Biterest - pożyczki zabezpieczone przez Bitcoin [pełny przegląd usług]

Pożyczanie zawsze było szczególnie ważnym rodzajem stosunków gospodarczych, który promuje rozwój biznesu i gospodarki jako całości. W pewnym sensie pożyczanie można nazwać motorem postępu. Obecnie branża kryptowalut ma szczególne znaczenie dla dalszego rozwoju segmentu fintech, technologii blockchain, a także całej gospodarki. W związku z tym możliwości kredytowe oferowane przez branżę kryptowalut są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych pożyczek bankowych, których warunki są często dość niekorzystne.

Na tym etapie kluczowym wydarzeniem w dziedzinie pożyczek kryptowalutowych sąpożyczki zabezpieczone kryptowalutą . Szczególnie interesujące są tak zwane pożyczkip2plubpożyczki peer-to-peer (peer-to-peer) .

Pożyczki typu peeringto relacje kredytowe z udziałem osób prywatnych, które mają tymczasowo wolne środki, a także tymczasowy brak funduszy i platforma pożyczkowa p2p, która działa jako pośrednik napędzający pożyczkodawcę oraz pożyczkobiorcy, a także gwarantuje obu stronom wypełnienie wszystkich zobowiązań wynikających z tych stosunków kredytowych.

Jedną z największych i najpopularniejszych platform pożyczkowych p2p jestBiterest . Biterest jest platformą kryptowaluty peer-to-peer służącą do kredytowania fiat pieniądza na bezpieczeństwo bitcoinów. Ten projekt rozpoczął się jesienią ubiegłego roku.lat. Według twórców projektu pracowali nad stworzeniem tej platformy przez cały rok, a po tym czasie we wrześniu 2017 r. Uruchomili testową wersję projektu. Faza beta trwała trzy miesiące i zakończyła się pomyślnie. Dzisiaj Biterest znajduje się w czołówce najlepszych na świecie platform pożyczek peer-to-peer wraz z Prosper, LendingClub, SoFi i innymi.

Cechy usługi Biterest

Ta usługa jest skierowana do właścicieli największej kryptowaluty na świecie -Bitcoin , którzy chcą uzyskać pieniądze fikcyjne, aby zaspokoić swoje bezpośrednie potrzeby, ale jednocześnie nie są gotowi do sprzedaży swoich monet Bitcoin, ponieważ są pewni, że w przyszłości stawka tej waluty cyfrowej z pewnością wzrośnie.

Głównymi zaletami tej usługi jest to, że jeśli otrzymasz pieniądz fiat, nadal otrzymasz dochód z inwestycji w posiadanie kryptowaluty, co pozwoli ci nie tylko zapłacić odsetki od pożyczki, ale także zarobić. Ponadto możesz samodzielnie określić cechy kredytu, co pozwoli ci otrzymać pieniądze na najbardziej odpowiednich warunkach. Co więcej, kiedy okres pożyczki dobiegnie końca, będziesz miał dwa scenariusze: możesz zwrócić pożyczkę z odsetkami i zatrzymać Bitcoin, lub po prostu przenieść monety, które były w zastawie na pożyczkodawcę. Warto również zauważyć, że korzystanie z tej usługi jest niezwykle wygodne. Zaletą jest również obecność interfejsu w języku rosyjskim. Jeszcze jednokorzyść dla kredytobiorców polega na tym, że nie pobiera się od nich prowizji.

Jak to działa?

Zasada działania tej platformy jest niezwykle prosta. Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zarejestrować się na tej platformie.

Rejestracja w Biterest

Aby zarejestrować się w Biterest, musisz przejść na oficjalną stronę projektu -biterest.com . W prawym górnym rogu strony pojawi się przycisk „Zarejestruj” lub „Zarejestruj”.

Aby zarejestrować nowego użytkownika, musisz wypełnić krótki formularz rejestracyjny.

Musisz podać swój adres e-mail, hasło i potwierdzić, że akceptujesz umowę licencyjną. Następnie, aby aktywować konto, musisz potwierdzić swój adres e-mail. Sprawdź pocztę, otrzymasz wiadomość e-mail z ofertą, aby kliknąć link. Kliknięcie linku aktywuje Twoje konto. Wszystko, rejestracja jest zakończona.

Rejestracja wniosku

Teraz możesz ubiegać się o pożyczkę lub złożyć wierzyciel na jednym z wniosków złożonych na stronie, której lista jest wyświetlana na stronie głównej.

Aby złożyć wniosek o pożyczkę, należy kliknąć pomarańczowy przycisk „Weź pożyczkę”, który znajduje się w prawym górnym rogu strony.

Podczas kształtowania cech kredytowych można określić następujące warunki:

 • wskazać kwotę i walutę pożyczki;
 • wskaż okres, za który jesteśchcesz wziąć pożyczkę;
 • wybierz stopę procentową rocznie;
 • wskazują zniżkę na wartość zastawu;
 • wybierz metodę otrzymywania pieniędzy.

Możesz wybrać dowolną kwotę, jak również dowolną z 62 możliwych walut (oprócz głównych walut - euro, dolara amerykańskiego, funta szterlinga, raczej rzadkich walut - na przykład naira nigeryjska; Ruble rosyjskie i białoruskie, tenge kazachski i hrywna ukraińska).

Możesz zaciągnąć pożyczkę na dowolny okres, minimalny okres na otrzymywanie pieniędzy przez PayPal i inne systemy wynosi 1 dzień, w przypadku przelewu bankowego wzrasta do 14 dni kalendarzowych.

Stopa procentowa zalecana przez platformę wynosi 18,73%, a wysoka stopa procentowa wynosi 25,29%. Wybór wysokiej stopy procentowej zwiększa szanse na uzyskanie pożyczki.

Dyskonto działa jako mechanizm ochronny, który zminimalizuje ryzyko zarówno pożyczkodawcy, jak i kredytobiorcy w przypadku gwałtownego spadku kursu kryptowaluty. Przy ustalaniu stopy dyskontowej należy pamiętać, że wielkość rabatu wpływa na kwotę depozytu. Im wyższa stopa dyskontowa, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo zadziałania wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. Zalecana stopa dyskontowa wynosi 30%. Liczba ta została uzyskana poprzez przeprowadzenie retrospektywnej analizy dynamiki ceny bitcoin. Ale możesz wybrać dla siebie stopę dyskontową.

Dostępne są następujące opcje wypłaty gotówki:

 • PayPal (tylko przyjaciele i rodzina);
 • WebMoney;
 • Portfel QIWI;
 • Yandex.Money;
 • Przelew bankowy;
 • Międzynarodowy przelew bankowy.

W oparciu o określone cechy kredytowe platforma obliczy kwotę, którą trzeba będzie zwrócić przed wygaśnięciem pożyczki, i określić kwotę zabezpieczenia. Jeśli jesteś zadowolony ze wszystkiego i wybrałeś dla siebie optymalne cechy, kliknij zielony przycisk „Kontynuuj” i wypełnij wniosek o pożyczkę. Otrzymasz pieniądze, gdy każdy wierzyciel, po przeczytaniu warunków, zdecyduje się przyjąć twoją ofertę. Szybkość zatwierdzania wniosku o pożyczkę zależy wyłącznie od stopnia jego atrakcyjności dla pożyczkodawcy.

Warto wspomnieć, że jeśli chcesz działać jako wierzyciel, musisz zdeponować tzw. Saldo zabezpieczenia pożyczkodawcy. Mówimy o kwocie równej 2,5% kwoty pożyczki określonej przez kredytobiorcę. Jeśli zdecydujesz się zatwierdzić wniosek kredytowy pożyczkobiorcy, kwota ta zostanie usunięta z Twojego salda i nie zostanie ci zwrócona. Możesz nazwać tę kwotę dochodem z usługi.

Bezpieczeństwo przechowywania zastawów

Platforma gwarantuje bezpieczeństwo Twojego zobowiązania. Możesz być absolutnie pewien, że nikt nie odbierze twoich monet przez cały okres pożyczki. System jest dość prosty. Każdy członek relacji kredytowej (pożyczkodawca, kredytobiorca i sama platforma Biterest) tworzy parę kluczy (tajne i publiczne). Platforma przechowuje klucze publiczne i generuje na ich podstawie adres multisig, do którego dostępstaje się to możliwe tylko wtedy, gdy wprowadzisz co najmniej dwa tajne klucze z trzech wygenerowanych par. W związku z tym każda ze stron ma tylko jeden tajny klucz, co oznacza, że ​​żadna ze stron nie ma dostępu do zabezpieczenia przed końcem okresu pożyczki.

Na stronie „Dostęp do zastawu” możesz wybrać prosty lub zaawansowany sposób dostarczenia platformie klucza publicznego. Prosty sposób polega na tym, że możesz wygenerować parę kluczy, klikając przycisk „Generuj klucze”. W ten sposób zostaną utworzone dwa klucze, a klucz publiczny zostanie automatycznie zapisany przez Biterest i tylko ty znasz klucz prywatny.Ta zaawansowana metoda wymaga wygenerowania pary kluczy przy użyciu oprogramowania innych firm, a następnie określenia klucza publicznego utworzonego zgodnie z formatem BIP32. , w odpowiednim polu na platformie. Należy pamiętać, że generowaną parę kluczy należy zachować przez cały okres obowiązywania umowy pożyczki. Tylko ty znasz swój klucz prywatny, więc jeśli go zgubisz, nie będziesz w stanie oddać swoich monet

Po wygaśnięciu umowy pożyczki tajny klucz Bitterest zostanie przekazany pożyczkobiorcy lub pożyczkodawcy. Jeśli kredytobiorca opłaci pożyczkę organowi wraz z odsetkami, a pożyczkodawca potwierdzi otrzymanie środków, platforma poinformuje kredytobiorcę o swoim kluczu. Jeśli kredytobiorca nie zwróci pożyczki podmiotowi z odsetkami, platforma przenosi klucz do pożyczkodawcy, który bierze Bitcoin do siebie.

Kontrola ryzyka

Jak wspomniano wcześniej, zniżka jest wykorzystywana jako mechanizm ochronny na platformie. Logika tego mechanizmu polega na tym, że w przypadku gwałtownego spadku szybkości Bitcoin uruchamia się mechanizm wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego.

Wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego to zdarzenie, w którym transakcja zostanie zakończona automatycznie z powodu obniżenia początkowej wartości marży o kwotę rabatu. W takiej sytuacji zobowiązania kredytobiorcy z tytułu pożyczki zostaną anulowane w stosunku do zabezpieczenia, a platforma da pożyczkodawcy swój tajny klucz, który umożliwi mu uzyskanie dostępu do zabezpieczenia.

Stawka wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego jest różnicą między ceną rynkową bitcoin w pewnym momencie w czasie a stopą dyskontową (która jest określana przez kredytobiorcę). Dla wygody kurs jest stale wyświetlany uczestnikom relacji kredytowych.

Platforma Bitterest zauważa, że ​​istnieją dwa przypadki, w których wezwanie do uzupełnienia depozytu nie zostanie wdrożone:

 • jeżeli kredytobiorca złożył wniosek o arbitraż;
 • w ciągu pierwszych pięciu dni, jeśli środki zostały wysłane przelewem bankowym.

Ostatni etap kredytowania

Ostatni etap kredytowania

Pod koniec okresu kredytobiorca ma dwie opcje: zwrócić pieniądze lub przekazać swoje monety pożyczkodawcy.

Jeśli pożyczkobiorca wybierze pierwszą opcję, przekazuje pieniądze zgodnie ze szczegółami określonymi w umowie pożyczki i klika przycisk „Przekazałem pieniądze pożyczkodawcy!” Na stronie „Przelew na rzecz pożyczkodawcy”. Gdy wierzyciel upewni się, że pieniądze zostały zaksięgowane na jego koncie, jest on zobowiązany powiadomić o tym platformę. Aby to zrobić, musi kliknąćPrzycisk „Mam pieniądze”. Następnie uznaje się, że pożyczka została spłacona pomyślnie i na tej podstawie platforma przekazuje swój tajny klucz pożyczkobiorcy, aby mógł odebrać swoje monety bitcoinowe, które pozostawił jako zastaw. Tak więc transakcja jest uważana za zakończoną pomyślnie.

Jeśli kredytobiorca wybierze drugą opcję, po prostu nie przekazuje pieniędzy pożyczkodawcy w określonym terminie. W tym przypadku, po wygaśnięciu pożyczki, Biterest przekazuje swój tajny klucz pożyczkodawcy. Wierzyciel, otrzymawszy dostęp do zastawu, bierze monety Bitcoin w celu spłaty pożyczki. W związku z tym uznaje się, że transakcja została zakończona pomyślnie, a zobowiązania kredytobiorcy zostają anulowane.

Jeśli kredytobiorca kliknął przycisk „Przeniosłem pieniądze na pożyczkodawcę”, ale pożyczkodawca zobaczył, że środki nie zostały zaksięgowane na jego koncie, musi on udać się na arbitraż na tej podstawie w ciągu 10 dni. Administrowanie platformą, upewniając się, że kredytobiorca naprawdę nie przekazał środków pożyczkodawcy, anuluje zobowiązania kredytobiorcy wynikające z umowy pożyczki i przekazuje swój tajny klucz pożyczkodawcy.

Dlaczego kredyt jest bardziej opłacalny niż sprzedaż Bitcoin?

Ogólnie rzecz biorąc, nie można zaprzeczyć, że jeśli potrzebujesz pieniędzy na zaspokojenie swoich potrzeb lub rozwoju biznesu, na przykład uzyskanie pożyczki zabezpieczonej przez Bitcoin na platformie Bitresrest jest znacznie bardziej opłacalne niż po prostu sprzedaż monet, a dlatego:

 • Ta opcja pozwala na otrzymanie zarówno fiat money, jak i pasywnego dochodu z posiadania bitcoinów, jeśli cena jestta kryptowaluta wzrośnie;
 • ta opcja pozwala odmówić spełnienia zobowiązań kredytowych w przypadku kursu wymiany bitcoinów, to znaczy, że możesz faktycznie sprzedać swoje monety po kursie wyższym niż bieżący;
 • opcja ta umożliwia szybkie, łatwe i wygodne wykonanie umowy pożyczki i otrzymanie pieniędzy, ponieważ procedura uzyskania pożyczki dla Bitresrest jest niezwykle prosta i nie wymaga dostarczania żadnych referencji ani innych dokumentów;
 • opcja ta pozwala na niezależne określenie warunków umowy kredytowej (żaden inny bank na świecie nie może pochwalić się taką możliwością);
 • ta opcja pozwala na otrzymanie pieniędzy w dogodny dla Ciebie sposób w dość krótkim czasie;
 • ta opcja gwarantuje całkowite bezpieczeństwo;
 • ta opcja pozwala zapewnić niezawodną ochronę bitcoinów;
 • opcja ta pozwala na złożenie wniosku o arbitraż w przypadku sporu;
 • opcja ta pozwala skutecznie zarządzać ryzykiem, ponieważ w przypadku upadku bitcoina mechanizm wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpiecza przed nadmiernymi stratami.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, możemy śmiało powiedzieć, że pożyczki p2p mogą bezpiecznie zakwestionować tradycyjne kredyty bankowe. W porównaniu z tradycyjną alternatywą, pożyczki peer-to-peer mają wiele zalet. Kluczową zaletą jest właśnie specjalna elastyczność warunków kredytowych, ponieważ można niezależnie określić wszystkie głównecechy kredytowe. Ponadto możesz nie tylko uzyskać pożyczkę, ale także nadal otrzymywać pasywne dochody z inwestycji.

Biterestto niezawodna i wygodna platforma pożyczkowa P2P. Bitesrest gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, a także absolutną przejrzystość wszystkich etapów udzielania pożyczek. Recenzje online nieskazitelne, a warunki są niezwykle kuszące. Możemy śmiało powiedzieć, że ta opcja zdecydowanie zasługuje na uwagę.