Baseny kryptowalut górniczych - kompletny przewodnik

Obecniegórnictwojest uważane za doskonałą opcję dla pasywnych zarobków, które każdego dnia przyciągają coraz więcej początkujących do tej prężnie rozwijającej się branży.

Kilka lat temu, kiedy przemysł kryptowalut był dopiero na początkowym etapie tworzenia i rozwoju, każdy górnik mógł uzyskać przyzwoity zysk. W tym czasie wydobycie solo przyniosło stabilny i przyzwoity dochód, nawet pod warunkiemwydobycia na procesorze . Ale potem, z powodu rosnącej popularności górnictwa, złożoność górniczej kryptowaluty zaczęła rosnąć skokowo, a konkurencja w przemyśle zaczęła rosnąć. Doprowadziło to do tego, że siła górnicza górników nie była wystarczająca do znalezienia jednostki, a co najważniejsze - szanse na znalezienie jednostki najpierw stopiły się każdego dnia. Takie tendencje doprowadziły do ​​powstania basenu górniczego.

Doświadczeni górnicy szybko zdali sobie sprawę, że praca w pojedynkę nie gwarantuje stałego i wysokiego zysku, ale praca zespołowa jest doskonałym rozwiązaniem wszystkich problemów. Nawet górnicy z ogromnymi gospodarstwami i najwyższej klasy sprzętem zdali sobie sprawę, że wydobycie bez basenu zmusiłoby ich do ciągłego aktualizowania sprzętu górniczego, wybierania za każdym razem większej mocy, a tak naprawdę nie jest tanie! W związku z tym o wiele łatwiej jest współpracować dla wspólnego dobra.

W tym artykule omówimy szczegółowo, czym jest pula górnicza, na której puli lepiej jest wydobyć, które kryptowaluty można wydobyć w puli, a także rozważyć najlepszebaseny dla górnictwa.

Czym są baseny górnicze

Pula górnicza (pula górnicza) to serwer, który dzieli duże i złożone zadanie obliczania podpisu blokowego na mniejsze i prostsze zadania i dystrybuuje je do podłączonych urządzeń.

Odpowiednio, moc obliczeniowa uczestników puli jest łączona w celu rozwiązania tego dużego zadania, co znacznie zwiększa szanse na znalezienie bloku. Każdy górnik, rozwiązując przydzielone mu zadanie, przyczynia się do rozwiązania wspólnego zadania. Kiedy górnikom udaje się znaleźć blok, otrzymują nagrodę, która jest następnie dzielona między wszystkich uczestników puli zgodnie z ich wkładem w rozwiązanie tego złożonego zadania.

Jest całkiem logiczne, że wydobycie w puli będzie skuteczne tylko wtedy, gdy jego całkowity haszysz będzie imponujący, ponieważ tylko w tym przypadku prawdopodobieństwo podpisania bloku będzie wysokie. W związku z tym szanse powodzenia małych basenów górniczych będą dość skromne, ale największe zbiorniki z reguły zawsze znajdują blok.

Jedną z odmian basenów górniczych jest basen górniczy wielozadaniowy lub wielozadaniowy. Multipole są zasadniczo tymi samymi pulami wydobywczymi, które umożliwiają przejście z wydobycia jednej kryptowaluty na wydobycie innej waluty cyfrowej, w zależności od opłacalności wydobycia danej monety. Takie serwery śledzą następujące parametry kryptowaluty:

 • złożoność kryptowaluty górniczej;
 • wskaźnik wydobytej kryptowaluty.

Oprogramowanieoprogramowanie serwera analizuje stan na rynku, wyszukuje najbardziej obiecujące pod względem wydobycia monety i przełącza się na wydobycie tej konkretnej kryptowaluty lub portfela, który obejmuje kilka dochodowych kryptowalut.

Obecnie w kopalniach górniczych możliwe jest wydobywanie prawie wszystkich kryptowalut, zaczynając od górnych takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin itp., A kończąc na mniej popularnych takich jak Reddcoin, Nxt, Nem (XEM), XBC, Lisk i tak dalej Generalnie można wydobywać monety, które działają na podstawie wszystkich najbardziej popularnych i niezawodnychalgorytmów :

 • SHA-256 (Bitcoin, Bitcoin Cash, Paccoin, Peercoin, Moneta Pascala itp.);
 • X11 (Dash waluty, Pura itp.);
 • Ethash (waluty Ethereum, Ethereum Classic, Metaverse ETP, Ubiq (kopalnia górnicza) itp.);
 • Scrypt (Litecoin, Dogecoin (DOGE), BitConnect (BCC), Bitdeal itp.);
 • Equihash (Zcash, Komodo, ZenCash (ZEN (wydobywanie w puli)) itp.);
 • Cryptonight (Monero, Bytecoin (BCN), Aeon itd.);
 • Sztylet (Pirl i inni);
 • NeoScrypt (Vivo, Innova itp.);
 • Blake (2b) (Decred, Siacoin).

Jak działa basen górniczy

Tak więc, jak już się zorientowaliśmy, będąc członkiem puli, dostarczasz serwerowi moc obliczeniową sprzętu, aw zamian otrzymujesz część wydobytych monet.

Szacuje się, że wkład każdego uczestnika w zamknięcie bloku to piłka (z angielskiego. „Udział” - udział, część). Piłka jest częścią zadania polegającego na znalezieniu funkcji skrótu do podpisania bloku, który jest wydawany górnikowi przy basenie. Zadaniem basenu górniczego jest zbieranie piłek od górników i sprawdzanie ich ważności. Gdy serwer puli widzi, że piłka spełnia bieżące wartości trudnościalgorytm sieci, deklaruje znalezienie bloku. W celu zamknięcia bloku pula górnicza otrzymuje nagrodę, którą musi następnie rozdzielić między górników biorących udział w puli. Istnieje kilka sposobów podziału wynagrodzenia:

 • PROP lub podejście proporcjonalne to najprostszy wariant podziału wynagrodzenia za znalezienie bloku. Zgodnie z tym podejściem nagroda jest dzielona proporcjonalnie do piłki wysłanej przez każdego członka puli górniczej. Wypłata wynagrodzenia odbywa się dopiero po podpisaniu bloku.
 • PPLNS (Pay Per Last N Shares) - jest uważany za najskuteczniejszą opcję podziału wynagrodzenia za podpisanie bloku. Płatności dokonywane są nie przez fakt znalezienia bloku, ale przez „Shifty” (określoną liczbę przedziałów czasowych).
 • PPS (Pay Per Share) - jest uważany za najbardziej optymalny z punktu widzenia członka puli opcję podziału nagrody za znalezienie bloku. W takim przypadku pula drużyny górników otrzymuje określoną nagrodę za każdą wysłaną do nich piłkę. Kwota tej płatności jest obliczana poprzez podzielenie nagrody za znalezienie bloku przez złożoność sieci. W przypadku puli wydobywczej opcja ta nie jest najkorzystniejsza, ponieważ ryzyko związane z tą opcją płatności jest znacznie wyższe (w związku z tym pule korzystające z tego podejścia pobierają dużą prowizję).

Warto również zauważyć, że właściciel serwera pobiera opłatę od wynagrodzenia, które górnicy uczestniczący w puli wydobywczej otrzymują za zamknięcie bloku.Z reguły koszty prowizji wahają się od 0,1 do 5 procent. Ponadto niektóre baseny górnicze często wykorzystują pewne sztuczki, aby zarobić więcej pieniędzy. Na przykład czasami niektóre pozbawione skrupułów serwery nie doceniają wydatkowanej mocy obliczeniowej górników, co pozwala im zarobić do dodatkowych 10% kwoty wynagrodzenia. Oczywiście nie wszystkie wspólne kopalnie górnicze stosują tę praktykę; są uczciwe, dochodowe baseny, które cenią ich imię. Ponadto istnieją pule górnicze kryptowaluty, które twierdzą, że nie mają prowizji (na przykład pula górnicza zen). Uważaj, z reguły takie usługi nakładają ukryte opłaty.

Jak wybrać basen dla górnictwa

Rozprawiliśmy się z istotą, ale wtedy pojawia się całkowicie naturalne pytanie: do wyboru, który basen? Dla początkujących wybór najlepszego basenu do wydobycia nie jest łatwym zadaniem. Ale pomożemy Ci poruszać się po całej tej różnorodności basenów, z których każdy stara się zapewnić potencjalnych klientów, że to ich serwer jest najbardziej dochodową pulą.

Ogólnie rzecz biorąc, warto zauważyć, że główną rzeczą, która nas interesuje w puli dla górnictwa, jest możliwość zarabiania. W związku z tym wybór puli powinien opierać się na tych właśnie kryteriach. Istnieje kilka parametrów, których analiza pozwoli ci stworzyć mniej lub bardziej dokładny obraz „jakości” określonej puli górniczej:

 • pula mocy. Im wyższa moc obliczeniowa wybranej puli, tym więcej masz szanson jako pierwszy znajdzie blok. W kontekście osiągania zysku jest to niezwykle ważne pytanie, ponieważ jeśli serwer nie może skutecznie zamknąć bloków, nie będzie w stanie zaoferować normalnego zysku, co oznacza, że ​​po prostu marnujesz czas i pieniądze na próżno. Nowe baseny do wydobycia wciąż nie mogą pochwalić się przyzwoitą mocą, więc te opcje należy porzucić.
 • podejście do podziału wynagrodzenia wśród górników uczestniczących w basenie górniczym. Mówiliśmy o tym w poprzednim akapicie naszego artykułu. Musisz dokładnie dowiedzieć się, które podejście jest stosowane przez jedną lub więcej puli wydobywczych. Musisz wybrać odpowiednią opcję dla siebie, aby nie stracić pieniędzy dzięki rentowności górnictwa. Na przykład, jeśli interesująca cię pula górnicza jest zgodna z systemem proporcjonalnego wynagrodzenia i nie możesz wnieść znaczącego wkładu w rozwój bloku, nie będziesz w stanie uzyskać normalnego zysku.
 • metoda płatności. Może to być wycofanie namnenyh monet w portfelu kryptowaluty lub wycofanie środków na karcie; waluty wypłat mogą się również różnić. Wiele opcji, musisz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.
 • koszty prowizji. Koniecznie zapoznaj się z tym problemem, ponieważ od tego zależy również rentowność górnictwa. Nie trzeba ścigać minimalnych prowizji; najważniejsze jest to, że pod warunkiem uiszczenia kosztów prowizji, nadal można przyzwoiciezysk.
 • Twoje dane źródłowe. Chodzi oczywiście o sprzęt górniczy kryptowaluty i taryfę za energię elektryczną. Teoretycznie można wydobyć w pulina karcie graficznej ,procesor (centralny procesor)lubgórnik ASIC , ale w praktyce nie wszystkie opcje okażą się opłacalne. Na przykład, wydobycie na centralnym procesorze jest na ogół najniższą opcją przynoszącą zyski, i z zastrzeżeniem wysokich taryf za energię elektryczną, jest generalnie nieopłacalne. W każdym razie, wydobycie na starym, wydajnym sprzęcie nie będzie w stanie przynieść ci dobrego zysku, powinieneś się upewnić, że twój sprzęt górniczy daje przyzwoity haszysz. Zwróć także uwagę na koszt energii elektrycznej w swoim regionie lub kraju, ponieważ koszt wydobycia będzie zależał od tej ceny, a co za tym idzie, od zysków. Zapoznaj się z taryfami energii elektrycznej oferowanymi przez twojego dostawcę, być może istnieją obniżone stawki, które możesz wykorzystać.

Nie będzie również zbędne wyszukiwanie informacji o basenach górniczych, które Cię interesują online. Przeczytaj fora, recenzje i recenzje, zobacz ranking najlepszych basenów dla górnictwa. Sieć zapewnia również niezależne statystyki pul (na przykład na stronieblockchain.info ).

Ogólnie rzecz biorąc, pojedyncza odpowiedź, której pula górnicza należy wybrać, nie istnieje. Dla każdego górnika istnieje najlepsza opcja. W związku z tym należy oceniać pule wydobycia na podstawie własnych celów i życzeń.

Jak skonfigurowaćbasen górniczy

Teraz, kiedy już zdecydowałeś się na basen górniczy, który jest idealny dla ciebie, możesz przejść do następnego kroku - utworzenia basenu górniczego. Ustawienie basenu górniczego jest dość proste i szybkie, nawet nowicjusz poradzi sobie z tym zadaniem bez żadnych problemów.

Oczywiście, zanim zaczniesz pracować w puli wydobywczej, musisz utworzyć własne konto osobiste. Przyjrzymy się temu procesowi na przykładzie wydobywania bitcoinów w puli wydobywczejSlushPool(na innych platformach procedura konfiguracji może być nieco inna, ale nie krytyczna; esencja jest taka sama).

Aby to zrobić, musisz przejść do witryny i znaleźć przycisk „Zarejestruj się tutaj” w prawym górnym rogu strony. Musisz wypełnić krótki formularz rejestracyjny, w którym musisz podać swoją nazwę użytkownika, adres e-mail, hasło i zaakceptować zasady platformy. Otrzymasz link aktywacyjny w mailu, przejście, które zakończy proces rejestracji.

Teraz, gdy masz już własne konto, musisz założyć swoje konto, edytować lub dodawać nowych pracowników, dodać adres portfela kryptowaluty, do którego zostanie wypłacona nagroda, skonfigurować dwuczynnikowe uwierzytelnianie (opcjonalne, dla większej niezawodności i bezpieczeństwa ) itd.

Ponadto warto zauważyć, że na platformie znajduje się kalkulator online, który pozwala obliczyć, ile możesz zarobić, jeśli kopasz w tym górnictwiebasen przy użyciu sprzętu górniczego. Wystarczy podać hashrate swojego urządzenia, a kalkulator obliczy ci w przybliżeniu nagrodę, jaką możesz otrzymać, a będziesz musiał tylko wziąć pod uwagę koszty energii elektrycznej.

Następnie musisz podłączyć sprzęt górniczy (w naszym konkretnym przypadku, górnik ASIC) do basenu górniczego. Jeśli używasz samodzielnego górnika ASIC z protokołem Stratum, instalacja nie jest trudna, ponieważ taki sprzęt górniczy jest zwykle wyposażony w interfejs użytkownika jednego lub innego rodzaju, a wystarczy podać adres serwera (serwerów) (url (s)) , nazwa użytkownika i hasło:

 • URL: warstwa + tcp: //stratum.slushpool.com: 3333
 • ID użytkownika: nazwa_użytkownika
 • Hasło: cokolwiek

Musisz podać swój identyfikator użytkownika i nazwisko pracownika. Hasło może być przypadkowym słowem, ponieważ w tym przypadku nie ma to wpływu na kwestie bezpieczeństwa. Jeśli ktoś spróbuje połączyć się z serwerem na twoim koncie, będzie mój na Twoją korzyść.

Jeśli używasz górnika ASIC podłączonego do komputera osobistego, musisz pobrać i zainstalowaćoprogramowanie do kryptowaluty górniczej , które zamierzasz wydobywać.(UWAGA: i tak będziesz potrzebował programu górniczego, jeśli zamierzasz kopać na centralnym procesorze lub karcie graficznej!)

Co do zasady górnictwo jest wskazane na oficjalnej stronie internetowej wybranego basenu górniczego.pakiety oprogramowania obsługiwane przez tę konkretną platformę. Są też linki, przejście, które pozwoli ci pobrać górnika. Na przykład SlushPool oferuje pobranie cgminer lub BFGminer, które działają tylko z górnikami ASIC (w zasadzie wydobywanie bitcoinów nie na górniku ASIC nie ma sensu). Ściągasz program wydobywczy i rozpakowujesz go w dogodnym dla siebie miejscu na swoim komputerze osobistym, a następnie instalujesz (przewodnik instalacji zostanie również przedstawiony na oficjalnej stronie puli wydobywczej lub możesz go znaleźć w sieci). Będziesz musiał poinformować górnika o adresie serwerów (adresach URL), nazwie użytkownika i haśle. Aby to zrobić, musisz utworzyć plik z rozszerzeniem bat. Można to zrobić bardzo prosto: utwórz nowy dokument w edytorze tekstu Notatnika, zapisz w nim następujące polecenie -./cgminer --userpass userID.workerID: Dowolne hasło --url warstwa + tcp: //stratum.slushpool .com: 3333- i zapisz ten plik w formacie bat.

Ponadto, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, będziesz musiał ustalić adres płatności. Pamiętaj, że pula górnicza nie jest portfelem, więc nie możesz utworzyć adresu płatności na stronie internetowej puli. Istnieje jednak wielu dostawców portfeli (patrz nasze artykułyPortfel BitcoiniEthereum Wallet ). Możesz łatwo utworzyć portfel dla siebie lub skorzystać z portfela kryptowaluty na giełdzie. Przejdź do zakładki „Wypłaty” i wprowadź adres swojego portfela.

Na tej podstawie z reguły kończy się górnictwo w basenie i tyMożesz przejść bezpośrednio do wyodrębnienia wybranej kryptowaluty.

Popularne baseny górnicze

Nazwa puli Kryptowaluty, które można wybić Komisja Cechy usługi
NiceHash Obsługuje prawie wszystkie algorytmy. 2 do 5 procent Dostępność wygodnego interfejsu w języku rosyjskim; dostępność własnego oprogramowania; Płatności dokonywane są w Bitcoinach do zewnętrznego portfela lub portfela NiceHash; wysoka niezawodność usługi.
Minergate eth, btc, dash i inne waluty cyfrowe 1,5 procent Dobra moc; Wypłata środków odbywa się na osobistym portfelu lub w wymianie pieniędzy.
Zpool Obsługuje prawie wszystkie algorytmy. 1,25 - 2 procent Nie ma potrzeby rejestracji; wypłata środków odbywa się w bitcoinach; obecność unikalnego skryptu; Świetne dla początkujących.
F2Pool Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Zcash (ZEC), Siacoin (SIA), Dash, Monero (XMR). 5 procent Płatności są dokonywane zgodnie z podejściem PPS; posiada nieco ponad siedem procent hashratu sieciowego.
AntPool Bitcoin, Lightcoin, Ethereum Zadeklarowano, że nie ma prowizji (w rzeczywistości tak nie jest) Dostępność wygodnego interfejsu w języku rosyjskim; posiada nieco ponad 13 procent stawki hash sieci; obsługuje opcje płatności PPS, PPLNS; codzienne płatności.
Pula BTCC BTC, BCH, LTC, SBTC 1-4 procent Brak rosyjskojęzycznegointerfejs; dobra moc; codzienne płatności; Obsługiwane są systemy płatności PPS, PPLNS, solo.
Pula BW BTC, LTC, ETH, ethereum classic (ETC), UB 1 do 4,5 procent Brak interfejsu w języku rosyjskim; dobra moc; codzienne płatności; Obsługiwane są systemy płatności PPS, PPLNS, solo.
Slushpool Bitcoin, Zcash 2 procent Dostępność wygodnego interfejsu w języku rosyjskim; dostępność własnego opłacalnego systemu płatności.
Dwarfpool Monero, Ethereum, Zcash, Expanse (EXP) 1 procent Dobra moc; rejestracja nie jest wymagana; automatyczne płatności co godzinę; Obsługiwany jest system płatności RBPPS, dostępność całodobowej obsługi w języku rosyjskim.
Suprnova Bitcoin Cash (BCH), LCC, Bitcoin Gold (BTG), Garlicoin, Vertcoin, VERGE, KredoCoin, ROICoin, Criptoreal, MUNCoin, ZCoin, ZERO, BitcoinPrivate, Kredyty, Wavi, Dynamic, Polytimos, Electrumum, anumum, anumum, anozeumum, BitcoinPrivate, Credits , Pigeoncoin, Minexcoin, ZCLASSIC, ZENCash, ZCASH, BitcoinZ, BitSend, BitCore, Einsteinium, Komodo (KMD), HUSH, DashCoin, LBRY.io Kredyty, Ethereum, UBIQ, Decred (DCR), Sibcoin Litecoin, GameCredits, FlorinCoin 1 procent Obsługuje system wypłat PPLNS, przyzwoite hashrate, natychmiastowe wypłaty.
MiningPoolHub Adzcoin, Auroracoin (Qubit), Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dash, Digibyte (DGB), Electroneum, Ethereum, Ethereum Classic, Expanse, Feathercoin, Gamecredits, Geocoin, Globalboosty, Groestlcoin, Litecoin, Maxcoin, Geostray, Geocoin, Globalboosty Monero, Musicoin, Myriadcoin, Sexcoin, Siacoin, Startcoin, Verge, Vertcoin, Zcash, Zclassic (ZCL), Zcoin, Zencash 0,9 procent Automatyczne przełączanie z jednej kryptowaluty na inną, wymiana monet wydobywających na inne altcoiny, dobra moc, możliwość wyboru monety do wydobycia na miejscu, gdyHub Hub Assistance, wspierany przez system wypłat PPLNS.

Baseny do wydobywania Bitcoin

Lista najlepszych pul do wydobywania Bitcoin:

 • BTCC
 • Slush Pool
 • Antpool
 • Eligius
 • Bitminer
 • Kano CKPool
 • F2Pool
 • BW Pool
 • Bitfury
 • Minergate
 • Daj mi monety
 • Mining Pool Hub
 • GHash.io

Baseny do wydobywania eteru

Lista najlepszych basenów dla górnictwa Ethereum:

 • Suprnova
 • Coinotron
 • ETHpool
 • Nanopool
 • DwarfPool
 • 2Miners
 • Ethereumpool
 • Weipool
 • Alphapool
 • Coinmine
 • Ethermine
 • F2pool
 • Miningpoolhub
 • Minergate

Pula do wydobycia ZCash

Lista najlepszych pul do wydobycia ZCash:

 • 2 minuty
 • Flypool
 • Suprnova
 • Nanopool
 • Coinmine
 • Dwarfpool
 • F2Pool
 • ZSolo
 • Miningpoolhub
 • Equipool
 • Nicehash

Jak stworzyć własną pulę dla górnictwa

Górnictwo w puli to dość kuszący i obiecujący pomysł na zarobki. Ale fakt, że niektóre (choć niewielkie) uczciwie zarobione pieniądze muszą zostać przekazane właścicielowi serwera, nie cieszy wielu. Tacy górnicy są zainteresowani tym, czy możliwe jest stworzenie basenu górniczego własnymi rękami. Z wiadomości wynika, że ​​wielu entuzjastów bitcoinów z Rosji stworzyło pulę wydobywczą, ale nie jest jasne, czy łatwo jest to zrobić i na jaką przyszłość czekają rosyjskie baseny dla górnictwa. Zobaczmy, czy w ogóle można zrobić pulę.

Teoretycznie całkiem możliwe jest stworzenie własnej puli górniczej kryptowaluty, ale do tego będziesz potrzebował pewnej wiedzy i umiejętności, ponieważmówimy o pisaniu oprogramowania. Oczywiście teraz w sieci (na przykład na stronie internetowejGithub ) można znaleźć oprogramowanie serwera puli górniczej, ale jego wydajność i niezawodność są wątpliwe.

W każdym razie, jeśli absolutnie nie rozumiesz tego problemu, ale nadal chcesz zorganizować taki biznes, lepiej jest zatrudnić specjalistów ds. Rozwoju, którzy utworzą z ciebie pulę, co oznacza, że ​​mówimy o dość dużych kwotach. Ale także weź pod uwagę fakt, że aby zarobić na swojej puli wydobywczej, będziesz potrzebował dobrej mocy obliczeniowej, co oznacza, że ​​twoja pula powinna być popularna wśród górników. A zdobycie zaufania górników i uwolnienie własnego basenu nie jest takie proste! Jeśli więc nie jesteś gotowy na tę opcję, lepiej ją porzucić.

Pula VS Cloud Mining

Obecnie kolejną popularną i opłacalną opcją zarabiania na wydobywaniu walut cyfrowych jestwydobycie w chmurze . Zasadniczo, wydobycie w chmurze jest tym samym wydobyciem w puli, ale bez użycia własnego sprzętu górniczego do kryptowaluty. W tym przypadku usługa wyszukiwania w chmurze oferuje wypożyczenie mocy obliczeniowej za określoną opłatą (innymi słowy, zakup hahratu). Firmy świadczące usługi wyszukiwania w chmurze to potężne centra danych z farmami górniczymi, które znajdują się w krajach, w których taryfy za energię elektryczną są niezwykle niskie lub sądostęp do zielonej energii (energia pochodząca z alternatywnych źródeł). Oprócz płatności za przepustowość na niektórych platformach, będziesz musiał również zapłacić prowizję (w związku z tym niektóre usługi pokrywają koszty wydobycia, w szczególności koszty energii elektrycznej).

Powstaje uzasadnione pytanie: czy lepiej jest wydobyć kryptowalutę w basenie górniczym lub skorzystać z usług górnictwa w chmurze? Oczywiście, jeśli nie masz potężnegosprzętu górniczego , lepiej wybierz opcję wydobywania w chmurze, ponieważ zakup mocy obliczeniowej będzie Cię kosztował kilka razy taniej niż zakup najwyższej klasy sprzętu. Ponadto dla początkującego ta opcja jest najwygodniejsza, ponieważ nie trzeba konfigurować sprzętu górniczego i oprogramowania, monitorować działania tego sprzętu, płacić rachunków za prąd itp. Warto również zauważyć, że opcja wydobywania w chmurze jest idealna dla tych, którzy mieszkają w regionach lub krajach, w których gryzą się taryfy dla energii elektrycznej, ponieważ w ich przypadku wydobycie w puli może łatwo okazać się nieopłacalne. Jeśli masz dobry sprzęt górniczy, to może powinieneś wybrać opcję wydobycia w puli, ponieważ w tym przypadku nie powinieneś wydawać pieniędzy na hashrate.

Odpowiednio, jedna odpowiedź na pytanie, co jest lepsze: górnictwo w kopalni lub wydobycie w chmurze, po prostu nie istnieje. Wybór należy wyłącznie do Ciebie. W każdym razie dlaaby uzyskać dokładniejszą odpowiedź na postawione pytanie, powinieneś skorzystać z kalkulatora zwrotu z wydobycia. Na oficjalnych stronach basenów górniczych lub usługach wyszukiwania w chmurze z reguły istnieją specjalne kalkulatory, które pomogą w przybliżeniu obliczyć zysk, jaki możesz osiągnąć. Możesz również dokonywać obliczeń ręcznie, w tym celu musisz zabrać wszystkie koszty wydobycia z potencjalnego dochodu.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, baseny wydobywcze są świetnym rozwiązaniem dla pasywnych zarobków. Górnictwo w puli pozwala znacznie zwiększyć szanse na sukces, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy konkurencja w przemyśle wydobywczym jest niezwykle poważna, a złożoność sieci stale rośnie. Nawet samodzielne wydobycie na potężnym sprzęcie może nie dawać pożądanych rezultatów, zwłaszcza jeśli chodzi o wydobywanie najlepszych kryptowalut.

Najważniejsze w tym kontekście jest prawidłowe wybranie puli wydobywczej, ponieważ mało dostatecznie duża pula nie jest pierwszą, która znajdzie blok, co oznacza, że ​​trzeba będzie długo czekać na zysk. W związku z tym, zanim zdecydujesz się na konkretną platformę, powinieneś dokładnie przeanalizować wszystkie opcje i dopiero wtedy podejmować decyzje. Ten artykuł powinien pomóc Ci w tej kwestii i pomóc Ci dokonać właściwego wyboru.