Bitmarket

Przegląd BitMarket. Zalety i wady

Obecnie istnieje wiele wyspecjalizowanych giełd papierów wartościowych dla handlu kryptowalutami na rynku, a jest wśród nich sporo takich, które są dostosowane do potrzeb konkretnego regionu. Zazwyczaj oferują pary handlowe z walutami krajowymi i starają się skupić na lokalnych mieszkańcach. Jedną z takich wymian jestBitmarket . To polski rynek, który omówimy w tym przeglądzie.

Bitmarket Exchange Review

Ta giełda rozpoczęła swoje istnienie w 2014 roku. Jego twórcami jest zespół firmy AfterMarket. Jest to popularna polska usługa rejestracji nazw domen, która działa na rynku krajowym od kilkunastu lat i cieszy się doskonałą reputacją.

Deweloperzy uważają swój projekt za największą wyspecjalizowaną platformę handlu kryptowalutami w Europie. Oferują różnorodne instrumenty finansowe, które mają pomóc w zarabianiu pieniędzy.

Interfejs strony jest dostępny w dwóch językach: angielskim i polskim. Usługa oferuje własne API zarówno do uzyskiwania informacji o rynkach, jak i do przeprowadzania transakcji.

Aby wspierać użytkowników urządzeń mobilnych, zespół ds. Rozwoju wprowadził aplikacje handlowe dla systemów operacyjnych iOS i Android.

Rejestracja i weryfikacja

Tworzenie nowego konta do handlu na giełdzie jest proste. Na stronierejestracja, wprowadź żądaną nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło.

Obsługiwana jest możliwość tworzenia dwóch typów kont: dla osób fizycznych i dla osób prawnych. W pierwszym przypadku wystarczy podać nazwę i pełny adres domowy. W drugim przypadku musisz także dodać szczegółowe informacje o firmie.

Adresy muszą być dokładnie określone, ponieważ giełda wyśle ​​swoim użytkownikom kilka liter, których nie można pozostawić w gałęzi, dopóki nie zostaną wezwane.

Po zakończeniu rejestracji musisz potwierdzić, że wszystkie podane przez Ciebie informacje są poprawne i że nie masz innych kont na stronie, a także zgadzasz się na warunki korzystania z usługi. Następnie potwierdź adres e-mail linkiem otrzymanym w wiadomości e-mail.

Nie jest konieczne weryfikowanie konta, jeśli jesteś zadowolony z pewnych ograniczeń. Zakładają, że bez potwierdzenia tożsamości można sprzedawać tylko kryptowaluty, ale nie więcej niż 15 tysięcy euro rocznie.

Proces weryfikacji składa się z dokumentów potwierdzających prawdziwość wszystkich danych dostarczonych podczas rejestracji. Zostaniesz poproszony o przesłanie skanu dowolnego dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Wymiana praktykuje nawet procedurę weryfikacji przy użyciu pliku podpisanego osobistym podpisem cyfrowym. A adres, jak to często bywa, można potwierdzić za pomocą rachunku za media.

Weryfikacja jest zdecydowanie potrzebna w przypadku, gdy chcesz uzupełnić konto giełdy fiat walutami. Twoje dokumentybędą rozpatrywane w ciągu jednej godziny biznesowej, a podpisy cyfrowe w ciągu jednego dnia roboczego. Następnie zostanie wysłany list do twojej skrzynki pocztowej, który będzie zawierał kod. Musisz określić go na stronie w specjalnym formularzu, aby zakończyć procedurę.

Wpłata i wypłata pieniędzy

Najłatwiejszym sposobem uzupełnienia konta na giełdzie jest kryptowaluta. Tutaj wszystko dzieje się w taki sam sposób, jak na innych giełdach - strona generuje dla ciebie osobisty adres, na który wysyłasz transakcję. Lub po prostu zeskanuj kod qr za pomocą aplikacji na smartfonie. Aby przeprowadzać szybkie transakcje za pomocą fiat walut, musisz potwierdzić swoje konto bankowe. Fiat są dostępne w złotych i euro.

Wyjście jest wykonywane za pomocą przycisku „Wypłata”. Musisz określić w formie wypłaty kwotę i adres odbiorcy, a następnie potwierdzić informacje za pomocą linku w wiadomości e-mail.

Istnieje również możliwość wycofania złotego za pośrednictwem zwykłego bankomatu. Odbywa się to poprzez wybranie odpowiedniej pozycji w momencie wycofania. W ciągu 30 minut wiadomość SMS z kodem zostanie wysłana na podany numer, a na swój adres e-mail otrzymasz kod PIN. Będą one musiały być używane przy spłacaniu pieniędzy.

W bankomacie wybierz opcję wypłaty pieniędzy bez karty za pośrednictwem usługi SkyCash i wprowadź otrzymane hasło i kod PIN.

Prowizja nie jest pobierana za uzupełnienie rachunku złotego, ale wypłata będzie kosztować od 2 PLN. Jeśli chodzi o euro, sytuacja jest inna. Uzupełnienie konta będzie kosztować od 2 do 5 euro i zależy od metody obliczania, a wniosek będzie kosztował 2Euro

Jak handlować na BitMarket

Jeśli pomyślnie zasiliłeś swoje konto, możesz zacząć handlować na giełdzie. Aby to zrobić, przejdź do strony „Rynki”. Platforma obsługuje obecnie następujące pary walut:

  • BTC /PLN
  • BTC /EUR
  • LTC /PLN
  • LTC /BTC
  • BCC /PLN
  • BTG /PLN

Wybierając konkretną parę, otwiera się strona z harmonogramem kursu i bieżącymi informacjami na jej temat. Poniżej znajdują się formularze do składania zamówień na sprzedaż i zakup, a jeszcze niższe są okulary z zamówieniami od innych handlowców.

Należy zauważyć, że Bitmarket jest pierwszą polską giełdą, która obsługuje obrót marżami. Posiada oddzielną sekcję witryny, w której możesz handlować za pomocą dźwigni. Należy pamiętać, że obrót depozytowy pozwala nie tylko na znaczny wzrost kapitału, ale jest również dość ryzykowny. Ryzyko to może łatwo doprowadzić do utraty dużej ilości środków. Zespół projektowy zadbał o ostrzeżenie o wszystkich zagrożeniach i musisz zaznaczyć to pole, co oznacza, że ​​jesteś świadomy zagrożenia i akceptujesz odpowiedzialność za swoje działania. Tylko wtedy możesz uzyskać dostęp do tego typu transakcji.

Przy okazji, są tylko dwie pary walutowe:

  • BTC/PLN
  • LTC/PLN

Najpierw musisz złożyć depozyt, który będzie działał jako zastaw. Będzie on używany do zabezpieczania pozycji. Giełda potrąci je z Twojego konta.

Inną interesującą cechą jestrozważyć wsparcie kontraktów swap, które można zawrzeć na okres 10 minut. Pozwalają ci oferować pieniądze w długach traderom, którzy handlują dźwignią. Jeśli są zainteresowani stawką, którą zaoferowaliście, wtedy transakcja zostanie zawarta między wami. Aby zaoferować konkurencyjne stawki, na stronie internetowej dostępny jest harmonogram rynkowy, który pozwala obliczyć, ile pieniędzy potrzebują handlowcy i jakie stawki będą im w danej chwili odpowiadać.

Prowizje

BitMarket oferuje swoim użytkownikom elastyczny system prowizji, który zależy od obrotów w danym miesiącu. Większa objętość pozwala na niższe prowizje.

Na przykład, jeśli przedsiębiorca za miesiąc stworzył transakcje na 100 lub więcej euro, wówczas jako producent otrzyma prowizję w wysokości 0,45%, a jako przyjmujący - 0,15%. Jeśli wolumen obrotu tradera przekroczy 500 tysięcy euro miesięcznie, otrzyma prowizję w wysokości 0,30% jako przyjmujący i zero jako producent.

Wielkość obrotu

Bitmarket Exchange nie ma najmniejszych wolumenów obrotu, a dzienny obrót walutami osiąga średnio 3 miliony USD. Warto zauważyć, że 93% całkowitego wolumenu obrotu należy do pary BTC /PLN. Kolejne 6% spada na LTC /PLN i tylko 1% na wszystkie inne waluty.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Platforma korzysta z kilku narzędzi jednocześnie, aby poprawić bezpieczeństwo użytkowników i ich zasobów. Dwustopniowe uwierzytelnianie i zimne portfele bez połączenia internetowego są używane do przechowywania pieniędzy klientów. W portfelach internetowych usługa przechowuje tylko własne fundusze.

DlaDwuskładnikowe uwierzytelnianie jest używane przez usługę Google Authenticator. Korzystając z aplikacji na smartfonie, musisz zeskanować kod na stronie.

Obsługa klienta nie działa przez całą dobę i możliwe jest skontaktowanie się z nią w przypadku trudności dopiero od wpół do ósmej rano do jedenastej wieczorem czasu europejskiego.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Umowy i obrót depozytami zabezpieczającymi.Funkcjonalność giełdy pozwala handlować z dźwignią i pożyczać pieniądze innym inwestorom.
2. Dobry wolumen obrotu.Obrót walutowy na stronie jest dobry dla projektu o skali regionalnej i pozwala na stosunkowo duże transakcje.
3. Doświadczony zespół.Za projektem stoi firma z wieloletnim doświadczeniem, która cieszy się zaufaniem na polskim rynku.
4. Możliwość wypłaty złotego za pomocą bankomatu.Usługa ta będzie wygodna dla mieszkańców Polski, ponieważ umożliwia natychmiastowe otrzymanie gotówki z giełdy kryptowalut.
1. Brak obsługiwanych walut.Platforma obsługuje tylko dwie puste waluty i nie ma wśród nich nawet dolara. Kryptowaluta jest również mała i chciałbym zobaczyć nawet najbardziej popularne, na przykład Ripple lub Ethereum.
2. Brak tłumaczenia interfejsu na inne języki.Dodanie nowych języków do witryny, np. Dodanie par dolara, pomogłoby przyciągnąć użytkowników z całego świata.
3. Nie najdogodniejsze harmonogramy kursów.Interfejs w miejscachniewygodne i wygląda na przestarzałe. Jest to szczególnie odczuwalne podczas pracy z wykresami, które mają bardzo mało ustawień i nie zapewniają wystarczających narzędzi do wysokiej jakości analizy technicznej.

Podsumowując, należy stwierdzić, że Bitmarket jest doskonałą platformą w skali regionalnej. Oferuje narzędzia i funkcje, których brakuje nawet na niektórych globalnych platformach handlowych. Większość handlowców może być przyciągnięta przez dostępność kontraktów i obrót marżą, ale jest to utrudnione przez ograniczoną liczbę obsługiwanych fiat walut. Jeśli wśród naszych użytkowników są tacy, którzy mieli okazję współpracować z giełdą kryptowalut BitMarket, prosimy Cię o podzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi handlowcami i pozostawienie recenzji na temat tej usługi w komentarzach do tego artykułu.