Bithumb

Przejrzyj Bithumb. Zalety i wady

Azja jest jednym z miejsc, gdzietechnologie blockchainrozprzestrzeniły się najbardziej i są już wszędzie stosowane. Istnieje wiele giełd kryptowalut, które zostały stworzone do pracy w tym regionie. Jednym z takich przykładów jest projekt Bithumb. Ta koreańska platforma jest bardzo popularna w domu i przyciąga handlowców o dobrym wolumenie obrotu, szybkości rozwoju i perspektywach. Dzisiaj przyglądamy się jego zaletom i wadom, rodzajowi usługi, a także rozmawiamy o tym, jak z niej korzystać.

Bithumb Review

ExchangeBithumbzostał uruchomiony w 2015 r. Przez koreańską firmę BTC Korea. Jego główna siedziba znajduje się w Seulu. Właściciel giełdy i jego tożsamość są utrzymywane w tajemnicy pomimo powagi projektu i jego sławy.

Latem 2017 r. Na giełdzie przeprowadzono atak hakerów, który zakończył się pomyślnie dla intruzów. Straty wyniosły miliardy w wygranych w Korei Południowej. Dane osobiste 30 tysięcy użytkowników giełdy zostały skradzione. W tym czasie było to 3% bazy klientów. Należy jednak zauważyć, że to nie sama wymiana została zhakowana, ale komputer osobisty jednego z pracowników firmy. Cały zespół obiecał zrekompensować stratę i zwrócił się do organów ścigania z oświadczeniem o hakowaniu.

Ten incydent nie wpłynął na wiarygodność platformy i po kilku tygodniach Bithumb ponownie zajął czołową pozycję w światowym rankinguwymiany na dzienne obroty handlowe. Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, w których waluty dodane do tej wymiany natychmiast wykazywały intensywny wzrost wartości. Stało się tak na przykład w przypadku projektów, które podkreślają anonimowość.ZCashiMoneronie są wyjątkiem. Były nawet przypadki, gdy plotki o dodaniu jakiejś monety zostały rozwiązane dla jej pampasów. Podobne historie wystąpiły zNEOiOmiseGo . Fałszywe informacje o rychłym dodaniu do giełdy doprowadziły do ​​wzrostu wartości tych walut.

Pod koniec tego samego lata firma postanowiła zorganizować centrum, w którym klienci będą mieli całodobową pomoc w trybie offline. Takie usługi nie zapewniają żadnej platformy do handlu kryptowalutami.

Bithumb wielokrotnie pojawiał się w mediach i został zauważony przez takie publikacje jak Bloomberg i Fortune.

Interfejs strony oprócz języka koreańskiego zawiera również tłumaczenia na niektóre główne języki świata. Są wśród nich angielski, hiszpański, chiński, japoński, a nawet hindi. Dla webmasterów oferowany jest interfejs API, który ma funkcje zarówno do uzyskiwania informacji publicznej ( Bitcoini jego kursu wymiany na giełdzie), jak i do handlu.

Deweloperzy oferują aplikacje dla smartfonów. Dzięki niemu możesz łatwo wpłacać środki na swoje konto i handlować kryptowalutami.

Jak zarejestrować się w Bithumb

Rejestracja na tej giełdzie nie jest taka łatwa. Ten proces wymaga wypełnienia wielu pól i zweryfikowania numeru telefonu. Ustawia minimalne danemusisz określić, zawiera adres e-mail, żądane hasło, imię i nazwisko oraz numer telefonu komórkowego.

Wszystkie te dane muszą być wiarygodne. W przeciwnym razie mogą wystąpić trudności w dalszych próbach wycofania środków z giełdy. Zaleca się wypełnienie wszystkiego dokładnie tak, jak jest zapisane na koncie bankowym.

Tutaj musisz ustawić kod PIN składający się z czterech cyfr. Służy do potwierdzenia wysłania wszystkich transakcji i jest wymagany do wypłaty. Musisz potwierdzić numer telefonu za pomocą kodu dostarczonego w wiadomości SMS. Wymagane jest wprowadzenie specjalnego pola na stronie.

Bithumb obsługuje również możliwość rejestracji kont korporacyjnych. Aby je utworzyć, musisz podać informacje o firmie. Będzie wystarczająca ilość podstawowych danych, takich jak nazwa, adres i informacje o menedżerze.

Weryfikacja

Weryfikacja jest obowiązkowa w przypadku obrotu na giełdzie. Można to uznać za kolejny krok w procesie rejestracji. Najpierw musisz wykonać skan lub zdjęcie swojego paszportu i wysłać go pocztą elektroniczną. Nie usuwa to ograniczeń dotyczących wejścia i wyjścia pieniędzy, ale otworzy dostęp do wszystkich podstawowych funkcji giełdy. Aby zwiększyć limity, należy dostarczyć skany lub zdjęcia dokumentów, które mogą potwierdzić adres. Możesz użyć na przykład czeków na narzędzia lub faktury.

Obsługiwane waluty

Bithumb jest najbardziej skoncentrowany na Korei Południowej, a tylko Wygrane są dostępne z pustych walut. To uniemożliwiaarbitraż giełdowy, ponieważ ta waluta nie jest nigdzie indziej reprezentowana. Jeśli chodzi o kryptowalutę, tutaj możesz znaleźć tylko trochę więcej niż kilkanaście najbardziej podstawowych projektów:

 • Bitcoin
 • Falowanie
 • EOS
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum Classic
 • QTUM
 • Bitcoin Gold
 • Lightcoin
 • Monero
 • DASH
 • ZCash

Depozyt i wypłata środków

Użytkownik może wprowadzić środki w sekcji „Przelew”. Jeśli wypłata nastąpi po raz pierwszy, usługa opóźnia ją o trzy dni. Ma to na celu zapobieganie praniu pieniędzy i zwiększenie bezpieczeństwa klientów. Na giełdzie możesz wypłacić pieniądze, a także wprowadzić je za darmo. Nie jest pobierana opłata za saldo i wypłaty.

Handel i wymiana

Kryptowaluta dostępna na giełdzie ma tylko parę z wygraną w Korei Południowej. Twórcy udostępnili kilka trybów tworzenia aplikacji. Wśród nich jest zwykły (ogólny) i lekki (łatwy), który dobrze nadaje się dla początkujących graczy. Bitcoin jest również dostępny w trybie „Reserved Trade”.

Informacje o wszystkich parach handlu można znaleźć bezpośrednio na głównej stronie witryny. Pokazuje aktualną cenę, jej zmiany i zamówienia, które zostały zamknięte. Harmonogram kursu jest wyświetlany w odstępach czasu, które można dostosować samodzielnie.

Wielkość obrotu

Bithumb może pochwalić się dobrymi wolumenami obrotu. W ciągu dnia średnio przekraczają 300 milionów dolarów. Największy obrót przypada na pary walutowe z bitcoinami, tętnieniem iEOS .

Bithumb Commissions

Przy zakupie i sprzedaży pobierana jest opłata użytkownika w wysokości 0,15% całkowitej kwoty transakcji. Giełda oferuje również zniżki na kupony specjalne. Z ich pomocą możesz zmniejszyć prowizję do 0,075% lub nawet do 0%.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Pomimo wszystkich prób i wycieku danych o użytkownikach wymiana nigdy nie została zhakowana. Wszystkie te incydenty zmusiły programistów do ciągłego skupiania się na zapewnieniu bezpiecznych usług, które pozwalają inwestorom być pewnym niezawodności ich wykorzystania. Podczas rejestracji każdemu kontu przypisywane jest specjalne hasło, przy użyciu uwierzytelniania dwuskładnikowego. Na stronie profilu możesz śledzić całą historię działań związanych z aktywnością i kontem, adresów IP i przeglądarek, które były używane podczas interakcji z kontem handlowym.

Większość użytkowników spoza Korei napotyka problem, gdy SMS nie przychodzi, aby potwierdzić uwierzytelnianie dwuskładnikowe. W związku z tym ci handlowcy nie mogą kontynuować pracy z giełdą. Wynika to z większości negatywnych opinii na temat usługi. A nawet jeśli można było założyć konto, często występują trudności z jego weryfikacją, co jest niezbędne do pełnej pracy z platformą.

Obsługa użytkowników, jak wspomniano powyżej, jest przeprowadzana nie tylko online, ale także offline w specjalistycznym centrum. I o wszystkich wiadomościach, których możesz nauczyć się z kont na portalach społecznościowych, na przykład na Twitterze.

Zalety i wady

Korzyści Wady
1. Skup się na bezpieczeństwie.Twórcy starali się, aby korzystanie z ich produktów było niezawodne i chronione przed atakami.
2. Obsługa najpopularniejszej kryptowaluty.Wszystkie najważniejsze projekty są przedmiotem obrotu na Bithumb i dobry portfel inwestycyjny może być wykonany z głównych monet na giełdzie.
3. Niskie prowizje.Płatność za wpłatę i wypłatę środków jest całkowicie nieobecna i nie ma zbyt wiele do zapłacenia za zawarcie transakcji.
4. Dobre wsparcie techniczne.Użytkownicy, którzy mieli okazję skontaktować się z pomocą ze względu na napotkane trudności, zauważyli, że ich problem został wkrótce rozwiązany, a specjaliści wyróżnili się profesjonalizmem.
5. Dostępność centrum offline.Ani jedna giełda nie zapewnia takiej usługi wsparcia, a obecność takiej instytucji sprawia, że ​​strategia zaangażowania klientów Bithumb jest wyjątkowa.
6. Dobre obroty i wpływ na rynek.Tylko pogłoski o dodaniu żetonów do witryny więcej niż raz znacząco zwiększyły ich wartość, co wskazuje na jej wiarygodność na rynku. Dość dobry wolumen obrotu obsługuje tylko to oświadczenie.
1. Ograniczenia do jednego regionu.Strona jest ściśle skoncentrowana na Korei Południowej, co ogranicza jej możliwości skalowania i zapobiega pojawieniu się dużej liczby nowych użytkowników.
2. Brak walut fiatnnyh, z wyjątkiem wygranych.Dla większości przedsiębiorców jest to rzeczywiście poważny problem i odpychaich z używania bithumb.
3. Brak mniej znanych altcoinów na platformie.Dodanie przynajmniej niektórych niezbyt popularnych walut może zwiększyć popularność witryny.
4. Trudności w weryfikacji.Bardzo duża liczba handlowców napotyka trudności przy próbie zweryfikowania swojej tożsamości. Nie wspominając o tym, że rozpoczęcie pracy jest obowiązkowe.

Platforma handlowa Bithumb jest dobrym narzędziem handlowym dla twojego regionu, który oczywiście może być używany poza nim. Wymiana wielokrotnie udowodniła swój wpływ na rynek, a dodanie monet zawsze prowadzi do zauważalnego wzrostu ich wartości. Projekt mógłby osiągnąć znacznie większy sukces, gdyby istniało wsparcie ze strony innej fiat, a weryfikacja nie spowodowała takich problemów dla większości. Czy nasi czytelnicy mieli doświadczenie z Bithumb? Zapraszamy do opowiedzenia o tym innym handlowcom w komentarzach do tego artykułu.