Bliźnięta

Przegląd Gemini. Zalety i wady

Wymiana kryptowalutGeminirozpoczęła działalność w 2015 r. W Stanach Zjednoczonych. Założycielami są bracia Winklevoss, którzy postanowili uczynić Gemini w pełni regulowaną międzynarodową giełdą kryptowalut. Giełda zaczęła działać po zatwierdzeniu takiej działalności przez Departament Usług Finansowych Nowego Jorku.

Wymiana działa z prywatnymi przedsiębiorcami i inwestorami instytucjonalnymi.

Interfejs wymiany jest dostępny tylko w języku angielskim, ponieważ jest przeznaczony dla dużych graczy z krajów rozwiniętych (USA, Kanada, Hongkong, Singapur, Korea Południowa, Wielka Brytania).

Warto zauważyć, że Gemini jako pierwsze uruchomiło BTC na indeksie bitcoin Winkdex.

Wpłaty na rachunek giełdowy są zaliczane natychmiast, bez oczekiwania na potwierdzenie wprowadzenia przelewów w blockchain.

Bracia stworzyli infrastrukturę na poziomie instytucjonalnym. Jako nowojorska firma powiernicza posiada licencję na świadczenie usług wymiany i przechowywania aktywów cyfrowych.

Wymiana jest powiernicza i uwzględnia wymogi dotyczące rezerw kapitałowych, wymogi dotyczące bezpieczeństwa cybernetycznego oraz standardy zgodności banków określone przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork i prawo bankowe Nowego Jorku.

Germini Market prowadzi aukcje dla niektórych par handlowych każdego dnia (w tym w weekendy i święta), które przyczyniają się doceny płynności i ceny otwarcia.

Łączność spełnia potrzeby wszystkich przedsiębiorców. Należą do nich REST, WebSockets i FIX poprzez połączenie krzyżowe z centrów danych Equinix NY4 lub NY5. Możesz korzystać z tych protokołów, aby uzyskać dostęp do publicznych danych rynkowych, a także zamkniętych sesji transakcyjnych.

Dynamiczny program taryfowy w czasie rzeczywistym zapewnia dynamiczne i oparte na zachętach doświadczenie handlowe.

Rachunki powiernicze zaspokajają potrzeby dużych i aktywnych przedsiębiorców, którzy szukają bezpiecznego miejsca do przechowywania zasobów cyfrowych przed i po transakcji.

Segregowane konta depozytowe są idealne dla klientów instytucjonalnych, takich jak fundusze hedgingowe, fundusze inwestycyjne i fundusze giełdowe, które zgodnie z prawem mogą wymagać przechowywania swoich aktywów cyfrowych u licencjonowanego depozytariusza, takiego jak Germini.

Wszystkie depozyty w dolarach amerykańskich są przechowywane w bankach ubezpieczonych przez FDIC. Większość zasobów cyfrowych jest przechowywana w trybie offline w opatentowanym systemie Cold Storage.

Germini obsługuje różnorodnych klientów, w tym osoby fizyczne, instytucje, handlowców algorytmicznych, prywatnych przedsiębiorców, animatorów rynku, firmy inwestycyjne, fundusze hedgingowe i różne przedsiębiorstwa zajmujące się aktywami cyfrowymi.

Rejestracja i weryfikacja

Na giełdzie tworzone są różne rachunki dla prywatnych przedsiębiorców i inwestorów instytucjonalnych. Najpierw musisz podać nazwę poczty i hasło. Następnie wprowadź kod aktywacyjny, który został wysłany pocztą.

Po tymrozpoczyna proces rejestracji konta. Aby to zrobić, wprowadź swoją lokalizację i numer telefonu. Połącz uwierzytelnianie dwufazowe, dzięki czemu za każdym razem, gdy zalogujesz się na swoje konto, SMS otrzyma kod. Następnie dodawane jest konto bankowe i przychodzi moment weryfikacji. Musisz pobrać skan paszportowy. W przypadku organizacji należy dodatkowo podać wszystkie informacje o firmie, adresie prawnym, numerze identyfikacyjnym, nazwę firmy, stanowisko, adres domowy. Tylko mieszkańcy krajów, w których działa giełda, mogą się zarejestrować.

Metody wpłat i wypłat

Środki mogą być zdeponowane w dolarach wyłącznie przelewem bankowym. Aby to zrobić, przejdź do menu Transfer funduszy i przejdź do karty Przelew bankowy. Następnie określ kwotę przelewu. Nie możesz przenieść na konto więcej niż 500 $.

Przelew bankowy na wypłatę środków wynosi 100 tysięcy dolarów dziennie.

Handel na giełdzie Gemini

Gemini współpracuje tylko zBitcoiniEthereum . Aby kupić jedną z tych kryptowalut, wybierz odpowiednią parę z listy i kliknij Kup. Następnie wprowadź wartość i ilość kupowanej waluty. Możesz również złożyć zamówienie rynkowe, które jest wypełniane natychmiast.

Istnieją następujące rodzaje zleceń na giełdzie:

 • Zamówienie rynkowe po cenie rynkowej;
 • Limit - przedsiębiorca czeka na wykonanie zlecenia po ustalonej cenie;
 • Maker-or-Cancel (MOC) - zamówienie jest realizowane po ostatniej cenie na zamknięciu aukcji;
 • Natychmiastowe-lub-Anuluj (IOC) - zamówienie jest natychmiast wykonywane lub anulowane.

Wymiana działa przez całą dobęsiedem dni w tygodniu.

Wielkość obrotu

Obrót w Gemini wynosi 18 000 000 USD dziennie. Co więcej, para walutowa Bitcoin /dolar stanowi około 9 milionów, Ethereum /dolar - 7 milionów i Ethereum /Bitcoin - 2 miliony dolarów dziennie.

Prowizje

Giełda nie pobiera prowizji za zdeponowanie i wypłatę środków. Banki mogą wypłacić określony procent tylko wtedy, gdy przekazują dolary z rachunku bankowego na depozyt wymiany.

W przypadku obrotu na giełdzie płacone są opłaty w wysokości 0,25%.

Aukcje

Każdego dnia na giełdzie odbywają się aukcje dwustronne. Aby wziąć udział, musisz wejść na specjalny rynek aukcyjny lub ograniczyć zamówienia.

Zamówienia mają taką wartość, jak większość uczestników zgodziła się. Krótko przed otwarciem aukcji zamówienia są przekazywane na giełdę. Nowe ceny są stale obliczane, a uczestnicy śledzą wartość walut i albo podnoszą stawkę, albo opuszczają grę.

Inwestorzy mają możliwość zakupu dużych ilości bitcoinów lub eteru za dolary. Dzięki aukcjom wolumen obrotu wymiany rośnie po uczciwych cenach.

Bezpieczeństwo funduszy

Twórcy giełdy dbali o bezpieczeństwo funduszy. W tej chwili jest to najbezpieczniejsza giełda na świecie.

 • Wszystkie fundusze są przechowywane w chłodni. System przechowywania w niskich temperaturach zapewnia dwa poziomy przechowywania w trybie offline, znane jako zimne i krio, w celu zwiększenia bezpieczeństwa.
 • Używany przez HSM, które osiągnęły ocenę FIPS PUB 140-2 poziom 3 (lub wyższą).
 • Wszystkie zimne i kriogeniczne klucze prywatnegenerowane, przechowywane i zarządzane na pokładzie HSM przez cały okres istnienia klucza.
 • Ponadto wymiana wykorzystuje technologię Multi-Signature (multi-signature) w celu ochrony przed atakami hakerów, a także niemożność dostępu do klucza lub obiektu.
 • Wszystkie HSM są przechowywane w bezpiecznych, kontrolowanych przez dostęp obiektach, które są rozproszone geograficznie.
 • Sprzęt jest wysyłany od różnych producentów w celu ochrony przed ryzykiem związanym z łańcuchem dostaw.
 • Wszystkie transfery funduszy wymagają skoordynowanych działań kilku pracowników.
 • Uwierzytelnianie konta składa się z dwóch etapów. Telefon odbiera wiadomość z kodem, który należy podać podczas wprowadzania konta.

W jakich krajach działa?

Gemini współpracuje z klientami ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Portoryko, Hongkongu, Korei Południowej i Singapuru.

Zalety i wady Gemini

Korzyści Wady
Działalność giełdy jest w pełni zgodna z prawem Giełda działa w ograniczonej liczbie krajów
Zarejestrowany w USA. To nie jest strefa przybrzeżna, która zwiększa zaufanie do niej Interfejs tylko w języku angielskim
Dobra reputacja wśród dużych biznesmenów i biznesmenów Jedynie Bitcoin i Ethereum są przedmiotem obrotu na giełdzie
Pełne bezpieczeństwo środków Nie istnieje program partnerski, który znajduje się na większości innych giełd
Przeprowadzanie aukcji kwitnie.kryptowaluta
Fundusze są przechowywane w zimnych portfelach, których nie można złamać.

Gemini to niezawodna i bezpieczna usługa zakupu Bitcoin i Ethereum. Spełnia wszystkie normy prawne, ale niestety nie działa we wszystkich krajach. Jeśli jesteś rosyjskojęzycznym mieszkańcem jednego z krajów, w których działa giełda i aktywnie się nim handlujemy, bylibyśmy wdzięczni, gdybyś podzielił się wrażeniami z Gemini w komentarzach.