Bitstamp

Recenzja Bitstamp. Zalety i wady

W związku z rozwojem branży kryptowalut, codziennie pojawiają się nowe projekty i platformy do pracy z nimi. Nowe wymiany i wymiany nadal się otwierają, ale niektóre z nich pojawiły się w pierwszych latach popularyzacji technologii blockchain i działają na rynku od dłuższego czasu. Jednym z takich przykładów jest wymiana Bitstamp . Właśnie o tym rozmawiamy w tym artykule i mówimy o rodzaju usługi.

Przegląd wymiany Bitstamp

Bitstamp to giełda papierów wartościowych, która pojawiła się w Wielkiej Brytanii. Projekt działa od 2011 r. Iw tym czasie zespół zdołał otworzyć biura w Londynie, Luksemburgu i Nowym Jorku. Licencja została uzyskana w Luksemburgu.

Projekt jest dobrze znany w społeczności kryptowalut i na rynku finansowym. Takie autorytatywne publikacje, jak magazyn Forbes, Coindesk i Reuters, już o nim napisały. Bitstamp może również współpracować z Ripple, CACEIS i Swissquote.

Wśród użytkowników rosyjskojęzycznych wymiana nie jest zbyt popularna i przegrywa z konkurentami. Prawdopodobnie programiści nie są zbyt zainteresowani wejściem na ten rynek, ponieważ strona nie ma rosyjskiego tłumaczenia. Jednak ogólnie wszystkie dane na stronie są dostępne wyłącznie w języku angielskim, ale wymiana już wykazała zainteresowanie użytkownikami rosyjskojęzycznymi.

W 2015 r. Roskomnadzor ograniczył dostęp do obiektu w Rosji. Usługa została zablokowana. W odpowiedzi na apeleużytkownicy, których witryna nie otwiera, programiści stworzyli mirror. Prawnicy firmy wysłali zapytania do odpowiednich władz Federacji Rosyjskiej i zapytali, dlaczego ich strona internetowa nie działa w kraju. Po pewnym czasie blokowanie zostało zniesione, a handlowcy mogli zarówno uzyskać dostęp do witryny, jak i kontynuować handel.

Usługa oferuje programistom wygodny funkcjonalny interfejs API. Istnieją metody uzyskiwania informacji publicznej (na przykładkurs Bitcoin ) i do pracy z kontem.

Rejestracja na Bitstamp

Proces rejestracji jest dość prosty i nie różni się od rejestracji w dowolnej witrynie w Internecie. Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić formularz, w którym musisz wprowadzić informacje o imieniu i nazwisku użytkownika, jego kraju zamieszkania i adresie e-mail. Usługa automatycznie wyśle ​​list z hasłem z konta osobistego do określonej poczty. Będzie trzeba go zmienić po pierwszym wejściu na stronę. Nie wystarczy to jednak nawet do minimalnej pracy na parkiecie, ponieważ konto musi zostać potwierdzone.

Jak przejść weryfikację na Bitstamp

Użytkownicy bez weryfikacji nie mogą nawet dokonać wpłaty na swoje konto, więc nie będzie możliwe dokonanie rejestracji samodzielnie. Aby otworzyć dostęp do takich funkcji, jak uzupełnianie konta i wypłacanie pieniędzy, konieczne jest podanie określonej ilości danych osobowych. Platforma żąda takich informacji o swoich użytkownikach:

 • Nazwa
 • Adres zamieszkania
 • Data urodzenia

Następnie użytkownik zostanie poproszony o wprowadzenie numeru telefonu i potwierdzenie go wiadomością SMS. Odbywa się to w celu zwiększenia bezpieczeństwa konta handlowego.

Wpłata i wypłata środków

Oprócz deponowania i wypłacania środków w kryptowalucie, Bitstamp zapewnia wsparcie dla niektórych metod płatności. Wśród nich są przelewy międzynarodowe, systemy płatności Visa i MasterCard, a także SEPA. Wszystko to odbywa się w odpowiednich sekcjach witryny, które są dostępne dla zarejestrowanych użytkowników. Nazywa się je „Depozyt” i „Wypłata”.

Jak handlować na Bitstamp

Liczba par walutowych obsługiwanych przez giełdę jest znacznie mniejsza niż wielu konkurentów. Istnieje niewiele więcej niż dziesięć dostępnych par:

 • BTC /USD
 • BTC /EUR
 • ETH /USD
 • LTC /USD
 • XRP /USD
 • ETH /EUR
 • ETH /BTC
 • BCH /USD
 • XRP /EUR
 • XRP /BTC
 • LTC /EUR
 • LTC /BTC
 • BCH /BTC
 • BCH /EUR

Handel bitstampami odbywa się w sekcji „Kup /Sprzedaj”. Tylko zarejestrowani użytkownicy mają do niego dostęp. Strona pary handlowej wyświetla wykres i wszystkie szczegółowe informacje o jego stanie. Nawiasem mówiąc, harmonogram jest wygodny i funkcjonalny. Deweloperzy nie zapomnieli dodać narzędzi do analizy technicznej, które pozwolą doświadczonym handlowcom na handel bez uciekania się do korzystania z dodatkowych narzędzi i usług.

Ogólnie interfejs wymiany ma klasyczny układ elementów. Zgodnie z harmonogramem kursu można znaleźć formularze do tworzenia aplikacji do zakupu i sprzedaży, a także listy zamówień dla innychużytkowników.

Komisja wymiany

Strona pobiera od użytkowników prowizję za prowadzenie operacji handlowych, ale robi to za pomocą elastycznego systemu, który pozwala na zmniejszenie prowizji poprzez zwiększenie wolumenu obrotu. Dla użytkowników, którzy zmienili waluty o 20 tysięcy dolarów lub mniej przez miesiąc, obowiązuje prowizja w wysokości 0,25%. Wraz ze wzrostem obrotów zmniejsza się proporcjonalnie i może spaść do 0,1%, jeśli przekroczy 20 mln USD w ciągu ostatnich 30 dni.

Wielkość obrotu

Wolumen obrotu na Bitstamp przekracza 200 milionów dolarów dziennie. Giełda jest jedną z najpopularniejszych platform transakcyjnych na świecie i jedną z największych pod względem wielkości. Często zajmuje czołowe miejsca w różnych rankingach giełdowych. Należy zauważyć, że ponad 60% całkowitego obrotu przypada naBitcoin , za kilka BTC /USD, a pozostałe 40% jest mniej lub bardziej równomiernie rozdzielone między pozostałe.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Bezpieczeństwo użytkownika jest zwiększone dzięki wielu środkom podejmowanym przez programistów. Jednym z takich przykładów jest możliwość łączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jest on dostarczany przez usługi Authenticator z Google lub Duo Mobile.

Aby ją włączyć, przejdź do osobistego konta użytkownika i wybierz tam podsekcję „Bezpieczeństwo”. Ponadto możesz włączyć powiadomienia o ważnych działaniach na koncie, które zostaną wysłane na Twój e-mail. Pozwoli ci to otrzymywać aktualne informacje o stanie konta i odpowiadać na czas, jeśli ktoś jest w jakiś sposóbuzyskać do niego dostęp.

Cóż, jeśli mówimy o pomocy technicznej, tutaj wielu użytkowników skarży się na niską szybkość otrzymywania odpowiedzi. Można to przypisać faktowi, że obecnie przemysł przeżywa duży napływ początkujących handlowców i inwestorów i należy powiedzieć, że giełda robi wszystko, aby szybko wyeliminować takie niedogodności.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Doświadczenie.Firma świadczy usługi na rynku od dłuższego czasu, a programiści są ludźmi publicznymi i nie ukrywają swoich osobowości.
2. Dostępność licencji.Zespół Bitstamp był jednym z pierwszych, którzy otrzymali licencję i działają w ramach obowiązującego prawodawstwa. Jego użytkownicy nie mogą obawiać się problemów z egzekwowaniem prawa.
3. Wielkość obrotu.Na giełdzie istnieją poważne kwoty, które zawsze sprawiają, że kurs jest jak najbliżej rynku.
4. Wsparcie dużej liczby systemów płatności.Witryna obsługuje zarówno karty Visa, jak i Mastercard oraz różne opcje przelewów bankowych, które pozwolą Ci znaleźć najlepszy sposób na wypłatę i uzupełnienie depozytu.
5. Interfejs.Witryna jest wysokiej jakości i zapewnia wszystkie niezbędne funkcje. Wykresy kursów mają narzędzia do analizy i pracy z nimi.
1. Obowiązkowa weryfikacja.Praca z usługą nie jest dostępna bez potwierdzenia niektórych informacji o tożsamości użytkownika, nie można nawet uzupełnić portfela.Zwolennicy anonimowości nie doceniają tego, co jest tak ważne podczas pracy z kryptowalutami.
2. Mała ilość obsługiwanych walut i par handlowych.Handel jest dostępny tylko w najpopularniejszych obszarach, na przykład Litecoin LTC, Bitcoin cash BCH lub Ethereum. Wielu użytkowników może nie mieć wystarczającego zestawu takich par.
3. Brak tłumaczenia na język rosyjski.Wielu wolałoby korzystać z usługi dostępnej w ich języku. Bitstamp nie ma żadnych tłumaczeń interfejsu.

Podsumowując, należy powiedzieć, że projekt jest dobrym wyborem dla tych, którzy handlują ograniczoną liczbą najpopularniejszych walut i potrzebują dużych wolumenów obrotu. Giełda działa na rynku od ponad roku i jest pod kontrolą doświadczonych i profesjonalnych programistów, co pozwoli Ci mniej martwić się o bezpieczeństwo funduszy. Problemy z wymianą dla naszych użytkowników nie powinny się pojawić, ponieważ historia zablokowania witryny w Federacji Rosyjskiej szybko się skończyła, a Ukraina w ogóle nie ma takich precedensów. Bitstamp może być zalecany do użycia. Czy pracowałeś na tej platformie? Jakie masz wrażenia z interakcji z nią? Zapraszamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi podmiotami handlowymi w komentarzach do tego artykułu.