Bitmex

Przegląd BitMex. Zalety i wady

BitMexjest jedną z wiodących platform transakcyjnych. Wymiana zyskała popularność wśród użytkowników głównie dzięki wdrożeniu wygodnego systemu obrotu marżą. W ciągu długich lat istnienia witryna nigdy nie zatarła swojej reputacji, nie ma pozytywnych recenzji i ogromnej liczby lojalnych użytkowników.

BitMex Exchange Review

BitMex Exchange rozpoczął działalność w 2014 roku. Początkowo są wiodącymi amerykańskimi analitykami finansowymi. Witryna jest obsługiwana przez HDR Global Trading Limited, zarejestrowaną na Seszelach. Siedziba firmy znajduje się w Hong Kongu.

Kierownictwo firmy nie ukrywa swoich osobowości. Wszystkie informacje o nich są prezentowane na oficjalnej stronie internetowej. Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy to doświadczony handlowiec i bankier Arthur Hayes. Ben Deal jest odpowiedzialny za rozwój strategiczny, a Samuel Reid jest odpowiedzialny za wsparcie techniczne.

Rynek skupia się na rynku międzynarodowym, dlatego jego interfejs został przetłumaczony na wiele języków, w tym rosyjski i angielski.

BitMEX jest giełdą typu peer to peer oferującą umowy zabezpieczenia kredytu. Wszystkie transakcje są dokonywane w bitcoinach. Naliczają również zyski lub straty, nawet jeśli handlujesz Altcoinami.

Główną grupą docelową witryny są profesjonalni handlowcy, którzy cenią sobie funkcjonalnośćterminal handlowy. Interfejs wymiany może wydawać się mylący dla początkujących, dlatego zaleca się wstępne badanie. W tym celu na oficjalnej stronie platformy opublikowano szczegółowy przewodnik dotyczący pracy z platformą i opracowano specjalny blog, w którym niemal codziennie publikowane są istotne i przydatne informacje dla użytkowników.

Przegląd instrumentów handlowych

Platforma początkowo koncentrowała się na profesjonalnych graczach, więc jej interfejs i mechanizmy transakcyjne nie mogą być nazywane intuicyjne. Niemniej jednak większość użytkowników polubiła wymianę głównie ze względu na fakt, że wszystkie inwestycje i spekulacje niezbędne do profesjonalnego handlu są na niej prezentowane.

Terminal handlowy umożliwia dokładną analizę techniczną składnika aktywów. Istnieje do tego kilka rodzajów wykresów i wskaźników. Główna strona terminalu handlowego odzwierciedla:

 • Księga zamówień;
 • Wykres głębokości rynku;
 • Harmonogram cen;
 • Ostatnie transakcje;
 • Pozycje i otwarte zlecenia;

Użytkownicy mają możliwość dostosowywania, usuwania i dodawania grafiki według własnego uznania. Główne okno wykresów ze zmianą wartości pochodzi z witryny tradeview, która jest popularna wśród traderów. W razie potrzeby informacje z wykresów można przechwycić na zrzucie ekranu za pomocą jednego kliknięcia, korzystając ze specjalnej opcji, lub umieścić w oddzielnym oknie.

Domyślnie sytuacja rynkowa na wykresie znajduje odzwierciedlenie w postaci japońskich świec. WUstawienia, użytkownicy mogą zmienić je na wykres liniowy, zmienić kolor, ustawić minimalną ilość odbić zmian. Interwał harmonogramu jest domyślnie ustawiony na godzinę, ale można go zmienić z jednej minuty na jeden miesiąc.

Szeroka gama wskaźników jest również przedstawiona na platformie do profesjonalnej analizy technicznej:

 • linie wznoszenia i opadania;
 • średnie ruchome;
 • średni zasięg;
 • wstęgi Bollingera;
 • równowaga sił;
 • wskaźnik zmienności i więcej.

Wykresy zmian wartości i głębokości rynku są umieszczone w centrum terminala handlowego. Po prawej stronie użytkownicy mogą oglądać historię zakończonych transakcji po lewej stronie - aby zobaczyć aktualne otwarte zamówienia. Dolny panel terminala wyświetla aktywne zlecenia inwestora i ogólną historię handlu.

Typy zamówień

BitMEX oferuje swoim klientom kilka rodzajów zamówień, które mogą spełnić wszelkie wymagania i strategie:

 • Rynek - realizowany natychmiast po bieżącej wartości rynkowej.
 • Zlecenia z limitem służą do sprzedaży lub zakupu aktywów, wskazując przedsiębiorcy pożądaną wartość. Ten typ zamówienia służy do minimalizacji kosztów.
 • Zlecenia stop to zlecenia, które są rejestrowane w księdze zamówień tylko wtedy, gdy osiągnięty zostanie określony wyzwalacz kosztów. Ten typ pozwala zarządzać ryzykiem, a także automatycznie otwierać pozycje, gdy rynek osiągnie pożądane warunki.
 • Z zyskiem (zyskiem) mapodobna zasada działania z rozkazami stop, ale różni się tym, że zamyka się tylko pod warunkiem, że cena porusza się w kierunku korzystnym dla przedsiębiorcy, umożliwiając tym samym uzyskanie zysków.
 • Zlecenie ukryte, które nie znajduje odzwierciedlenia w książce zamówień publicznych. Używane przez handlowców, którzy chcą zachować anonimowość swoich działań.
 • „Góra lodowa” - ukryte zamówienia, z których niektóre są odnotowane w księdze zamówień. Kwota transakcji, która zostanie odzwierciedlona w publicznie dostępnej książce, o której sami mówią handlowcy. Robi się to przede wszystkim po to, aby nie zostać zauważonym przez innych doświadczonych graczy, którzy nauczyli się obliczać ukryte aplikacje.
 • „Tylko miejsce docelowe” - ogranicza zamówienia gwarantujące, że zamówienie zostanie zrealizowane tylko w pozycji producenta. Odpowiednio, odpowiednia prowizja zostanie wypłacona.

Dodatkowa opcja „Zamknij, gdy wyzwalany jest wyzwalacz” może być połączona z większością powyższych zamówień. Ta aplikacja ma wyższy priorytet i jest używana przez handlowców do zarządzania ryzykiem podczas odwracania rynku.

Lista obsługiwanych walut

Rynek obsługuje tylko 8 kryptowalut:

 • Bitcoin (XBT);
 • Cardano (ADA);
 • Bitcoin Cash (BCH);
 • EOS (EOS);
 • Ethereum (ETH);
 • Litecoin (LTC);
 • Falowanie (XRP).

Waluty Fiata nie są obsługiwane przez platformę. Niedostępne na giełdzie nawet USDT.

Uwagi. Dla bitcoinów platforma używa skrótu XBT, który pojawił się po wydaniu widelca Bitcoin Cash.

Jakhandel na BitMex

Bitmex Exchange oferuje wszystkie produkty na żądanie wśród handlowców, a mianowicie swapy i kontrakty futures. Jest to również pierwsza giełda na świecie, która rozpoczęła handel kontraktami wieczystymi. Jest to również jedna z niewielu giełd, która zapewnia użytkownikom dźwignię 100X.

Rejestracja i weryfikacja

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia handlu na giełdzie jest rejestracja. Wykonanie kilku prostych kroków:

 1. Na oficjalnej stronie platformy kliknij zakładkę „Rejestracja” w prawym górnym rogu.
 2. W proponowanym formularzu należy podać aktualny adres e-mail, kraj zamieszkania, imię i nazwisko.
 3. Następnie musisz ustawić hasło do konta.
 4. Po wypełnieniu wszystkich pól należy potwierdzić akceptację warunków umowy użytkownika i zakończyć proces, klikając przycisk „Zarejestruj”.

Adres e-mail wprowadzony w formularzu otrzyma list zawierający link. Na nim należy aktywować konto. Nie ma procedury weryfikacji na giełdzie.

Handel z dźwignią

Obrót depozytowyznacznie zwiększa zyski ze względu na fakt, że przedsiębiorcy mają możliwość dokonywania transakcji przekraczających kapitał. W związku z tym handel na giełdzie z dźwignią charakteryzuje się wysoką rentownością, ale jednocześnie zwiększa ryzyko.

Podział dźwigni jest zgodny z rodzajami stosowanych umów i kryptowalut. Wykorzystaj wieczyste swapy, kontrakty na zwiększenie lub zmniejszenie zyskówDostępne tylko dla VTS. Umowy wieczyste z PTS mają dźwignię do 100x. Pozostałe transakcje bitcoin X1.

Handelkontraktami futuresz dźwignią jest dostępny dla wszystkich kryptowalut prezentowanych na liście zgodnie z następującym rozkładem:

 • Bitcoin Cash, EOS, Cardano, Ripple 20X;
 • Ethereum 50X;
 • Litecoin 33,33X:
 • Bitcoin 100X.

Dźwignia finansowa może być wykorzystana zarówno do odegrania wzrostu wartości na długich pozycjach, jak i na krótkich obrotach.

Najważniejszą rzeczą jest prawidłowe przewidywanie dalszego ruchu cen. W przeciwnym razie przedsiębiorca nie tylko nie może uzyskać korzyści, ale również zamknąć zlecenie, po przejściu do wartości ujemnej (wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego).

Depozyt i wypłata środków

Wpłać i wypłac pieniądze z konta wymiany jest możliwe tylko w Bitcoin. Sama platforma nie pobiera opłat transakcyjnych. Płatność za przelewy jest ustawiana zgodnie z aktualnym obciążeniem sieci. Średnio wynosi 0,05%.

Należy zauważyć, że wnioski o wycofanie są sprawdzane przez pracowników wymiany w trybie ręcznym i tylko raz dziennie. Jeśli chcesz otrzymać transakcję w dniu złożenia wniosku, należy go przesłać do rozpatrzenia nie później niż o 13:00 UTC.

Komisja Bitmex

Administracja platformy obrotu opracowała system prowizyjny, który zależy od rodzaju zastosowanego instrumentu handlowego. W przypadku tradycyjnych kontraktów terminowych na Bitcoin, prowizja 0,025% jest naliczana za otwarcie transakcji i 0,075% za zamknięcie. Za wszystkie przedstawione altcoiny prowizja od handlu wynosi 0,05%0,25%, odpowiednio.

Następujące rodzaje prowizji mają zastosowanie do umów wieczystych:


Waluta

Ekspres

Taker

Długie pozycje

Spodenki

Bitcoin (XBT)

0,025%

0,075%

0,0053%

0,0053%

Ethereum (ETH)

0,025%

0,075%

0,0243%

0,0243%

Obrót handlowy

Platforma handlowa znajduje się w rankingu TOP 100 najlepszych parkietów handlowych w walutach cyfrowych 2018. Wolumen obrotu w ciągu 24 godzin przekracza 1,2 mld USD lub 313 tys. BTC. Platforma jest wysoko ceniona na całym świecie i jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych giełd, które mają obrót marży w swoim arsenale narzędzi.

Bezpieczeństwo wymiany

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych parametrów przy wyborze miejsca. Usługa gwarantuje bezpieczeństwo środków dostępnych na rachunku giełdowym. W całej historii istnienia nie odnotowano ani jednego przypadku hakowania.

System handlu BitMEX to unikalna platforma napisana w kdb +, która jest często używana przez duże banki i wiodące aplikacje handlowe. Zapewnia to użytkownikom szybką i niezawodną pracę. Platforma wykorzystuje również światowej klasy system bezpieczeństwa Amazon Web Services. Dodatkowo możesz zabezpieczyć swoje konto, łącząc uwierzytelnianie za pomocą YubiKey lub Google Authenticator.

Pomoc techniczna

Deweloperzy zadbali o techniczne wsparcie klienta. Jest przeprowadzany 24/7 za pośrednictwem następujących kanałów komunikacyjnych:

 • System sprzedaży biletów;
 • Weibo;
 • Wechat (id: bitmex);
 • IRC (serwer: irc.freenode.net #bitmex);
 • Telegram (rosyjski).

W przypadku wielu pytań użytkownicy mogą znaleźć odpowiedzi samodzielnie, dzięki szczegółowym wskazówkom na stronie.

Program partnerski

Aby stymulować przyciąganie nowych użytkowników, administracja projektu opracowała program skierowań. Płatności w programie partnerskim zależą od całkowitego wolumenu transakcji, do których skierowano skierowanie:

 • 0 VTS - 10% prowizji;
 • 1000 współpracy wojskowo-technicznej - 15%;
 • 10 000 VTS - 20%.

Płatności są naliczane codziennie o 12:01 czasu UTC.

Bitmex API

Zarządzanie kluczami API jest dostępne dla zarejestrowanych użytkowników. Interfejs BitMEX jest zgodny ze specyfikacją Swagger dla punktów końcowych REST. Każdy klient zgodny ze standardem Swagger może połączyć się z API BitMEX i wykonać polecenia.

Jednocześnie usługa ustanawia pewne ograniczenia, a mianowicie:

 • Szybkość wysyłania żądań nie może przekroczyć 300 żądań w ciągu 5 minut. Dla nieautoryzowanych użytkowników istnieje limit 150 wniosków.
 • Aplikacja używana w krótkim czasie nie powinna generować więcej niż 4xx lub 5xx błędów. W przeciwnym razie adres IP zostanie zablokowany na tydzień.
 • Szybkość wykonywania operacji masowych jest ograniczona do 1/10 normalnej prędkości.
 • Za pośrednictwem interfejsu API można otwierać nie więcej niż 200 zamówień jeden po drugimumowa na jedno konto i nie więcej niż 10 zleceń stop.

Możesz dostać klucze w odpowiedniej sekcji na platformie lub na oficjalnej stronie serwisu na github. Na stronie został opracowany Bitmex Bot Helper - specjalny skrypt pomocniczy, który nie wymienia się samodzielnie, ale pomaga zatrzymać, zamknąć niepotrzebne zamówienia i obliczyć zyski.

Zalety i wady


Korzyści

Wady

Zaawansowana ochrona użytkowników przy użyciu nowoczesnych
środków technologicznych.

Niezupełnie przyjazny interfejs użytkownika.

Tłumaczenie na kilka języków, w tym rosyjski.

Wszystkie operacje w usłudze są wykonywane w bitcoinach. Pozostałe transakcje
są tylko instrumentami pochodnymi.

Niskie opłaty.Na oficjalnej stronie internetowej i na blogu znajduje się ogromny zbiór szkoleń i
przydatnych informacji dla przedsiębiorców.Przedstawione zaawansowane narzędzia analizy technicznej.Handel depozytami zabezpieczającymi ze 100% dźwignią.