Bitsane

Przejrzyj Bitsane. Zalety i wady

Wymiana kryptowalutBitSanezostała założona w 2016 r. Przez rzekomo irlandzkich przedsiębiorców. Platforma oferuje swoim klientom handel popularnymi kryptowalutami w parach z fiat. Obsługiwanych jest łącznie 7 kryptowalut (XRP, BTC, BTG, DASH, LTC, BCH, ETH) i 1 token (ICN).

Formalnym właścicielem bitsane.com jest BitSane Limited. Giełda nie posiada żadnych licencji i zezwoleń od organów regulacyjnych żadnej jurysdykcji. Ale działalność BitSane nie jest nielegalna, ponieważ status kryptowaluty nie był ustalany przez Departament Skarbu ani bank centralny w Irlandii.

Strona wymiany ma tylko wersję angielską. Na stronie głównej odwiedzający mogą zobaczyć napis: „BitSane to najbardziej rozwijająca się giełda kryptowalut w branży”. Kontrowersyjne stwierdzenie. Ale przynajmniej skromność zespołu Bitsane nie różni się.

Firma bierze pod uwagę dużą szybkość transakcji, niezawodność, prostotę pracy i profesjonalizm personelu.

Pod koniec stycznia 2018 r., Według CoinMarketCap, Bitsane nie jest nawet uwzględniony w 100 największych giełdach pod względem wolumenu obrotu. Wskaźnik ilości na dzień nie przekracza 2 milionów dolarów. Jest to niska liczba, wskazująca na słabą popularność witryny wśród handlowców.

Rejestracja i weryfikacja

Aby zarejestrować się na stroniebitsane.com , musisz kliknąć Zarejestruj się w prawym górnym rogu, a następnie wypełnić kwestionariusz standardowymi polami:

 • Adres e-mail;
 • Hasło;
 • Kraj.

Konieczne jest rozwiązanie captcha, a także uzgodnienie warunków korzystania z witryny. Zasady wyboru hasła: co najmniej 8 znaków, duże i małe litery, cyfry oraz dodatkowy znak.

Aktywacja konta odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jeśli użytkownik planuje użyć przelewu bankowego podczas pracy z giełdą, musi przejść proces weryfikacji. W celu weryfikacji należy podać następujące dokumenty:

 • Kolorowa kopia (minimum 800x600) paszportu lub kodu identyfikacyjnego;
 • Kolorowa kopia (minimum 800x600) wyciągu z usługi bankowej /podatkowej /pokwitowania czynszu nie później niż 3 miesiące.

Kopie powinny być jak najbardziej ostre.

Wymiana może poprosić użytkownika o podanie zdjęcia użytkownika z identyfikatorem w ręku.

Dodatkowo weryfikacja jest możliwa dla klientów korporacyjnych. Na tym poziomie musisz podać kilka kopii dokumentów korporacyjnych: statut, konto bankowe i tak dalej.

Metody wpłat i wypłat

Użytkownicy BitSane Exchange mogą uzupełniać swoje konta dowolną obsługiwaną kryptowalutą: Ripple, Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Iconomi, Ethereum, Litecoin, Dash. Nie ma prowizji za depozyty w kryptowalutach. Dostępne również uzupełnienie w euro i dolarach:

 • OKPAY: 1% prowizji za euro; 0% za dolary;
 • AdvCash: 3% dla dolara i euro;
 • Przelew bankowy /SEPA: 0%, minimalny depozyt wynosi 10 euro, maksymalny depozyt wynosi 50 000 euro.

Wyjście możliwewymienione powyżej portfele kryptowaluty i metody transferu funduszy.

Metoda wyjściowa Minimalna kwota Komisja
Bitcoin 0,001 BTC 0,0001 BTC
Bitcoin Cash 0,001 BCH 0,0001 BCH
Bitcoin Gold 0,001 BTG 0,0001 BTG
DASH 0,1 DSH 0,005 DSH
Ethereum 0,1 ETH 0,01 ETH
Iconomi 0,4 ICN 0,2 ICN
Litecoin LTC 0,1 0,001 LTC
Falowanie 25 XRP 0,2 XRP
OKPAY 3%
Advcash 4%
Przelew bankowy /SEPA 10 euro 5-30 euro

Sekcja portfele i salda - salda.

Klienci giełdowi często otrzymują opóźnienia w przekazywaniu środków. Ponadto zarówno transakcje przychodzące, jak i wychodzące „zawieszają się”. Zazwyczaj transfer trwa 12-36 godzin, ale dla niektórych użytkowników transakcja nie trwa kilka tygodni, mimo że status nie jest potwierdzony w eksploratorze blockchain.

Handel kryptowalutami na Bitsane

Jak wspomniano powyżej, 8 pozycji kryptowaluty jest dostępnych na giełdzie: Ripple, Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Litecoin, Ethereum, DASH, Iconomi. Wszystkie kryptowaluty mają swoje własne pary z pustymi walutami: dolar i euro, a także z BTC.

Sekcja Exchange jest odpowiedzialna za handel na platformie. Na początku tej sekcji kurs jest wyświetlany w najpopularniejszych parach. Aby wybrać inne pary, użyj mini panelu w zielonej ramce. Jeśli go klikniesz, pojawi się okno z dostępnymi pozycjami.

Na platformie jestDostępne są dwa rodzaje wykresów - japońskie świece i wykres ilości zamówień kupna i sprzedaży. Użytkownik może wybrać zakres czasu dla wykresu rynkowego.

Pod wykresem świecznika znajduje się interfejs przedsiębiorcy, a także aktualne aktywne zlecenia zakupu i sprzedaży kryptowalut.

Standard interfejsu. Jeśli wybierzesz rodzaj zamówienia - limit, wówczas najwyższa cena rynkowa zostanie automatycznie złożona do zamówienia. Jeśli wybierzesz Market, użytkownik może ustawić cenę. Zaznaczenie w pobliżu Ukryte pozwala ukryć zamówienie. Jeśli zamówienie nie zostanie wykonane lub częściowo wykonane, użytkownik może je anulować.

Absolutnie standardowa funkcjonalność, która ma zostać dodana w przyszłości z obrotem marżowym.

Prowizje od handlu dla wszystkich użytkowników BitSane wynoszą 0,15% (dla producenta) i 0,25% (dla przyjmującego). Przy dużych wolumenach obrotu prowizje mogą się zmniejszyć.

Dzienne obroty na giełdzie są niewielkie - w przedziale 1-2 milionów dolarów. Czasami wskaźnik spada poniżej. Największą płynność obserwuje się w parach XRP /BTC, ETH /EUR, BTC /USD, BTC /EUR - stanowią one około połowy całkowitego obrotu giełdy. Oto informacje o wolumenach handlowych Bitsan w CoinMarketCap.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Aby zwiększyć bezpieczeństwo konta na giełdzie, użytkownicy mogą aktywować uwierzytelnianie dwuskładnikowe przy wejściu na konto lub przy wypłacie środków. Aby aktywować tę opcję, musisz przejść do profilu, a następnie do karty Zabezpieczenia. Na giełdzie jest historia logowania użytkowników. Wskazuje przeglądarkęczas logowania, lokalizacja, adres IP.

Witryna Exchange jest chroniona protokołem HTTPS. W całej swojej historii bitsane.com nigdy nie został zaatakowany przez hakerów. Na początku stycznia strona była niestabilna ze względu na napływ nowych klientów. Bezpieczeństwo funduszy gwarantuje technologia przechowywania w chłodni.

Skontaktuj się z serwisem Bitsane Exchange bezpośrednio na stronie. Aby to zrobić, przejdź do sekcji Wsparcie i utwórz bilet, podając temat i istotę roszczenia /pytania /prośby. Ponadto wsparcie użytkownika jest dostarczane za pośrednictwem poczty e-mail[email protected]Do 2018 r. Wsparcie natychmiast reagowało na bilety, ale po zwiększeniu bazy klientów użytkownicy czekają na odpowiedzi przez kilka dni.

Zalety i wady

BitSane to niewielka giełda bez oczywistych przewag konkurencyjnych i wad. Platforma nie obsługuje handlu małymi i obiecującymi kryptowalutami, nie ma zaawansowanej funkcjonalności, a wolumeny są niewielkie. Mniej więcej normalną płynność obserwuje się tylko w 4-5 parach.

Wymieniamy względne wady i zalety strony w formie tabeli.

Plusy Wady
+ Prosty i intuicyjny interfejs;
+ Dostępność grafiki z świecznikami i wielkościami zamówień;
+ Brak ograniczeń geograficznych dla klientów;
+ Weryfikacja na giełdzie nie jest obowiązkowa;
+ Istnieje mobilna wersja strony;
+ Narzędzia ochrony i bezpieczeństwa: uwierzytelnianie dwuskładnikowe, historia wpisów;
+ pary Fiata są dostępne;
+ Mała komisja handlowa giełdy;
+ Dostępność programów partnerskich;
+ Dostępność otwartego API, które umożliwia pracę z BitSane za pomocą botów i specjalnych aplikacji;
+ Dostępność kanałów społecznościowych.
- Mała ilość kryptowaluty, całkowity brak obiecujących altcoinów o niskiej kapitalizacji;
- Nowe pozycje handlowe są dodawane bardzo rzadko;
- Regularne opóźnienia w deponowaniu i wypłacaniu środków;
- Jest tylko angielski interfejs, usługa wsparcia jest również w języku angielskim;
- Minimalne wolumeny obrotu;
- Powolne przetwarzanie skarg użytkowników;
- Brak licencji.

Potencjał techniczny wymiany jest całkiem dobry. Jednak fakt, że witryna działa od 2016 r., A dzienne wolumeny wynoszą 1-2 miliony dolarów, wymownie charakteryzuje stosunek konsumentów rynku kryptowalut do BitSane. Albo nie wiedzą nic o tej wymianie, albo nie znaleźli w niej czegoś, co odróżniałoby ją od innych stron.

BitSane planuje zwiększyć zespół i aktywniejszą kampanię marketingową. Dzięki wymianie reklam i innowacji może znacznie zwiększyć bazę klientów. Na koniec stycznia 2018 r. Otwarto 220 000 kont na giełdzie, a dzienna liczba transakcji wynosiła 25 000.

Wnioski i opinie

Bitsane to niewielka giełda kryptowalut z wolumenami handlowymi, które na tle takich gigantów, jak BitFinex lub Okex, wyglądają na niewielkie. Niemniej jednak potencjał platformy nie jest zły. Pod względem doświadczenia użytkownika BitSane nie ustępuje wielu większym witrynom.

Podsumowując naszą recenzję, wyróżniamy kilkakluczowe punkty:

 • Bitsane nie ma licencji ani zezwoleń, ale jej działalność nie jest nielegalna;
 • Rejestracja na giełdzie papierów wartościowych ma standardowy charakter, weryfikacja jest konieczna tylko pod warunkiem transakcji za pomocą przelewów bankowych /SEPA;
 • Giełda obsługuje 8 kryptowalut i około trzy tuziny par handlowych, w tym te z Fiatem. Obroty na BitSane są skromne;
 • BitSane ma prosty i przejrzysty interfejs;
 • Wśród dodatkowych narzędzi bezpieczeństwa jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Jeśli masz doświadczenie w tej wymianie, zostaw swoją opinię na temat BitSane. Biorąc pod uwagę niską popularność platformy w rosyjskim segmencie, Twoja odpowiedź może być bardzo przydatna dla naszych czytelników.