Bitfinex

Przegląd Bitfinex. Zalety i wady

Kryptowaluty stały się dziś niezwykle popularne, a nowe narzędzia do prowadzenia interesów i pracy z nimi pojawiają się niemal codziennie. Istnieją jednak projekty działające od kilku lat, które zdołały zebrać publiczność i zyskać reputację na rynku kryptograficznym. Ten artykuł omówi wymianę kryptowalutyBitfinex , jeden z takich przykładów. Dowiemy się, jak pracować nad tym, jak przejść weryfikację i jak zdeponować pieniądze. Rozważ inne problemy związane z interakcją z tym projektem i tym, jak zacząć.

Bitfinex Exchange Review

Bitfinex to firma, której giełda papierów wartościowych do obrotu kryptowalutami została zarejestrowana w Hongkongu. Członkowie zespołu są również znani z pracy z projektemTether (USDT) . Platforma zapewnia swoim użytkownikom usługi wymiany, istnieje również handel marżami i obsługiwane są wszystkie główne typy monet i żetonów. Projekt został uruchomiony jesienią 2012 roku. Deweloperzy kompetentnie podeszli do kwestii bezpieczeństwa i zapewnili swoim użytkownikom niezawodną platformę transakcyjną. Aby pracować z pustymi walutami, przedsiębiorca musi uwzględnić uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Kraj zamieszkania handlowców i inwestorów jest nieistotny, kryptowaluta chętnie jest międzynarodowa. Oficjalna strona zawiera tłumaczenia w niektórych językach świata. Dostępne są języki angielski, rosyjski i chiński.

Tłumaczenie w języku rosyjskim jest bardzo wysokiej jakości, co przyczynia się do popularności platformy w krajach poradzieckich. Programiści oferują API dla webmasterów. Dzięki niemu możesz nauczyć się kursu i pracować z kontem. Szczegółowy opis, przykłady użycia i kod można znaleźć na oficjalnej stronie giełdy.

Twórcy zajęli się również obsługą platform mobilnych. Aplikacje są dostępne dla systemów operacyjnych Android i iOS. Można je znaleźć w oficjalnych sklepach PlayMarket i AppStore.

Pod koniec 2017 r. Miał miejsce incydent, podczas którego projekt został zablokowany przez Roskomnadzor na terytorium Federacji Rosyjskiej. Użytkownicy stają przed faktem, że strona nie działa i nie otwiera się. Większość sposobów na ominięcie blokady spowodowało pogorszenie jakości pracy, ponieważ wymiana po prostu zwalnia podczas korzystania z usług VPN. Twórcy nie udostępnili lustra, a handlowcy z Rosji powinni sami wybrać, jak wejść na stronę.

Rejestracja i weryfikacja Bitfinex

Aby rozpocząć handel, przedsiębiorca musi zarejestrować nowy rachunek handlowy. Nie powinno być żadnych trudności, niniejsza instrukcja opisuje szczegółowo, jak się zarejestrować. Nie musisz wprowadzać żadnych specjalnych danych w polu rejestracji. Formularz musi określać imię i nazwisko, adres e-mail oraz żądane hasło.

Następnym krokiem jest potwierdzenie adresu e-mail za pomocą linku znajdującego się w liście. Spowoduje to otwarcie dostępu do konta osobistego, na którym będą dostępne podstawowe funkcje, takie jak zarabianie pieniędzy.

W przypadku pełnoprawnej pracy i możliwości zarówno wypłacenia pieniędzy, jak i dokonania wpłaty w dolarach, konieczna jest weryfikacja. Będzie to wymagało serii działań.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wypełnienie kwestionariusza ze szczegółowymi danymi. Należy zauważyć, że tylko dorośli mogą handlować na giełdzie. Następnie musisz dostarczyć skany lub wysokiej jakości obrazy dokumentów, które mogą potwierdzić dane osobowe użytkownika. Nawiasem mówiąc, dokumenty muszą być przetłumaczone na język angielski. Konieczne jest również złożenie wyciągu bankowego z rachunku, z którego zostaną wprowadzone dolary. Ostatni jest potwierdzeniem adresu. Aby to zrobić, możesz złożyć rachunek za korzystanie z mediów, ale jego recepta nie powinna przekraczać trzech miesięcy.

Wpłata i wypłata pieniędzy

Deponowanie i wypłacanie środków do Bitfex może odbywać się na wiele sposobów. Wymiana ma wsparcie następujących kryptowalut:

 • Bitcoin
 • EOS
 • Ethereum
 • Falowanie
 • Lightcoin
 • Ethereum Classic
 • NEO
 • Bitcoin Cash
 • IOTA
 • Monero
 • ZCash
 • Dash
 • Bitcoin Gold
 • Metaverse ETP
 • QTUM

Oprócz użytkowników kryptowaluty dostępne są przelewy bankowe i dane wyjściowe na kartę. Aby to zrobić, przejdź do sekcji wypłat. Nie ma limitów wypłat.

Bardziej opłaca się używać kryptowaluty do jej uzupełnienia, ponieważ w tym przypadku nie pobiera się prowizji. Jeśli przelew został wybrany przez bank, prowizja wynosi co najmniej 0,1%, ale nie mniej niż 20 USD. TakTak więc, jeśli kwota jest niewielka, przedsiębiorca traci dużo pieniędzy.

Jak handlować na Bitfinex

Zarówno Bitfex obsługuje transakcje wymiany, jak i marży. Pierwsza opcja polega na wykorzystaniu osobistego inwestora funduszy, a druga dźwignia jest używana. Finansowanie w tym przypadku zapewnia specjalną platformę. Oznacza to, że każdy może pożyczyć pieniądze od innego przedsiębiorcy na giełdzie i wymienić je. Należy zauważyć, że w przypadku obniżenia stawki użytkownik może stracić swoje pieniądze, ponieważ otwarte zlecenie zostanie automatycznie zamknięte, a pieniądze zostaną zwrócone pożyczkodawcy, z uwzględnieniem wszystkich odsetek.

Wymiana obsługuje różne rodzaje zamówień, a wszystkie są dostępne dla handlowców. Pozwalają efektywniej handlować. Wśród nich są limity stop, stop loss, stop order, trailing stop.

 • Limitpozwala kupować i sprzedawać walutę po wybranej cenie lub bardziej opłacalnej, jeśli jest obecna w szkle.
 • Rynekjest najłatwiejszym rozwiązaniem dla początkujących i pozwala na zakup lub sprzedaż krypty po aktualnej cenie na giełdzie bez żadnych dodatkowych działań.
 • Zlecenie stopautomatycznie dokonuje transakcji, gdy stopa osiągnie poziom wybrany przez przedsiębiorcę.
 • Zamówienie„Jeden anuluje inne”jest również zleceniem stop i zleceniem limitowym. Jeśli jeden z nich zostanie wykonany, drugi zostanie natychmiast anulowany.
 • Kolejność„Wypełnij lub zabij”jest tym samym zleceniem ograniczenia, ale z funkcją anulowania, jeśli nie jest wykonywana w dniuprzez cały wybrany okres.

Komisja wymiany Bitfinex

System prowizji w Bitfinex daje zachęty dla przedsiębiorców o dużej liczbie transakcji. Jego wzrost prowadzi do niższych opłat za operacje. Przy minimalnym obrocie walutowym w danym miesiącu prowizja za transakcję wynosi 0,1% dla producenta i 0,2% dla kwoty zamówienia dla przyjmującego. Zerowa prowizja producenta może zostać osiągnięta przy wolumenie 7,5 miliona dolarów, a minimalna prowizja dla odbiorcy może zostać osiągnięta z 30 milionami dolarów miesięcznie i wyniesie 0,1%.

Obrót handlowy

Bitfinex jest jedną z największych partii kryptograficznych, a jego obroty osiągają czasami miliard dolarów dziennie. Najbardziej popularna jest para walutowaBTCUSD. Ona ma większość obrotów - ponad 50%. Zaraz po nim następujeEOSUSD iETHUSD. Każdy z nich stanowi nieco ponad 10% całości.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Firma zna z pierwszej ręki problemy z intruzami i bezpieczeństwem, ponieważ hakerzy wielokrotnie próbowali włamać się do usługi. Doprowadziło to do tego, że programiści starannie pracowali nad systemem bezpieczeństwa i nadal udoskonalają go do dziś. Aby zapewnić niezawodność oszczędzania pieniędzy na giełdzie, proponuje się śledzić wdrażanie niektórych środków. Na przykład lepiej jest połączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, użyć specjalnej frazy do weryfikacji transakcji, wyłączyć funkcję sesji otwartej i ograniczyć dostęp do sekcji sesji. Ponadto wymiana mamożliwość zablokowania próby wycofania środków przy wprowadzaniu z nowego adresu IP i wymaga udowodnienia, że ​​nie jesteś botem.

Wszystkie te funkcje zostały dodane, aby zmniejszyć ryzyko włamania na konto handlowe użytkowników. W końcu, nawet jeśli atakujący zdołają uzyskać dostęp do konta, transfer środków i tak nie będzie łatwy.

Należy zauważyć, że zdarzały się również przypadki ataków ddos ​​na giełdę. Ostatni udany atak miał miejsce pod koniec 2017 roku. Wsparcie techniczne wypełniono następnie listami od użytkowników, którzy skarżyli się, że nie weszli na giełdę i poprosili o zajęcie się sytuacją.

Ogólnie rzecz biorąc, zdaniem użytkowników na forach, nie pojawiają się trudności w uzyskaniu wsparcia technicznego, ale czasami listy odpowiedzi muszą czekać zbyt długo.

Zalety i wady

Świadczenia Wady
1. Wielkość obrotu.Bitfinex jest jednym z najbardziej ambitnych projektów handlu kryptowalutami i ma imponujące tempo.
2. Obecność lokalizacji interfejsu.Strona jest tłumaczona na kilka języków świata, wśród których jest obecny i rosyjski. Dzięki temu możesz poszerzyć geografię użytkowników i odpowiednio zwiększyć ich liczbę.
3. Bezpieczeństwo użytkowania.Deweloperzy zrobili wiele, aby zwiększyć niezawodność korzystania z platformy, a użytkownicy mogą mniej martwić się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.
4. Obsługa aplikacji mobilnych.Użyj handluplatforma może być wszędzie, ponieważ zespół opracował specjalne aplikacje handlowe dla smartfonów opartych na Androidzie i iOS.
5. Brak limitów wycofania.W przypadku dużych wolumenów handlowych użytkownicy powinni wybrać Bitfeex, ponieważ nie ma limitów wypłat.
6. Wspieraj dolary.Wymiana umożliwia handel w walutach fiducjarnych, a nawet ma opcję wypłaty za pomocą przelewów bankowych.
1. Koszt uzupełnienia dolara.Niestety prowizje za wprowadzenie USD na Bitfinex nie są przemyślane i użytkownicy muszą szukać innych sposobów na uzupełnienie portfela, jeśli kwota transferu jest zbyt mała.
2. Mała ilość walut.Platforma oczywiście obsługuje wszystkie najbardziej podstawowe monety i żetony, ale może to być niewystarczające dla niektórych handlowców.

Podsumowując, należy stwierdzić, że wymiana Bitfinex będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy są zainteresowani tylko najpopularniejszymi kryptowalutami i największymi wolumenami obrotu. Projekt skierowany jest do profesjonalnych handlowców i dużych inwestorów, o czym świadczy obecność poważnych instrumentów finansowych. W Bitfinex możesz zarówno skrócić, jak i dokonać długoterminowych inwestycji. Pomimo pewnych incydentów w przeszłości platforma może być bezpiecznie polecana do użytku. Czy nasi czytelnicy mieli doświadczenie z tym projektem? Oferujemy udostępnianie go w komentarzach do artykułu innym użytkownikom.