Bittrex

Bittrex Review. Zalety i wady

Bittrex Exchange działa od 2015 roku. Zapewnia możliwość pracy z ogromną liczbą par zakupów i zapewnia niezawodne przechowywanie zasobów użytkownika, ponieważ prawie wszystkie fundusze są w portfelach zimnych. Jest to prawdopodobnie jedna z najbezpieczniejszych stron wymiany kryptowalut, a jej twórcy nazywają siebie paranoikami, ponieważ regularnie ulepszają różne środki ochrony usługi. Jednak miłośnikom anonimowości może się to nie podobać, ponieważ wymiana wymaga weryfikacji i ujawnienia wielu danych osobowych, na przykład nazwiska, adresu, a nawet dokumentów fotograficznych.

Bitrex zapewnia wygodny, nowoczesny interfejs i wiele szczegółowych informacji o handlu. Grafika jest bardzo wygodna i nie jest pozbawiona ustawień. Niestety wymiana nie jest dostępna w języku rosyjskim.

Początkowo usługa ta funkcjonowała jedynie jako wymiennik, ale dziś jest to jedna z największych giełd, na których dostępne są prawie wszystkie znane kryptowaluty. W tym przeglądzie przyjrzymy się głównym funkcjom i procesom w Bittrex, dowiemy się, jak z niego korzystać i wyciągniemy wnioski na temat zalet i wad tej platformy handlowej.

Rejestracja i weryfikacja

Wielu początkujących w świecie kryptowaluty słyszało o tej wymianie i jest zainteresowanych pracą nad bittrex. Jednak 15 grudnia 2017 r. Giełda tymczasowo zawiesiła rejestrację nowych użytkowników.i zostawiłem tę okazję tylko na zaproszenie lub dla klientów korporacyjnych. Decyzja ta została podjęta w związku z niedawnym wprowadzeniem zasady obowiązkowej weryfikacji przedsiębiorców, która spowodowała zbyt dużą presję, a Beatrix nie radzi sobie już z weryfikacją dokumentów i wsparciem technicznym dla użytkowników w tej kwestii.

Jeśli masz już konto, możesz swobodnie handlować na giełdzie, ale do wypłaty środków wymagana będzie weryfikacja. Warto zauważyć, że nadal możliwe jest wprowadzenie kryptowaluty na konto, a niektórzy użytkownicy mają do czynienia z sytuacją, w której przez pewien czas nie korzystali z giełdy, przekazywali tam pieniądze i wymagali danych paszportowych do ich wycofania.

Bitrex oferuje dwa poziomy weryfikacji: podstawowy i zaawansowany. Pierwszy pozwala wyświetlać do trzech bitcoinów dziennie, drugi - do stu. W przypadku bazy należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia i adres, ale należy natychmiast zauważyć, że w krajach postsowieckich ta metoda nie działa, ponieważ wprowadzonych danych nie można zweryfikować. Rozszerzona weryfikacja wymaga dostarczenia nowych dokumentów selfie i zdjęć.

Procedura weryfikacji nie jest wykonywana przez administrację strony, ale przez zewnętrznego dostawcę, Jumio. Lista wymaganych dokumentów różni się w zależności od kraju i może być wyjaśniona na stronie internetowej firmy. Instrukcja mówi, że zarówno stary paszport, jak i paszport biometryczny są odpowiednie dla Rosji. Dla Ukrainy - tylko nowa próbka. Możesz także podać zdjęcieprawo jazdy po obu stronach. Następnie musisz przesłać autoportrety.

Podstawowa i zaawansowana weryfikacja jest dostępna na odpowiednich stronach w sekcji „Ustawienia”. Weryfikacja odbywa się w ciągu 10 minut w przypadku dostarczenia dokładnych informacji i odpowiednich zdjęć, ponieważ jest to automatyczny proces przeprowadzany przez sieci neuronowe.

Jeśli wysłałeś zdjęcia, które nie mogły zostać przetworzone automatycznie, przycisk do przekazania tej procedury po prostu zniknie. W takim przypadku należy skontaktować się ze wsparciem technicznym giełdy i poprosić o powtórzenie. Powinieneś stworzyć tylko jeden bilet, odpowiednio opisać problem i cierpliwie czekać na reakcję, ponieważ może to zająć dużo czasu.

Jak zarabiać na Bittrex

Uzupełnienie portfela na giełdzie jest dość proste. Najpierw przejdź do strony „Portfele”. Tutaj będzie dostępna lista wszystkich kryptowalut znajdujących się w Bitrex. Jest ich wiele i lepiej jest użyć paska wyszukiwania, aby znaleźć ten, którego potrzebujesz. Przedstawiamy na przykład NEO lub NXT. Przycisk „+” znajduje się po lewej stronie nazwy waluty. Po kliknięciu pojawi się wyskakujące okienko, które odpowiada za ukończenie. Kliknij na „Nowy adres”, aw odpowiednim polu zobaczysz adres, na który musisz przelać środki. Wyślij do niego monety i pojawi się nowy oczekujący depozyt w Twoim profilu. Oznacza to, że pieniądze są w drodze i zostaną przyznane po przejściu testu na blockchain.

Jak handlować na Bittrex

Na górnym panelu strony są dwaPrzyciski „Rynki”. Jeden z nich prowadzi do rynku BTC, drugi do USD. Pary dolara są dostępne tylko dla użytkowników z maksymalną weryfikacją. Warto jednak zauważyć, że handel nie odbywa się bezpośrednio z dolarem, ale z tokenem USDT, który jest zabezpieczony dolarami.

Wybierz na przykład Bitcoin Gold i otwórz BTC-BTG. Na górze widzimy podstawowe informacje o transakcjach za ostatnie 24 godziny i harmonogram. Grafika na Bitrix jest bardzo dobrze rozwinięta i ma wiele ustawień i narzędzi. Użytkownik może dostosować czas świecy, rodzaj wykresu, użyć różnych linii i wskaźników do przeprowadzenia analizy technicznej kursu.

Poniżej znajdują się formularze zakupu i sprzedaży monet. Poniżej znajdują się odpowiednie okulary i lista ostatnich ofert na rynku. Interfejs wymiany wygląda nowoczesny i łatwy w użyciu. Ma zwykle układ elementów i nie różni się zbytnio od innych podobnych platform handlowych.

Użytkownik otrzymuje wszystkie informacje o transakcji w formie komunikatów wyskakujących. Dzięki temu nie przegapisz ani jednego zdarzenia związanego z twoimi aplikacjami, niezależnie od tego, która strona witryny znajduje się w tym momencie.

Bittrex Margin Trading

Zweryfikowani użytkownicy mogą zauważyć, że w ich profilu znajduje się znacznik obok pozycji „Handel depozytem zabezpieczającym” i zacząć szukać tej bardzo marginalnej transakcji. Jeśli jednak wierzysz w oficjalne FAQ na stronie Bittrex, to w tej chwili taki handel jest tylko testowany i nie został dodany do strony. Oczywiście administracja jest sprawiedliwadaje klientom giełdy pozwolenie na transakcje krańcowe z oczekiwaniem wprowadzenia tej funkcji w przyszłości.

Jak kupić kryptowalutę Bittrex

Jeśli dowiesz się, jak uzupełnić swój portfel, teraz możesz kupić dowolną inną walutę samodzielnie. Proces kupowania kryptowalut na tej platformie handlowej nie różni się od innych wymian. Musisz uzupełnić swoje konto BTC i znaleźć parę handlową z niezbędną walutą. W formularzu „Kup” wprowadź żądaną ilość monet i wartość, którą można po prostu pobrać ze szkła. Ponadto aplikacja jest publikowana i przetwarzana. Jeśli w szklance jest oferta z taką ceną, środki zostaną automatycznie przelane na konto. Jeśli nie, Twoje zgłoszenie zostanie dodane do zakupionego szkła.

Należy również zauważyć, że Bittrex wspiera stosowanie funkcji stop loss. Pozwala chronić się przed niepotrzebnymi stratami i dostosowywać limity szacowanego zysku. Pomimo faktu, że wielu początkujących traderów nie wie, jak używać stop loss, jest to bardzo przydatne narzędzie, a eksperci zalecają używanie go zawsze, ponieważ rynek kryptowalut jest nieprzewidywalny.

Obrót handlowy

Bittrex jest jedną z najpopularniejszych giełd i ma odpowiednio wysoki wolumen obrotu. Może osiągnąć 500 milionów dolarów dziennie, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Największe obroty na giełdzie mają następujące waluty:

  • Bitcoin
  • Przypadek Bitcoin
  • Falowanie
  • Ethereum
  • Cardano

Komisja

Prowizje od tej wymiany są dość odpowiednie i większośćużytkownicy, sądząc po opiniach, są zadowoleni. Prowizja od zakupu i sprzedaży 0,25%. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych kryptowalut i prowizji za ich wycofanie z giełdy:

  • Bitcoin - 0,00100000 BTC
  • Ethereum - 0,00600000 ETH
  • Litecoin - 0,01 mln LTL
  • Dogecoin - 2.000000 DOGE
  • Tętnienia - 2.00000000 XRP

Wycofanie

Jeśli przeszedłeś weryfikację, masz możliwość wypłacenia pieniędzy. Wypłata środków na Bitrix jest taka sama jak na wejściu. Aby to zrobić, przejdź do sekcji „Portfele” i wybierz walutę, którą chcemy wypłacić. Naciskamy „-” naprzeciwko i widzimy wyskakujące okienko. Prosi użytkownika o podanie adresu i ilości danych wyjściowych. Wyświetlana jest tam prowizja za wypłatę. Kliknij „potwierdź”, otrzymamy list w mailu i kliknij link, aby potwierdzić operację.

Bezpieczeństwo

Jak wspomniano powyżej, deweloperzy kładą duży nacisk na bezpieczeństwo swojej platformy. Bittrex będzie doskonałym wyborem dla tych handlowców, którzy szczególnie cenią bezpieczeństwo swoich funduszy i są gotowi do tego podać swoje dane osobowe. Bezpieczeństwo konta nie jest kwestionowane, pomimo niepełnej procedury weryfikacji, a nie najlepszej pracy technicznej.

Kiedyś w kwietniu 2016 r. Giełda została zhakowana. Następnie skradziono bazę kont, ale zagrożone były tylko te, które nie były połączone z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Ta ostatnia, nawiasem mówiąc, opiera się na aplikacji Google Authenticator i bez jej aktywacji nie będziesz w stanie uzyskać maksymalnego limitu wypłaty.oznacza.

Wymiana jest również chroniona przed atakami ddos. Jeśli z tym korzystasz, często musisz potwierdzić, że nie jesteś botem i przejść przez captcha.

Wsparcie

Usługa wsparcia technicznego nie jest jedną z mocnych stron wymiany Bitrex. Prawie wszyscy użytkownicy skarżą się na powolne przetwarzanie żądań. Stało się to szczególnie dotkliwe po wprowadzeniu zasady obowiązkowej weryfikacji. Niemniej jednak prędzej czy później wszyscy użytkownicy otrzymują odpowiedź i pomagają w rozwiązaniu problemu, nawet jeśli trzeba na to czekać przez kilka tygodni.

Sama usługa wsparcia jest umieszczana w oddzielnej subdomenie. Konto Bittrex nie będzie działać tutaj i nie ma innego sposobu na skontaktowanie się z pomocą techniczną, z wyjątkiem ponownego zarejestrowania. Lista najczęściej zadawanych pytań jest dostępna na tablicy i istnieje możliwość otwarcia biletu w jednej lub innej kategorii.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Liczba par walutowych.Bitrex jest jednym z liderów pod względem liczby obsługiwanych kryptowalut. Administracja czasami dodaje nowe obiecujące projekty do wymiany. Na przykład planowane jest teraz dodanie IOTA.
2. Wygodne narzędzia do handlu.Platforma oferuje inwestorom wiele narzędzi, które ułatwiają i zwiększają zyski z handlu. Dostępny jest nawet interfejs API.
3. Interfejs.Wygląd strony wygląda bardzo harmonijnie, wszystkie elementy są na miejscu, a ich zarządzanie nie powoduje żadnych pytań.
4.BezpieczeństwoDeweloperzy zadbali o wszystkie aspekty bezpieczeństwa, w tym kompetentnie podchodząc do kwestii przechowywania funduszy i umożliwiając użytkownikom pracę z platformą.
5. Obrót handlowy.Wymiana jest popularna i wiele ofert odbywa się codziennie. Nadaje się zarówno dla handlowców dziennych, jak i tych, którzy lubią inwestować długoterminowo.
1. Rejestracja i weryfikacja.W ostatnim czasie administracja poważnie skomplikowała te procesy, co spowodowało falę zakłóceń w Internecie. Ograniczenie liczby użytkowników w pewnym sensie ogranicza samą wymianę i może negatywnie wpłynąć na to w przyszłości.
2. Powolne wsparcie techniczne.Skargi dotyczące długiego oczekiwania na odpowiedź zostały spełnione przed wprowadzeniem zasady weryfikacji. Obsługa klienta jest bardzo ważną częścią każdej poważnej usługi i ten niedobór powinien zostać naprawiony w pierwszej kolejności.
3. Brak lokalizacji.Wymiana jest dostępna tylko w języku angielskim i nie zawiera tłumaczeń, które mogłyby przyciągnąć nowych członków z innych krajów.

Wnioski

Bittrex to giełda, która nie jest pozbawiona wad, ale nadal jest jedną z najlepszych na rynku. Ta platforma handlowa oferuje użytkownikom wszystkie warunki udanego obrotu i zapewnia jej bezpieczeństwo. Można założyć, że w niedalekiej przyszłości rejestracja będzie ponownie otwarta dla wszystkich, a personel pomocy technicznej zostanie rozszerzony, aby zwiększyć wydajność.jej praca. Czy korzystałeś z wymiany Bitrex? Podziel się w komentarzach swoimi wrażeniami z pracy z tą platformą transakcyjną.