Co to jest Hyperledger i jak to działa?

Projekt Hyperledger pojawił się trzy lata temu, w 2015 roku. Jest własnością Linux Foundation, która zamierza zmienić przestrzeńblockchain , aby zwiększyć jej wydajność i produktywność. Hyperledger jest open source i nie ma nic wspólnego z kryptowalutą.

Co to jest Hyperledger?

Jeśli w celu opisaniaHyperledgerprostymi słowami, jest to rodzaj węzła dla otwartego rozwoju branżowych blokchains. Linux Foundation chce całkowicie zmienić koncepcję aplikacji transakcyjnych, czyniąc je nie tylko bardziej wydajnymi, ale także bardziej przejrzystymi.

Po tym, jak nowi członkowie dołączyli do blockchain hyperledgerpod koniec lipca 2018 r., 250 firm zaczęło wspierać globalny projekt. Około 20 z nich jest członkami założycielami platformy. Prowadzą projekt pod przewodnictwem Blythe Masters, CEO Digital Asset.

Skład techniczny komitetu projektowego obejmuje 12 firm członkowskich. Komitetowi przewodniczy Christopher Ferris, dyrektor ds. Technologii w Open Technology w IBM. Wśród głównych członków projektu są giganci technologii Microsoft, IBM, Fujitsu, SAP, Huawei, Nokia, Intel, Samsung i inni.

Ponadto lista firm członkowskich obejmuje instytucje finansowe (Deutsche Börse, American Express, J.P. Morgan itp.), A także startupów blockchain (Netki, Lykke, Factom, Consensys itp.).

Celem platformy Hyperledger jest promowanie współpracy międzysektorowej poprzez tworzenie bloków i rozproszonych rejestrów, ze szczególnym naciskiem na poprawę wydajności i niezawodności tych systemów. W rezultacie platforma musi obsługiwać globalne transakcje biznesowe o dużym zasięgułańcuchy technologiczne, finansowe i łańcuchy dostaw.

Inwestycje w Hyperledgerwynoszą około 250 tys. USD rocznie od członków konsorcjum blockchain. Prywatnie kwotę można zmniejszyć z 5 tysięcy do 50 tysięcy dolarów, w zależności od tego, kiedy firmy przystąpiły do ​​projektu.

Na etapie uruchomienia Hyperledger kierownictwo konsorcjum musiało zdecydować o dostępności kryptowaluty w oparciu o projekt globalny. Dyrektor wykonawczy Brian Belendorf zauważył następnie, że bez tworzenia pomyłek minimalizują ryzyko i, co najważniejsze, nie staną w obliczu problemów politycznych. Powiedział: „Nigdy nie zobaczysz monet na bloku bloków Hyperledgera”.

Podjęta decyzja stała się podstawą do późniejszego stworzenia planu strategicznego rozwoju projektu, który nie jest związany z „szybkim wzbogacaniem”, czyli kryptowalutą. Według niektórych ekspertów taki projekt może być bardziej „nudny” w porównaniu z algorytmem blockchain, na którym działa moneta. Z drugiej strony ta technologia jest łatwiejsza do opanowania i wykorzystania, co oznacza, że ​​może szybko wejść na rynek masowy.

Projekty pod parasolem Hyperledgera

Blockchain hyperledger pomógł opracować szereg aplikacji biznesowych - rozproszone bazy danych, inteligentne umowy, interfejsy graficzne, biblioteki klienckie, programy narzędziowe. Open source pozwala na ponowne wykorzystanie popularnych aplikacji. Deweloperzy mogą integrować innowacje, nowe usługi i możliwości dla klientów na istniejących platformach.

Strategia parasolowa globalnego projektu ma na celu przede wszystkim rozszerzenie globalnego biznesu i usprawnienie procesu pracy między wszystkimi uczestnikami transakcji. Obejmuje to również projekty z Internetu rzeczy, logistyki, przemysłu itp.

Obecnie pięć głównych frameworków postępuje w blockchain Hyperledgera:

Hyperledger Burrow pojawił się w 2014 r. Jest to modułowy klient blockchain z włączonym inteligentnym interpretatorem umów, częściowo opracowany dla specyfikacji maszyny wirtualnej Ethereum (EVM).

Hyperledger Fabric - wtyczka. Jest podstawą rozwoju aplikacji na dużą skalę. Ma elastyczny poziom rozdzielczości. Koncepcja projektu należy do giganta IBM.

Dla twojego projektu możesz zamówić rozwój prywatnych bloków opartych na platformie Hyperledger Fabric. Zalecamy skontaktowanie się z profesjonalną firmąsmartcontract.ru , której specjaliści pracują na tym rynku od lat.

Hyperledger Iroha działa na zasadzie rozproszonej książki. Jego głównym zadaniem jest prosta i łatwa integracja z projektami infrastrukturalnymi.

Hyperledger Sawtooth jest platformą modułową z nowym algorytmem konsensusu PoET (Proof of Elapsed Time). Realizuje pracę rozproszonych rejestrów. Szczególną cechą PoET jest minimalne wykorzystanie zasobów i zastosowanie w społeczeństwie. Hyperledger Indy służy do zdecentralizowanej identyfikacji. Projekt zapewnia usługi wielokrotnego użytku do tworzenia i korzystania z niezależnych urządzeń cyfrowychidentyfikatory.

Narzędzia Hyperledger

Narzędzia blockchain z otwartym źródłem pozwalają uprościć pracę projektów, aby proces był wygodniejszy i prostszy. Narzędzia informatyczne wykorzystują głównie narzędzia, podczas gdy same projekty są wykorzystywane niezależnie od specjalizacji firmy. Rozważmy narzędzia hyperledger poniżej:

  • Hyperledger Cello jest narzędziem do implementacji blockchain jako usługi. Używany w sieci blockchain do zarządzania, tworzenia i zamykania sieci;
  • Hyperledger Composer - model sieci biznesowych, przyspiesza rozwój inteligentnych umów;
  • Hyperledger Explorer to „narzędzie informacyjne”, które można nazwać „przeglądarką”. Pozwala na przeglądanie, używanie transakcji i powiązanych danych na blockchains;
  • Hyperledger Quilt - komponenty aplikacji do cyfrowych danych osobowych. Działa na podstawie protokołu płatności ILP.

Wniosek

Technologia blockchain jest w stanie całkowicie zmienić pracę przedsiębiorstw, jeśli jest stosowana w dużych ilościach iw całości.

Platforma Hyperledger jest niezbędna dla firm, które chcą zminimalizować czas i pieniądze, uczynić swoje produkty i usługi bardziej atrakcyjnymi, niezawodnymi i bezpiecznymi dla użytkownika końcowego.

Oczywiście mówimy o dużych korporacjach działających na całym świecie. Ale nie zapominaj o małych i średnich firmach. Dla nich blok bloków Hyperledger będzie również przydatny jako strategia planowania rozwoju firmy i podejmowania skutecznych decyzji.

Źródło:Login Casino