Coinmama

Recenzja Coinmama. Zalety i wady

Kryptowaluty nadal zyskują na popularności i coraz więcej osób chce inwestować w tę branżę. Zazwyczaj początkujący kupują najsłynniejsze monety, na przykładBitcoinlubEthereum .

W związku z rosnącym popytem na kryptowaluty stale pojawiają się nowe usługi, które oferują możliwość ich zakupu w ramach fiat lub wymiany. Jedna z tych stronCoinmamaoferuje takie usługi. Dzisiaj przyjrzymy się pracy z tą usługą i porozmawiamy o tym, jak z niej korzystać.

Przegląd usługi wymiany Coinmama

Interfejs strony tłumaczenia nie ma i jest dostępny tylko w języku angielskim. Sama strona jest bardzo wysokiej jakości i ma piękny animowany projekt.

Usługa rozpoczęła swoją działalność już w 2013 r. I od tego czasu oferuje usługi nabywania dwóch najpopularniejszych walut za pieniądze z karty bankowej. Twórcy Coinmam byli jednymi z pierwszych, którzy zaoferowali tę metodę zakupu, co pozwoliło im szybko zająć wysokie pozycje w rankingu liderów rynku. Platforma jest dostępna w 226 krajach i większości stanów Ameryki. To sprawia, że ​​jest to jedna z najprostszych i najczęstszych opcji spośród podobnych usług. Hasło na oficjalnej stronie mówi, że jest to najłatwiejszy, najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na zakup Bitcoin i Ethereum.

Coinmama nie jest wymianą w zwykłym tego słowa znaczeniu. W przeciwieństwie dona przykładBinancelubPoloniex , możesz kupić tylko walutę tutaj, więc jest to raczej wymiennik. Platforma nie ma nawet wbudowanego portfela, a zakupione aktywa są przekazywane na adres podany przez użytkownika. To naprawdę zwiększa bezpieczeństwo projektu, ponieważ w przypadku włamania fundusze użytkowników nie ucierpią.

Cena zakupu zależy od aktualnej sytuacji na rynku. Sam system dostosowuje się do kursu i oferuje zakup „pakietów” za ustaloną cenę. Możesz kupić inną ilość, która jest nie mniejsza niż najtańsza i nie więcej niż najdroższe pakiety.

Niedawno pojawiły się informacje, że deweloperzy planują zaktualizować funkcjonalność giełdy. Użytkownicy będą mieli możliwość sprzedaży kryptowaluty. Na stronie znajduje się sekcja z blogiem, w której można znaleźć wszystkie informacje o pracy wymiennika. To tam powinny pojawić się informacje o dodaniu funkcjonalności wymiany.

Projekt oferuje również swoim użytkownikom program skierowań. Dzięki niej możesz uzyskać 15% kosztów prowizji przyciąganych przez użytkowników. W tym celu używane są linki polecające. Płatności mogą być dokonywane dopiero po otrzymaniu co najmniej trzech zamówień z co najmniej trzech poleconych.

Projekt jest własnością spółki zależnej New Bit Ventures LTD, która nosi nazwę NBV International sr.r.o. Firma jest zarejestrowana jako usługa do pracy z pieniędzmi i posiada certyfikat.

Rejestracja i weryfikacja w Coinmama

Aby rozpocząć pracę z witryną, użytkownik musi przejść procedurę rejestracji i weryfikacji.Przejdź na stronę „Zarejestruj się” i wprowadź następujące dane:

  • Adres e-mail
  • Pożądane hasło
  • Nazwa
  • Kraj zamieszkania

Następnie zostanie wysłany list do urzędu pocztowego, który będzie zawierał link do rozpoczęcia procedury weryfikacji tożsamości.

Kwota, o którą możesz kupić monety, zależy od weryfikacji. Pierwszy poziom weryfikacji umożliwia nabycie do 10 tysięcy dolarów. Aby go uzyskać, wystarczy dostarczyć dokument, który jest dowodem tożsamości i wydany przez państwo.

Drugi poziom weryfikacji wymaga dostarczenia dowodu tożsamości i czeku na media lub selfies. To otworzy możliwość zakupu krypty za 50 tysięcy dolarów.

Jeśli użytkownik chce usunąć jakiekolwiek ograniczenia, musi skontaktować się z obsługą techniczną i złożyć wniosek o trzeci poziom. Można to zrobić, wysyłając e-mail na adres[email protected]

Aby zweryfikować swoją tożsamość, przejdź na stronę „Zweryfikuj swoje konto” i wprowadź tam wymagane informacje. Dodatkowo należy podać numer telefonu.

Jak wymieniać fundusze

Otrzymasz możliwość zakupu natychmiast po tym, jak administracja zaakceptuje twoje dokumenty i wystawi Ci odpowiedni poziom. Musisz otworzyć stronę odpowiedniej waluty i wybrać kwotę zakupu. Możesz użyć pakietów oferowanych przez firmę lub określić inną kwotę. W tym drugim przypadku użyj specjalnego suwaka lub wprowadź numerręcznie.

Coinmama oferuje pakiety za 99, 499, 999 i 4999 dolarów. Kwota uzyskana za te pieniądze jest przeliczana w momencie zakupu na podstawie stawki rynkowej. Możliwa jest również płatność kryptowaluty w euro. Limity zakupu są ważne w ciągu 24 godzin od daty złożenia ostatniego zamówienia.

W chwili obecnej możliwość wymiany nie jest obsługiwana, a użytkownicy muszą szukać innych usług w celu sprzedaży swoich oszczędności lub regularnych transakcji z fiducjarami.

Przeniesienie zakupionych monet następuje natychmiast po zakończeniu procesu płatności, a środki zostaną odebrane przez kupującego, gdy tylko transakcja zbierze wymaganą liczbę potwierdzeń na blockchain.

Komisja ds. Usług wymiany

Powinien również wziąć pod uwagę opłaty, które posiada usługa. Pamiętaj, że za usługę nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty, a odsetki są już wliczone w cenę wyświetlaną na stronie. Prowizja wynosi 5,5%. Korzystanie z kart kredytowych lub debetowych wiąże się również z 5% opłatą za usługę.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Praca z płatnościami w Internecie koniecznie oznacza korzystanie z niezawodnie chronionej usługi. Przeglądany projekt zdobył zaufanie użytkowników i szczyci się bezpieczeństwem swojej strony. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, działa na technologiach Comodo i Trust Guard. Oba te źródła potwierdzają, że 256-bitowe szyfrowanie SSL jest używane na wszystkich stronach, na których przetwarzane są dane osobowe.

KNiestety Coinmama nie obsługuje uwierzytelniania dwuskładnikowego. Głównym środkiem bezpieczeństwa jest silne hasło. Zaleca się dołączanie liter obu rejestrów, symboli i liczb.

Możesz skontaktować się z działem pomocy technicznej pod wskazanym powyżej adresem. Jego pracownicy pracują 24 godziny na dobę, a recenzje sugerują, że nie trzeba długo czekać na odpowiedź. Jeśli twoje pytanie nie jest zbyt szczegółowe, powinieneś spróbować znaleźć odpowiedź w sekcji z często zadawanymi pytaniami. Wszystkie ogólne informacje są tam dostępne i istnieje możliwość, że ten temat został już omówiony.

Ponadto użytkownicy mogą korzystać z funkcji „Pomoc”, która znajduje się w dolnym rogu strony po prawej stronie. Tam możesz również spróbować uzyskać odpowiedzi na pytania. Usługa nadal ma konto na portalu społecznościowym Facebook i jest to również sposób na komunikację z administracją.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Orientacja dla początkujących.Na rynku nie ma zbyt wielu projektów tworzonych z myślą o początkujących traderach i inwestorach. Praca z Coinmama nie powinna powodować trudności i nie spowoduje problemów dla użytkowników o dowolnym poziomie szkolenia. Innym możliwym zastosowaniem usługi jest jej wykorzystanie do uzyskiwania kryptowaluty, a następnie jej pracy na giełdach, które nie obsługują Fiata. Na przykład Polonix lub Binans.
2. Praca z kartami bankowymi.Jedną z zalet tej strony można uznać za pracęz pustymi walutami. Obsługa kart kredytowych i debetowych znacznie uprości zakup we wszystkich krajach, w których usługa działa.
3. Niezawodność użytkowania.Wymiennik nie przechowuje funduszy użytkowników, ponieważ są one wysyłane bezpośrednio do określonego portfela. Wszystkie strony z poufnymi informacjami bezpiecznie zaszyfrowanymi. Wszystko to sprawia, że ​​usługa jest tak bezpieczna, jak to tylko możliwe.
4. Wysokiej jakości wsparcie techniczne dla użytkowników.W oparciu o fakt, że Coinmama skupia się na początkujących, wsparcie techniczne działa przez całą dobę, w przypadku trudności dla użytkowników.
1. Wysokie prowizje.Odsetki naliczane przez giełdę za transakcję są naprawdę wysokie. Oczywiście wymienniki zawsze wymagają wyższych opłat niż giełdy kryptowalut, ale nawet mając to na uwadze, można znaleźć tańsze oferty.
2. Mała liczba obsługiwanych walut.Niektórzy początkujący inwestorzy mogą chcieć kupić niektóre waluty inne niż Bitcoin i ethereum. W takim przypadku ta usługa nie będzie im odpowiadać i będą musieli szukać innego wymiennika.
3. Brak możliwości sprzedaży monet.Coinmama mogłaby rozszerzyć swoją bazę użytkowników, gdyby świadczyła usługi wykupu monet, nawet gdyby była dla nich opłacalna.

Podsumowując, możesz napisać, że Coinmama to dobra usługa na zakup Bitcoinów i estrów dla początkujących. Ta usługa raczej nie będzie interesująca dla profesjonalnych handlowców, ale może być przydatna dla inwestorów, którzy nie są w najbliższej przyszłości.zamierza sprzedać zakupione monety. Usługa może również zostać przekształcona w najbliższej przyszłości, ponieważ pojawiły się pogłoski o możliwości dodania standardowej funkcjonalności wymiany. Czy próbowałeś kupić kryptowalutę za pomocą tej platformy? Jakie masz wrażenia z pracy z nią? Zapraszamy do podzielenia się nimi w komentarzach.