Bounty and Airdrop w ICO: przegląd metod pozyskiwania kryptowalut

Bardziej niż w innych obszarach sfery kryptowaluty, początkujących przyciąga właśnie możliwość zarabiania pieniędzy bez żadnych inwestycji. Natychmiast należy zauważyć, że ta możliwość nie zawsze może pozostać. Teraz najważniejszym sposobem otrzymania darmowych środków jest Airdrop. Większość użytkowników kryptowaluty słyszało o tym, ale wielu z nich uznało, że jest to inny rodzaj oszustwa. Jednak nie zawsze tak jest iw tym artykule powiemy wszystkim, jak to działa i jak uzyskać kryptowalutę.

Czym są programy Airdrop i Bounty

W dziedzinie kryptowaluty Airdrop to dystrybucjatokenówprzez dowolny projekt za darmo. Termin ten pochodzi z języka angielskiego i oznacza upuszczenie ładunku z powietrza. Tak więc twórcy projektów lubią „zrzucać” swoje tokeny do Internetu.

Komunikaty z lotu ptaka pojawiają się w taki sam sposób, jak wiadomości o uruchomieniu początkowej alokacji tokena ( ICO ). Społeczność kryptograficzna jest zazwyczaj powiadamiana w następujący sposób:

  • Publikacje na temat BitcoinTalk i innych popularnych forów tematycznych
  • Ogłoszenia na wyspecjalizowanych stronach (lista znajduje się w odpowiedniej sekcji na końcu artykułu)
  • Grupy projektowe w sieciach społecznościowych i kanałach w telegramie
  • Już istniejące źródła w sieciach społecznościowych i telegramie

Informacje są publikowane jakiś czas przed rozpoczęciem projektu, a jego aktywna dystrybucja rozpoczyna się po rozpoczęciu dystrybucji. Ogłoszenie prawie zawsze zawiera informacje o cechach technicznych projektu izadania, które rozwiązuje. Warunki dystrybucji muszą być również obecne.

Przyczyny i historia pojawienia się

Najczęściej airdropy są organizowane przez nowe startupy, które nie są znane nikomu na rynku i chcą się w ten sposób zrelaksować. Mogą to być platformy handlowe, platformy blogowe, klasyczne waluty lub inne aplikacje.

Startupy przyciągają zatem inwestorów, przyszłych klientów i sugerują korzystanie z ich usług lub po prostu dzielenie się informacjami ze społecznością w celu przyciągnięcia użytkowników, którzy są naprawdę zainteresowani projektem. Mówiąc prosto, celem zrzutów jest zwykła reklama. Dlatego duże i dobrze znane projekty, takie jak TON, nie będą prowadzić takich dystrybucji.

Kampania nagród Airrop: duże różnice

Niektórzy czasami mylą zrzut z czymś takim jak kampania nagród. Te dwa rodzaje zarobków mają jednak istotne różnice. Obejmują one następujące cechy wyróżniające:

Po pierwsze, Airdrop stawia uczestnikom znacznie prostsze wymagania. Bounty często wymaga od uczestników posiadania specjalistycznych umiejętności, na przykład umiejętności programowania, umiejętności tłumaczenia lub wiedzy projektowej. Deweloperzy, którzy wybrali nagrodę za swój projekt, szukają kompetentnych ludzi, a deweloperzy projektów z prostym systemem dystrybucji nie mają żadnych wymagań. Ponadto kampanie nagród mogą wymagać od użytkownika dużej liczby obserwujących i głębokiej wiedzy w taki czy inny sposób.kula. Jednocześnie Airdrop wymaga tylko najprostszych działań, które mają na celu zwiększenie popularności projektu.

Po drugie, łatwiej jest wdrożyć Airdrop. Jeśli użytkownik zarejestruje się w kampanii nagród, może oczekiwać jego nagród przez ponad dwa tygodnie. A rejestracja w Airdrop zwykle sprowadza się do wypełnienia formularza Google. Monety na portfelu również są znacznie szybsze. Oczywiście czasami darmowe znaczniki dystrybucji muszą długo czekać, ale częściej nie są związane ze złożonością implementacji takiego systemu i wynikają z błędów technicznych programistów.

Po trzecie, w przypadku zrzutu otrzymasz znacznie mniej żetonów, niż możesz uzyskać za udział w nagród. Uczestnicy społeczności kryptograficznej próbowali obliczyć różnice w płatnościach i stwierdzili, że różnica różni się dziesięciokrotnie. Oczywiście taka liczba nie jest dokładna, ale fakt, że różnica jest znaczna, można łatwo potwierdzić. Należy jednak zauważyć, że wysiłek musi być mniejszy, jeśli chodzi o Airdrop.

Jak uczestniczyć w bezpłatnej dystrybucji kryptowaluty?

Istnieją dwie główne opcje prowadzenia kampanii Airdrop, które wyróżniają się pewnymi warunkami:

W pierwszym przypadku monety są rozdawane każdemu, kto ma określoną kryptowalutę. Dystrybucja następuje proporcjonalnie do liczby monet znajdujących się w portfelu właściciela. Ten typ jest nazywany automatycznym, ponieważ wszystkie procesy w tym przypadku są zautomatyzowane. Takie podejście jest często stosowane przez twórcówtwarde widelce. Mogą to być zarówno programiści, jak i zespoły, które chcą ulepszyć istniejący projekt.

W ten sposób właściciele kryptowalut stają się główną grupą docelową nowego projektu, ponieważ jeśli użytkownik jest zainteresowany klasyczną wersją kryptowaluty, może być zainteresowany jej ulepszoną wersją, czyli hardfork.

Jako przykład takiej dystrybucji możemy przywołaćBitcoin Cash . został rozesłany do posiadaczy Bitcoin w stosunku jeden do jednego, a proces ten odbywał się automatycznie.

Czasami ustalane są specjalne warunki otrzymania waluty w takich rękach. Na przykład monetyBitcorezostały przekazane tylko tym użytkownikom, którzy posiadali więcej niż 0,01 bitcoina.

Istnieją również przypadki, w których nowe monety są rozdawane posiadaczom projektów osób trzecich. Mogliśmy zaobserwować taką sytuację dzięki projektowiStellar , który został przekazany właścicielom Bitcoinów. Obecnie wiele Airdropas jest uzależnionych od dostępności pewnej ilości kryptowaluty na koncieEther .

Inną opcją bezpłatnej dystrybucji jest w pewien sposób zachęcanie użytkowników. Rozumie się, że użytkownicy mogą w jakiś sposób pomóc w promocji promocji. W ten sposób każdy może otrzymać monety, ale deweloperzy otrzymują gwarancję, że nie tylko zostawią adres portfela i znikną za pomocą żetonów bez pomocy projektu. W tym celu przewidziane są różne warunki dystrybucji.

Warunki są zawsze różne, ale wszystkie mają na celu promowanie projektu.i mogą być wykonywane przez praktycznie każdego, kto wie, jak korzystać z Internetu. Na przykład mogą być wymagane reposty w sieciach społecznościowych lub niektóre biuletyny. Oczywiście warunki nie są tak skomplikowane, jak wprowadzenie programu nagród.

Czasami startupy mogą nawet płacić za reklamy w podpisach znanych użytkowników na forach. Czasami wystarczy zostawić recenzję lub zarejestrować się w jakimś zasobie. Bardzo popularne jest również korzystanie z kanałów Telegram lub innych platform popularnych wśród społeczności kryptograficznej.

Środki ostrożności: jak nie stać się ofiarą oszustów?

Często zdarzają się przypadki, w których projekty zrzutów okazują się prostymi oszustwami, próbami wykorzystania metod socjotechnicznych, a nawet rozpowszechniania oprogramowania wirusowego. Na przykład układany jest projekt, który rozdziela żetony do posiadaczy eteru kryptowaluty. W formularzu rejestracyjnym użytkownik jest proszony o podanie adresu portfela, adresu e-mail i liczby monet w portfelu. Obecność tych informacji od hakera sprawia, że ​​konto jest dość podatne na ataki. Niektórzy nawet mogą poprosić użytkowników o klucz prywatny lub inne poufne dane. Najsmutniejsze jest to, że wielu jest w trakcie takiego rozwodu i pozostaje bez pieniędzy. Ponadto dystrybucja żetonów może być piramidą finansową lub jednym z narzędzi witryny phishingowej.

Czy warto brać udział w kryptowalutach Airdrop?

Użytkownicy, którzy mają jakieś ciężkie kontoLiczba popularnych kryptowalut może wykorzystywać podobne kampanie w celu uzyskania dodatkowych zarobków. W tym przypadku będą musieli monitorować Internet w poszukiwaniu projektów, które dystrybuują tokeny do właścicieli określonej kryptowaluty.

Należy być ostrożnym, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo natknięcia się na oszustów. Należy uważać na wszystkie etapy rejestracji w dystrybucji. musisz sprawdzić wszystko - od poprawności wprowadzenia adresu strony internetowej do żądanych danych osobowych. W żadnym przypadku nie można określić kluczy prywatnych, haseł i innych informacji, które mogą być wykorzystane do uzyskania dostępu do konta.

Ponadto takie projekty mogą być interesujące dla osób, które od dawna aktywnie uczestniczą w forach kryptowalut. Jeśli konto jest wystarczająco promowane, użytkownik może łatwo stać się uczestnikiem kampanii, zapewniając reklamę projektu, a dodatkowy dochód nie będzie wart wiele wysiłku.

Użytkownicy, którzy są właścicielami promowanych kont w sieciach społecznościowych, mogą również wziąć udział. Nieźle zarabiać na tym, pod warunkiem, że liczba abonentów przekroczy kilka tysięcy.

Jeśli mówimy o użytkownikach, którzy nie są właścicielami kont w mediach społecznościowych lub profilach na forach, to nie jest dla nich właściwe, aby angażowali się w promocję swoich stron specjalnie do uczestnictwa w dystrybucjach. Jeśli istnieje duże zainteresowanie technologią blockchain i kryptowalutą w ogóle, możesz to zrobić. Ale nie wartouważaj to za dobry program do zarabiania pieniędzy od podstaw.

Jeśli wiedza na temat kryptowaluty jest niewielka, możesz wyszukiwać projekty, które nie wymagają obecności monet ani kont i zawierają warunki, które bardziej odpowiadają użytkownikowi. Oczywiście takich projektów jest mniej, ale one również istnieją i możesz w nich uczestniczyć. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że uczestnictwo w Airdrop nie wymaga inwestycji, ale spełnienie wszystkich warunków uczestnictwa może zająć dużo czasu.

Użytkownik może samodzielnie zdecydować, czy udział w konkretnym projekcie jest uzasadniony i ocenić jego zasoby czasowe.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Bezpłatny odbiór kryptowaluty.Użytkownik otrzymuje żetony, które w przyszłości mogą prawdopodobnie wzrosnąć. Nie powinieneś liczyć na super zysk, ale nadal możesz uzyskać niewielkie kwoty, jeśli projekt się powiedzie.
2. Nakład minimalny.Jeśli zrzut jest wykonywany automatycznie, użytkownik nie musi w ogóle nic robić. W przypadku nagradzających eirdopów wystarczy zarejestrować się gdzieś lub wykonać kilka innych prostych czynności.
3. Małe koszty czasu.Możesz wykonać wszystkie czynności niezbędne do uczestnictwa w krótkim okresie czasu, co pozwala ci uczestniczyć w wielu podobnych programach.
1. Wysokie wymagania dotyczące kont członkowskich.Zachęcające kampanie często stawiają wymagania, których nie maNowe konta w dziedzinie kryptowaluty, na przykład liczba subskrybentów lub postów, reputacja i inne cechy.
2. Stosunkowo niskie nagrody.Oczywiste jest, że nikt nie rozprowadzi dużej liczby żetonów, dlatego aby uzyskać znaczny dochód, musisz uczestniczyć w dalekim od jednego projektu.
3. Niski sukces projektów.Startup z podobną formą dystrybucji waluty nie jest zbyt udany, a nawet okazuje się oszustwem.

Lista zasobów do śledzenia nowych kampanii

  • BitcoinTalk- Najpopularniejsze forum o kryptowalutach, ogłoszenie w odpowiedniej sekcji pojawia się regularnie.
  • Coindar- Kalendarz wydarzeń w dziedzinie kryptowaluty. Oferuje powiadomienia e-mail, subskrypcję wiadomości o konkretnej monecie i wiele innych przydatnych funkcji.
  • Airdropalert- Jedna z największych witryn do ogłoszenia zrzutu.
  • Bounty Hunter- Platforma interakcji między organizatorami ICO a wykonawcami.
  • Kanały telegramów- Najpopularniejsza platforma do tworzenia kanałów informacyjnych o kryptowalutach.

Podsumowując, należy stwierdzić, że udział w takich dystrybucjach może zainteresować nie tylko początkujących użytkowników, którzy szukają sposobu na zarabianie pieniędzy bez inwestycji, ale także tych, którzy posiadają dużą ilość jakiejś kryptowaluty. Nowe programy Airdrop i Bounty pojawiają się na rynku bardzo często i, jeśli jest to pożądane, możesz znaleźć projekt, który pozwoli ci zarobić dodatkowy grosz.