Bitmart

Przegląd BitMart. Zalety i wady

Giełdy kryptowalut są głównym towarzyszem każdego przedsiębiorcy. Wiele zależy od wyboru wymiany. Corocznie pojawia się kilka nowych, a rok 2018 upłynął pod znakiem uruchomienia platformy BitMart, mającej w przyszłości stać się globalną platformą do handlu zasobami cyfrowymi.

BitMart Exchange Review

ExchangeBitMartjest założony przez grupę entuzjastów kryptowalut i jest zarejestrowany na Kajmanach, a posiada oficjalną licencję na transakcje finansowe i biura na całym świecie.

Główną ideą jest stworzenie unikalnej platformy łączącej handel na różnych rynkach. Użytkownicy mają zatem możliwość handlu w kilku kierunkach jednocześnie:

 • transakcje spot - szybkie transakcje online;
 • Obrót pozagiełdowy - wymiana aktywów w pośrednich usługach pomiędzy globalnymi spółkami a osobami fizycznymi na zasadach B2C i C2C;
 • umowne - handel w ramach odroczonych umów wymiany;
 • handel docelowy - dzięki temu systemowi handlowcy mogą dokonywać transakcji na kilku platformach za pomocą jednego kliknięcia.

Firma pracuje również nad stworzeniem zdecentralizowanej wymiany aktywów kryptowalut między użytkownikami.

Rozwój platformy handlowej rozpoczął się w listopadzie 2017 r. Wraz z utworzeniem zespołu. W tym celu eksperci w dziedzinie wymiany handlowej, komputerabezpieczeństwo i marketing. Trzy miesiące później firma zaprezentowała swój własny token BMX w ramach ICO, z którym zebrał niezbędny kapitał inwestycyjny na dalszy rozwój. W marcu 2018 r. Miało miejsce oficjalne otwarcie platformy handlowej i odbył się Airdrop, a miesiąc później firma została zarejestrowana jako MSB z amerykańskimi organami regulacyjnymi.

Na platformie działa specjalny program „Misja X”, dzięki któremu użytkownicy samodzielnie decydują, które kryptowaluty będą przedmiotem obrotu na giełdzie, głosując za pomocą wewnętrznych tokenów. Pierwszego dnia po uruchomieniu programu wolumen obrotu wymiany przekroczył 12 mln USD.

Platforma handlowa jest tłumaczona na 6 języków, w tym rosyjski i angielski. Dla wygody opracowano również oficjalne aplikacje na Androida, iOS i Mac OS.

Rejestracja i weryfikacja

Rejestracja na giełdzie jest maksymalnie uproszczona i jest dostępna za pośrednictwem numeru telefonu lub adresu e-mail. Aby się zarejestrować, powinieneś:
 • podaj adres e-mail lub numer telefonu;
 • ustaw hasło do konta;
 • przeczytać i potwierdzić zgodność z zasadami platformy;
 • kliknij przycisk rejestracji.

Następnie należy poczekać na kod potwierdzenia, wprowadzić dane w specjalnym polu, aktywując konto.

Zaraz po rejestracji wszyscy użytkownicy mają możliwość handlu w danym dniu kwotą równą 2 punktom. Aby zwiększyć limit, musisz przejść weryfikację użytkownikaładowanie skanu dokumentu tożsamości. Może to być paszport lub prawo jazdy. Po sprawdzeniu dzienny limit wzrośnie do 100 VTS.

Depozyt i wypłata środków

BitMart obsługuje tylko handel kryptowalutami, więc możesz tylko doładować konto depozytowe lub wypłacić środki z giełdy za pomocą zasobów cyfrowych.

Aby dokonać wpłaty lub wypłaty, przejdź do karty „Saldo” na koncie, a następnie otworzy się lista kryptowalut dostępnych do uzupełnienia i wypłaty. Lista kryptowalut do uzupełniania jest zróżnicowana, wymaga jedynie wybrania priorytetu i kliknięcia przycisku „Wpłata”, aby uzyskać osobisty adres do uzupełnienia.

Aby wypłacić pieniądze w tej samej sekcji, kliknij „Wypłać” w linii z walutą, która ma zostać wypłacona, i określ kwotę do wypłaty oraz adres odbioru.

Jak handlować na BitMart?

W przypadku handlu powinieneś odwiedzić sekcję „Wymiana”. Oto lista 87 par handlowych podzielonych dla wygody na trzy główne kategorieBTC ,ETHiUSDT .

Po kliknięciu pary handlowej otwierają się pełne statystyki. Na górze strony znajduje się cena, a także indeks jej zmiany z procentem wzrostu lub spadku. W centrum znajduje się wykres w postaci japońskich świec, odzwierciedlający ruch cen na podstawie zakończonych operacji handlowych, pod którym znajduje się wykres wolumenu obrotu.

Aby zobaczyć konkretny czas i dane dla dowolnego punktu, po prostu umieść kursor myszy nad wybranym miejscem na wykresie.Handlowcy mają również możliwość wyboru przedziałów czasowych, aby wyświetlać statystyki od 5 minut do tygodnia. Dla wygody wykres można rozszerzyć do pełnego ekranu, wybierając odpowiednią opcję na stronie.

Po prawej stronie harmonogramu można zobaczyć złożone zamówienia na zakup lub sprzedaż w wybranej parze, a poniżej znajdują się aktywne zamówienia złożone przez użytkownika.

Oto formularz tworzenia nowej operacji kryptowaluty. Aby złożyć zamówienie, musisz określić ilość podanej i zakupionej kryptowaluty. Dla wygody handlu dostępne są przyciski, które pozwalają na jedno kliknięcie, aby umieścić od 25 do 100% dostępnej waluty na sprzedaż.

Można stwierdzić, że giełda ma przemyślany interfejs handlowy, który pozwala szybko analizować trendy rynkowe i oferty miejsc. Ale są też negatywne opinie użytkowników, którzy zauważyli, że liczby w grafice mogą czasami nakładać się na siebie.

Prowizje

Wymiana ma raczej niskie prowizje. Prowizja od transakcji wynosi tylko 0,05% kwoty transakcji. W celu uzupełnienia i wypłaty środków z rachunków sama platforma handlowa pobiera opłatę prowizyjną, a także nie ustala limitów. Do wypłaty będziesz musiał zapłacić tylko koszt wysyłki z powodu sieci wybranej kryptowaluty.

Minimalna kwota wypłaty Bitcoin wynosi 0,005 BTC przy podobnej prowizji. Dla osiągnięcia minimalnego limitu usuwania wynosi 0,015 ETH z prowizją 0,01 ETH.

Szczegółowe informacje na temat limitów iProwizje można przeglądać w zakładce „Opłaty”.

Wielkość obrotu

Platforma utrzymuje szczegółowe aktywne statystyki dotyczące wolumenu obrotu, które można wyświetlić na dole strony głównej witryny. Według tych danych dzienny wolumen obrotu przekracza 26 mln USD, a łączny wolumen obrotu w całym okresie istnienia giełdy przekroczył 1,6 mld USD.

Bezpieczeństwo i wsparcie

W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa konta do platformy transakcyjnej dodano dwuetapowe uwierzytelnienie użytkownika i kod PIN do operacji handlowych. Funkcje nie są domyślnie połączone. W celu zabezpieczenia kont należy:

 • wprowadź swoje konto osobiste;
 • przejdź do zakładki „Bezpieczeństwo”;
 • zgodnie z instrukcjami podłączenia Google Authenticator lub ustawić kod PIN potwierdzenia przez numer telefonu.

Exchange zapewnia także możliwość odzyskiwania danych w przypadku utraty telefonu lub problemów z Google Authenticator. Aby to zrobić, musisz zapewnić obsługę następujących informacji.

 • Adres e-mail powiązany z kontem BitMart.
 • Saldo kryptowaluty o najwyższym indeksie.
 • Data i godzina transakcji każdego depozytu lub wypłaty.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, powinieneś skontaktować się z osobami, które wspierają poprzez e-mail lub na oficjalnej stronie w Telegram. Czat online na platformie nie jest jeszcze dostępny.

Zalety i wady

Korzyści Wady
wygodny i prosty interfejs z obsługą języka rosyjskiego nieMożliwości uzupełnienia konta Fiata i wymiany na niego kryptowaluty
brak obowiązkowej weryfikacji niektóre funkcje są wciąż w fazie rozwoju
różne pary kryptowalut i stałe uzupełnianie wsparcie techniczne jest słabe
brak opłaty za usługę w przypadku zdeponowania i wypłaty środków
przemyślany interfejs handlowy ze szczegółowymi informacjami na jednej stronie
możliwość dostosowania przedziałów czasowych na wykresach
popularny wewnętrzny token zapewniający możliwość głosowania na kryptowaluty na aukcję
zaawansowana funkcjonalność handlowa
wysoki wolumen obrotu
wysoki dzienny limit handlowy nawet dla niezweryfikowanych kont
Ochrona kodu PIN i Google Authenticator

Wnioski

BitMartjest młodą i obiecującą giełdą, która zapewniła traderom zaawansowaną funkcjonalność do najbardziej dogodnych transakcji. Dzięki ugruntowanej pracy specjalistów, w krótkim czasie udało jej się wejść na giełdę TOP-50 pod względem wolumenu obrotu i zwiększyć popularność wewnętrznego tokena BMX.