Bezpłatna energia elektryczna zrób to sam [instrukcje + wykresy]

Rachunek za energię elektryczną jest nieuniknioną pozycją kosztową dla każdej nowoczesnej osoby. Scentralizowane zasilanie jest coraz droższe, ale zużycie energii elektrycznej rośnie z każdym rokiem. Problem ten jest szczególnie dotkliwy dla górników, ponieważ, jak wiadomo, wydobywanie kryptowaluty zużywa znaczną ilość energii elektrycznej, a zatem rachunki za jej płatność mogą przekraczać zysk zwydobycia . W tych warunkach warto zwrócić uwagę na fakt, że prawie wszystkie zasoby naturalne można wykorzystać do konwersji na elektryczność. Nawet w powietrzu jest elektryczność statyczna, pozostaje tylko znaleźć metody jej użycia.

Gdzie można uzyskać darmową energię elektryczną?

Możesz uzyskać prąd ze wszystkiego. Jedyny warunek: potrzebujesz dyrygenta i różnicy potencjałów. Naukowcy i praktycy stale poszukują nowych alternatywnych źródeł energii elektrycznej i energii, które będą bezpłatne. Należy wyjaśnić, że bezpłatne oznacza brak opłaty za scentralizowane zasilanie, ale sam sprzęt i jego instalacja są nadal warte swojej ceny. To prawda, że ​​takie inwestycje są więcej niż spłacane później.

W chwili obecnej bezpłatna energia elektryczna pochodzi z trzech alternatywnych źródeł:

Metoda wytwarzania energii elektrycznej Cechy produkcji energii
Energia słoneczna
Wymaga instalacji kolektora słonecznego lub kolektora szklanego. W pierwszym przypadku energia elektryczna będziewytwarzany przez stały ruch elektronów pod wpływem promieni słonecznych wewnątrz baterii, w drugim - energia elektryczna zostanie przekształcona z ciepła z ogrzewania.
Energia wiatru
Przy wietrze łopaty wiatraka zaczną się aktywnie obracać, wytwarzając energię elektryczną, którą można natychmiast dostarczyć do baterii lub sieci.
Energia geotermalna
Metoda polega na uzyskaniu ciepła z głębokości gleby i jej późniejszym przetworzeniu na energię elektryczną. Aby to zrobić, wywierć studnię i zainstaluj sondę z czynnikiem chłodzącym, która weźmie udział w stałym upale, które istnieje w głębi ziemi.

Takie metody są stosowane zarówno przez zwykłych konsumentów, jak i na dużą skalę. Na przykład, ogromne stacje geotermalne są zainstalowane w Islandii i generują setki MW.

Jak zrobić darmową energię elektryczną w domu?

Bezpłatna energia elektryczna w mieszkaniu powinna być mocna i stała, aby w pełni zagwarantować, że zużycie będzie wymagało potężnej instalacji. Pierwszym krokiem jest określenie najbardziej odpowiedniej metody. Tak więc dla regionów solarnych zaleca się instalacjębaterii słonecznych . Jeśli energia słoneczna jest niewystarczająca, należy użyć elektrowni wiatrowych lub geotermalnych. Ta ostatnia metoda jest szczególnie odpowiednia dla regionów położonych w pobliżu stref wulkanicznych.

Decydując się na metodę pozyskiwania energii, powinieneś także zadbać o bezpieczeństwobezpieczeństwo urządzeń elektrycznych. Aby to zrobić, domowa elektrownia musi być podłączona do sieci poprzez falownik i regulator napięcia, aby zapewnić zasilanie prądem bez nagłych skoków napięcia. Należy również pamiętać, że alternatywne źródła są dość kapryśne na warunki pogodowe. W przypadku braku odpowiednich warunków klimatycznych wytwarzanie energii elektrycznej zostanie zatrzymane lub będzie niewystarczające. Dlatego też powinieneś również otrzymać potężne baterie do przechowywania w przypadku braku produkcji.

Gotowe instalacje alternatywnych elektrowni są szeroko reprezentowane na rynku. To prawda, że ​​ich koszt jest dość wysoki, ale średnio wszystkie one się opłacają od 2 do 5 lat. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując nie kompletną instalację, ale jej komponenty, a następnie samodzielnie zaprojektować i podłączyć elektrownię.

Jak uzyskać darmową energię elektryczną w kraju?

Podłączenie do scentralizowanego systemu zasilania jest procesem problematycznym i często domki pozostają bez światła przez długi czas. Pomocna może być tutaj instalacja generatora diesla lub alternatywnych metod ekstrakcji.

W domkach często znajduje się ogromna ilość urządzeń elektrycznych. W związku z tym zużycie energii jest znacznie mniejsze. Po pierwsze, konieczne jest określenie preferencyjnego okresu czasu, który będzie spędzony w pomieszczeniu. Więc dla letnich urlopowiczów odpowiednie kolektory słoneczne i baterie, dla pozostałych metod wiatru.

Możesz zasilać poszczególne urządzenia elektryczne lub zapalać pokój.również zbieranie energii elektrycznej z uziemienia. Schemat uzyskiwania darmowej energii elektrycznej: zero - obciążenie - ziemia. Napięcie wewnątrz domu jest dostarczane przez fazę i przewód neutralny. Włączając do schematu trzeci przewód obciążenia do zera, zostanie on wysłany z 12 W do 15 W, co nie zostanie zarejestrowane przez urządzenia pomiarowe. W przypadku takiego schematu zadbaj o niezawodne uziemienie. Zero i ziemia nie są narażone na porażenie prądem.

Bezpłatna energia elektryczna z ziemi

Ziemia jest środowiskiem sprzyjającym wydobyciu energii elektrycznej. W ziemi istnieją trzy środowiska:

  • wilgoć - kropelki wody;
  • twardość - minerały;
  • gazowalność - powietrze między minerałami a wodą.

Ponadto procesy elektryczne stale zachodzą w glebie, ponieważ jej głównym kompleksem próchniczym jest układ na zewnętrznej powłoce, której powstaje ładunek ujemny i ładunek dodatni na powłoce wewnętrznej, co pociąga za sobą ciągłe przyciąganie dodatnio naładowanych elektronów do ujemnych.

Metoda jest podobna do tej stosowanej w zwykłych bateriach. Aby uzyskać elektryczność z ziemi, dwie elektrody powinny być zanurzone w ziemi na głębokość pół metra. Jedna miedź, druga z ocynkowanego żelaza. Odległość między elektrodami powinna wynosić około 25 cm. Gleba między przewodami jest wypełniona roztworem soli, a przewody są podłączone do przewodów, jeden będzie miał ładunek dodatni, drugi będzie miał ładunek ujemny.

W praktyceMoc wyjściowa takiej instalacji wyniesie około 3 W. Ładunek energii zależy również od składu gleby. Oczywiście, taka moc nie wystarcza, aby zapewnić zasilanie w prywatnym domu, ale instalację można zwiększyć, zmieniając rozmiar elektrod lub kolejno łącząc wymaganą ilość ze sobą. Po przeprowadzeniu pierwszego eksperymentu można z grubsza oszacować, ile takich elektrowni będzie potrzebnych do zapewnienia 1 kW, a następnie obliczyć wymaganą ilość na podstawie średniego zużycia na dzień.

Jak uzyskać darmową energię elektryczną z powietrza?

Po raz pierwszy Nikola Tesla mówił o pobieraniu prądu z powietrza. Eksperymenty naukowca dowiodły, że między podstawą a podniesioną metalową płytą znajduje się elektryczność statyczna, którą można gromadzić. Ponadto powietrze we współczesnym świecie jest stale poddawane dodatkowej jonizacji dzięki funkcjonowaniu wielu sieci energetycznych.

Gleba może być podstawą mechanizmu wydobywania energii elektrycznej z powietrza. Na przewodzie umieszczona jest metalowa płyta. Powinien być umieszczony nad innymi pobliskimi obiektami. Wyjścia z przewodu są podłączone do akumulatora, w którym gromadzi się elektryczność statyczna.

Bezpłatna energia elektryczna z linii energetycznych

Linie elektroenergetyczne pozwalają ogromnej ilości energii elektrycznej przejść przez ich przewody. Wokół przewodu, w którym płynie prąd, powstaje pole elektromagnetyczne. Tak więc, jeśli umieścisz kabel pod linią energetyczną, to na jego końcachgenerowany jest prąd elektryczny, którego dokładna moc może być obliczona, wiedząc, jaką moc prąd jest przesyłany przez kabel.

Innym sposobem jest stworzenie transformatora w pobliżu linii energetycznych. Transformator można utworzyć za pomocą drutu miedzianego i pręta, stosując metodę uzwojenia pierwotnego i wtórnego. Moc wyjściowa prądu w tym przypadku zależy od głośności i mocy transformatora.

Warto wziąć pod uwagę, że taki system uzyskiwania darmowej energii elektrycznej jest nielegalny, mimo że nie ma faktycznego nielegalnego połączenia z siecią. Faktem jest, że takie przeniknięcie do systemu elektryczności powoduje uszkodzenie jego mocy i może zostać ukarane grzywną.

Bezpłatna energia elektryczna z filtru sieciowego

Wielu poszukiwaczy darmowej energii z pewnością znalazło w Internecie wersje, w których przedłużacz może być źródłem niekończącej się darmowej energii, tworząc zamknięty obwód. Aby to zrobić, weź ochronnik przeciwprzepięciowy o długości co najmniej trzech metrów. Złóż cewkę z kabla o średnicy nie większej niż 30 cm, podłącz odbiornika elektrycznego do gniazda, odizoluj wszystkie wolne otwory, pozostawiając tylko jedno wyjście dla samej wtyczki.

Następnie filtr liniowy musi zostać naładowany początkowo. Najłatwiej to zrobić, podłączając przedłużacz do sprawnie działającej sieci, a następnie zamknij go w ułamku sekundy. Bezpłatna energia elektryczna z przedłużacza jest odpowiednia do zasilania urządzeń oświetleniowych, ale moc darmowej energii w takiej sieciza mały na coś większego. A sama metoda jest dość kontrowersyjna.

Bezpłatna energia elektryczna z magnesów

Magnes emituje pole magnetyczne iw rezultacie może być użyty do wydobycia darmowej energii elektrycznej. Aby to zrobić, nawiń magnes drutem miedzianym, tworząc mały transformator, który można umieścić w pobliżu pola elektromagnetycznego, aby otrzymać darmową energię. Moc elektryczności w tym przypadku zależy od wielkości magnesu, liczby uzwojeń i mocy pola elektromagnetycznego.

Jak korzystać z darmowej energii elektrycznej?

Po podjęciu decyzji o zastąpieniu scentralizowanego źródła zasilania alternatywnymi źródłami należy wziąć pod uwagę wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Aby uniknąć nagłych zmian napięcia, prąd elektryczny do urządzeń musi być zasilany przez regulatory napięcia. Zwróć uwagę na niebezpieczeństwa każdej metody. Tak więc zanurzenie elektrod w glebie pociąga za sobą późniejsze wypełnienie gleby roztworem soli, co sprawi, że będzie ona nieodpowiednia do dalszego wzrostu roślin, a systemy, które mogą gromadzić elektryczność statyczną z powietrza, mogą przyciągać błyskawice.

Energia elektryczna jest nie tylko użyteczna, ale także niebezpieczna. Nieprawidłowe fazowanie może spowodować wstrząsy prądowe, a zwarcie w sieci może doprowadzić do pożaru. Podejście do dostarczania domowej energii elektrycznej w domu jest konieczne ze szczegółowym zbadaniem metod i praw fizyki.

Należy również pamiętać, że większość metod nie zapewnia stabilnej mocy i zależy od wieluczynniki, w tym warunki pogodowe, których nie można przewidzieć. Dlatego energia jest zalecana lub akumulowana w akumulatorach, a na wszelki wypadek, aby mieć zapasową formę zasilania elektrycznego.

Prognoza na przyszłość

Już teraz powszechnie stosuje się alternatywne źródła energii. Lwia część zużycia energii elektrycznej pochodzi ze sprzętu gospodarstwa domowego i oświetlenia. Zastąpienie ich żywności ze scentralizowanej na alternatywną może znacznie zaoszczędzić budżet. Szczególną uwagę należy poświęcić alternatywnym źródłom energii elektrycznej dla górników, ponieważ wydobycie przy scentralizowanym zasilaniu może pochłonąć nawet 50% zysków, podczas gdy wydobycie przy wolnym zasilaniu przyniesie zysk netto.

Coraz więcej domów przechodzi na elektrownie słoneczne lub elektrownie wiatrowe. Takie metody dają znacznie mniej energii, ale są przyjaznymi dla środowiska źródłami energii, które nie szkodzą środowisku. Budowane są również alternatywne elektrownie przemysłowe.

W przyszłości obszar ten zostanie uzupełniony jedynie nowymi metodami i ulepszonymi analogami.

Wniosek

Możliwe jest wydobycie energii elektrycznej nawet z powietrza, ale w celu zaspokojenia wszystkich potrzeb w zakresie zużycia konieczne jest zaprojektowanie całego systemu alternatywnego wytwarzania energii. Możesz iść w łatwy sposób i kupić gotowe panele słoneczne lub stacje wiatrowe, a także możesz podjąć wysiłek i zbudować własną elektrownię. Teraz wolna elektryczność nie jest wystarczającaKoniec znanej sfery i otwiera wiele możliwości niezależnych eksperymentów.