CEX.IO

Przegląd CEX.IO. Zalety i wady

CEX.IOto popularna giełda kryptowalut skupiająca się na handlu Bitcoinami i największymi altcoinami.

Korzenie wymiany sięgają 2013 r., Kiedy zarejestrowano podmiot prawny CEX.IO LTD. Prawny adres firmy znajduje się w Londynie.

W sekcji About US witryny Exchange znajduje się chronologia rozwoju platformy. Tak więc w październiku 2013 r. Pula wydobywcza GHash.IO przeszła na własność CEX.IO LTD. W tym czasie była to największa kopalnia Bitcoin na świecie.

W początkowej fazie CEX.IO była usługąw zakresie chmury obliczeniowej . Użytkownicy mogą kupić energię z puli i wyodrębnić kryptowalutę w „zdalnym” formacie. Z czasem strona dodała możliwość wymianyBitcoindla Fiata - był to punkt wyjścia w biografii „akcji” CEX. Pełnoprawna transformacja giełdy miała miejsce w kwietniu 2015 r. Miesiąc wcześniej CEX.IO LTD otrzymał status Amerykańskiej Komisji ds. Badań Przestępstw Finansowych (Fincen).

Spadek kosztu Bitcoin był powodem rezygnacji z pomocy dla górnictwa w chmurze w styczniu 2015 r. Stopniowo platforma rozwijała się, dodając nowe altcoiny. W sierpniu 2016 r. Uzyskano certyfikat drugiego poziomu PCI DSS, który umożliwia działanie z najpopularniejszymi systemami płatności.

2017 i 2018 to czas rosnącego CEX.IO. W drugiej połowie 2017 r. Baza klientów giełdy przekroczyła milion użytkowników. Taka popularność jest powiązanaz jego prostotą, niezawodnością i dostępnością w USA. Wymiana jest bardzo popularna wśród odbiorców rosyjskojęzycznych. Wynika to głównie z obecności wersji rosyjskiej. Strona jest również tłumaczona na angielski, chiński, włoski, portugalski i hiszpański.

Rejestracja i weryfikacja

Rejestracja na giełdzieCEX.IOjest otwarty dla mieszkańców z większości krajów świata.

Formularz rejestracyjny jest następujący:

Standardowe pola. Natychmiast zauważ, że z pewnością musisz wypełnić pola danymi osobowymi. Wynika to z polityki KYC na giełdzie.

Ponadto konieczne jest zaliczenie weryfikacji. W tym celu musisz podać zdjęcia /kopie trzech typów jednocześnie:

 • Obie strony paszportu;
 • Twoje selfie z paszportem w dłoni;
 • Dowód zamieszkania (rachunek za media, pozwolenie na pobyt itp.).

W przypadku transakcji z Fiatem wymagana jest weryfikacja.

Aplikacja mobilna

Wymiana ma pełnoprawne aplikacje na iOS i Androida. Obsługują funkcje handlowe. Aby pobrać programy, przejdź do sklepu z aplikacjami Google Play lub AppStore.

W aplikacji możesz wykonywać operacje, skanując kod QR, kupować i sprzedawać kryptowalutę, obserwować historię transakcji i ogólnie korzystać ze wszystkich tych samych funkcji, które są obsługiwane przez wersję desktopową. To prawda, że ​​użytkownicy skarżą się na niestabilne działanie programów.

Metody wpłat i wypłat

Najbardziej banalnym sposobem wpłaty /wypłaty środków na giełdzie jesttransakcje kryptowalutowe. Nie ma żadnych dodatkowych opłat za takie przelewy. Podobnie nie ma ograniczeń.

Ale tak jak w przypadku innych płatności, warunki, warunki i zasady często się tutaj zmieniają. Ogólnie rzecz biorąc, inne opcje obejmują:

 • Przelewy z /do Visa i Mastercard;
 • Przelewy bankowe i płatności za pośrednictwem systemu SEPA;
 • Bankowość internetowa (dostępna tylko dla Austrii, Francji, Włoch i Hiszpanii).

W sekcji Płatności wskazano, że przy przekazywaniu pieniędzy z karty prowizja wynosi 3,5% + 0,25%. Nie ma dodatkowych opłat za uzupełnianie za pomocą innych metod.

Podczas wypłaty na kartę prowizja wynosi 3,8 USD (VISA) i 3,8 + 1,2% dla Mastercard. Istnieją limity kwot wypłat. Maksymalnie jednorazowo - 1000 lub 2000 dolarów, miesięcznie od 3000 do 50 000. Limit zależy od poziomu weryfikacji.

W rzeczywistości informacje te są nieaktualne, ponieważ od około połowy 2017 r. W CEX.IO rozpoczęto politykę ścisłej weryfikacji. Teraz użytkownicy muszą poddać się dodatkowej weryfikacji karty pod kątem transferu kartami. I nawet z wejściem /wyjściem kryptowaluty klienci żądają zrzutów ekranu z portfeli i tak dalej.

Podczas weryfikacji karty musisz zrobić serię zdjęć i podać wiele informacji:

 • Numer karty;
 • nazwisko właściciela (litery łacińskie);
 • Czas trwania;
 • Selfie z kartą;
 • 2 karty fotograficzne z dokumentem tożsamości (przód i tył dowodu tożsamości).

Oprócz tego wymagana jest weryfikacja płatności (do 1 USD). Strona wymagaKod CVV

Ciekawe jest, że jeśli chcesz połączyć wirtualną kartę ze swoim kontem, system nadal będzie wymagał wykonania selfie. W tym przypadku oszczędza to trochę hackingu na życie - zrób proste selfie i prześlij je. Sprawdziliśmy, to naprawdę działa.

I to nie wszystko. Użytkownik może być zobowiązany do wypełnienia wyciągu z karty, zaświadczenia o dochodach, wyciągu bankowego, rachunków za prąd. Reguły wymiany określają, że czas przetwarzania wszystkich przelewów innych niż kryptowaluty wynosi 14 dni (karty) lub 20 dni (przelew bankowy). Zwykle wyjście zajmuje kilka godzin. Pod warunkiem, że posiadacz karty autoryzował przelewy międzynarodowe i płatności online. Z tego powodu wielu użytkowników nie może wypłacić środków.

Handel kryptowalutami w CEX.IO

Exchange CEX.IO obsługuje następujące kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, DASH, Ripple, Stellar Lumens. Jest dodatkowa pozycja GSH - gigahashi. Jest to moc górnicza, którą użytkownik może kupić na giełdzie. Uderzający jest brak takich popularnych alkoholików jak Litecoin i Ethereum Classic.

Większość kryptowalut idzie w parze z dolarem, euro i funtem szterlingiem. A dla Bitcoina jest para z rosyjskim rublem.

W sekcji wymiany użytkownik ma możliwość zakupu „pakietu” kryptowalut za 100, 200, 500 lub 1000 USD. Lub określ własną kwotę. Kurs jest określony przez rynek CEX. Jest to opcja zakupu dla manekinów. Handel jest dostępny w sekcji Trading.

Tak wygląda interfejs handlowy na giełdzie CEX.IO:

Wszystko jest dość standardowe.Po kliknięciu wykresu pojawi się dodatkowy wykres liniowy. Istnieją różne narzędzia do śledzenia trendów, możliwość zmiany koloru i projektowania harmonogramu.

Dostępne są zarówno zamówienia ograniczone, jak i rynkowe.

Kwota prowizji za transakcje spot:

Obrót w BTC za 30 dni Taker Ekspres
≤ 5 0,25% 0,16%
≤ 30 0,23% 0,15%
≤ 50 0,21% 0,13%
≤ 100 0,20% 0,12%
≤ 200 0,18% 0,10%
≤ 1000 0,15% 0,08%
≤ 3000 0,13% 0,04%
≤ 6000 0,11% 0,00%
> 6000 0,10% 0,00%
≤ 5 0,25% 0,16%

Od początku 2018 r. Dzienne obroty na platformie wahają się w przedziale 30–70 milionów dolarów. Najwięcej aktywności obserwuje się w parach dolarowych Bitcoin, Ethereum i Ripple.

Handel depozytami zabezpieczającymi na CEX

Jedną z przyczyn wzrostu popularności giełdy jest wspieranie obrotu marżami z dźwignią. Ta opcja została po raz pierwszy zaprezentowana na stronie internetowej w październiku 2016 r.

W sumie dostępne są cztery pary dla przedsiębiorcy:

 • BTC /USD;
 • BTC /EUR;
 • ETH /BTC;
 • ETH /USD.

Dźwignia jest mała: 1: 2 lub 1: 3. Z potrójną marżą „kredytową” wynosi tylko 2%. Komisja handlowa: 0% dla producenta i 0,2% dla przyjmującego. W przypadku poważnej amortyzacji silnik systemu automatycznie zamyka zamówienia przed osiągnięciem straty stop.Prowadzi to do znacznych strat w przypadku niespodziewanych skoków kursu. Użytkownicy zgadzają się na ten warunek automatycznie w momencie rejestracji. Ponadto występują problemy przy otwieraniu długich pozycji w Ethereum.

Bezpieczeństwo i wsparcie

W całej swojej historii platforma nigdy nie została zaatakowana przez hakerów. Strona jest stabilna. Wśród niejednoznacznych precedensów wartych podkreślenia jest masowe blokowanie użytkowników, które rozpoczęło się w drugiej połowie 2017 roku. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, giełda zrobiła to ... ze względów bezpieczeństwa. Doszło do tego, że użytkownicy udostępnili łańcuch przepływu środków z kontem na innych giełdach. CEX jest gorącym zwolennikiem surowych standardów KYC /AML.

Jeśli mówimy o dodatkowych mechanizmach ochrony, są to 2FA (SMS, Google Authenticator, messenger), certyfikat SSL, portfele do przechowywania w chłodni kryptowaluty.

Bezpośrednia obsługa użytkowników odbywa się za pośrednictwem dwóch kanałów. Pierwszy to system biletowy na stronie. Wygodne, ponieważ pytania są dołączone do oddzielnych sekcji i są standardowe pola.

Możesz także napisać bezpośrednio na adres e-mail[email protected]Przedstawiciele giełdy odpowiadają również na żądania klientów za pośrednictwem zasobów stron trzecich.

Przetwarzanie biletów i listów w niektórych przypadkach trwa 3-4 dni, a czasem tydzień. Korzyści - obszerne FAQ ze szczegółowymi instrukcjami, a także regularnie aktualizowany blog.

Zalety i wady wymiany

Usystematyzuj główne wady i zalety wymiany CEX.IO w tabeli.

Korzyści Wady
Interfejs języka rosyjskiego i rosyjskojęzyczni operatorzy usług wsparcia; Opóźnienia do 20 dni są możliwe przy wypłacie środków;
Możliwość zdeponowania i wypłaty środków za pośrednictwem przelewu bankowego i kart; Blokuj użytkowników bez weryfikacji;
Adequate Trade Commission; Długa i bardzo pedantyczna weryfikacja - oprócz potwierdzenia tożsamości konieczne jest sprawdzenie kart;
Dostępność pary handlowej Bitcoin i rosyjskiego rubla; Tymczasowe zamknięcie indywidualnych metod wycofania, ograniczenia transakcyjne dla mieszkańców poszczególnych krajów;
Dostępność certyfikatów i licencji od instytucji finansowych; Zlecenia zamknięcia depozytu zabezpieczającego przed osiągnięciem Stop-Loss;
Handel depozytami zabezpieczającymi w czterech kierunkach;
Aplikacja mobilna na iOS i Androida;
Możliwe jest kupowanie Gigaheshi zarówno do użytku osobistego, jak i do odsprzedaży;
Łatwy w użyciu interfejs.

Wnioski

CEX.IO to interesująca platforma, która doskonale nadaje się dla handlowców na wszystkich poziomach. Początkujący docenią dostępność funduszy we /wy za pośrednictwem kart plastikowych lub internetowych. Innym ważnym plusem jest handel marżami.

Ze względu na ścisłe przestrzeganie standardów KYC /AML, użytkownicy muszą dostarczać pakiety różnych dokumentów i uczyć się dodatkowych szczegółów z ichbank. Nawiasem mówiąc, 20 grudnia 2017 r. Blog CEX zawiera informacje o zakończeniu weryfikacji ukraińskich użytkowników i ich map.

Podsumowując przegląd:

 • CEX.IO to brytyjska giełda papierów wartościowych, która pierwotnie powstała jako usługa wyszukiwania w chmurze. Platforma jest licencjonowana przez Fincen i posiada certyfikat PCI DSS;
 • Od lutego 2018 r. Rejestracja na giełdzie nie jest dostępna;
 • CEX obsługuje przelewy z karty VISA /Mastercard, pod warunkiem że karta zostanie zweryfikowana. Dostępny jest również przelew bankowy;
 • Wybór kryptowaluty na giełdzie jest niewielki. Ale jest para bitcoin /rubel, handel marżą, a prowizja jest niższa niż większość konkurentów;
 • Platforma działa stabilnie, z wyjątkiem ciężaru weryfikacji i słabych informacji zwrotnych ze strony serwisu wsparcia.