnaście tysięcy różnych monet.

Głównymi wadami Bitcoin są:

  • Długoterminowe transakcje. Aby przyspieszyć czas transakcji, należy użyć innych algorytmów. Jednocześnie Bitcoin ma dużą liczbę bloków, które raczej powoli obliczają niezbędne operacje;
  • Niski poziom anonimowości. Twórcy kryptowalut naprawdę próbowali i dobrze szyfrowali swoje transakcje, ale możliwe jest śledzenie nadawcy i odbiorcy. MiećWiele nowych Altcoinów używa dodatkowych metod szyfrowania;
  • Skomplikowany i kosztowny proces wydobywczy.GórnictwoBitcoinów staje się coraz bardziej złożone, więc za każdym razem konieczne jest użycie większej ilości zasobów do utworzenia nowych bloków wBlockchain . Z kolei Altcoins używają innych protokołów, które znacznie upraszczają proces wydobycia i nie wymagają poważnego sprzętu;
  • Niewystarczająca funkcjonalność. Głównym zadaniem Bitcoin jest działanie jako narzędzie do obliczeń. Altcoiny mają inne funkcjonały, na przykład stworzenieinteligentnej umowy .

Innym powodem zapotrzebowania na altcoiny jest innowacja technologiczna. Każdy nowy projekt ma na celu wprowadzenie innowacji technologicznych, które są w stanie rozwiązać określone problemy.

We współczesnym świeciehandel kryptowalutamistał się integralną częścią świata finansowego, dlatego im więcej wariantów altcoinów, tym więcej możliwości dywersyfikacji ich inwestycji.

Wreszcie większość programistów potrzebuje dostępu do blockchain. Przede wszystkim są zainteresowani niezawodnym systemem transmisji danych i bezpiecznym przechowywaniem ważnych informacji biznesowych. Aby uzyskać dostęp do tej technologii, musisz użyć altcoinów.

Jak utworzyć altcoin

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie własnego Altcoin, to nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Istnieją dwa główne sposobytworzenie altcoinów:

  • utworzenie tokena w Ethereum;
  • stworzenie najprostszego widelca.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tworzenia altcoinów i uzyskać doskonałe wskazówki, zalecamy przeczytanie artykułu„Jak stworzyć własną kryptowalutę od podstaw - instrukcje krok po kroku” .

Jak wydobywać altcoiny

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć wydobycie altcoinów, powinieneś wiedzieć, że jest to dość trudny proces, który jest regularnie skomplikowany i wymaga użycia zaawansowanego sprzętu komputerowego i mocy. Dziś jest prawie niemożliwe, aby zaangażować się w wydobywanie altcoinów, jeśli naprawdę chcesz zarobić przyzwoite pieniądze.

Zanim zaczniesz wydobycie, musisz dowiedzieć się, jaki sprzęt i programy są potrzebne do wydobycia konkretnej kryptowaluty. To pomoże ci w naszym kompleksowym materiale:„Co to jest górnicza kryptowaluta” .

W których altcoins inwestować

Obecnie istnieje wystarczająca liczba altcoinów, które zasługują na uwagę i w które można zainwestować. Pomimo faktu, że ceny Altcoins spadają, wielu ekspertów kryptograficznych twierdzi, że nadszedł czas, aby w nie zainwestować. Jeśli chcesz wiedzieć, które altcoiny kupić, oto tabela z najlepszymi opcjami.

Imię Rok stworzenia Charakterystyka
Ethereum 2015 „Eter” jest jednym z najpopularniejszych altcoinów i drugą najbardziej skapitalizowaną kryptowalutą, która została utworzona w blockchainie Ethereum. Trzecia wartośćkryptowaluta. Kryptowaluta jest zaprojektowana jako platforma do tworzenia inteligentnych umów. Obecnie większość ICO odbywa się na tej platformie.
Litecoin 2011 „Lightcoin” jest jednym z pierwszych altcoinów, który ma takie same cechy jak Bitcoin. Jednak transakcje blockchain są przeprowadzane z wyższą stawką. Nie ma jednego centrum, a zatem jest w pełni zdecentralizowaną siecią płatniczą.
Falowanie 2012 Popularne altcoin wśród instytucji bankowych i finansowych. Platforma dla systemu płatności, który koncentruje się na operacjach wymiany walut. Nadaje się do inwestycji długoterminowych i mniej ryzykownych w porównaniu z innymi altcoinami.
Monero 2014 Altcoin, który ma dodatkowy poziom szyfrowania. Absolutnie anonimowy, więc jest często używany do poufnych płatności. Ponieważ Monero jest dostępny w bardzo małych ilościach, zapotrzebowanie na nie stale rośnie, więc wraz z nim wzrasta cena altcoin.
Dash 2014 Altcoin aktywnie zdobywa popularność, której celem jest wysoki poziom anonimowości. Kryptowaluta jest tak zdecentralizowana, że ​​każdy członek sieci ma możliwość zaprezentowania swoich pomysłów dotyczących rozwoju lub głosowania na inne inicjatywy. Dash to łatwe w użyciu codzienne rozwiązanie płatnicze, ponieważ ten altcoin ma funkcję natychmiastowej transakcji.
IOTA 2015 Altcoin,mające na celu obsługę operacji nowego projektu globalnej sieci „Internetu przedmiotów”. Firma IOTA ma umowy partnerskie z takimi gigantami jak Microsoft, Samsung, Cisco, Volkswagen, Google. Prognoza większości analityków jest taka sama, ponad 50% wszystkich urządzeń zostanie połączonych z Internetem przedmiotów do 2022 r., A zatem ich własne środki płatnicze „będą funkcjonować” w nim.

Więcej szczegółowych informacji na temat obiecujących Altcoins z 2019 r. Można znaleźć w artykule„Promising Cryptocurrency 2019 - Complete List” . Ujawnia również pomysł, że nawet najtańsze altcoiny mają również ogromny potencjał.

Możesz kupić altcoiny nagiełdzie kryptowalut lub w wymienniku , za pomocą aplikacji mobilnej, w portfelu lub nawet w terminalu kryptowaluty. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak kupić tę lub inną kryptowalutę, zobacz naszą sekcję „Kup kryptowalutę”.

Gdzie przechowywać altcoiny?

Jeśli zdecydujesz się zainwestować swoje pieniądze w altcoiny, powinieneś zadbać o bezpieczne przechowywanie swoich inwestycji z wyprzedzeniem. Oto główne metody przechowywania:

  • Przechowywanie altcoinów w portfelu wymiany. Taka możliwość istnieje na prawie wszystkich giełdach. Nie zalecamy tej opcji, ponieważ może być niebezpieczna, ponieważ wymiana może nagle się zamknąć lub zostać poddana atakowi hakerów. W takim przypadku zwrot środków będzie prawie niemożliwy. Wymiana jest bardziej odpowiednia do krótkoterminowego przechowywania lub handlu.
  • Przechowywanie Altcoinów w kryptografie. W tej chwiliIstnieje duży wybór portfeli do najpopularniejszej kryptowaluty. Dla Twojej wygody możesz wybrać jedną z opcji: portfele internetowe, mobilne, stacjonarne, rozszerzenia przeglądarki i portfele sprzętowe (zimne).

Zobacz także naszą sekcję „Portfele”, w której gromadzone są opcje i instrukcje dotyczące instalowania portfeli dla najpopularniejszych kryptowalut.

Wniosek

Ten artykuł powinien pomóc początkującym entuzjastom kryptowalut, aby zrozumieć, czym jest altcoin i czym jest spożywany, jak stworzyć własny altcoin, a także określić obiecujące obszary inwestycji. Nie zapominaj, że pomimo faktu, że Bitcoin jest nadal uważany za najpopularniejszą kryptowalutę, nie należy lekceważyć wielu altcoinów. Ten artykuł nie powinien być traktowany jako doradztwo inwestycyjne, wszystkie decyzje podejmowane na własne ryzyko.