Cryptocurrency Ripple (ripl) - pełna recenzja

Rippleto zdecentralizowana platforma dla systemów płatności. Koncentruje się na operacjach wymiany walut, ale bez możliwości dokonywania płatności zwrotnych. Rozwija firmę o tej samej nazwie. Jedną z głównych cech systemu jest rejestr konsensusu. Rozpoczęcie projektu miało miejsce w 2012 roku. W tym artykule omówimy wszystko na temat kryptowaluty Ripple, porozmawiajmy o tym, czym ona jest i jak ją wydobyć.

Co to jest ripple

Na platformie istnieje wsparcie dla wewnętrznych tokenów, które mogą reprezentować różne przedmioty, od pieniędzy i kryptowalut, po aktywa giełdowe i statystyki każdego klienta. Ripple opiera się na otwartej zdecentralizowanej bazie danych, która działa na warunkach umowy i prowadzi wszystkie rozproszone operacje. W sieci Ripple kryptowaluta używana jako główna nazywa się XRP.

Założycielami projektu byli Jed McCaleb i Ryan Fugger. McCaleb, znany również jako twórca Mt. Gox, opuścił Ripple w 2013 roku i zaczął rozwijać swój widelec, który nazywa się Stellar i jest bezpośrednim rywalem rywala. W 2014 r., Gdy pojawiły się informacje, że zamierza sprzedać swoją część żetonów, firma zamroziła jego konto, aby utrzymać stabilność stawki Ripple.

Funkcje i specyfikacje Ripple

Przegląd funkcji technicznych na oficjalnej stronie jest zbyt szczegółowy, dlatego podkreślamy tylko główne punkty. Sieć platformy działa na protokole, który deweloperzy nazwali RTGS. Jest używany jakoPodstawa systemu obliczeń brutto w czasie rzeczywistym. W Ripple łańcuch bloków jest nieobecny w zwykłym znaczeniu i jest raczej bazą danych rozproszoną między węzłami sieci, których wskaźniki prędkości naprawdę zaskakują. Ma pojemność półtora tysiąca transakcji na sekundę, mimo że koszt każdego z nich to tylko ułamek centa.

Węzły znajdują się na serwerach i zajmują się sprawdzaniem transakcji. W ripl brakuje algorytmu Proof of Work, który jest zwykle stosowany w większości bloków, a liczba węzłów jest ograniczona. To natychmiast odpowiada na pytanie, czy możliwe jest wydobycie Ripple. Emisja wynosi 100 miliardów XRP, które programiści wygenerowali podczas pierwszego uruchomienia. Tak wiele żetonów wyjaśnia, dlaczego Tętnienie jest tak tanie. Zespół i założyciele zachowują około 60 miliardów żetonów. Użytkownicy mają tylko około 40 miliardów XRP w obiegu. Analitycy, dowiedziawszy się, ile monet należy do deweloperów, nazywali ripl ryzykowną inwestycją. Firma posiada ponad połowę własnych tokenów, co nie jest często spotykane w dziedzinie kryptowaluty.

Przypadek zamrożenia żetonów Jed McCaleba pomógł społeczności ujawnić bardzo interesującą cechę sieci ripl. Okazało się, że firma może zamrozić wszystkie konta absolutne, które mają żetony Ripple. Istnieją dwie opcje zamrażania. Pierwszym jest zamrożenie konta określonego użytkownika, a drugim globalne zamrożenie. Chociaż wydaje się to niewiarygodne, sama firma ostrzegała użytkowników o możliwościglobalne zamrożenie funduszy latem 2014 r. W przyszłym roku przedstawiciel Ripple opowiedział o funkcjonowaniu tych procesów i ich wpływie na użytkowników sieci.

Wiceprezes spółki wyjaśnił, że zgodnie z protokołem sieci każdy węzeł może samodzielnie zdecydować, do jakiej pozycji będzie się stosować w przypadku zamrożenia pewnych środków. Użytkownicy z kolei mogą przełączać się między węzłami w oparciu o własną opinię na ten temat. Jednak wiele jurysdykcji nadal wymaga, aby węzły mogły blokować fundusze. Firma uważa, że ​​takie podejście pomoże stworzyć bezpieczne środowisko dla użytkowników, chronić je i zmniejszyć ryzyko. Jeśli użytkownik uzna, że ​​zamek jest niesprawiedliwy, powinien skontaktować się ze specjalną obsługą klienta i poprosić o uporządkowanie sytuacji. Natychmiast otrzyma informacje o tym, jak uzyskać dostęp do konta. Ta koncepcja to dobry kompromis między zdecentralizowanymi kryptowalutami a bankami, które zawsze są zarządzane przez tę samą organizację.

Współpraca z bankami

Wiele osób jest dziś zainteresowanych, dlaczego banki Ripl są używane. Według firmy, korzystanie z tej platformy może pomóc zaoszczędzić średnio ponad trzy dolary na każdy transfer środków. A biorąc pod uwagę, że roczna liczba transakcji niektórych banków sięga milionów, zaoszczędzisz wiele. Banki powinny przyciągać taką możliwość, ponieważ toznacznie zwiększy ich zyski. Dlatego Ripple ma szansę stać się najpopularniejszą platformą do obliczeń w czasie rzeczywistym. Proponowana technologia zapewnia bankom wszystkie środki umożliwiające nowoczesne podejście do transakcji finansowych. Firmą kieruje Brad Garlinhaus, a cała część techniczna jest kierowana przez Davida Schwartza, szefa kryptografii. Zespół nie przestaje pracować nad swoim projektem i nadal angażuje się w jego ulepszanie. Nieustannie szukają nowych banków do współpracy. Firma została założona w San Francisco i nadal zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin, aby pracować nad systemem, który uprości transfer środków między dowolnymi stanami i strukturami. To naprawdę jedna z najpopularniejszych i najbardziej interesujących organizacji finansowych wykorzystujących nowoczesne technologie, ponieważ nawet magazyn Forbes umieścił go w rankingu 50 największych przedsiębiorstw fintech.

Poniżej znajduje się lista banków korzystających z sieci RIPL i współpracujących z firmą:

 • Santander
 • Tak Bank
 • Westpac
 • Axis Bank
 • Credit Union
 • UBS
 • NBAD

Dlaczego rośnie ripple

Jeśli chodzi o inwestowanie w projekt, istnieją dwie opcje. Poważni inwestorzy mogą inwestować bezpośrednio, ale dla większości dostępny jest tylko zakup tokenów XRP. Kurs monety rósł przez cały rok i na początku 2018 r. Osiągnął rekordową wartość przekraczającą trzy dolary. Eksperci wyjaśniają, że ten skok stale rośnie.przewaga platformy wśród instytucji finansowych i przedsiębiorców. Ripple wchodzi do pierwszej 3 kryptowaluty według wielkich liter i ustępuje tylko Bitcoinowi i Ethereum. XRP można uznać za zasób zapasowy platformy ripl. Token umożliwia użytkownikom wymianę prawie każdej waluty i przekazywanie środków do dowolnego kraju za pośrednictwem Internetu. Następnie użytkownik zmienia żetony waluty według własnego uznania. Po każdej wymianie XRP popyt na nią rośnie, co prowadzi do wzrostu cen. Twórcy uważają, że ten token może stać się światową walutą rezerwową, ale teraz jest za wcześnie, aby o tym mówić.

Czy możliwe jest wydobycie fal morskich?

Wielu użytkowników szuka dziś informacji na temat wydobywania Ripple. Ważne jest, aby zrozumieć, że sieć ta nie daje możliwości otrzymania nagrody, jak w przypadku klasycznego podejścia dogórnictwaw Bitcoinach i innych kryptowalutach. System jest zarządzany przez niezależne serwery. Społeczność czasami krytykuje projekt za brak dobrej decentralizacji. Takie oskarżenia nie są przypadkowe, ponieważ zdecydowana większość tych serwerów jest własnością banków, które używają Ripl i samej firmy.

W Internecie nie ma zbyt wielu informacji na temat sposobu wydobywania Ripple, ale wciąż jest sposób. Jednak nie będzie można nazwać go górnictwem, ponieważ nie ma ani zwykłegobloku blokowego , ani bloków, które należy wydobyć.

Jak zrobić falowanie

Na oficjalnej stronie internetowej firmyRipple Labsmożesz wziąć udział w badaniach. Aby to zrobić, musisz wybrać część własnego obliczeniazdolność do wykonywania obliczeń lub innych niezbędnych działań, które są wstępnie zarejestrowane w algorytmie. Firma płaci za taki wkład w naukę dzięki tokenom XRP i każdy użytkownik może dołączyć do programu. Możesz użyć tego i twojego domowego komputera oraz zdalnego serwera. Wielkość nagrody, jak w przypadku górnictwa, będzie się różnić w zależności od podanej przepustowości.

A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać Ripple bez załączników, powinieneś szukać stuknięć XRP. Są to specjalne usługi, które umożliwiają otrzymywanie monet za wykonywanie prostych czynności, takich jak wyświetlanie reklam lub klikanie linków. Niektóre z nich oferują nawet możliwość wygrania niewielkiej ilości XRP jako bonusu.

Cóż, najprostszym sposobem zdobycia monet jest oczywiście kupowanie nagiełdach . Falowanie jest dostępne na wielu z nich. Przeczytaj naszeszczegółowe instrukcjena temat zakupu Tętnienia. Należy pamiętać, że XRP można kupić za BTC, ETH, USDT, USD, EUR i inne waluty.

W jakim stopniu mogą rosnąć fale? Prognoza na 2019, 2020, 2025

Należy zauważyć, że tłumaczenie XRP jest najtańszym i najszybszym sposobem przesyłania środków w ekosystemie RIPL. W przyszłości może dojść do wniosku, że aby zaoszczędzić czas i pieniądze, XRP nie zostanie przekonwertowany przez użytkowników na inne waluty i po prostu wykorzystany jako środek płatniczy. Jeśli banki i zwykli użytkownicy przestaną zmieniać token na prawdziwe pieniądze i zaczną go używać, koszt oczywiście wzrośnie. W tym celu moneta musi pozbyć się nadmiernej zmienności.i stać się bardziej stabilnym. To jest powód, dla którego Ripple nie rośnie do tych wskaźników, które można osiągnąć. Niektóre banki nie są gotowe do radzenia sobie z żetonami, których wartość może się tak dramatycznie zmienić. Aby zwalczyć te zagrożenia, firma rozpoczęła współpracę z BitGo. Powinno to pomóc wzmocnić rozwój w środowisku bankowym w przyszłości.

W 2019 r. XRP będzie stale rosnąć. Analitycy uważają, że wartość monety przekroczy 2 USD. Niektórzy twierdzą nawet, że koszt Ripple może osiągnąć 4-5 USD do końca roku z powodu zwiększonej aktywności spekulacyjnej. Jednak nie we wszystkich miesiącach ta waluta będzie wykazywać stabilną stopę wzrostu i możliwy spadek.

Do 2020 r. Firma znajdzie sposób na przyciągnięcie do systemu jeszcze większej liczby banków. Fale zaczną być używane wszędzie, mówią eksperci. Zwiększona uwaga na monetę czasami przynosi jej wartość do kilkudziesięciu dolarów.

Daleko od wszystkich ekspertów zobowiązuje się do prognozowania na tak wiele lat, ale niektórzy są skłonni wierzyć, że w roku 2025 Ripple może stać się podstawą przelewów bankowych. Firma znajdzie sposób na ustabilizowanie kursu walutowego, który natychmiast zainteresuje duże instytucje bankowe. Ogólny wzrost kapitalizacji rynkowej będzie również w stanie podnieść koszty XRP.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Wskaźnik transakcji.Ripple pokazuje przepustowość niedostępną dla najlepszych kryptowalut.
2. Koszttransakcje.Obowiązkowa opłata za transfer wynosi tylko 0,00001 XRP.
3. Dobra dynamika wzrostu.XRP wzrósł o 22 tysiące procent w 2017 roku.
4. Pozytywny wpływ na system bankowy.Ten projekt może być dużym krokiem od tradycyjnego systemu bankowego do decentralizacji gospodarki.
1. Nadmierna centralizacja.Sieć nie jest tak dobrze dystrybuowana jak klasyczne kryptowaluty.
2. Możliwość zablokowania funduszy przez spółkę.Może to prowadzić do utraty zaufania do projektu.
3. Liczba żetonów posiadanych przez firmę.Ripple zawiera ponad połowę XRP.

Czy warto kupować fale

Jeśli myślisz o inwestowaniu w projekt Ripple, to jest to prawdopodobnie dobry sposób na osiągnięcie zysku, jeśli chodzi o długoterminowe inwestycje przez kilka lat.

Projekt ten zajmuje całkowicie wyjątkowe miejsce na rynku, ponieważ nie jest klasyczną kryptowalutą na blockchain, pomimo jego decentralizacji. Ponadto jego zespół aktywnie współpracuje z różnymi bankami i przedsiębiorstwami finansowymi.

Jeśli nie planowałeś tak długo czekać i chciałbyś osiągnąć zysk w ciągu kilku miesięcy, taka inwestycja może przynieść pieniądze, ponieważ przewidują wzrost cen w 2019 roku.

Cóż, jeśli lubisz grać na krótkich dystansach, powinieneś zapoznać się z zmiennością kursu w tej chwili. On XRP szczególnie waha się w tych momentach, gdy cena rośnie. Z odpowiednią ilością umiejętności i zrozumieniahandel może zarobić dobre pieniądze w Ripple iw krótkim czasie.

Tak czy inaczej, społeczność uważa, że ​​XRP to dobra inwestycja, dopóki funkcjonuje system bankowy. Poza tym górnicy nie mogą manipulować kursem, ponieważ nie ma innego sposobu na zdobycie monet niż zdobycie Ripple poprzez zapewnienie mocy obliczeniowej dla projektów naukowych.

Wniosek

W tym przeglądzie projektu Ripple udało nam się znaleźć następujące informacje:

 • Waluta nie używa łańcucha bloków, ale rozproszonej bazy danych.
 • Sieć jest częściowo kontrolowana przez Ripple, ale to czyni ją bardziej bezpieczną niż zwykłe kryptowaluty.
 • Nie możesz kopać XRP, ale możesz wymienić na niego moc obliczeniową.
 • Waluta zapewnia szybkie i tanie przelewy pieniężne.
 • Firma aktywnie współpracuje z bankami, a nowe instytucje finansowe stale łączą się z siecią.
 • Ripple to dobra inwestycja, ponieważ łączy zdecentralizowane projekty z tradycyjnym systemem bankowym.