Changelly

Przegląd Changelly. Zalety i wady

Usługa natychmiastowej wymiany kryptowalutyChangellypojawiła się w 2015 r., Została opracowana przez zespół światowej sławy puli Minergate. Strona biurowa znajduje się w Pradze.

Changelly to usługa wymiany kryptowalut, która działa automatycznie i jest osadzona w najpopularniejszych wymianach:Bitrex ,PolonixiHitBTC . Platforma wybiera najlepszą stawkę na tych giełdach i dokonuje zakładów. Oczywiście jest to bardzo korzystne dla użytkowników, którzy chcą na przykład wymienić Bitcoin na Ethereum. Użytkownik nie musi samodzielnie szukać najlepszej i najbardziej opłacalnej oferty na giełdach, rejestrować się i spędzać dużo czasu. Changelly zrobi to automatycznie.

Wymiennik działa we wszystkich krajach świata. Ale interfejs jest tylko w języku angielskim. Mimo że strona zapewnia tłumaczenie na wiele języków, w tym rosyjskich, ale nie wszystkie sekcje zostały przetłumaczone. Ale w zasadzie usługa jest dość wygodna i zrozumiała. Nawet początkujący może łatwo to zrozumieć, nawet nie znając angielskiego.

Strona internetowa Changelly służy jako punkt wymiany walut cyfrowych i jako widget dla użytkowników, którzy mają stronę internetową, a także API dla rynków. Na stronie znajduje się program partnerski, który umożliwia zarabianie pieniędzy poprzez przyciąganie poleconych. Na przykład, jeśli klient wpisze i wymieni pieniądze na hostowanym widgecie, otrzymasz 50% dochodu z wymiany.Na własnej stronie możesz zamieścić link polecający do Changelly. Statystyki dotyczące przychodów z poleconych można zobaczyć w zakładce „Program partnerski”. W serwisie możesz pobrać banery i logo.

Witryny i portfele, takie jak Coinmarketcap, Coinpayments, Freewallet, Jaxx Wallet i wiele innych współpracują z Changelly.

Usługa zyskała doskonałą reputację, a jej frekwencja rośnie z każdym dniem. W każdej chwili możesz skontaktować się z obsługą klienta, który reaguje bardzo szybko.

Rejestracja i weryfikacja

Proces rejestracji jest dość prosty. Musisz podać swój adres e-mail, a następnie wprowadź hasło, które pojawi się w liście. Rejestracja jest możliwa za pośrednictwem sieci społecznościowej lub konta Google+. Ponadto użytkownik ma możliwość łączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego. Usługa nie jest weryfikowana, ponieważ nie ma takiej potrzeby.

Jak używać Changelly

Po rejestracji otrzymasz konto i dostęp do swojego konta osobistego. I możesz natychmiast rozpocząć wymianę.

Usługa nie zapewnia portfela wewnętrznego, więc wymiana odbywa się bezpośrednio z salda na krypto-giełdzie, z usługi górniczej lub z dowolnego dostępnego portfela online lub offline.

Strona wymienia 130 kryptowalut. Wśród nich są najbardziej popularne, takie jak Bitcoin, Ethereum, Lightcoin, Dogcoin, Monero, a także te, które nie są reprezentowane we wszystkich wymiennikach - tokeny Golden i Voice.

Na stronie głównej wybierz walutę, którą chcesz sprzedać, wskaż liczbę monet i adres portfela, gdzie przenieśćkryptowaluta. Pozostaje tylko sprawdzić i potwierdzić transakcję. Następnie zdobądź adres wymiany portfela i wyślij mu monety, które sprzedajesz. Usługa wymienia je i wysyła do określonego portfela.

Po zakończeniu transakcji wysyłane jest powiadomienie na e-mail.

W ramach usługi można kupić fiat kryptowalutę za pomocą karty kredytowej lub debetowej Visa lub Master Card. W tym celu podaj kwotę i adres portfela kryptowaluty. Wprowadź dane karty w linii „Zapłać kartą Mastercard /Visa”, wprowadź numer telefonu i poczekaj na połączenie. W trybie telefonicznym zgłaszany jest kod, który wprowadza się w odpowiedniej linii. I poczekaj na zakończenie transakcji.

Możesz kupić kartę kryptowaluty w dowolnym kraju. Waluta jest automatycznie przeliczana na dolary lub euro. Istnieją jednak ograniczenia dla niektórych krajów przy zakupie kryptowaluty. W USA, Kanadzie i Australii limit pierwszej transakcji wynosi 50 USD, kolejna transakcja to 100 USD, a trzecia to 500 USD. W krajach europejskich limit pierwszej płatności wynosi 100 USD, a następnie 200 USD i 500 USD. W przyszłości nie ma żadnych ograniczeń. Dla krajów WNP, w tym Ukrainy i Rosji, mają własne zasady. Pierwsza transakcja powinna być w kwocie 200 USD, a po 7 dniach można kupić w kwocie 2000 USD.

Wypłata pieniędzy na karcie nie jest realizowana, jak również za pośrednictwem PayPal.

Prowizje

Usługa wycofuje 0,5% całkowitej kwoty. Ponadto pobierana jest prowizja, którą zapewnia sam system kryptowalut. Niektórzy użytkownicy wymagają opinii, aby zmniejszyć prowizję, ale wygoda,który zapewnia usługę wartą pieniędzy.

Bezpieczeństwo

Ze względów bezpieczeństwa usługa zapewnia dwuskładnikowy system uwierzytelniania przy wejściu na konto. Użytkownik będzie musiał wprowadzić kod przy wprowadzaniu konta osobistego i przekazywaniu środków. Ten system może zostać ustawiony przez samego użytkownika lub zrezygnować z tej funkcji w dowolnym momencie.

Wsparcie

Główne biuro obsługi znajduje się w Pradze. Z pomocą techniczną można skontaktować się telefonicznie i za pośrednictwem opinii na stronie. Odpowiedz wystarczająco szybko.

W jakich krajach działa?

Usługa działa we wszystkich krajach świata. Ponadto system akceptuje karty bankowe dowolnego kraju, automatycznie przeliczając walutę lokalną na dolary lub euro. Chociaż interfejs witryny jest tylko w języku angielskim, jest dość prosty i prosty. Główne zakładki na stronie są tłumaczone na rosyjski, japoński, francuski, hiszpański, chiński, niemiecki, portugalski.

Zalety i wady Changelly

Korzyści Wady
Duża liczba kryptowalut i żetonów do wymiany
Prosta procedura rejestracji
Możliwość zakupu kryptowaluty dla pieniądza fiat
Bezpieczeństwo usługi poprzez uwierzytelnianie dwufazowe
Prosty i wygodny interfejs
Automatyczne wyszukiwanie najlepszego kursu wymiany na giełdach
Szybkie potwierdzenie transakcji
Mała prowizja
Dobra obsługa techniczna
Interfejs nie jest w pełni przetłumaczony na różne języki
na liście
Niemożność wypłacenia pieniędzy na kartę bankową
Skomplikowany proces zakupu monet dla Fiata

Usługa Changelly znacznie upraszcza proces wymiany kryptowaluty. Automatycznie znajduje najlepszą stawkę na giełdach i szybko przeprowadza transakcje. Ta funkcja w pełni uzasadnia prowizję w wysokości 0,5%. Uczestnicy społeczności kryptowaluty bardzo dobrze mówią o tym wymienniku. Jeśli korzystasz z tej usługi, podziel się swoimi komentarzami na temat współpracy z nią.